Mititelu la judecata poporului!

Comentarii pe marginea articolelor aparute in mass-media.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Vreți să închidem acest topic?

Poll ended at 08 Feb 2023, 12:52

Da
11
31%
Nu
24
69%
 
Total votes: 35

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Takeiteasy » 27 Iul 2021, 19:07

6000 de oameni ar fi fost ieri pe Ion Oblemenco, cu tot cu galeria lui dinamo adica sold out :laughing: :

https://www.facebook.com/SezioneUltra/p ... =3&theater

Si s-ar fi dat si invitatii...

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater

P.S. Sa nu mai vorbim de faptul ca biletele la boo sint mai ieftine decit la Universitatea Craiova (exemplu : la Tribuna a 2-a, biletele Universitatii Craiova sint cu 50 % mai scumpe). Asta e alta golanie a mititeilor : daca vor sa vada o comparatie head to head, puneau acelasi pret ca la Universitatea Craiova.

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2234
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de fanucrv » 27 Iul 2021, 20:14

Takeiteasy scrie:
27 Iul 2021, 00:10


Si cum mititelu cu un cont de facebook ii distrugea zilnic. Cu zero investitii.
Sunt de acord cu ce spui. Cu observatia ca acel cont de fb nu este chiar gratis. Poți sa scrii până leșini daca nu are cine sa-ti propage gogomaniile. Iar asta nu e chiar degeaba. Cred ca se duc ceva bani in directia asta.

Kellogg
membru
membru
Mesaje: 252
Membru din: 26 Noi 2015, 22:11

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Kellogg » 27 Iul 2021, 20:34

Ia zi ne Laurentiule, cum e aia cu "aia in papuci sa stea in spate!!"
Jurnaliștii incită la violență / Forumurile plesnesc de «potență» / Dar la meci... p**a prezență

lawrence0726
junior
junior
Mesaje: 69
Membru din: 24 Iun 2016, 00:42

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de lawrence0726 » 27 Iul 2021, 21:20

Kellogg scrie:
27 Iul 2021, 20:34
Ia zi ne Laurentiule, cum e aia cu "aia in papuci sa stea in spate!!"
zi ne tu cum a fost aia cu "Noi, 'sămânţarii', mergem în deplasare weekendul viitor"?Ati fost toti samantarii duminica,cu fcsb?toti 100?

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de malus dacus » 27 Iul 2021, 22:11


Avatar utilizator
Alishor
suporter
suporter
Mesaje: 774
Membru din: 10 Sep 2010, 14:06

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Alishor » 27 Iul 2021, 22:42

e hoo vere sarirati pe laurentiu. lasa-ti-l sa aiba vise umede. e din categoria lu' toni7, ii ridica osanale lu' mititelu si echipei lui. ba laure ia zi-ne, cat mai are de plata la flormang familia mititelu pt cazarea echipei lor ? sau cand e gata baza aia de nici bayern nu are ? ca momentan tot pe aripile se antreneaza lotul familiei mititelu. vazui ce scrisesi mai sus ca pana in octombrie nu mai ramanem nici 100. am sa tin minte ce scrisesi, si sper sa intri dupa meci aici. dar o sa iti inghiti vorbele, iti zic de acum . salutare
5 septembrie 1948... Legenda incepe

lawrence0726
junior
junior
Mesaje: 69
Membru din: 24 Iun 2016, 00:42

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de lawrence0726 » 27 Iul 2021, 22:48

Alishor scrie:
27 Iul 2021, 22:42
e hoo vere sarirati pe laurentiu. lasa-ti-l sa aiba vise umede. e din categoria lu' toni7, ii ridica osanale lu' mititelu si echipei lui. ba laure ia zi-ne, cat mai are de plata la flormang familia mititelu pt cazarea echipei lor ? sau cand e gata baza aia de nici bayern nu are ? ca momentan tot pe aripile se antreneaza lotul familiei mititelu. vazui ce scrisesi mai sus ca pana in octombrie nu mai ramanem nici 100. am sa tin minte ce scrisesi, si sper sa intri dupa meci aici. dar o sa iti inghiti vorbele, iti zic de acum . salutare
Promit ca o sa mi pun cenusa in cap daca vor fi 200 in Peluza Nord.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de cortinadampezzo » 27 Iul 2021, 23:28

E o emulatie mare la FC Mititelu, atrage multa atentie. Bv lor, rusine noua
Eu as fi mai curios ce va face peste un an sau doi, e greu sa te bati cu echipe care vand jucatori de 5-10 mil pe an. E si mai greu sa gasesti jucatori talentati.
Iar la un moment dat, Mititelu o sa vrea sa faca echipa lui profitabila si performanta iar aici a cam esuat in ultimii 20 de ani, din cauza asta au aparut si conflictele

