Mititelu la judecata poporului!

Comentarii pe marginea articolelor aparute in mass-media.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Vreți să închidem acest topic?

Poll ended at 08 Feb 2023, 12:52

Da
11
31%
Nu
24
69%
 
Total votes: 35

Avatar utilizator
fanUCV
suporter
suporter
Mesaje: 501
Membru din: 15 Dec 2018, 23:23

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de fanUCV » 31 Iul 2019, 22:05

le purică cineva, datele astea sau sunt precum declarațiile de avere ale unor politicieni "cinstiți" din RO .. ?! .. am un amic care, indus în eroare, probabil, de caniculă, a cumpărat ceva produse de la magazinul de lângă 'new york' .. dar până la veniturile alea, câți amici să ..

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

ucv - un zambet, o lacrima, un suras de fericire

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Bobby » 01 Aug 2019, 05:41

Marcel Puscas zice ca sotul Olgutei, psd-istul Sorin Manda ar fi lucrat acum 12 ani la fostul FCU :-)


cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de cortinadampezzo » 02 Aug 2019, 08:19

Peluza Sud 97 - altercatii cu fanii lui Honved
https://www.prosport.ro/fotbal-extern/e ... 2Bprosport

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de SLH » 02 Aug 2019, 16:23

cortinadampezzo scrie:
02 Aug 2019, 08:19
Peluza Sud 97 - altercatii cu fanii lui Honved
https://www.prosport.ro/fotbal-extern/e ... 2Bprosport
Balarii, tu nu vezi ca sursa e viata in peluza, organul de propaganda boovean cel mai spurcat in randul suporterilor. Au venit maxim 10 booveni, cu Gogutza in frunte evident, s-au maimutarit putin, i-a gonit garda. Stiau clar ca nu au ce sa le faca nimic celor 50 de unguri, dintre care vreo 20 de cyborgi. Jandarmii le-au impartit pijamalele mai devreme decat era programat ungurilor ca urmare a unei actiuni a Peluzei Nord, dar noi nu stam sa dam raportul toata ziua pe viata in slobozi. A doua zi au fost si mai amuzanti, au fost doar vreo 5-6 de la sud si a venit la ei civilul care se ocupa de ei(care apropo e un nenorocit, e mai boovean ca majoritatea de acolo si i-a scapat de o groaza de ilegalitati in timp ce pe noi incearca sa ne arda si le da informatii din diverse dosare)... asa, deci a venit civilul si le-a zis 'hai ca injurati si voi de 2 ori si plecati acasa', iar ei chiar asta au facut.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Bobby » 16 Sep 2019, 20:15

Ne-a Ady plateste publicitate pentru SRL-ul familiei si la Prosport, nu doar la GSP. Sclavul familiei, Daniel Vlad, acum la ziarul boovean Editie.ro - are pagina de publicitate la Prosport :

http://liga2.prosport.ro/seria-1/cupa/f ... i-18401299

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de fanucrv » 16 Sep 2019, 20:33

Azi am întâlnit mulți booveni fericiți în oraș . Dacă pana azi erau mai ascunși, acum vad ca au ieșit în fața. Euforia lor are multe cauze : rezultatul meciului nostru cu fcsb ul și loviturile pe care ni le-am dat singuri în săptămâna ce a trecut și pe care le vad ca semn de slăbiciune. În consecință se pregătesc intens de meciul din cupă. Sunt disperați sa convingă lumea sa vina la stadion.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de fabius_2014 » 16 Sep 2019, 20:59

Biletele 10, 15 si 20 lei. Cred ca vor da drumul si la liber. Daca bateam FCSB nu veneau mai mult de 3-4000 de spectatori, asa dezamagirea e mare si s-ar putea sa se duca destui neutri. Prevad intre 5000 - 10000 spectatori.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de malus dacus » 16 Sep 2019, 21:10

...da, e agitatie mare. Fiecare ajîc se strofoaca sa ia cu el cat mai multi din neam, tanar, batran nu conteaza, a mai fost sau nu in viata lui la un meci, nu conteaza. Din pacate am auzit de cazuri concrete, cetateni cu abonament la noi, care cica se duc si ei, ca e echipa din Craiova si care-i problema. In fata astora ramai mut, fara replica, n-ai ce sa le faci...

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Bobby » 16 Sep 2019, 21:45

Electroputere Craiova avea si 15000 de oameni la meciurile de acasa. Plus vreo 2000 de oameni la meciurile tari din deplasare. Estimarea mea in ceea ce priveste audienta la acest meci este undeva intre 7000 si 14000 de oameni. Masa de manevra a mititelului.




malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de malus dacus » 16 Sep 2019, 22:35

...logica ar fi ca daca Electro avea 15k, aia 15k sunt acum la Ajîcă, sau cum? Iar 7k e mimim pt. acest meci?? Da-ma dreaqu, n-am cuvinte!...

