Mititelu la judecata poporului!

Comentarii pe marginea articolelor aparute in mass-media.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Vreți să închidem acest topic?

Poll ended at 08 Feb 2023, 12:52

Da
11
31%
Nu
24
69%
 
Total votes: 35

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2880
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de fabius_2014 » 31 Mai 2021, 19:29

Ce va spuneam baieti ?
Tony7 este un troll care transmite ce are porunca sa transmita. Lumea trebuie sa stie ca booveanul cocalar este bogat, are 70 milioane de euro si o sa-i bage pe toti in echipa familiei.
In realitate, averea familiei este undeva la 20 milioane de euro. Acum cocalarul tatuat incearca sa faca economii, fara sa se prinda lumea. Asa cum am spus, booveanul e ca apasii care isi fac case cu turnulete si zeci de camere, ca sa vada "dujmanii" cine are valoare.
Nu uitati, Becali are cam 800 milioane de euro, nu e asa prost ca astia din familia Mititelu si nu a castigat campionatul de 6 ani .

Contractul lui Mutu este de 7000 euro pe sezon, au bagat si ei pentru presa 14000 euro ca sa dea bine.
Pana acum, de la fotbalisti, cocalarul a avut parte doar de refuzuri. Daca erau bani multi nu era nimeni prost sa-i refuze, dar nu sunt.

Pana la urma Mititelu este tot un infractor dovedit si condamnat si daca echipa lui ar fi singura din Romania, noi ne vom orienta spre alte sporturi.

Tony7
membru
membru
Mesaje: 113
Membru din: 15 Oct 2020, 18:45

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Tony7 » 31 Mai 2021, 20:29

Cand o sa ai si tu un job legal, o sa vezi care e diferenta dintre salariul brut si salariul net. In presa, in majoritatea cazurilor, vedeti doar salariul brut. 7000 euro are in mana.

N-am avut echipa ani de zile si tot nu am tinut cu o echipa facuta politic. Voi ma indoiesc ca o sa rezistati prea mult. O sa reveniti la sloganul pleaca mititelu.

Nu trebuie sa va zic eu cati bani are. Calculati cat a primit de la Nepi + ce a facut si cu restul terenurilor. Sunteti cu viata lui la zi mai ca oricine.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2477
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de marius_vl » 31 Mai 2021, 21:17

Tony7 scrie:
31 Mai 2021, 20:29
Cand o sa ai si tu un job legal, o sa vezi care e diferenta dintre salariul brut si salariul net. In presa, in majoritatea cazurilor, vedeti doar salariul brut. 7000 euro are in mana.

N-am avut echipa ani de zile si tot nu am tinut cu o echipa facuta politic. Voi ma indoiesc ca o sa rezistati prea mult. O sa reveniti la sloganul pleaca mititelu.

Nu trebuie sa va zic eu cati bani are. Calculati cat a primit de la Nepi + ce a facut si cu restul terenurilor. Sunteti cu viata lui la zi mai ca oricine.
esti mai penibil decat oricine a intrat vreodata pe forumul asta! Asta este forumul UNIVERSITATII CRAIOVA, ce cauti tu aici? ce doresti tu de la noi, sa ne convertesti la mititei sau ce [cenzurat] vrei? ce vrei de la noi, boovene?
Sa calculam noi cati bani a primit puscariasul de la Nepi? Ce ma [cenzurat] pe mine ma grija de puscariasul tau?
Avem 7 ani de cand am promovat in Liga 1, avem 2 cupe castigate, avem un loc 2 si 3 locuri 3! Ciocul mic, mic de tot, stiu ca doare ingrozitor, frustrarea e mare de tot!! Te indoiesti tu ca o sa rezistam prea mult? :lol:
:-x :-x :-x :-x

Avatar utilizator
azzuro
suporter
suporter
Mesaje: 553
Membru din: 16 Mar 2004, 23:21

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de azzuro » 31 Mai 2021, 21:29

Bai Tony, dupa ce s-au afisat drogalaii lui Gogoasa in centru amenintand craiovenii normali, familii cu copii veniti sa sarbatoreasca cupa ai intrat in silenzio stampa. Acum ai aparut din nou! In fond si la urma urmei, de ce nu mergi pe formul vostru? A, uitasem, nu aveti...probabil nu e niciunul din milioanele voastre de fani in stare sa faca unul!

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

"Sa ne ancoram în sinergia faptelor, fara a eluda meandrele concretului."

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2880
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de fabius_2014 » 31 Mai 2021, 21:47

Tony7 scrie:
31 Mai 2021, 20:29
Cand o sa ai si tu un job legal, o sa vezi care e diferenta dintre salariul brut si salariul net. In presa, in majoritatea cazurilor, vedeti doar salariul brut. 7000 euro are in mana.