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2171
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de fanatic16 » 27 Iul 2021, 23:48

lawrence0726 scrie:
27 Iul 2021, 22:48
Alishor scrie:
27 Iul 2021, 22:42
e hoo vere sarirati pe laurentiu. lasa-ti-l sa aiba vise umede. e din categoria lu' toni7, ii ridica osanale lu' mititelu si echipei lui. ba laure ia zi-ne, cat mai are de plata la flormang familia mititelu pt cazarea echipei lor ? sau cand e gata baza aia de nici bayern nu are ? ca momentan tot pe aripile se antreneaza lotul familiei mititelu. vazui ce scrisesi mai sus ca pana in octombrie nu mai ramanem nici 100. am sa tin minte ce scrisesi, si sper sa intri dupa meci aici. dar o sa iti inghiti vorbele, iti zic de acum . salutare
Promit ca o sa mi pun cenusa in cap daca vor fi 200 in Peluza Nord.
Haurentiule sa ne dai si noua de știre cand peluza sug o sa învețe măcar un cantec, ca aseară parca erau leșinați, in afara de **** dinamo si caini spurcati nu au scandat altceva, nimic, nici măcar un cantec, au dominat dinamovistii tot meciu fundalu sonor.....
Halal peluza au vrut sa strige la finalu meciului suntem noi stiinta suntem noi si nu s a înțeles nimic ca nu se sincronizează deloc, tot meciu nu s au sincronizat, am prieteni booveni si altii gura casca care s au dus la meci și au fost dezamăgiți rau de peluza sug
Ca asistență nu depășiți nordul
Daca la voi asistența de aseară înseamnă mobilizare maxima deja mi au dispărut orice urma de grija ca ati putea vreodată sa contați in orașul asta

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2171
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de fanatic16 » 28 Iul 2021, 00:13

lawrence0726 scrie:
27 Iul 2021, 16:29
fanatic16 scrie:
27 Iul 2021, 01:08
lawrence0726 scrie:
27 Iul 2021, 00:59
Bobby poate ne spui cati spectatori au fost cu Clinceni dupa ce s-a castigat castigat Cupa sau cu FC Arges dupa ce s-a casigat Supercupa?Sau cati suporteri au fost ieri pe Arena Nationala in sectorul oaspetilor?Sau cati au fost la Ploiesti la finala Cupei?Poti sa-mi raspunzi de pe oricare din cele multe conturi pe care le folosesti.P.S:Ce ai pus tu mai sus sunt fragmente din apararea/sustinerile reclamantului(Clubul Sportiv al lui Badea)din procesul pentru palmares,nu motivarea sau constatarile judecatorului.Mai incearca,psdistule.
Iesi acas boovene venirati decât 7000 la meci chipurile de mobilizare maxima cu ,, dusmanu de moarte dupa 10 ani"
Dinamovistii dominara fundu sonor, in timp ce peluza sug nu se putu coordona prea bine, slaba prestație pentru asteptarile lansate in presa
7000 intr-o zi de luni la ora 21:30,in conditiile in care multi trebuiau sa se duca la munca a doua zi,fie in Craiova fie in alte orase din Oltenia sau din tara.Multi sunt in concediu in perioada asta,ca sa nu mai vorbim de faptul ca multa lume nu are vaccinul facut,sau multi nu vor sa plateasca 30 de lei sau chiar 150-200 de lei pentru un test rapid sau pcr.Conditionarea asta a tinut destui oameni acasa.Voi cu teste gratuite la meciul cu Clinceni ati fost 1500,dupa ce ati castigat Cupa,2500 cu FC Arges dupa ce ati castigat Supercupa,200 duminica la Bucuresti cu echipa la care avea Rotaru abonament pe vremuri etc.In etapa a 11-a o sa fiti maxim 100 de insi in Peluza Nord,exact cati ati fost acum 8 ani.
Cu Argeș am fost cam 5000 aproape 6000, referitor la meciul cu clinceni de dupa finala, o sa fac o aroganta si o sa zic ca noi suntem obișnuiți cu trofee, in timp ce voi va cacati pe voi daca bateti o echipa a lui dinamo care are 4 copii de 16 17 ani in primu 11, neplătita de luni de zile....
Supercupa nu e un trofeu cu o miza importanta, in momentele in care nordul si suporterii au strigat mobilizare maxima chiar a fost mobilizare maxima amintim deplasarile cu 5000 de oameni la București, sold outurile adevărate unde au venit 30000 de oameni pe Oblemenco (vad ca in definitia voastră si a lui ciurezu soldoutu înseamnă 6000 de oameni).
Pot spune ca referitor la faptul ca legislația actuala care cere test sau vaccin chiar va tine o parte din suporteri acasa pentru ca majoritatea susținătorilor fc litera u 194,8 nu știu sa scrie si sa citească, dar sa completeze formularele alea pentru testarea de covid ca sa ajungă la meci? 😆😆🤣🤣🤣🖕🖕🖕

