Mititelu la judecata poporului!

Comentarii pe marginea articolelor aparute in mass-media.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Vreți să închidem acest topic?

Poll ended at 08 Feb 2023, 12:52

Da
11
31%
Nu
24
69%
 
Total votes: 35

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3520
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Paul » 26 Oct 2020, 17:54

Vazui eu acum declaratia completa pe Digi in care spuse ca are promisiunea din partea partidelor care au majoritarea in Consiliul Local.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2888
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de fabius_2014 » 26 Oct 2020, 19:00

Mititelu pune presiune pe Consiliul Local, dar nu cred ca vrea sa plateasca 10000 euro pe meci cu 0 bilete vandute. Mirsavii de-ale booveanului.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8100
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Bobby » 26 Oct 2020, 19:20

Paul scrie:
26 Oct 2020, 17:54
Vazui eu acum declaratia completa pe Digi in care spuse ca are promisiunea din partea partidelor care au majoritarea in Consiliul Local.
Asta se stia deja. Craiovenii au votat partidele care-i sustin interesele interlopului.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de malus dacus » 26 Oct 2020, 19:35

Ceea ce e mai trist, e ca au pus umarul din greu inclusiv baieti din Peluza Nord. Sunt unii bagati pana in gat in poltica si au pus interesele de partid inaintea intereselor Stiintei. Eu nuj ce drac de peluza e asta? Fiecare poate avea optiunile lui politice, dar daca te-ai inscris in partid, te retragi din peluza. Asa mi se pare corect. N-au ce cauta in peluza Craiovei baieti cu carnet de partid.

FreakBoy
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 735
Membru din: 10 Dec 2003, 11:57

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de FreakBoy » 26 Oct 2020, 19:54

Închideți subiectul, fara politică!
I N I M I T A B I L I

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1786
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de dorumihnea2 » 26 Oct 2020, 20:34

Visează la Radoi și deocamdată îl antrenează Liviu Vasilică.... Tipic lui minciunelu

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de sorialis » 26 Oct 2020, 21:26

malus dacus scrie:Ceea ce e mai trist, e ca au pus umarul din greu inclusiv baieti din Peluza Nord. Sunt unii bagati pana in gat in poltica si au pus interesele de partid inaintea intereselor Stiintei. Eu nuj ce drac de peluza e asta? Fiecare poate avea optiunile lui politice, dar daca te-ai inscris in partid, te retragi din peluza. Asa mi se pare corect. N-au ce cauta in peluza Craiovei baieti cu carnet de partid.
Te vad cam activ de ceva vreme pe-aici. La fel și pe fb, ai reușit să-ți faci prieteni virtuali mulți, mai ales din peluza, și din suporterii cu state vechi. Cu toate astea, nimeni nu te cunoaște. Cu respect te între, nu te supăra, dar cine [****] ești de fapt? Sa știm cu cine vorbim, zic.

Trimis de pe al meu VOG-L29 folosind Tapatalk

Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de malus dacus » 26 Oct 2020, 22:28

Vechea obsesie mioritica. Nu te intereseaza ideea, te intereseaza persoana. Plus s-a mai discutat, n-am chef de ciorba reincalzita. Plus daca tu esti 'sorialis' ai impresia ca eu stiu cu cine vorbesc?

Avatar utilizator
Doomsday
suporter
suporter
Mesaje: 809
Membru din: 05 Sep 2009, 13:17

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Doomsday » 27 Oct 2020, 15:43

Nu vă mai certați.
Uite ce mai apăru în prosport
https://www.prosport.ro/fotbal-intern/m ... a-19128901
Mihai Rotaru, favorit să preia Steaua de la Armată. Patronul Craiovei din Liga 1 este stelist de mic. A avut lojă în Ghencea.



Mihai Rotaru, favorit să preia Steaua de la Armată! Scenariul bombă pus la punct în culise: cui îi va lăsa actuala echipă.

Mihai Rotaru, favorit să preia Steaua de la Armată. Patronul Craiovei din Liga 1 este stelist de mic. A avut lojă în Ghencea
ProSport a plecat pe firul acestei informații și personaje din anturajul omului de afaceri bucreștean, dar și al celor de la Steaua, ne-au confirmat că varianta este una reală și ne-au oferit amănunte! În trecut, Mihai Rotaru chiar ar fi ajutat cu o sponsorizare de 100.000 de euro gruparea din Ghencea, dar a condiționat ca acest fapt să nu fie niciodată dezvăluit în presă. Totodată el le-a transmis celor din Armată că o eventuală implicare de a sa în Ghencea va fi posibilă, doar atunci când CSA Steaua va ajunge în Liga 2.

Nu în ultimul rând, Mihai Rotaru are și trecut stelist. El obișnuia să meargă pe arena din Ghencea la meciurile echipei care până în 2014 s-a numit Steaua și ulterior FCSB. Apropiații săi au dezvăluit pentru ProSport că actualul patron al Craiovei din Liga 1 plătea pentru loja din Ghencea o chirie de 5.000 de euro lunar.
------

"Titlul din acest sezon al Ligii 1 este ultima motivație a lui Mihai Rotaru de a mai conduce la Craiova
ProSport a mai aflat că Mihai Rotaru nu prea mai are motivație de a conduce echipa din Craiova. În cazul în care formația lui Cristiano Bergodi va reuși să câștige titlul în acest campionat, atunci patronul oltenilor consideră că și-a făcut datoria față de suporterii echipei sale și va da curs noii provocării venite din Ghencea. Tot mai mulți amici îl sfătuiesc să plece de la echipa din Bănie în vara anului viitor."