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Bobby » 16 Sep 2019, 23:31

Ideea e ca daca era piata de 15000 la alta echipa din Craiova, acum s-ar putea duce la Ajica - pentru ca nu mai exista alta echipa in Craiova.

7000 e minim zic eu pentru ca se vor chinui sa umple peluza sud - 6000 capacitate - plus ceva resturi la tribuna 1 si 2.

Rabdare si tutun - predictia mea este intre 7000 si 14000. Vedem in zece zile ce se intimpla - sau imi ziceti voi. Saptamina viitoare voi fi in India - calatoresc in citeva orase, naiba stie ce conexiune de internet am.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de malus dacus » 17 Sep 2019, 00:14

...pai da dar 1. Intre Electro si Stiinta n-a existat niciodata o mare rivalitate, indeosebi la nivel de fani, ca la echipele bucurestene. Mai degraba era perceputa in oras ca un fel de sora mai mica sau un soi de pepiniera pt. echipa care conta. Se ducea lumea sa-i incurajeze si pe ei, mai trageau cu ochiul la un jucator, dar nu cred ca era procent de 10% care sa tina strict cu Electro si sa nu mearga pe Central;
2. Chiar si asa, admitand prin absurd ca era piata de 15k pt. o alta echipa, vorbim de vremuri in care pt. cealalta echipa era piata de 40-50k; Intre timp s-a redus simtitor bazinul pt. ca spor demografic negativ, diaspora si toate cele. Daca pui la socoteala fie si numai muncitorii din uzinele electro care misunau atunci si care probabil ca mergeau la meciurile de care zici, o sa vezi ca nu-ti mai da cu 15k...

Thunder

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Thunder » 17 Sep 2019, 02:14

Bobby scrie:
16 Sep 2019, 23:31
Saptamina viitoare voi fi in India - calatoresc in citeva orase, naiba stie ce conexiune de internet am.
Ai bhelit belengheru`, vezi ca aia inca mai au canibali p-acolo :-D

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Bobby » 17 Sep 2019, 02:24

malus dacus scrie:
17 Sep 2019, 00:14
...pai da dar 1. Intre Electro si Stiinta n-a existat niciodata o mare rivalitate, indeosebi la nivel de fani, ca la echipele bucurestene. Mai degraba era perceputa in oras ca un fel de sora mai mica sau un soi de pepiniera pt. echipa care conta. Se ducea lumea sa-i incurajeze si pe ei, mai trageau cu ochiul la un jucator, dar nu cred ca era procent de 10% care sa tina strict cu Electro si sa nu mearga pe Central;
2. Chiar si asa, admitand prin absurd ca era piata de 15k pt. o alta echipa, vorbim de vremuri in care pt. cealalta echipa era piata de 40-50k; Intre timp s-a redus simtitor bazinul pt. ca spor demografic negativ, diaspora si toate cele. Daca pui la socoteala fie si numai muncitorii din uzinele electro care misunau atunci si care probabil ca mergeau la meciurile de care zici, o sa vezi ca nu-ti mai da cu 15k...
Sint de acord ca multe s-au schimbat de atunci. Totusi a fost si rivalitate intre echipe pe teren (nu erau meciuri amicale in liga 1 !) si la nivelul conducerilor de club in anii 90.

Vedem ce iese saptamina viitoare. Am vazut in trecut ca meciuri ale srl-ului avea si 20k vizionari pe net. Asta inseamna ca piata adeptilor lui mititelu exista. Sint multi oameni cu minte putina pe lumea asta, pacaliti usor de un escroc. Romania e plina de ei. Prostii astia cred ca facind temenele lui mititelu inseamna ca te lupti cu mafia si cu pesedeul. E nevoie de multa medicatie la natiunea asta...

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de fabius_2014 » 17 Sep 2019, 09:09

Bobby are dreptate cand spune ca "Prostii astia cred ca facind temenele lui mititelu inseamna ca te lupti cu mafia si cu pesedeul. " Si eu am observat asta. Din nefericire si o gramada de oameni implicati in politica, in opozitie, lasa sa se inteleaga asta. Nu stiu ce se poate face, dar trebuie facut ceva. Rasfoind presa romaneasca si comentariile cititorilor, am constat ca suntem un popor extrem de usor de manipulat. Cam asa si cu mititelu care manipuleaza cateva sute de naivi, e adevarat si cu ajutorul a catorva indivizi platiti.

Scrie răspuns