N-am avut echipa ani de zile si tot nu am tinut cu o echipa facuta politic. Voi ma indoiesc ca o sa rezistati prea mult. O sa reveniti la sloganul pleaca mititelu.

Nu trebuie sa va zic eu cati bani are. Calculati cat a primit de la Nepi + ce a facut si cu restul terenurilor. Sunteti cu viata lui la zi mai ca oricine.
Vezi unde este Mititelu inainte de a scrie cuvantul " legal ". Nu va e rusine sa sustineti un infractor cu prejudicii de milioane ?

Avatar utilizator
Alishor
suporter
suporter
Mesaje: 774
Membru din: 10 Sep 2010, 14:06

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Alishor » 31 Mai 2021, 22:29

azzuro scrie:
31 Mai 2021, 21:29
Bai Tony, dupa ce s-au afisat drogalaii lui Gogoasa in centru amenintand craiovenii normali, familii cu copii veniti sa sarbatoreasca cupa ai intrat in silenzio stampa. Acum ai aparut din nou! In fond si la urma urmei, de ce nu mergi pe formul vostru? A, uitasem, nu aveti...probabil nu e niciunul din milioanele voastre de fani in stare sa faca unul!

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
e nu. au grupuri pe facebook, unde ca sa poti intelege un mesaj, iti trebuie DEX-ul.nu stiu cum se face, dar toti analfabetii s-au adunat la echipa familiei.
5 septembrie 1948... Legenda incepe

Avatar utilizator
Alishor
suporter
suporter
Mesaje: 774
Membru din: 10 Sep 2010, 14:06

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Alishor » 31 Mai 2021, 22:31

Tony7 scrie:
31 Mai 2021, 20:29
Cand o sa ai si tu un job legal, o sa vezi care e diferenta dintre salariul brut si salariul net. In presa, in majoritatea cazurilor, vedeti doar salariul brut. 7000 euro are in mana.

N-am avut echipa ani de zile si tot nu am tinut cu o echipa facuta politic. Voi ma indoiesc ca o sa rezistati prea mult. O sa reveniti la sloganul pleaca mititelu.

Nu trebuie sa va zic eu cati bani are. Calculati cat a primit de la Nepi + ce a facut si cu restul terenurilor. Sunteti cu viata lui la zi mai ca oricine.
nea pu.lica7 vad ca tu esti ala care stie tot ce misca legat de contabilitatea familiei, stii cata avere puscariasul, stii salaru' lu' mutu. Apropo am auzit ca aluat prajit a fost prins cu dilareala, cu gramele de coca in oras. mutu o sa devina clientul lui ? ca le are oleaca :laughing:
5 septembrie 1948... Legenda incepe

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de malus dacus » 01 Iun 2021, 10:07

Antoane, lasă-ne vere cu jdemilioanele lu Ajîcă. Întreabă-l pe Gogoașă dacă mai aveți locuri de ultras în Peluza Sug și dacă merge fără cazier, că am doi vecini pe la țară care-și caută job temporar. De meleoanele lu Ajîcă vb. mai încolo. Nu trb. să-i verifici cardurile să-ți dai seama că unu pe care-l poreclește lumea "Ajîcă", e sortit să moară cu mămăligă în dinți. Îți spune bunul simț treaba asta, ce dracu!

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1782
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de dorumihnea2 » 01 Iun 2021, 12:13

Tony pe grupul ăsta este ca o blondă la gangbang și o ia de la toți... Îmi place. Lăsând gluma deoparte eu cred că este cel mai citit de departe dintre adepți dar probabil că vreun neuron ii scârțâie și dă rateu și atunci face ode pe banii interlopilor. E jenant ce faci frate. Respect toți susținătorii oricăror echipe dar tu ești cel mai tare ești sadomasochist chiar.

Tony7
membru
membru
Mesaje: 113
Membru din: 15 Oct 2020, 18:45

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Tony7 » 01 Iun 2021, 22:16

Cum atentia topicului se pare ca sunt mai mult eu si mai putin mititelu, puneti va rog un pin pe mesajul asta, macar sa stie toata lumea. Sa nu ma mai repet de multe ori.

Cum vine asta, sunt sadomasochist si iau si bani?

Mai spun inca o data: Nu am nicio legatura cu familia mititelu si cu nimeni din interiorul clubului.
Nu ma intereseaza viata personala si nici profesionala a altor suporteri. Am impresia ca unii dintre voi adormiti cu gandul la Gogo.
Eu nu adorm cu gandul nici la mititelu, nici la vreun suporter anume si nici la injuraturile voastre puerile.

