Mititelu la judecata poporului!

Comentarii pe marginea articolelor aparute in mass-media.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Vreți să închidem acest topic?

Poll ended at 08 Feb 2023, 12:52

Da
11
31%
Nu
24
69%
 
Total votes: 35

Avatar utilizator
zeddDarko
suporter
suporter
Mesaje: 564
Membru din: 15 Sep 2018, 02:46

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de zeddDarko » 02 Noi 2018, 23:29

Bobby scrie:
02 Noi 2018, 21:29
Replica fabuloasa pentru boovean :

https://www.telekomsport.ro/video-dialo ... t-18646138
Genial omul, merita o bere :))))))

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de malus dacus » 03 Noi 2018, 00:51

...stie cineva porecla corecta a lui mititelu? Ajică sau Ajîcă? Am si eu curiozitatile mele...

Avatar utilizator
zeddDarko
suporter
suporter
Mesaje: 564
Membru din: 15 Sep 2018, 02:46

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de zeddDarko » 03 Noi 2018, 01:54


Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Bobby » 03 Noi 2018, 05:39

zeddDarko scrie:
03 Noi 2018, 01:54
http://portal.just.ro/63/SitePages/Dosa ... id_inst=63
Alt dosar al chelului.
Asta e de fapt o scamatorie tipica a chelului. Una dintre SRL-urile familiei, FC U Craiova SA (a nu se confunda cu Fotbal Club U Craiova SA - fostul sau club acum in faliment) e in insolventa.

Uita-te pe lista de creditori : Moise (avocatul chelului), Mititelu insusi, noua clona booveana din liga 3 (U Craiova SA), o alta asociatie fantoma a familiei care baga la OSIM tot felul de steme clonate (COMUNITATEA SUPORTERILOR FC UNIVERSITATEA CRAIOVA), o societate a lui Claudiu Baca (unul dintre sponsorii booveanului si ai Peluzei Sud). Astia-s creditorii fake. Pe bune - ce poate sa datoreze societatea in insolventa la noua clona booveana din liga 3, care si-a inceput activitatea anul trecut, la 3 ani de la intrarea in involventa a firmei FC U Craiova SA ??? SRL-ul de liga 3 nu produce nimic, nu a avut activitate pina anul trecut - ce a dat catre FC U Craiova SA ca sa fie acum creditor ?

Dar sint si creditori reali in acest proces - primaria Craiova (adica locuitorii Craiovei) si CEK Bank.

Speculatia mea : familia mititelu a adus la masa tot felul de creditori fake, ca sa poate vota planul de reorganizare prin care de fapt primaria si banca, creditorii reali, vot fi fentati.

Avatar utilizator
Florin-UCV
membru
membru
Mesaje: 177
Membru din: 06 Mai 2009, 16:56

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Florin-UCV » 03 Noi 2018, 07:56

DeuxEx scrie:
02 Noi 2018, 20:03
Inseamna ca tu nu ai vazut meciul cu Turris pe Digi. Asta ca sa vorbesc de cel mai recent derapaj.
Nu sunt sigur 100% (nu am gasit niciun rezumat al meciului de la digi pentru confirmare), dar cel care a folosit in dese randuri denumirea de CSU la meciul cu Turris a fost Adi Dobre, cel care a fost crainic pe stadionul nostru la inceputul acestui sezon. Celalalt comentator al meciului a fost George Dobre, care dintotdeuna (din 2014) a folosit exclusiv "CS Universitatea Craiova" sau "Craiova".

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Neagu.djuvara » 03 Noi 2018, 08:18

DeuxEx,sa nu exageram cu cei de la digi,ca nu ne-au luat luat luciu'.Comentatorii mi se par chiar decenti.Angheluta pe care toti il considera un scarbos,ne spune Universitatea craiova.Chiar si dinu gheorghe mi se pare decent in declaratii cand vine vorba de echipa noastra..Singurul gretos de la digi este decebal radulescu.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de malus dacus » 03 Noi 2018, 08:24

...hai, ca-mi stricasi dimineata cu avortatul de angheluta si cu vama...

LiviuB

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de LiviuB » 03 Noi 2018, 10:00

Pai pe vama il propuneai presedinte la noi, acum ceva timp.
Daca tie ti se pare ok modul la care vorbesc de Craiova...

