Mititelu la judecata poporului!

Comentarii pe marginea articolelor aparute in mass-media.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Vreți să închidem acest topic?

Poll ended at 08 Feb 2023, 12:52

Da
11
31%
Nu
24
69%
 
Total votes: 35

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8100
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Bobby » 11 Sep 2022, 16:52

Fabulos - nu doar bodyguardul lui boo se lua la pumni cu Sapunaru, dar cica un fan al fc calu a venit la vestiare si a dat in Sapunaru :

https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/fcu-cr ... 74222.html

Voi pricepeti ca ce s-a intimplat este absolut incredibil ? Un steward la Tirgu Jiu a provocat galeria rapid incercind sa-i fure banerul de pe gard, si anturajul lui boo s-a luat la bataie cu jucatorii rapidului desi nu ar fi avut voie sa fie la vestiare. Asta e de pestera !

https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/scante ... ories-link

fc calu a fost o afecere de familie - acum este grup infractional organizat.

Edmond, Freak - bagati si voi un material (un text scris la standarde jurnalistice) pe tema asta, ca presa de la Bucuresti nu o va face ! Craiova-maxima.ro facea astfel de materiale in trecut - voi sinteti stapinii de aici, e rindul vostru.

FreakBoy
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 735
Membru din: 10 Dec 2003, 11:57

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de FreakBoy » 11 Sep 2022, 16:53

Am citit undeva, cred că zicea chiar mimi. Daca Bancu a luat 6 etape pentru o minge in cap, care daca era din șut în timpul meciului nu se punea :)( , cat ar trebui sa ia săpunaru? Cat ar trebui sa ia efm pentru recidivă? La meciul cu noi, valiza de bate, mercenari pe tunel, veniți să luați bilete de la mine... Ăștia ce suspendare merită?
Recunosc, că mi-a plăcut ce s-a întâmplat după meci. Mă mai întreabă Andrei, fiu-miu, cu cine tii tati dintre astea doua... Eu zic că aș vrea să piardă amândouă. E momentul să piardă amândouă :)( .
Forza Știința!
I N I M I T A B I L I

FreakBoy
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 735
Membru din: 10 Dec 2003, 11:57

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de FreakBoy » 11 Sep 2022, 16:55

Bobby scrie:
11 Sep 2022, 16:52
Fabulos - nu doar bodyguardul lui boo se lua la pumni cu Sapunaru, dar cica un fan al fc calu a venit la vestiare si a dat in Sapunaru :

https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/fcu-cr ... 74222.html

Voi pricepeti ca ce s-a intimplat este absolut incredibil ? Un steward la Tirgu Jiu a provocat galeria rapid incercind sa-i fure banerul de pe gard, si anturajul lui boo s-a luat la bataie cu jucatorii rapidului desi nu ar fi avut voie sa fie la vestiare. Asta e de pestera !

https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/scante ... ories-link

fc calu a fost o afecere de familie - acum este grup infractional organizat.

Edmond, Freak - bagati si voi un material (un text scris la standarde jurnalistice) pe tema asta, ca presa de la Bucuresti nu o va face ! Craiova-maxima.ro facea astfel de materiale in trecut - voi sinteti stapinii de aici, e rindul vostru.
Eu am tot repetat, Bobby, orice text ce trebuie să apară pe prima pagină, trebuie votat să apară. Edmond nu are treabă cu site-ul asta, daca as scrie eu ar fi iureș :-D . Poți să scrii, sa propui textul, și o să apară pe prima pagina daca așa votează majoritatea.
I N I M I T A B I L I

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2120
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de fanatic16 » 11 Sep 2022, 17:02

FreakBoy scrie:
11 Sep 2022, 16:55
Bobby scrie:
11 Sep 2022, 16:52
Fabulos - nu doar bodyguardul lui boo se lua la pumni cu Sapunaru, dar cica un fan al fc calu a venit la vestiare si a dat in Sapunaru :

https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/fcu-cr ... 74222.html

Voi pricepeti ca ce s-a intimplat este absolut incredibil ? Un steward la Tirgu Jiu a provocat galeria rapid incercind sa-i fure banerul de pe gard, si anturajul lui boo s-a luat la bataie cu jucatorii rapidului desi nu ar fi avut voie sa fie la vestiare. Asta e de pestera !

https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/scante ... ories-link

fc calu a fost o afecere de familie - acum este grup infractional organizat.