Daca am vreo informatie, e ori publica ori am luat-o de la persoane care au avut contact cu mititelu sau cu altcineva (CSU inclusiv) strict profesional.
Oamenii au nevoie de contabili, avocati si multe altele.
V-ati mira sa stiti cate persoane lucreaza cu ambele echipe intr-un fel sau altul. :)

Nu stau pe aici sa mint cu nimic. Pot sa am insa si informatii gresite. Am incredere in voi ca puteti cateodata prezenta altele care sa ma contrazica.

Imi pare rau ca nu intru pe aici atat de des pe cat sperati. Nici nu promit ca o sa fac asta.
Citisem un comentariu parca ca de ce nu am zis nimic dupa sarbatoarea voastra si intalnirea noastra.

Pai asa se sarbatoreste ma in Craiova o castigare de cupa?
Voi poate din pozele alea incercati sa mintiti lumea ca ati fost si 10000.
Ati fost cam 3000 si ati sarbatorit 30 min in fata Universitatii.
Unde a fost toata peluza? In mare parte am vazut copii si familii.

Pe de alta parte, in centru vechi tind sa cred ca in mare au venit doar baieti care vin de obicei in peluza si atat. SI nu vreau sa dau un numar sa zic ca am fost 5000 de ex ca poate m-as insela. Dar cred ca am fost mai multi ca voi. Nu ma asteptam sa vina familii cu copii sa sarbatoaresca promovarea unei echipe de existenta careia probabil nici nu stiau pentru ca presa a fost acaparata de voi. La voi nici macar peluza nu am vazut-o cand ati promovat.

Noi am sarbatorit si am baut peste 7 ore pentru o promovare. Voi 30 minute la Universitate si 30 minute la Mercur pentru o cupa.

Pana acum ati avut monopol ca sa zic asa si ati sperat ca mititelu renunta sau nu promoveaza. O sa vreau sa va vad cum reusiti sa tineti de suporterii de tribuna si de acum incolo. Deja ati cazut in capcana (vezi Sorin Cartu) de a intra in conflicte care o sa va afecteze decat pe voi pentru ca ati incercat atatia ani sa va construiti o imagine perfecta.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2477
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de marius_vl » 01 Iun 2021, 22:29

Când am zis că ești cel mai penibil personaj din istoria acestui forum, nu m-am înșelat deloc! Colcăi de invidie și de frustrare!!!

Avatar utilizator
Alishor
suporter
suporter
Mesaje: 774
Membru din: 10 Sep 2010, 14:06

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Alishor » 01 Iun 2021, 22:42

Tony7 scrie:
01 Iun 2021, 22:16
Cum atentia topicului se pare ca sunt mai mult eu si mai putin mititelu, puneti va rog un pin pe mesajul asta, macar sa stie toata lumea. Sa nu ma mai repet de multe ori.

Cum vine asta, sunt sadomasochist si iau si bani?

Mai spun inca o data: Nu am nicio legatura cu familia mititelu si cu nimeni din interiorul clubului.
Nu ma intereseaza viata personala si nici profesionala a altor suporteri. Am impresia ca unii dintre voi adormiti cu gandul la Gogo.
Eu nu adorm cu gandul nici la mititelu, nici la vreun suporter anume si nici la injuraturile voastre puerile.

Daca am vreo informatie, e ori publica ori am luat-o de la persoane care au avut contact cu mititelu sau cu altcineva (CSU inclusiv) strict profesional.
Oamenii au nevoie de contabili, avocati si multe altele.
V-ati mira sa stiti cate persoane lucreaza cu ambele echipe intr-un fel sau altul. :)

Nu stau pe aici sa mint cu nimic. Pot sa am insa si informatii gresite. Am incredere in voi ca puteti cateodata prezenta altele care sa ma contrazica.

Imi pare rau ca nu intru pe aici atat de des pe cat sperati. Nici nu promit ca o sa fac asta.
Citisem un comentariu parca ca de ce nu am zis nimic dupa sarbatoarea voastra si intalnirea noastra.

Pai asa se sarbatoreste ma in Craiova o castigare de cupa?
Voi poate din pozele alea incercati sa mintiti lumea ca ati fost si 10000.
Ati fost cam 3000 si ati sarbatorit 30 min in fata Universitatii.
Unde a fost toata peluza? In mare parte am vazut copii si familii.

Pe de alta parte, in centru vechi tind sa cred ca in mare au venit doar baieti care vin de obicei in peluza si atat. SI nu vreau sa dau un numar sa zic ca am fost 5000 de ex ca poate m-as insela. Dar cred ca am fost mai multi ca voi. Nu ma asteptam sa vina familii cu copii sa sarbatoaresca promovarea unei echipe de existenta careia probabil nici nu stiau pentru ca presa a fost acaparata de voi. La voi nici macar peluza nu am vazut-o cand ati promovat.