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Takeiteasy » 28 Iul 2021, 00:42

O fi avut Rotaru abonament la FCSB, dar nu pot uita ca i-a furat un titlu lui Becali, atunci cind Viitorul a luat campionatul.

Sa contrastam cu asta, care jura ca tiganul pe mormintul maica sii ca vrea sa cistige oierul titlul (https://www.prosport.ro/fotbal-intern/l ... ul-3671836) :

"Mititelu: Crede-mă, eu vreau să ia Steaua titlul! Îți jur pe viața mea, pe mormântul mamei mele, că vreau să câștige Steaua campionatul!"

Daca erau craioveni care n-au putut veni ieri la boo din cauza de Covid, veneau si faceau circ linga stadion cum au facut la promovare, ca asa fac "fanaticii", nu stau acasa, cind debuteaza in liga 1 cu dusmanul de moarte (echipa a treia a lui dinamo).

6000 ati fost, toata lumea stie, cam citi au fost acum vreo 10-11 ani la meciul de cupa Gaz Metan CFR - FCSB pe vechiul Oblemenco. 6000 in conditiile unei propagande desantate a gsp din ultimii 4 ani - absolut fara rusine. Cit cotizeaza tatuatul la gsp pentru reclama desantata ? Toate vara numai despre echipa familiei pe gsp, pina la greata - cu mult mai mult decit toate textele despre rapid, aia cu vreo 5 ori mai multe abonamente vindute decit boo. Care a fost aranjamentul ? L-a plimbat tatuatul pe vlad nedelea gratis in slovenia ? Mai multa publicitate la gsp cu vrajelile din Balta ? Unde e stadionul ala de 12000 de locuri ?

P.S. Evident ca mizeria booveana va avea efecte negative. Doar in Craiova un gropar de fotbal are sclavi. Minciuna si propaganda vor aburi destula lume. Asta e drama - ca PN si cei de la Universitatea Craiova sint mult prea finuti si eleganti pentru disputa cu brutele boovene. Ca sa vezi diferenta - boo al batrin statea pe TV des sa spuna Romaniei citi oameni vin la meciurile Universitatii Craiova. Arunca otrava cit incape - vreme de 8 ani. Nimeni nu face asta din tabara civilizata a Stiintei. Rahatul trebuie aruncat inapoi de unde a venit - uite ca lumea Universitatii Craiova refuza asta. Mi se pare o mare prostie - dar asa au decis oamenii. Ma intreb care e scopul brutelor - da' ma, puteti distruge, injura, sabota. Dar asta a boala la cap, nu mai e sport. Prostii Romaniei tin in viata un infractor. Pe niciunde in Romania si in lume asa ceva nu s-ar intimpla. Acum vreo 10 ani, brutele strigau : "Vinde, pleaca, mori". De murit - mai avem toti de asteptat, de vindut n-are ce, iar de plecat n-are acum, pentru ca nu-l lasa sclavii. Fabulos !
Last edited by Takeiteasy on 28 Iul 2021, 00:51, edited 1 time in total.

lawrence0726
junior
junior
Mesaje: 69
Membru din: 24 Iun 2016, 00:42

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de lawrence0726 » 28 Iul 2021, 00:46