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Neagu.djuvara » 03 Noi 2018, 11:32

LiviuB scrie:
03 Noi 2018, 10:00
Pai pe vama il propuneai presedinte la noi, acum ceva timp.
Daca tie ti se pare ok modul la care vorbesc de Craiova...
Da mi se par obiectivi in ultimul timp.Vama este obiectiv,ne-a criticat,dar ne-a si laudat.Craiova nu e singura echipa pe care vama a criticat-o.E un om care spune lucrurilor pe numr si de'aia poate nu-l agreezi.Il prefer pe.dinu vama decat pe prefacutu' ala de ilie dumitrescu.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de cortinadampezzo » 03 Noi 2018, 11:42

Am observat ca In conflictul CSU vs FCU, digisport tinde sa tina partea CSU. Problema lor este FCSB, in sensul ca nu vor sa recunoasca CSU drept continuatoarea si adevarata Universitatea daca nici FCSB nu este adevarata Steaua.

Pe sistemul:
- Muica, ai facut ceva recolta ?
- Tinere, nu am facut NIMIC ... dar nici vecina nu a facut !

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de gogu2005 » 03 Noi 2018, 15:27

Neagu.djuvara scrie:
03 Noi 2018, 11:32
LiviuB scrie:
03 Noi 2018, 10:00
Pai pe vama il propuneai presedinte la noi, acum ceva timp.
Daca tie ti se pare ok modul la care vorbesc de Craiova...
Da mi se par obiectivi in ultimul timp.Vama este obiectiv,ne-a criticat,dar ne-a si laudat.Craiova nu e singura echipa pe care vama a criticat-o.E un om care spune lucrurilor pe numr si de'aia poate nu-l agreezi.Il prefer pe.dinu vama decat pe prefacutu' ala de ilie dumitrescu.
vama ne uraste din '98, i se umple gura de venin cand vorbeste de noi. e unul dintre cele ma jegoase personaje din fotbalul romanesc.

aia de digi au boala pe noi dar momentan isi tin ratul in pamant pentru ca fac audienta cu meciurile noastre. la prima infrangere vor recupera.
CRAIOVA NESUPUSA

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de malus dacus » 03 Noi 2018, 18:56

cortinadampezzo scrie:
03 Noi 2018, 11:42
Am observat ca In conflictul CSU vs FCU, digisport tinde sa tina partea CSU. Problema lor este FCSB, in sensul ca nu vor sa recunoasca CSU drept continuatoarea si adevarata Universitatea daca nici FCSB nu este adevarata Steaua.

Pe sistemul:
- Muica, ai facut ceva recolta ?
- Tinere, nu am facut NIMIC ... dar nici vecina nu a facut !
...aici ai remarcat bine, asta e problema lor, fcsb. Si, va ramane, situatia oilor fiind cel mai bun exemplu pt. transarea disputei continuitate vs. identitate. Daca intervine un litigiu, oamenii se pisha pe ea de continuitate, valoreaza mai mult STEMA. Si in cazul nostru, oamenii multi s-au decis odata cu recuperarea stemei cu leul. Asa ca, poa' sa se dea cu kuru de asfalt, fcsb nu e steaua, Ajica nu e Stiinta!...

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Bobby » 03 Noi 2018, 19:59

Zaristii romani sint timpiti. Daca Juventus Torino isi schmba miine numele in FC Fiat, ziaristii italieni vor respecta aceasta noua denumire.

Dinamo preluat locul in liga 1 a echipei Ciocanul Bucuresti. Atunci de ce GSP nu foloseste numele de ciocanari in loc de dinamovisti ?

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de malus dacus » 03 Noi 2018, 21:13

...bai Bobby, esti baiat destept, pai astia sunt tampiti?! Astia sunt perversi, lichele si jigodii ordinare! Fac totul cu intentie, nu din prostie crasa...

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Bobby » 03 Noi 2018, 23:22

Nu tot timpul fac totul cu intentie. Unele chestii le fac din prostie.

GSP a propagat ideea ca stema cu leul purtata acum pe tricouri de Craiova ligii 1 nu are valoare pentru ca include cuvintul "Craiova", si nu "Universitatea". Ideea asta a fost lansata de fapt da catre Gogoasa si alti mititei de rang inalt, ca sa mai fraiereasca lumea. In acea situatie, GSP nu si-a facut treaba, sa incerce sa afle istoria stemei cu leul. A fost o combinatie de lene, prostie si incompetenta.

Scrie răspuns