Mititelu la judecata poporului!

Comentarii pe marginea articolelor aparute in mass-media.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Vreți să închidem acest topic?

Poll ended at 08 Feb 2023, 12:52

Da
11
31%
Nu
24
69%
 
Total votes: 35

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8091
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Bobby » 21 Aug 2018, 23:22

Faza comica este ca GSP a schimbat acum peste tot numele clubului Craiovei din "U Craiova" in "CSU Craiova" pe site - desi numele societatii comerciale nu este CSU Craiova. Slugile booveanului !

Avatar utilizator
constable
membru
membru
Mesaje: 165
Membru din: 15 Apr 2014, 13:59

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de constable » 21 Aug 2018, 23:23

Bobby scrie:
21 Aug 2018, 23:11
Deci brandul/numele are o importanta mare.
La care brand/nume te referi ?
SC Blue Lions Capital SA
Clubul Sportiv U Craiova SA
U Craiova 1948 Club Sportiv



In fine , parerea mea este ca doi oameni de afaceri incearca sa sterpeleasca ce nu au si nici nu vor avea vreodata. Si nu e diferenta intre ei. Si Rotaru si-a securizat afacerea prin cumpărarea mărcilor @Campioana unei mari iubiri si @Stiinta Craiova. Eu nu iubesc afaceri ci sportul . Am ales UNIVERSITATEA si pentru mine este de ajuns ca există acceptul institutiei de invatamant superior si al Clubului Sportiv UNIVERSITATEA. Incerc sa uit de faptul ca am intrat direct in liga 2 .

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8091
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Bobby » 21 Aug 2018, 23:25

Vorbesc de brandul Universitatea Craiova, in proprietatea clubului sportiv, si in folosinta gruparii de liga 1.

Avatar utilizator
constable
membru
membru
Mesaje: 165
Membru din: 15 Apr 2014, 13:59

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de constable » 21 Aug 2018, 23:33

Bobby scrie:
21 Aug 2018, 23:25
Vorbesc de brandul Universitatea Craiova, in proprietatea clubului sportiv, si in folosinta gruparii de liga 1.
Pai tot tu ai spus :
Bobby scrie:
21 Aug 2018, 23:22
Faza comica este ca GSP a schimbat acum peste tot numele clubului Craiovei din "U Craiova" in "CSU Craiova" pe site - desi numele societatii comerciale nu este CSU Craiova. Slugile booveanului !
Dar clubul pe siteul oficial spune : Clubul Sportiv Universitatea Craiova(CSU Craiova), prin sectiile de performanta care au atins cote valorice deosebite: voleiul, handbalul, tenisul de masa, sahul, orientarea, prin profesionalismul antrenorilor, managerilor, a conducerii institutiei Universitatea Craiova,a sportivilor, medicilor a altor catetgorii, a reusit sa mentina cota valorica ridicata a municipiului Craiova, impunand mandria si respectul de a fi oltean.
Adică CSU ăsta de te enervează.
http://csuniversitateacraiova.ro/pagini.php?id=2

Avatar utilizator
constable
membru
membru
Mesaje: 165
Membru din: 15 Apr 2014, 13:59

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de constable » 21 Aug 2018, 23:45

Că palmaresul poate sa faca obiectul unei tranzactii sau nu - nu ma intereseaza. Important este ca FC U Craiova 1948, echipa înscrisă în Liga 3, nu deţine palmaresul clubului istoric. Si mai important este ca Universitatea joacă in liga 1 . Restul vor fi rezolvate de timp.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de cortinadampezzo » 22 Aug 2018, 11:43

pe https://www.transfermarkt.com/cs-univer ... rein/40812
aparem cu 6 cupe, mai putin cea din 93 pe care mititelu pretinde ca e a lui

pe de alta parte: in noiembrie 2017, Liga Profesionistă de Fotbal NE atribuie toate trofeele Universitatii Craiova între 1948 și 1991, însă ele nu sunt afișate în clubul UEFA.com Proprietatea asupra acestor onoruri este contestată de FC U Craiova 1948, care a acționat neconform cu continuarea Universității Craiova după dizolvarea clubului sportiv în 1991.

Club record in UEFA competitions
Biggest defeat:
09/08/2018, Leipzig 3-1 Universitatea Craiova, Leipzig
Appearances in UEFA Europa League: 2
Player with most UEFA appearances: 4
Renáto Kelić ( CRO)
Alexandru Mateiu ( ROU)
Ionuţ Mitriță ( ROU)
Nicusor Bancu ( ROU)
Top scorers in UEFA club competitions: 1
Ivan Martić ( CRO)
Raoul Petre Baicu ( ROU)

Imediat după apariția la Craiova a primei instituții universitare de învățământ – Institutul de Mașini și Aparate Electrice – un grup de profesori și studenți au înființat în 1948 Clubul Sportiv Universitar Craiova, un club sportiv cu secții de atletism, volei, handbal, tenis de masă, șah și fotbal.
În 1950 secția de fotbal și-a schimbat denumirea de la "UNSR Craiova" la "CSU Craiova", cu același nume ca și clubul părinte. În 1951, CSU Craiova a învins cu 6-0 pe rivalul local, Constructorul Craiova, ceea ce va fi primul meci oficial jucat în Cupa României. În 1953, clubul și-a schimbat din nou numele, de data aceasta în "Știința Craiova" . Știința, antrenată de Nicolae Oțeleanu, a promovat in sezonul 1955, pentru prima dată în istoria sa la nivelul celui de-al doilea eșalon. Clubul a revenit in Divizia C după doar un singur sezon și a rămas la acel nivel până în 1958.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de DeuxEx » 22 Aug 2018, 11:54

Mai terminati-va cu FC U Craiova 1948! Echipa lui Ajica se numeste in acte FC U 1948, fara Craiova.

Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
constable
membru
membru
Mesaje: 165
Membru din: 15 Apr 2014, 13:59

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de constable » 22 Aug 2018, 12:19

DeuxEx scrie:
22 Aug 2018, 11:54
Mai terminati-va cu FC U Craiova 1948! Echipa lui Ajica se numeste in acte FC U 1948, fara Craiova.

Trimis de pe Xiaomi Note 4
FRF pe siteul oficial face referire la actualul club de liga 1 ca fiind U Craiova 1948 Club Sportiv SA iar cu privire la clubul lui mititelu ca fiind U Craiova 1948 SA.

iuli

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de iuli » 22 Aug 2018, 12:53

mai terminati vere cu mititelu si saltimbancii lui,da-l in mortii ma-sii ca e terminat ca bateriile 777.pana si comunicarea asta spune ca el nu are absolut nimic,atunci?bine,nu e palmaresul la clubul sportiv,dar marca Universitatea Craiova unde e?ce tot stam sa ascultam un prostovan...

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de blixa » 22 Aug 2018, 15:11

eu de aici inteleg ca CSU nu a putut dovedi ca e continuatorul clubului vechi. dar parca in alt proces, cel referitor la marca, s-a demonstrat acest lucru. Din punctul meu de vedere, ca suporter, daca detii marca, detii si istoria ei.
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8091
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Bobby » 22 Aug 2018, 15:15

DeuxEx scrie:
22 Aug 2018, 11:54
Mai terminati-va cu FC U Craiova 1948! Echipa lui Ajica se numeste in acte FC U 1948, fara Craiova.

Trimis de pe Xiaomi Note 4
Numele oficial al noii clone mititele este : U Craiova 1948 SA (CODUL UNIC DE IDENTIFICARE 31376464), nume usor de gasit pe siteul ministerului de finante.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8091
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Bobby » 22 Aug 2018, 15:20

constable scrie:
21 Aug 2018, 23:23
Bobby scrie:
21 Aug 2018, 23:11
Deci brandul/numele are o importanta mare.
La care brand/nume te referi ?
SC Blue Lions Capital SA
Clubul Sportiv U Craiova SA
U Craiova 1948 Club Sportiv

In fine , parerea mea este ca doi oameni de afaceri incearca sa sterpeleasca ce nu au si nici nu vor avea vreodata. Si nu e diferenta intre ei. Si Rotaru si-a securizat afacerea prin cumpărarea mărcilor @Campioana unei mari iubiri si @Stiinta Craiova. Eu nu iubesc afaceri ci sportul . Am ales UNIVERSITATEA si pentru mine este de ajuns ca există acceptul institutiei de invatamant superior si al Clubului Sportiv UNIVERSITATEA. Incerc sa uit de faptul ca am intrat direct in liga 2 .
Rotaru nu s-a dus la OSIM sa inregistreze pe furis aceste marci, ci le-a cumparat cu bani grei. As fi de acord ca el sa cedeze aceste marci orasului sau clubului sportiv, in schimbul compensarii pentru banii platiti pe aceste marci (asta ar insemna neplata sumelor datorate orasului si clubului sportiv prin contractul de asociere, pina la compensarea sumelor platite pentru cumpararea acelor marci).

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de blixa » 22 Aug 2018, 15:28

eu nu inteleg ce s-a intamplat cu CSU vechi. S-a dizolvat? Cum s-a format in 1991 noul CSU fara nicio legatura cu fostul club sportiv?
pe langa asta, daca nu are legatura cu clubul vechi, cum a ajuns in posesia marcii?
eu nu cred ca clubul dezafiliat in 2011 detine ceva, pentru ca sunt convins ca patrimoniul CSU nu s-a splitat. Altfel, Boo aducea actele si povestea era inchisa. Sunt insa foarte curios ce s-a intamplat cu vechiul club.
S-a rupt Brazda.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de cortinadampezzo » 22 Aug 2018, 15:41

In afara de faptul ca magistratii de la Timisoara sunt toti caini, nu vor sa creeze precedent
Sunt cluburi cu probleme neclare prin Romania in care nu te poti exprima. Farul, Petrolul, Ucluj, FC Arges, Rapid, FCSB samd
O alta problema este ca nici Clubul Sportiv (Badea) nu a fost interesat primordial de proces, la multe termene nu s-a prezentat

LiviuB

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de LiviuB » 22 Aug 2018, 15:57

daca ai marca, ai si palmaresul, nu pot fi disociate. dar asta nu scrie nicaieri in lege. si atunci, cei de la Timisoara s-au rezumat sa nu faca nicio interpretare.

Scrie răspuns