fanatic16 scrie:
27 Iul 2021, 23:48
lawrence0726 scrie:
27 Iul 2021, 22:48
Alishor scrie:
27 Iul 2021, 22:42
e hoo vere sarirati pe laurentiu. lasa-ti-l sa aiba vise umede. e din categoria lu' toni7, ii ridica osanale lu' mititelu si echipei lui. ba laure ia zi-ne, cat mai are de plata la flormang familia mititelu pt cazarea echipei lor ? sau cand e gata baza aia de nici bayern nu are ? ca momentan tot pe aripile se antreneaza lotul familiei mititelu. vazui ce scrisesi mai sus ca pana in octombrie nu mai ramanem nici 100. am sa tin minte ce scrisesi, si sper sa intri dupa meci aici. dar o sa iti inghiti vorbele, iti zic de acum . salutare
Promit ca o sa mi pun cenusa in cap daca vor fi 200 in Peluza Nord.
Haurentiule sa ne dai si noua de știre cand peluza sug o sa învețe măcar un cantec, ca aseară parca erau leșinați, in afara de **** dinamo si caini spurcati nu au scandat altceva, nimic, nici măcar un cantec, au dominat dinamovistii tot meciu fundalu sonor.....
Halal peluza au vrut sa strige la finalu meciului suntem noi stiinta suntem noi si nu s a înțeles nimic ca nu se sincronizează deloc, tot meciu nu s au sincronizat, am prieteni booveni si altii gura casca care s au dus la meci și au fost dezamăgiți rau de peluza sug
Ca asistență nu depășiți nordul
Daca la voi asistența de aseară înseamnă mobilizare maxima deja mi au dispărut orice urma de grija ca ati putea vreodată sa contați in orașul asta
Am vazut PN duminica cu fcsb,am vazut-o cu FC Arges,chiar ma ia rasul uitandu-ma din nou la imagini.La un meci obisnuit Peluza Nord e formata din 150-200 de oameni.Mai tineti minte in primul an de liga 1,cand jucati pe Oblemenco pana sa se demoleze sau pe Extensiv?Erau 50-100 de oameni in asa-zisa galerie la meciurile de acasa,ziceai ca juca Voluntariul sau Juventus Bucuresti.

lawrence0726
junior
junior
Mesaje: 69
Membru din: 24 Iun 2016, 00:42

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de lawrence0726 » 28 Iul 2021, 00:56

fanatic16 scrie:
28 Iul 2021, 00:13
lawrence0726 scrie:
27 Iul 2021, 16:29
fanatic16 scrie:
27 Iul 2021, 01:08

Iesi acas boovene venirati decât 7000 la meci chipurile de mobilizare maxima cu ,, dusmanu de moarte dupa 10 ani"
Dinamovistii dominara fundu sonor, in timp ce peluza sug nu se putu coordona prea bine, slaba prestație pentru asteptarile lansate in presa
7000 intr-o zi de luni la ora 21:30,in conditiile in care multi trebuiau sa se duca la munca a doua zi,fie in Craiova fie in alte orase din Oltenia sau din tara.Multi sunt in concediu in perioada asta,ca sa nu mai vorbim de faptul ca multa lume nu are vaccinul facut,sau multi nu vor sa plateasca 30 de lei sau chiar 150-200 de lei pentru un test rapid sau pcr.Conditionarea asta a tinut destui oameni acasa.Voi cu teste gratuite la meciul cu Clinceni ati fost 1500,dupa ce ati castigat Cupa,2500 cu FC Arges dupa ce ati castigat Supercupa,200 duminica la Bucuresti cu echipa la care avea Rotaru abonament pe vremuri etc.In etapa a 11-a o sa fiti maxim 100 de insi in Peluza Nord,exact cati ati fost acum 8 ani.
Cu Argeș am fost cam 5000 aproape 6000, referitor la meciul cu clinceni de dupa finala, o sa fac o aroganta si o sa zic ca noi suntem obișnuiți cu trofee, in timp ce voi va cacati pe voi daca bateti o echipa a lui dinamo care are 4 copii de 16 17 ani in primu 11, neplătita de luni de zile....
Supercupa nu e un trofeu cu o miza importanta, in momentele in care nordul si suporterii au strigat mobilizare maxima chiar a fost mobilizare maxima amintim deplasarile cu 5000 de oameni la București, sold outurile adevărate unde au venit 30000 de oameni pe Oblemenco (vad ca in definitia voastră si a lui ciurezu soldoutu înseamnă 6000 de oameni).
Pot spune ca referitor la faptul ca legislația actuala care cere test sau vaccin chiar va tine o parte din suporteri acasa pentru ca majoritatea susținătorilor fc litera u 194,8 nu știu sa scrie si sa citească, dar sa completeze formularele alea pentru testarea de covid ca sa ajungă la meci? 😆😆🤣🤣🤣🖕🖕🖕
5000-6000 cu Fc Arges🤣6000 de ce?de ochi si urechi?A fost aproape gol stadionul,la fel ca la meciul cu Clinceni cand nici macar cu teste gratis nu ati putut sa veniti mai multi de 2000.Peluza Nord e o peluza formata din Sezione si niste factiuni infiintate peste noapte,gen north lions ponsiona sau vechiul spirit ultras,6 membri in fiecare factiune.
Last edited by lawrence0726 on 28 Iul 2021, 01:19, edited 1 time in total.

lawrence0726
junior
junior
Mesaje: 69
Membru din: 24 Iun 2016, 00:42

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de lawrence0726 » 28 Iul 2021, 01:10

Takeiteasy scrie:
28 Iul 2021, 00:42
O fi avut Rotaru abonament la FCSB, dar nu pot uita ca i-a furat un titlu lui Becali, atunci cind Viitorul a luat campionatul.

