Mititelu la judecata poporului!

Comentarii pe marginea articolelor aparute in mass-media.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Vreți să închidem acest topic?

Poll ended at 08 Feb 2023, 12:52

Da
11
31%
Nu
24
69%
 
Total votes: 35

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2913
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Mititelu la judecata poporului!

Mesaj de fabius_2014 » 19 Mar 2024, 12:25

Se ingroasa gluma in cireada si prinderea barajului de evitarea retrogradarii pare o performanta dorita si care bucura toata ceata booveana. E clar
ca magarusii nu mai au niciun pic vlaga si se chinuie sa alerge pe teren, iar daca nu se schimba ceva in urmatoarele doua saptamani, nu prea au cum se
"rateze" retrogradarea directa.
Am vazut ieri UTA- Voluntari si pot sa spun ca ilfovenii au jucat excelent si au sanse mari sa-i depaseasca pe booveni pana la
sfarsitul campionatului.
Incercarea magarilor de a continua cat mai mult in Cupa Romaniei, in conditiile in care sunt terminati dpdv fizic, ar parea ca este un act suicidar. Nu am luat in calcul ca daca trec de Voluntari, au meci cu CFR la Cluj.
De cand Universitatea Craiova are rezultate, un magar vopsit nu a mai aparut pe forum. Cand ma gandesc ca au fost unii dintre noi care incepusera sa-i dea dreptate magarului pana cand s-a vandut singur, idyotul, spunand ca e mai misto ca echipa sa-i apartina unei faimilii .
Atentie la astia care posteaza numai cand nu merge bine echipa si care ne sug(ereaza) ca trebuie sa plece finantatorul.

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2146
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Mititelu la judecata poporului!

Mesaj de fanatic16 » 19 Mar 2024, 13:52

Cine e măgaru vopsit?

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2913
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Mititelu la judecata poporului!

Mesaj de fabius_2014 » 19 Mar 2024, 14:01

fanatic16 scrie:
19 Mar 2024, 13:52
Cine e măgaru vopsit?
mflorin

Ce armonie e in herghelie !!!!
https://www.prosport.ro/fotbal-intern/s ... v-19849869

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Mititelu la judecata poporului!

Mesaj de Paul » 19 Mar 2024, 16:03

Este absolut mirobolant stilul articolului, imi aminteste de teatru radiofonic in care comentatorul cam explica ce trebuie sa priceapa lumea din dialogul piesei, ca sa fie bine.
E bine, si se vede la interviuri ca exista conflicte interne, Doamne-ajuta sa se aleaga praful! Vinde Juniorul bolizii de lux si hainele geamantan si asta e, au mai aratat o data ca au valoare.
Ce as vrea eu este sa nu isi vanda “domnul” Mititelu acea geaca cu gluga tivita cu blana de vulpe polara, sincer ar fi pacat, pentru ca merge foarte bine cu un trening de fas colo in fata la New York cand vorbeste non stop la telefon. Oun pariu ca nu vorbeste cu nimeni, mimeaza, si are pe cineva sa il filmeze ca sa se vada si el dupa aia cat e de smecher.

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2146
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Mititelu la judecata poporului!

Mesaj de fanatic16 » 19 Mar 2024, 16:44

Superb articol, dar îmi place ca autorul zice ca vor mai urma și alte articole despre situația ălora, deci se duc pe copca. Gândiți-vă ca mai mult de jumătate de jucători își termina contractul acum în vară, îi doare la patină de soarta fcunica, va fi greu sa reziste booveanul, Dinamo își va reveni, va primi și ajutor cu blaturi iar Voluntari are deja un ritm bun al jocului și calitate la jucători, un Nemec, un Rață, un Merloi etc.
Ca să citez un sclav boovean de pe fb:"Olga a zis ca vrea o singura echipa, nu a specificat fuziunea, iar de la acea declarație fcu a luat-o în jos și a pierdut tot" :))

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1400
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Mititelu la judecata poporului!

Mesaj de Iancu Magheru » 19 Mar 2024, 16:49

:-x Conflicte din-astea interrasiale îmi amintesc că apăruseră și în primăvara lui 2011, încă un semn că se apropie potopul!

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Mititelu la judecata poporului!

Mesaj de Paul » 19 Mar 2024, 16:49

fanatic16 scrie:
19 Mar 2024, 16:44
Superb articol, dar îmi place ca autorul zice ca vor mai urma și alte articole despre situația ălora, deci se duc pe copca. Gândiți-vă ca mai mult de jumătate de jucători își termina contractul acum în vară, îi doare la patină de soarta fcunica, va fi greu sa reziste booveanul, Dinamo își va reveni, va primi și ajutor cu blaturi iar Voluntari are deja un ritm bun al jocului și calitate la jucători, un Nemec, un Rață, un Merloi etc.
Ca să citez un sclav boovean de pe fb:"Olga a zis ca vrea o singura echipa, nu a specificat fuziunea, iar de la acea declarație fcu a luat-o în jos și a pierdut tot" :))
Haleluia to that brother!

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3510
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Mititelu la judecata poporului!

