Mititelu la judecata poporului!

Comentarii pe marginea articolelor aparute in mass-media.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Vreți să închidem acest topic?

Poll ended at 08 Feb 2023, 12:52

Da
11
31%
Nu
24
69%
 
Total votes: 35

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Mititelu la judecata poporului!

Mesaj de romaad » 08 Iul 2013, 22:15

<<De când a preluat clubul de la Dinel Staicu, au fost destule umilințe și nici o bucurie, nici măcar rară, cum spune imnul. Păi în timp ce Ștefănescu și Crișan colecționau calificări și trofee, leii lui Mititelu adunau jocuri dubioase. Condusă de tipul cu ochelari fumurii, Craiova a plătit tribut Stelei, a retrogradat, a primit licența la presiunile regretatului Adrian Păunescu, Mititelu a promis mai multe decât un politician și s-a certat mai rău decât o precupeață isterică. În loc să scoată armele împotriva rivalelor, a întors pe dos buzunarele, să nu avem dubii că e falit. I-a amăgit pe fani că se va pricopsi din valorificarea acțiunilor la Fondul Proprietatea, apoi că se retrage și le cedează echipa. I-a înșelat cu un tupeu nemaiîntâlnit nici măcar la Nețoiu. Și acum le cere sprijinul? Și azi vrea o mână de ajutor?
La primul meci pe „Ion Oblemenco” vom avea răspunsul, mai aveți un pic de răbdare. Proiectul prezentat de Olguța Vasilescu pare credibil, iar tutela Universității îi oferă legitimitate. Vom vedea dacă investitorii și politicienii își vor respecta angajamentele. Lipsit de sprijinul fanilor, Mititelu va deveni un Zambon oltean, ce va ceda până la urmă în fața evidenței. A refuzat să vândă echipa, nu e capabil să se schimbe. Nu mai merită nici o șansă. E păcat doar de jucători și de antrenorul Nicolo Napoli.
Da, Craiova e numai una, însă nu poate fi jucăria unui escroc sentimental.>>

Alin Fornade - http://www.stiridesport.ro/competitii/l ... rului.html
Last edited by romaad on 08 Iul 2013, 22:32, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: Ce echipa veți susține (CSUC, FCUC, ambele, nici una)?

Mesaj de romaad » 08 Iul 2013, 22:18

conform oltenia-sport, Gangioveanu si Ologu vor juca la CS U Craiova

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de ady_azzuro » 08 Iul 2013, 23:42

din nou un articol remarcabil al lui Alin Fornade care unge sufletul oltenilor o:

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1742
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Nea Marin » 09 Iul 2013, 00:30

Da, numai ca asta nu e un Zambon, e un Jambon. "Kojak la ei acolo, la noi Cocean!" ("Nea Marin si ravasul misterios" de Dan Mihaiescu) :)(
STIINTA SUNTEM NOI !

sorin107

Re: Ce echipa veți susține (CSUC, FCUC, ambele, nici una)?

Mesaj de sorin107 » 09 Iul 2013, 08:20

romaad scrie:conform oltenia-sport, Gangioveanu si Ologu vor juca la CS U Craiova

cica gangioveanu a semnat cu tg mures. nici nu-l vroiam, n-a mai jucat de 2 ani, e epava clar. ologu in schimb, bun transfer. a jucat titular si a facut-o foarte bine in b, la sageata navodari. cred c-o sa vina firtulescu.

sorin107

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de sorin107 » 09 Iul 2013, 13:32

Sergyu_costea scrie:Firtulescu ar fi mers la crapid

poate-ar fi mers, dar nu l-au oprit aia. deh, valorile lui mititelu...

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1450
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de gsm » 10 Iul 2013, 01:49

sunt putin dezamagit ca l-au luat pe lucian parvu.

sorin107

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de sorin107 » 10 Iul 2013, 08:27

gsm scrie:sunt putin dezamagit ca l-au luat pe lucian parvu.
e ala ma, care-a mai fost la noi inainte? unul subtirel asa?
Last edited by sorin107 on 10 Iul 2013, 08:53, edited 1 time in total.

iuli

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de iuli » 10 Iul 2013, 08:36

lotul format anul trecut din jucatori liberi care vroiau sa joace moca pt Stiinta era de 3 ori mai bun decat ce au acum.

sorin107

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de sorin107 » 10 Iul 2013, 08:53

iuli scrie:lotul format anul trecut din jucatori liberi care vroiau sa joace moca pt Stiinta era de 3 ori mai bun decat ce au acum.

stai un pic, la ce va referiti? la lotul CS-ului? il stiti?

iuli

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de iuli » 10 Iul 2013, 09:23

sorin107 scrie:
iuli scrie:lotul format anul trecut din jucatori liberi care vroiau sa joace moca pt Stiinta era de 3 ori mai bun decat ce au acum.

stai un pic, la ce va referiti? la lotul CS-ului? il stiti?
eu unul nu-l stiu,dar banuiesc faptul ca numele avansate in presa sint printre cei care ar trebui sa traga atentia.ori mie nu-mi atrag atentia deloc.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de romaad » 10 Iul 2013, 09:32

gsm scrie:sunt putin dezamagit ca l-au luat pe lucian parvu.
Nu e acel Parvu din lotul lui Mititelu, e altul... a jucat la CSM Rm Valcea sezonul trecut, are 22 ani

sorin107

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de sorin107 » 10 Iul 2013, 09:35

iuli scrie:
sorin107 scrie:
iuli scrie:lotul format anul trecut din jucatori liberi care vroiau sa joace moca pt Stiinta era de 3 ori mai bun decat ce au acum.

stai un pic, la ce va referiti? la lotul CS-ului? il stiti?
eu unul nu-l stiu,dar banuiesc faptul ca numele avansate in presa sint printre cei care ar trebui sa traga atentia.ori mie nu-mi atrag atentia deloc.

ah, aia nici mie. vatca e ok, si restul sunt buni doar de divizia B. am citit ca mai sunt cativa tineri de la valcea care-ar veni - vatajelu, stoica, goge. dar nu i-am urmarit in B, nu stiu cum joaca. i-ati vazut voi?

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de romaad » 10 Iul 2013, 10:28

vatajelu e bun si foarte tanar, din cate stiu eu l-ar fi vrut si Steaua, nu stiu de ce nu s-a realizat tranzactia, pe Goge l-a vrut si Mititelu, a fost in probe la Pitzurca care insa nu l-a retinut in lot. E greu sa iti faci o parere despre ei, CSM Rm Valcea sezonul trecut a avut un lot foare bun dupa opinia multora, insa tinut-o numai in blaturi
Last edited by romaad on 10 Iul 2013, 11:20, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
Alishor
suporter
suporter
Mesaje: 774
Membru din: 10 Sep 2010, 14:06

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Alishor » 10 Iul 2013, 10:55

romaad scrie:
gsm scrie:sunt putin dezamagit ca l-au luat pe lucian parvu.
Nu e acel Parvu din lotul lui Mititelu, e altul... a jucat la CSM Rm Valcea sezonul trecut, are 22 ani

e si lucian parvu care a jucat prima data in B pt noi. cica ar fi singurul craiovean din lot

http://www.gds.ro/Sport/2013-07-10/CS+U ... +functiune
5 septembrie 1948... Legenda incepe

Scrie răspuns