Noi am sarbatorit si am baut peste 7 ore pentru o promovare. Voi 30 minute la Universitate si 30 minute la Mercur pentru o cupa.

Pana acum ati avut monopol ca sa zic asa si ati sperat ca mititelu renunta sau nu promoveaza. O sa vreau sa va vad cum reusiti sa tineti de suporterii de tribuna si de acum incolo. Deja ati cazut in capcana (vezi Sorin Cartu) de a intra in conflicte care o sa va afecteze decat pe voi pentru ca ati incercat atatia ani sa va construiti o imagine perfecta.
Care e problema ca au venit familii, copii, batrani, femei, fete ? Se numeste Universitatea Craiova, e echipa orasului, regiunii, a tarii. Nu apartine unei familii anume. Inainte de marea parada booveana ziceai pe aci ca o sa vina profesori universitari, tot felul de intelectuali, am o intrebare: si ei si-au dat jos tricoaiele de pe ei ca babuinii aia tractoristi ? Tot ce am vazut personal in acele poze, doar persoane cu apucaturi de maimute, pic de educatie sau simt civic. Bomboana de pe coliva a fost banner-ul al cu Craiova va da la m... . Din cauza alora toata lumea crede ca oltenii sunt needucati. Merita exilati in afara orasului (de fapt foarte multi dintre ei au venit din afara orasului la chemarea liderilor peluzei puz, sa creasca numarul de simpatizanti prezenti).
Lasa gargara cu faptul ca nu stia lumea de echipa tarushului de la booveni. la cata bannerele afisate tocmai in centrul orasului, nu are cum lumea sa nu stie de parasuta aia de echipa, plus pancartele alea de la balta Craiovitei. (Apropo e gata stadionul ? )

Exact tipul asta de comportament o sa dauneze afacerii familiei mititelu. O sa vina pu.lea la meciuri cand animalele urla ca sar si macelaresc copii, familiile sau batranii prezenti la prezentarea unui trofeu. Si legat de provocari, si conflicte, vine un hot de buzunare din Bihor si incepe sa jigneasca legendele Craiovei si nu doar ale orasului, ci si ale Romaniei (Cartu are selectii si goluri si pt nationala destule). Lumea nu doarme, si isi face o parere. Unde crezi tu ca o sa se duca la meciuri: la o echipa unde incepand de la patron si pana la suporteri, exista persoane cu dosare penale sau ani de puscarie, jigniri si amenintari pt cine nu e cu ei, sau la o echipa unde exista o doza de profesionalism, au castigat trofee , si ai siguranta ca nu te pandeste nimeni sa iti dea in cap pt ca te duci la meci ?

P.S. sa nu uitam de decizia aberanta cu palmaresul, apoi sa vedem ce mai ragai pe aici.
5 septembrie 1948... Legenda incepe

Tony7
membru
membru
Mesaje: 113
Membru din: 15 Oct 2020, 18:45

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Tony7 » 01 Iun 2021, 22:58

^ Suporterilor de tribuna nu le pasa de peluze. O sa vezi usor, usor spre ce echipa se indreapta.
Voi astia sunteti foarte educati. Cate etape de suspendare v-a dat UEFA?

Iar cand e vorba de palmares, ce naiba cautati sa ziceti ca ati castigat n titluri si n cupe atat timp cat voi aveti o decizie definitiva conform careia palmaresul nu ii apartine clubului sportiv?

Nu va bucurati prea mult de rejudecare. Ati obtinut o rejudecare si atat dar rezultatul nu are cum sa fie diferit. Nu e ca si cum clubul sportiv poate sa faca rost de niste acte prin care sa arate ca e infiintat in 1948 pentru ca nu e.
Am pe laptop toate actele ce tin de vechiul club si noul club sportiv. N-au nicio treaba unul cu altul.

Iar daca e sa vorbim de stema, mititelu a pierdut vechea stema doar din cauza faptului ca pe ea scria Universitatea Craiova si nu avea dreptul de folosinta al numelui. Asta nu inseamna ca poate sa vina altcineva si sa foloseasca o alta stema aproape identica pe care sa scrie Craiova. Deci riscati sa o pierdeti si pe aia in curand. Noroc ca inca o aveti pe aia cu dungi.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de malus dacus » 01 Iun 2021, 23:17

Periculos Tonica, sa dea dreaqu daca palmaresu n.o fi pe laptopul lu asta, sa vezi belea

Tony7
membru
membru
Mesaje: 113
Membru din: 15 Oct 2020, 18:45

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Tony7 » 01 Iun 2021, 23:37

Razi tu razi. Dar decizia definitiva se si aplica.

Scrie răspuns