Mesaj de Freestate » 19 Mar 2024, 20:14

„Am văzut declarația lui Panduru, aș fi vrut să comenteze după ce prinde și el trei meciuri pe bancă în Liga 1. Așa, de la televizor oricine poate să vorbească, să își dea cu părerea, e foarte ușor cu vorba, dar mai greu cu fapta. Nu antrenează pe nicăieri.
Văd că e o modă acum ca toți antrenorii care n-au făcut nimic să devină jurnaliști. Îmi pare rău, am fost fan al jucătorului Basarab Panduru, dar ca antrenor ce a făcut?! De la televizor e foarte simplu.
[b]Am băgat 3 milioane de euro[/b], să vină și alții să vadă cât de greu e în fotbal. E foarte ușor să vorbești de pe margine”, a declarat Adrian Mititelu în exclusivitate pentru GSP.ro.

Exact ce am spus in analiza de mai sus, a bagat anul trecut 3milioane cash dar pierderea e de 4 milioane asta inseamna ca un milion a ramas dator la stat (datorii la salarii si alte)

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8122
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Mititelu la judecata poporului!

Mesaj de Bobby » 20 Mar 2024, 02:07

fanatic16 scrie:
19 Mar 2024, 16:44
Ca să citez un sclav boovean de pe fb:"Olga a zis ca vrea o singura echipa, nu a specificat fuziunea, iar de la acea declarație fcu a luat-o în jos și a pierdut tot" :))
Au si ei in grajd pe unul cu ceva minte. Bravo !

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Mititelu la judecata poporului!

Mesaj de Paul » 20 Mar 2024, 16:40

Jur ca e beton asta cu Craiova Leaks in stil de mare teatru radiofonic explicat

https://www.prosport.ro/fotbal-intern/s ... v-19850575

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2146
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Mititelu la judecata poporului!

Mesaj de fanatic16 » 20 Mar 2024, 16:44

E clar ca booveanul a rămas fără bani, le-a tăiat finanțarea la prostsport și ăștia îi arată pisica :))
Pana acum erau numai ode aduse fcunicii, iar de câteva zile, numai atacuri și dezvăluiri despre incompetenții lor :))

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3510
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Mititelu la judecata poporului!

Mesaj de Freestate » 20 Mar 2024, 17:51

Hoo sa vedem asta pe o perioada de timp ! Asa la primul articol facut de tarfa de Trifan impotriva infectului din Booveni ...sarim in sus ?

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2146
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Mititelu la judecata poporului!

Mesaj de fanatic16 » 20 Mar 2024, 19:32

E al doilea și bonus s-a luat în gura cu puscac pe live

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3510
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Mititelu la judecata poporului!

Mesaj de Freestate » 20 Mar 2024, 20:18

Unde ? da si tu link !

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3510
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Mititelu la judecata poporului!

Mesaj de Freestate » 20 Mar 2024, 20:32

Mititei pe gspulea:

Postat de s0r1n_naccio pe 19 Martie 2024, 16:19

Cum poate declara Napoli ca baietii au facut o prima repriza foarte buna cand au jucat execrabil tot meciul? Cum spune mereu ca au jucat foarte bine cand ei pierd meciurile sau fac greseli personale pe banda rulanta? Cum poate sa spuna ca au jucat foarte bine cand scorul e 0-0 sau chiar incasam goluri? Nu e vina lui Napoli, nu e vina jucatorilor, nu e vina lui Vasilica, Dragan sau Joao Janeiro, e vina aluia care nu stie nimic, nu are bani, nu are bun simt, dar are tupeu, are boala de persevera in greseli, nu are rabdare cu profesionistii dar e mereu indulgent cu propriile esecuri. mititelu e vinovat pentru absolut tot ce se intampla. Intai s-a certat cu sefii federatiei desi aia stiau ca doar gura e de el. Ne-a dezafiliat prostia si gura lui. Apoi s-a certat cu badea si olga si i-a silit pe aia sa puna planul B in aplicare. Deci, ne-a adus clona pe cap acest cap gol. Apoi a reinceput din liga a4a, a ajuns inapoi in liga 1, nu fara emotii si nu printr-o organizare impecabila, profesionista, iar la primele nemultumiri ale suporterilor ne scoate ochii ca ne-a adus din liga a4a...pai cine ne-a dus in liga a4a?!!! mititelu, pana cand iti mai bati joc de noi?!

Iar unul Kuba ii raspunde:

kuba • 19 Martie 2024, 21:20

Sorine, sfatul meu e să îl lasati pe Ajica Marin cu stadionul gol! Atunci când va plăti datoriile de €15 mil pentru echipa veche să mai vorbim despre tzarampetele asta! Vezi și tu ca tot Sudul s-a dezis de el! Du te tata în vacanta, fă altceva mai bun decât să stai pe lângă prostanacul asta! O să renască și adevarata Universitatea și ai să vezi ca o să ne strângem iarăși 30.000...



:)( Astia viseaza la treijdemii !!! :lol: :lol: :lol:
Sunt prosti batuti in cap !

Scrie răspuns