Edmond, Freak - bagati si voi un material (un text scris la standarde jurnalistice) pe tema asta, ca presa de la Bucuresti nu o va face ! Craiova-maxima.ro facea astfel de materiale in trecut - voi sinteti stapinii de aici, e rindul vostru.
Eu am tot repetat, Bobby, orice text ce trebuie să apară pe prima pagină, trebuie votat să apară. Edmond nu are treabă cu site-ul asta, daca as scrie eu ar fi iureș :-D . Poți să scrii, sa propui textul, și o să apară pe prima pagina daca așa votează majoritatea.
Daca ți scriu eu textul și îl pun aici, îl analizați și va place, îl puneți pe site?

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3477
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Freestate » 11 Sep 2022, 17:18

Muistul asta este Doru, un sclav al familiei care cersea bilete la Mercur in primavara la meciul nostru acasa cu sclavii si care atunci cand a vazut ca nu sunt disponibil sa-i iau, a inceput sa injure.
Asta cica l-ar fi lovit cu piciorul aseara pe Sapunaru. Ce cauta apropiatii lui Muicelu acolo pe culoarul dinspre vestiare nu pot sa stiu. Interlopii tot interlopi raman.
Fişiere ataşate
labradoru.jpg
FMSP :)(

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1786
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de dorumihnea2 » 11 Sep 2022, 17:21

Oricare....se pare că nu vrea nimeni să demaște infractionalitatea mititeliana....poate fi amintit și cazul cu bâtele de la meciul cu noi.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2887
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de fabius_2014 » 11 Sep 2022, 17:32

Freestate scrie:
11 Sep 2022, 17:18
Muistul asta este Doru, un sclav al familiei care cersea bilete la Mercur in primavara la meciul nostru acasa cu sclavii si care atunci cand a vazut ca nu sunt disponibil sa-i iau, a inceput sa injure.
Asta cica l-ar fi lovit cu piciorul aseara pe Sapunaru. Ce cauta apropiatii lui Muicelu acolo pe culoarul dinspre vestiare nu pot sa stiu. Interlopii tot interlopi raman.
Constantinescu ?

FreakBoy
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 735
Membru din: 10 Dec 2003, 11:57

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de FreakBoy » 11 Sep 2022, 17:50

fanatic16 scrie:
11 Sep 2022, 17:02
FreakBoy scrie:
11 Sep 2022, 16:55
Bobby scrie:
11 Sep 2022, 16:52
Fabulos - nu doar bodyguardul lui boo se lua la pumni cu Sapunaru, dar cica un fan al fc calu a venit la vestiare si a dat in Sapunaru :

https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/fcu-cr ... 74222.html

Voi pricepeti ca ce s-a intimplat este absolut incredibil ? Un steward la Tirgu Jiu a provocat galeria rapid incercind sa-i fure banerul de pe gard, si anturajul lui boo s-a luat la bataie cu jucatorii rapidului desi nu ar fi avut voie sa fie la vestiare. Asta e de pestera !

https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/scante ... ories-link

fc calu a fost o afecere de familie - acum este grup infractional organizat.

Edmond, Freak - bagati si voi un material (un text scris la standarde jurnalistice) pe tema asta, ca presa de la Bucuresti nu o va face ! Craiova-maxima.ro facea astfel de materiale in trecut - voi sinteti stapinii de aici, e rindul vostru.
Eu am tot repetat, Bobby, orice text ce trebuie să apară pe prima pagină, trebuie votat să apară. Edmond nu are treabă cu site-ul asta, daca as scrie eu ar fi iureș :-D . Poți să scrii, sa propui textul, și o să apară pe prima pagina daca așa votează majoritatea.
Daca ți scriu eu textul și îl pun aici, îl analizați și va place, îl puneți pe site?
Daca place majorității, in sondaj pe forum, îl punem 100%
I N I M I T A B I L I

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8100
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Bobby » 11 Sep 2022, 18:09

dorumihnea2 scrie:
11 Sep 2022, 17:21
Oricare....se pare că nu vrea nimeni să demaște infractionalitatea mititeliana....poate fi amintit și cazul cu bâtele de la meciul cu noi.
Bingo ! Asta e realitatea.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de cortinadampezzo » 11 Sep 2022, 19:49

Simt ca in scurt timp mititelu va intrerupe sprijinul financiar pentru toti dubiosii din anturajul EFM.
Azi, ii foloseste pentru a da impresia de 'familie' in razboiul cu noi. Asta facea si ciobanu acum vreo 20 de ani.
Dar in scurt timp se va opri, cred ca deja si-a dat seama ca sifonarea de fonduri te saraceste, iar dubiosii nu produc nimic, decat o iluzie

