Mititelu la judecata poporului!

Comentarii pe marginea articolelor aparute in mass-media.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Vreți să închidem acest topic?

Poll ended at 08 Feb 2023, 12:52

Da
11
31%
Nu
24
69%
 
Total votes: 35

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de malus dacus » 28 Mai 2020, 22:35

...le e frică la toți de maimuțele lui Ajîcă. Să nu-și găsească mașina zgâriată, gardul vopsit, chestii de-astea. Altă explicație n-am, de ce toți se poartă cu mănuși față de acest impostor, în loc să-l pună la colț, să-i dea peste bot...

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8094
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Bobby » 29 Mai 2020, 00:24

malus dacus scrie:
28 Mai 2020, 22:35
...le e frică la toți de maimuțele lui Ajîcă. Să nu-și găsească mașina zgâriată, gardul vopsit, chestii de-astea. Altă explicație n-am, de ce toți se poartă cu mănuși față de acest impostor, în loc să-l pună la colț, să-i dea peste bot...
Pur si simplu declari ca nu iti dai cu parerea despre asa ceva, ca nu te obliga cineva sa vorbesti.

Augustus Caesar
membru
membru
Mesaje: 255
Membru din: 16 Aug 2015, 06:46

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Augustus Caesar » 29 Mai 2020, 07:56

Heiii! Salutari din nou tuturor si sunt bucuros sa va regasesc bine pe toti ! Desi ar fi trebuit ca subiectul de discutie sa fie ce s-a intamplat de bine cu echipa noastra in perioada asta, imi permit si eu sa-mi dau o parere la subiectul asta cu ''echipa copiilor''. Sigur ca dupa ani de zile in care miti ne-a pacalit cu non-performanta, ghiolbanismele si etc, prezenta echipei copiilor lui in a doua liga ne provoaca frisoane tuturor in perspectiva a ceea ce-si doreste el, revenirea pe Ion Oblemenco. In acelasi timp este foarte adevarat si trebuie sa constientizam faptul ca dpdv al autoritatilor locale la un moment dat si in anumite conditii le vor fi imposibil sa le interzica accesul maimutelor in Templu; eu sper totusi sa nu se intample conditiile ! Declaratiile Maximilor referitoare la aceasta situatie sunt ok deoarece distrug mitul pe care incearca chelul sa-l creeze in jurul echipei copiilor lui, aceea de echipa dizidenta-interzisa care prinde la o parte din public. Pe de alta parte accesul chelului in zona superioara ii va aduce acestuia probleme in ceea ce priveste clarificarea folosirii anumitor insemne, culori, steme si etc, lucru benefic pentru noi ce-i care cunoastem/constientizam adevarul. Folosirea insemnelor, a culorilor si a stemelor clonate in ligile inferioare este trecuta cu vederea dar problemele apar atunci cand adevarul si minciuna se intalnesc in zona superioara deoarece va trebui ca FRF-ul si Liga sa transeze problemele acestea; iar mie unul nu-mi este frica de adevar. Iar in ultima instanta prezenta chelului acolo sus ii vor obliga pe ai nostri sa faca lucrurile mult mai atent si mai bine decat le-au facut pana acum, ceea ce n-ar fi rau. Asa ca, pe langa faptul ca prezenta in liga superioara a chelului il va secatui de bani ceea ce-l va arunca din nou sper si definitiv in mocirla, sunt si cateva alte lucruri bune care n-i se vor putea implini :)
Altfel ce sa va zic, eu astept cu interes restartul pentru ca simt ca n-i se vor intampla niste lucruri placute . Doamne Ajuta!
''Priviti aceasta sacra frumusete:
Oltenia pamant de oameni buni
Si pumn pedepsitor cu cinci judete,
Caus al palmei vechilor taciuni ''

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de malus dacus » 29 Mai 2020, 08:35

...e un punct de vedere corect, dar faza cu "trecutul cu vederea" în ligile inferioare a anumitor lucruri, n-o înțeleg. Ăia de la Daco-Getica și-au schimbat numele instant, când a aflat Juventus de existența lor. Și, era vb. de o chestie de doi lei, doar nu se năștea vreo confuzie între Juventus Colentina și Juventus Torino! Pur și simplu, ăia din Italia au zis - NU! Iar la noi, unde deja se comit infracțiuni pe această temă, e tolerat Ajîcă?!...

Bogho
suporter
suporter
Mesaje: 992
Membru din: 25 Aug 2004, 22:20

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Bogho » 29 Mai 2020, 12:59

Cei din Italia au zis "nu" fiindcă au făcuta academie în București. Și au fost probleme la înregistrarea numelui, Academia Juventus București. Astfel nu s-ar fi legat.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de malus dacus » 29 Mai 2020, 14:11

Bogho scrie:
29 Mai 2020, 12:59
Cei din Italia au zis "nu" fiindcă au făcuta academie în București. Și au fost probleme la înregistrarea numelui, Academia Juventus București. Astfel nu s-ar fi legat.
...mă rog, nu cunoșteam împrejurarea cu academia, ideea e că în secunda în care au fost incomodați într-un minim fel, au și rezolvat cazul...

