Mititelu la judecata poporului!

Comentarii pe marginea articolelor aparute in mass-media.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Vreți să închidem acest topic?

Poll ended at 08 Feb 2023, 12:52

Da
11
31%
Nu
24
69%
 
Total votes: 35

LiviuB

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de LiviuB » 17 Sep 2019, 09:34

Eu nu va inteleg cu stresul asta. Cine vrea sa se duca la mititel, sa fie sanatos, au avut tot timpul sa faca diferenta. Dpdv al meu, tot ce se duce la mititelu e pleava, de care ne putem dispensa fara probleme. In acesti ani s-a reusit ceva formidabil, au fost adusi copiii langa echipa
Last edited by LiviuB on 17 Sep 2019, 10:10, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
valynet
membru
membru
Mesaje: 185
Membru din: 01 Noi 2018, 14:26

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de valynet » 17 Sep 2019, 10:08

Nici eu nu inteleg fobia asta cu mititelu care face si drege. Dupa mine poate sa aiba si stadionul plin la meciul de cupa si la orice meci. Echipa lui pur si simplu nu ma intereseaza. Nu ma regasesc cu nimic in "proiectul" lui. In timp sunt sigur ca se va regla si problema cu numele pe care i-l da el echipei sale (cu intentia clara de a crea confuzie si a-si tine aproape cat mai multi adepti). Universitatea Craiova nu poate fi decat o echipa: aceea care detine in mod legal aceasta marca si care e girata de Universitatea din Craiova. Dar oricum marea masa de suporteri ai mititelului nu prea au treaba cu aceasta institutie. Ii vezi dupa cum scriu: aproape toti sunt analfabeti. Nu vad de ce sa purtam razboaie cu mititelu si suporterii lui. Fiecare este liber sa tina cu ce echipa vrea el. Teama ca ne fura mititelu suporterii este total nefondata. Asa cum spunea LiviuB mai sus, suporterii Universitatii Craiova sunt formati din multe familii cu copii. Si calitatea suporterilor actuali este cu mult superioara (prin educatie, bun simt si dragoste neconditionata) fata de cei ai mititelului.
Offense sells tickets, Defense wins championships.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Bobby » 17 Sep 2019, 19:21

Nu este vorba de teama, este vorba de realitate. Echipa mititelului sifoneaza masiv sansele Stiintei de a supravietui. Am innebunit de-a binelea daca noi credem ca doua echipe Real Madrid sau doua echipe Barcelona, pe acelasi stadion !, pot supravietui la acelasi nivel de performanta ca in prezent. Nu mai vorbesc de sponsori, imagine, media. Una e sa te asociezi unui brand, si alta e sa te asociezi unui brand diluat.

Avatar utilizator
valynet
membru
membru
Mesaje: 185
Membru din: 01 Noi 2018, 14:26

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de valynet » 17 Sep 2019, 19:30

Bobby scrie:
17 Sep 2019, 19:21
... pot supravietui la acelasi nivel de performanta ca in prezent.
Cred ca tocmai ti-ai raspuns singur. Niciodata echipa familiei nu va atinge nivelul de performanta al Universitatii Craiova.
Offense sells tickets, Defense wins championships.

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Jimmy Darmody » 17 Sep 2019, 19:54

Eu de exemplu nu am lipsit la nici un meci al lui Electroputere de acasa,de la Craiova am mai lipsit,ne mai prindeau cand saream gardul...etc....ideea e ca tot Craiova conta pt mine si atunci,doar ca nu sunt zeu ca astia de il ling in [cenzurat] pe kktul samsar care inventeaza steme/denumiri/mooorti lui.

Avatar utilizator
fanUCV
suporter
suporter
Mesaje: 501
Membru din: 15 Dec 2018, 23:23

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de fanUCV » 18 Sep 2019, 14:09

.. și duminică seara, am văzut destui suporteri "educați și cu bun simț", înjurând scârbos jucători ai propriei echipe și părăsind scaunul la golul fcsb .. probabil, pleava care va merge la "adevărata" și, evident, tot la T2 ..

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

ucv - un zambet, o lacrima, un suras de fericire

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de malus dacus » 18 Sep 2019, 16:21

...aia in general nu vin. Nu sunt pasionati. Vin doar la meciuri de-astea gen cu fcsb, mai mult sa bifeze c-au venit si ca sa se poata justifica ulterior ca nu mai vin - "Nu mai merg, ba, c-am fost cu steaua si m-am enervat"...

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Bobby » 18 Sep 2019, 23:16

Stadionul Dinamo este al unei institutii publice (clubul sportiv de drept public Dinamo - fara legatura cu clubul de fotbal din liga 1) - si totusi galeria de acolo a reusit sa stopeze planurile de inchiriere a stadionului catre Rapid :

http://liga2.prosport.ro/seria-1/campio ... e-18402272

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Jimmy Darmody » 19 Sep 2019, 20:23

Hai ca vandura azi 50 de bilete la meciul sereleului , vai de [****] ce copil spart are Niculescu, asa blestem pe capul cuiva mai rar !

Avatar utilizator
zeddDarko
suporter
suporter
Mesaje: 564
Membru din: 15 Sep 2018, 02:46

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de zeddDarko » 19 Sep 2019, 20:28

Ma asteptam sa vanda mult, dar mult mai multe...preturi mici si degeaba, astia-s toti.Multe se vor da pe sustache.

Avatar utilizator
Alishor
suporter
suporter
Mesaje: 774
Membru din: 10 Sep 2010, 14:06

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Alishor » 19 Sep 2019, 20:35

Jimmy Darmody scrie:
19 Sep 2019, 20:23
Hai ca vandura azi 50 de bilete la meciul sereleului , vai de [****] ce copil spart are Niculescu, asa blestem pe capul cuiva mai rar !
de unde stii ? detalii ?
5 septembrie 1948... Legenda incepe

Avatar utilizator
Alishor
suporter
suporter
Mesaje: 774
Membru din: 10 Sep 2010, 14:06

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Alishor » 19 Sep 2019, 20:44

Din ce vad eu aici, au vandut foarte mult

https://www.eventim.ro/ro/bilete/fc-u-c ... mance.html
5 septembrie 1948... Legenda incepe

THE LION
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 26 Sep 2005, 11:33

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de THE LION » 19 Sep 2019, 20:50

Au vandut de fapt f putin pe eventim. Unde vezi tu ca nu sunt bilete disponibile nici nu au fost. Am verificat eu de la inceput.

Update: Am numarat aprox 2500 vandute pe eventim.
Sa vedem daca vor fi peste 10.000.
Last edited by THE LION on 19 Sep 2019, 20:50, edited 2 times in total.
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu, CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI !!!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de DeuxEx » 19 Sep 2019, 20:53

De fapt, booveanul a distribuit prin Craiova si imprejurimi circa 10.000 de bilete (atatea a printat el) la 0 lei. Mare parte din ele au ajuns la gunoi. Dar locurile pentru care s-au tiparit apar ocupate pe Eventim.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Jimmy Darmody » 19 Sep 2019, 21:29

Curiozitatea mea este maxima, la modul ca vreau sa stiu cati analfabeti sau oameni cu un neuron sau tâmpi manipulabili pot fi prezenti la un meci de fotbal! Si daca sunt la ei cu atat mai bine, acolo sa ramana :)

Scrie răspuns