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8100
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Bobby » 12 Sep 2022, 05:28

iepurakis scrie:
11 Sep 2022, 00:26
Iancu Magheru scrie:
10 Sep 2022, 23:26
Luna asta cat am jucat la Severin am pierdut la imagine in favoarea cailor. Am avut vizibil mai puțină lume la stadion, iar jocul făcut de cai a fost, într-adevăr, de nivel play-off. Asta deși am câștigat mai multe puncte la Severin decat ei la Tg Jiu.
Orașul Craiova trebuie să arate că muicelu e in continuare persona non grata aici!
ai pierdut la imagine daca te uiti la digi si citesti gsp.
croitoru este fix imaginea ideala pentru efm: un gherțoi infect de la țărănoaia, unii îl mai și vedeau antrenor pe la noi...
nu a fabricat colgate atâta pastă de dinți cât să spele rahatul de pe dinții familiei efm...
Inteleg perspectiva ta, dar hai sa ne uitam la ilustrul Piti, fost antrenor la U Craiova. Toata tara a vazut cit de rudimentar este omul din punct de vedere intelectual anul trecut - cind facea rapoarte despre Euro. Tinerete cu babaroase, a facut si puscarie pentru jocuri de noroc, a fost prins la batrinete trisind cu camere de luat vederi prin cazinouri, ba este si infractor condamnat la batrinete - a luat un an cu suspendare in dosarul Valiza. Amuzanta este hirjoneala lui cu Becali de vreo 15 ani - ba ca FCSB nu e Steaua, dar Piti minte pentru Gigi in dosarul Valiza, si ii face un brinci lui O. Popescu tot acolo, la stina. Si nu aduc aminte de celebra schema "caietul" - cum Ioan Becali si Piti devalizau cazinouri in trecutul nu foarte indepartat : se pare ca proprietarii de cazinouri n-au avut curaj atunci sa faca reclamatie pentru ca Becali lucra la Dinamo.

Pai daca nu sintem ipocriti, merita individul asta sa lucreze la o echipa cu numele "Universitatea" ? OK - nu-l vrem pe infractorul analfabet chel la U Craiova, dar analfabetul infractor Piti tare a mai fost aplaudat sa vina la U Craiova. Nu e asta o pata mare pe imaginea acestui proiect U Craiova ?

Pe linga Piti, Croitoru pare macar mai cinstit, daca nu si un pic mai prieten cu cartea, orice carte - chiar si aia de bucate.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8100
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Bobby » 12 Sep 2022, 05:56

FreakBoy scrie:
11 Sep 2022, 16:55
Bobby scrie:
11 Sep 2022, 16:52
Fabulos - nu doar bodyguardul lui boo se lua la pumni cu Sapunaru, dar cica un fan al fc calu a venit la vestiare si a dat in Sapunaru :

https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/fcu-cr ... 74222.html

Voi pricepeti ca ce s-a intimplat este absolut incredibil ? Un steward la Tirgu Jiu a provocat galeria rapid incercind sa-i fure banerul de pe gard, si anturajul lui boo s-a luat la bataie cu jucatorii rapidului desi nu ar fi avut voie sa fie la vestiare. Asta e de pestera !

https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/scante ... ories-link

fc calu a fost o afecere de familie - acum este grup infractional organizat.

Edmond, Freak - bagati si voi un material (un text scris la standarde jurnalistice) pe tema asta, ca presa de la Bucuresti nu o va face ! Craiova-maxima.ro facea astfel de materiale in trecut - voi sinteti stapinii de aici, e rindul vostru.
Eu am tot repetat, Bobby, orice text ce trebuie să apară pe prima pagină, trebuie votat să apară. Edmond nu are treabă cu site-ul asta, daca as scrie eu ar fi iureș :-D . Poți să scrii, sa propui textul, și o să apară pe prima pagina daca așa votează majoritatea.
Pai daca Edmond nu are treaba cu site-ul asta, cine are in afara de tine ? Nu stiu care pe aici recent se stresa de faptul ca poza lui boo apare pe landing page : www.craiova-maxima.ro. Poza apare acolo pentru ca e parte dintr-un articol scris de mine (semnat, ca intotdeauna, "Bobby" si nu "craiova-maxima.ro" - ca site-ul asta a facut diferente intre textele asumate de un autor, si textele asumate de comunitate). Bine - tot acolo pe site apare si o imagine cu tenta evidenta sexuala, la un alt text - nescris de mine.

Tu ai spus ca nu poti edita acele fotografii - editarea e simpla pentru cine are parola. Si daca tu nu o ai, pe a mea tu sau Edmond sau altcineva a anulat-o, atunci cine este stapin pe editing ?