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2884
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de fabius_2014 » 29 Mai 2020, 14:37

Speranta noastra in lupta cu Mititelu este Mititelu. Nu ne putem baza pe justitie, pe lege, pe juristii de la Universitatea Craiova, pe nimic altceva decat pe nebunia si ambitia bolnava a lui Mititelu. Cred si eu ca interviul lui Craioveanu a fost neinspirat, pentru ca nu clubul Universitatea Craiova decide pe ce stadion joaca echipa familiei, ci doar Primaria Craiova si atunci e bine sa nu te bagi si sa nu pui presiune pe primarie.

Augustus Caesar
membru
membru
Mesaje: 255
Membru din: 16 Aug 2015, 06:46

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Augustus Caesar » 29 Mai 2020, 17:04

Eu cred in continuare ca lucrurile acestea legate de echipa familiei se vor regla de acum inainte.
''Priviti aceasta sacra frumusete:
Oltenia pamant de oameni buni
Si pumn pedepsitor cu cinci judete,
Caus al palmei vechilor taciuni ''

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2227
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de fanucrv » 29 Mai 2020, 18:31

fabius_2014 scrie:
29 Mai 2020, 14:37
Speranta noastra in lupta cu Mititelu este Mititelu. Nu ne putem baza pe justitie, pe lege, pe juristii de la Universitatea Craiova, pe nimic altceva decat pe nebunia si ambitia bolnava a lui Mititelu. Cred si eu ca interviul lui Craioveanu a fost neinspirat, pentru ca nu clubul Universitatea Craiova decide pe ce stadion joaca echipa familiei, ci doar Primaria Craiova si atunci e bine sa nu te bagi si sa nu pui presiune pe primarie.
Da. Așa este. Ff buna observația. Si eu am sesizat ca nu era treaba lui Craioveanu sa spuna care sunt condițiile ca mititelu sa joace pe Oblemenco.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8094
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Bobby » 30 Mai 2020, 11:19

Suporterii Stelei au dat un comunicat preluat de presa sportiva :

https://www.digisport.ro/fotbal/as47-sc ... aua-846893

Cred ca si Peluza Nord ar trebui sa dea un comunicat pe tema nebuniei din Banie si a stadionului - pentru fanii Craiovei si pentru tara :

- In istoria Craiovei, doar echipa care folosit brandul Stiintei in mod legal a folosit cu precadere stadionul orasului;
- In nici o tara si in nici un oras din lume, o echipa care copiaza numele, steme si brandul unui club nu este invitata sa joaca pa stadionul comunitatii; o noua echipa Fotbal Club 1948 Inter Milano nu va putea niciodata juca pe stadionul orasului Milano acolo unde joaca unica Inter Milano; la muzeul Louvre se expune doar originalul Mona Lisa, nu copii ordinare;
- Daca noua echipa a familiei se considera urmasa fostei echipe a familiei - atunci sa plateasca datoriile de milioane de Euro pentru folosirea si distrugerea bazelor sportive ale orasului;
- O firma a carei vectori de imagine sint oameni violenti, analfabeti si needucati de genul Mititelu si Gogoasa nu-si poate face imagine pe stadionul comunitatii;
- Marcel Puscas sa fie declarat persona non grata in Banie pentru furt de identitate si pentru jignirea Universitatii Craiova.

-

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de SLH » 30 Mai 2020, 12:08

fanatic16 scrie:
28 Mai 2020, 21:43
Sa joace booveanu pe Ion oblemenco atunci când schimba stema cu una care nu copiaza pe aia originala și schimba echipamentul în verde de booveni și mai ales numele în fc craiova :
+))))
Asa da

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de mihu » 30 Mai 2020, 14:18

pai ca sa schimbe stema si numele cineva de la noi terbuie sa il reclame la comisiile FRF, iar daca aici nu are succes(desi nu cred ) mers mai departe la TAS unde nu vad cum nu am putea castiga...dar problema mare este cine de la noi se sesizeaza si face reclmatia .,
S-au sesizat ei Juventus de i-au pe astia de la Juventus Bucuresti din Liga a doua sa isi schimbe numele si stema...
PLus cazul Timisoara .
Asa ca daca se vrea l-ar fi rezovat pe boovean pana acum, dar din ce vad ori nu se vrea ori se mege pe chestia cu nebagatulin sema care deja mi se pare penibila .
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de malus dacus » 30 Mai 2020, 14:59

...până una, alta, hai Peluza Nord cu un comunicat în problema stadionului. Hai, să se vadă că nu dormim! Bani publici bla bla, acolo joacă Universitatea Craiova iar Universitatea Craiova e doar una, aceea care are drept asupra stemei istorice!...

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1099
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Leonard Albert » 01 Iun 2020, 19:53

He-he!! Asa mai da!

https://www.fanatik.ro/lovitura-in-inst ... i-19223255

Toata presa centrala a preluat stirea pana la ora asta mai putin cine? Dragutii de la gesepe, care ar trebui la primul meci cu public sa aiba un mesaj din suflet de la galeria Craiovei. Ala care incepe cu m si se termina cu uie...

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1099
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Leonard Albert » 01 Iun 2020, 19:58

Mda, hai ca se milostivira si ei...cu flegma si greata, dar aia e, n-au incotro. O s-o inghita si pe-asta...

Scrie răspuns