"Nu mai vrea scandal cu Adrian Mititelu în Craiova: intrarea lui FCU pe „Ion Oblemenco” ar însemna un război nedorit
ProSport a aflat că unul dintre cele mai importante motive pentru care Mihai Rotaru dorește să plece din Bănie este legat de revenirea lui Adrian Mititelu în prim – planul fotbalului românesc. În momentul în care Rotaru a decis să preia în 2013 proiectul propus de Pavel Badea, i-a transmis acestuia și Olguței Vasilescu (edilul Craiovei) că acceptă, dar cu o singură condiție: anihilarea lui Adrian Mititelu. Patronul lui FCU a fost blocat financiar în Craiova mai bine de șase ani, dar în urma unor procese, pe care le-a câștigat într-un final, și-a revenit financiar, iar echipa sa se află pe primul loc în Liga 2."
---------
Imi este greu sa cred un astfel de scenariu, nu vad de ce ar renunta la proiectul lui. Dar oricum, prosport = aceeasi mizerie ca gsp.ro .
Parca ar fi scris de chel.

NightKing
junior
junior
Mesaje: 54
Membru din: 02 Mai 2019, 20:09

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de NightKing » 27 Oct 2020, 16:05

Rotaru vrea demult sa plece dar a ramas pentru ca a vazut ca se scot sume mari pe fotbalisti vanduti in strainatate...
Cred ca ar pleca doar daca o sa fie sigur ca acolo o sa poata aplica linistit aceleasi tactici. Plus ca masa de suporteri e mai mare, e la nivel national si ar castiga mult din marketing.
Omul s-a saturat de scandaluri, procese peste procese cu brutarul si mai ales ca a vazut ca nu are liniste nici macar cu peluza nord.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de malus dacus » 27 Oct 2020, 16:42

NightKing scrie:
27 Oct 2020, 16:05
Rotaru vrea demult sa plece dar a ramas pentru ca a vazut ca se scot sume mari pe fotbalisti vanduti in strainatate...
Cred ca ar pleca doar daca o sa fie sigur ca acolo o sa poata aplica linistit aceleasi tactici. Plus ca masa de suporteri e mai mare, e la nivel national si ar castiga mult din marketing.
Omul s-a saturat de scandaluri, procese peste procese cu brutarul si mai ales ca a vazut ca nu are liniste nici macar cu peluza nord.
E confidentul tau, sau de unde stii ca vrea demult sa plece?

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1956
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de lory69 » 27 Oct 2020, 16:57

Asa este..aveti dreptate,pleaca Rotaru!Mai dar creduli mai sunteti,pai Rotaru e asa de prost,incat sa plece intr-un alt război,poate mai mare decat la noi,pt aceleasi obiective..nume,palmares,stadion?Sau credeti ca a venit la noi doar sa capete experienta,iar apoi sa plece iar pe front umăr la umăr cu Talpan....

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2888
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de fabius_2014 » 27 Oct 2020, 17:03

@lory69, este logic ce spui. Adica Rotaru pleaca de la un razboi cu un analfabet falit si se duce sa se bata cu analfabet miliardar. Bai da repede ne panicam si noi la un articol scris de sclavul sclavilor si curva curvelor de Daniel Vlad.
Cred totusi ca un Talpan care sa lupte pentru Universitatea Craiova ar fi excelent.

NightKing
junior
junior
Mesaje: 54
Membru din: 02 Mai 2019, 20:09

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de NightKing » 27 Oct 2020, 17:15

Daca voi ati fi investit la o echipa din Vaslui de exemplu, nu v-ati fi intors in Craiova sa investiti la echipa iubita?
malus dacus scrie:
27 Oct 2020, 16:42
E confidentul tau, sau de unde stii ca vrea demult sa plece?
Poate. Ti-as zice ca il cunosc personal dar e treaba mea. Omul are deja proiectul asta de 7 ani si nu are rabdarea lui mititelu si nici nu ii place sa fie o persoana publica implicata in scandaluri mereu. La Steaua e alta situatie. Becali deja a renuntat la marca si are acum una proprie. Nu il mai intereseaza de Steaua.
Pe cand aici, nebunia sta sa inceapa si nu e deloc multumit ca inca sunt foarte multi care tin cu echipa lui mititelu si ii injura echipa lui in oras.

Daca stirea e falsa, in mod normal in maxim cateva ore o sa vedeti declaratii din partea lui Rotaru prin care ataca articolul respectiv.
Eu in locul lui as face asta si daca nu ar fi adevarata pentru a pastra linistea la echipa. Cel putin pana la finalul sezonului.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de malus dacus » 27 Oct 2020, 17:42

Daca spui ca-l cunosti si ai informatii de la el, e altceva. N-am ce sa comentez, pt. ca n-am fost cu voi. Dar corect e sa spui din prima cand faci asemenea afirmatii.

Scrie răspuns