FreakBoy
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 735
Membru din: 10 Dec 2003, 11:57

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de FreakBoy » 12 Sep 2022, 09:01

Bogho a preluat site-ul de la dantes(cred că articolul de care zici e scris de dantes).
I N I M I T A B I L I

iepurakis
senior
senior
Mesaje: 336
Membru din: 27 Feb 2009, 21:07

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de iepurakis » 12 Sep 2022, 22:17

Bobby scrie:
12 Sep 2022, 05:28

Inteleg perspectiva ta, dar hai sa ne uitam la ilustrul Piti, fost antrenor la U Craiova. Toata tara a vazut cit de rudimentar este omul din punct de vedere intelectual anul trecut - cind facea rapoarte despre Euro. Tinerete cu babaroase, a facut si puscarie pentru jocuri de noroc, a fost prins la batrinete trisind cu camere de luat vederi prin cazinouri, ba este si infractor condamnat la batrinete - a luat un an cu suspendare in dosarul Valiza. Amuzanta este hirjoneala lui cu Becali de vreo 15 ani - ba ca FCSB nu e Steaua, dar Piti minte pentru Gigi in dosarul Valiza, si ii face un brinci lui O. Popescu tot acolo, la stina. Si nu aduc aminte de celebra schema "caietul" - cum Ioan Becali si Piti devalizau cazinouri in trecutul nu foarte indepartat : se pare ca proprietarii de cazinouri n-au avut curaj atunci sa faca reclamatie pentru ca Becali lucra la Dinamo.

Pai daca nu sintem ipocriti, merita individul asta sa lucreze la o echipa cu numele "Universitatea" ? OK - nu-l vrem pe infractorul analfabet chel la U Craiova, dar analfabetul infractor Piti tare a mai fost aplaudat sa vina la U Craiova. Nu e asta o pata mare pe imaginea acestui proiect U Craiova ?

Pe linga Piti, Croitoru pare macar mai cinstit, daca nu si un pic mai prieten cu cartea, orice carte - chiar si aia de bucate.
Victor Pițurcă are în CV performanțe serioase atât ca jucător, cât și ca antrenor. Că a demonstrat ca om că poate fi o șulfă, că omu' dădea sau nu cu zaru', again, nu e foarte relevant.
Ne convine sau nu, performanțele lui rămân.
Personal eu l-am văzut mai mult ca un tool anti-mititelu când a fost adus, ținând cont de datoria avută către el.
Dar satana rămâne satana.
Croitoru deocamdată nu are nimic în CV, sorry, doar echipe cu patroni guralivi. Pot să zic și eu că de fapt el culege acum ce a semănat fraierică de Napoli, sezonul trecut, că de fapt cam ăsta e adevărul.
Și e tot dreptul meu să nu apreciez mămăliga din dinții unuia pe care nu îl recomandă nicio performanță, dar care alimentează mereu scandal.
N-are carte, să fim serioși... carte avea giusy. dar ce [cenzurat] să faci cu cartea la fotbal oricum?
PS. Pițurcă știa măcar ce e ăla parmezan...

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2887
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de fabius_2014 » 13 Sep 2022, 15:58

Fascinant !

Booveanul
”Se creează o statuie acestui băiat. A simțit simpatia publicului lor și scopul este să creeze mitul acesta, de erou al Giuleștiului, apoi să conducă Rapidul.
Și-a creeat o platformă electorală. În doi ani va fi patronul, fără să aibă nevoie de bani. După acest incident am fost amenințat și de pe numere din Brazilia.
Lumea îl iubește pentru acest comportament.
Tot ceea ce a făcut a făcut pentru a câștiga simpatia Giuleștiului. Nicolae și alții de acolo tremură acum pentru ca își poate pierde locul când vine Săpunaru. Nu am văzut în viața mea asemenea reacții de simpatie față de un om care a creeat acest scandal. "

Mititelu este obsedat de faptul ca poate pierde statul de patron al unei echipe de fotbal si transpune orice intamplare in modul lui de a gandi. Faima golanului de Sapunaru il face pe Mititelu sa-l vada pe acesta , in doi ani, noul patron al Rapidului. In acelasi fel, bantuit de aceeasi teama, Mititelu l-a gonit pe Piturca pentru ca acesta era adulat la acea vreme in Craiova. Este caz patologic .
Mititelu a fost invidios pe Piturca pentru modul in care acesta era vazut de publicul craiovean. Piturca era pe primul loc, iar Mititelu era zero.
Booveanul nu va accepta pe nimeni care sa-i ia ...fata.

Scrie răspuns