Sa contrastam cu asta, care jura ca tiganul pe mormintul maica sii ca vrea sa cistige oierul titlul (https://www.prosport.ro/fotbal-intern/l ... ul-3671836) :

"Mititelu: Crede-mă, eu vreau să ia Steaua titlul! Îți jur pe viața mea, pe mormântul mamei mele, că vreau să câștige Steaua campionatul!"

Daca erau craioveni care n-au putut veni ieri la boo din cauza de Covid, veneau si faceau circ linga stadion cum au facut la promovare, ca asa fac "fanaticii", nu stau acasa, cind debuteaza in liga 1 cu dusmanul de moarte (echipa a treia a lui dinamo).

6000 ati fost, toata lumea stie, cam citi au fost acum vreo 10-11 ani la meciul de cupa Gaz Metan CFR - FCSB pe vechiul Oblemenco. 6000 in conditiile unei propagande desantate a gsp din ultimii 4 ani - absolut fara rusine. Cit cotizeaza tatuatul la gsp pentru reclama desantata ? Toate vara numai despre echipa familiei pe gsp, pina la greata - cu mult mai mult decit toate textele despre rapid, aia cu vreo 5 ori mai multe abonamente vindute decit boo. Care a fost aranjamentul ? L-a plimbat tatuatul pe vlad nedelea gratis in slovenia ? Mai multa publicitate la gsp cu vrajelile din Balta ? Unde e stadionul ala de 12000 de locuri ?

P.S. Evident ca mizeria booveana va avea efecte negative. Doar in Craiova un gropar de fotbal are sclavi. Minciuna si propaganda vor aburi destula lume. Asta e drama - ca PN si cei de la Universitatea Craiova sint mult prea finuti si eleganti pentru disputa cu brutele boovene. Ca sa vezi diferenta - boo al batrin statea pe TV des sa spuna Romaniei citi oameni vin la meciurile Universitatii Craiova. Arunca otrava cit incape - vreme de 8 ani. Nimeni nu face asta din tabara civilizata a Stiintei. Rahatul trebuie aruncat inapoi de unde a venit - uite ca lumea Universitatii Craiova refuza asta. Mi se pare o mare prostie - dar asa au decis oamenii. Ma intreb care e scopul brutelor - da' ma, puteti distruge, injura, sabota. Dar asta a boala la cap, nu mai e sport. Prostii Romaniei tin in viata un infractor. Pe niciunde in Romania si in lume asa ceva nu s-ar intimpla. Acum vreo 10 ani, brutele strigau : "Vinde, pleaca, mori". De murit - mai avem toti de asteptat, de vindut n-are ce, iar de plecat n-are acum, pentru ca nu-l lasa sclavii. Fabulos !
Dar de cele 19 infrangeri cu fcsb din 25-26 de meciuri poti uita?De greselile foarte suspecte ale fundasilor in meciurile cu fcsb poti uita?Numele de Renato Kelic iti spune ceva,Bobita?Zici ca Mititelu cumpara ziaristi,asa pot spune si eu ca Rotaru i-a luat prin cantonemente pe Vartosu,Greere sau Sorica si ei ii intorc favoarea facand propaganda clubului lui si atacand,ingorand sau ironizand clubul lui Mititelu.
https://www.youtube.com/watch?v=_DUAz-k8YM4
Unde erau Bobita suporterii sa sarbatoreasca promovarea in liga 1 acum 7 ani?Ca atunci cand a promovat clubul lui Mititelu au fost 7000 de oameni la Targu Jiu la meciul cu Sibiul.Asta ca tot iti plac comparatiile.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2557
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de marius_vl » 28 Iul 2021, 07:22

Bai, laurentiu arabu', eu din 2013 am rupt absolut orice legatura cu tot ce tinea de boovean, nu am mai intrat pe niciun grup al suporterilor lui, pe niciun forum al lor (daca or avea asa ceva)! Eu nu inteleg ce te [cenzurat] pe tine grija de Stiinta, ce cauti tu pe aici, ce speri ca vei obtine facand pe interesantul pe aici? Esti penibil, chiar nu observi?
Vezi-ti omule de echipa aia a ta, sunteti Stiinta, sunteti dracu sa va ia, foarte bine, multa sanatate!

Scrie răspuns