Mititelu la judecata poporului!

Comentarii pe marginea articolelor aparute in mass-media.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Vreți să închidem acest topic?

Poll ended at 08 Feb 2023, 12:52

Da
11
31%
Nu
24
69%
 
Total votes: 35

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2951
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Geronimo » 13 Aug 2021, 20:34

Sa-l schimbe in fiecare an dar sa nu-mi incurce mie echipa. Nu vreau sa jucam in alt oras.


Sent from my iPad using Tapatalk

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Takeiteasy » 14 Aug 2021, 09:31

fanucrv scrie:
13 Aug 2021, 19:18
@malus : ideea e ca atât timp cat am fost singuri pe stadion, abia au schimbat odata gazonul si atunci cu mari si indelungi presiuni . Imi aduc aminte ca motivau ca e in garantie gazonul si nu pot sa-l schimbe. Aiurea! Era doar un pretext care acum n-a mai contat.
Pai asa faceau curvele de la conducerea orasului - eu cred ca asteptau ca Rotaru & Andrici sa sara cu ceva, o donatie, un fursec pentru zile negre. Probabil ca boo a dat ploconul si acum se intimpla ce vrea muschiul lui de taran infractor.

Tanti Olguta nu prea se mai omoara cu fotbalul pentru ca probabil nu mai doreste sa-l contreze pe boo. Rid cu pofta cind unii viseaza finantatori de fotbal la Craiova - nu, Bania e teritoriul lui boo si al copiilor, copiilor, copiilor lui. Asta multumita in parte politicienilor booveniti de peste 20 de ani. Nu se duce nimeni la U Cluj sau la Petrolul - acolo unde brandurile sint publice si nu exista booveni. Eu ma inchin ca doi nebuni au avut curaj sa faca asta la Craiova. Se ne aducem aminte ca nici Marcel Iancu, cit o fi el de golan mafiot, n-a reusit sa patrunda in jungla fotbalistica a Baniei; pentru cunoscatori, Iancu a dorit sa vina la Craiova - dar pentru ca nu s-a putut lua la trinta cu mafia locala, si-a bagat banii de fotbal la Timisoara.

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1627
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de R.E.N. » 14 Aug 2021, 20:32

S-au strans sectantii aproape 2000 la meciul lui ne-a ady. Sau, dupa cum ar spune ne-a adytza, cam 8,000-9,000. Oricum, ma bucur sa vad ca lumea din Craiova in general ii da mue familiei.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Takeiteasy » 14 Aug 2021, 21:45

In buna traditie booveana, se pare ca Emil Sandoi - cel tot timpul elegant cu echipa familiei - a fost porcait de sclavii familiei. Ce jeguri de oameni ! S-au adunat toti la apelul familiei infractorului.

ElStef
membru
membru
Mesaje: 188
Membru din: 15 Sep 2020, 11:41

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de ElStef » 14 Aug 2021, 22:12

Primește cea ce merita Sandoi! Tocmai ce ii periase zilele trecute.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de malus dacus » 14 Aug 2021, 22:31

Elegantu lu peste si Sandoi. Cica nici nu e suparat. Ce vrei mai mult? Nu vreau sa spun cuvinte urate la adresa lui, dar omu n-are ouă sau le are extrem de mici, atrofiate.

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1400
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Iancu Magheru » 15 Aug 2021, 09:58

Păcat de înfrângerea cu uta, puteam sa le dam jet familiștilor cu 10-12.000 de inși in tribune cu mediaș.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2951
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Geronimo » 15 Aug 2021, 22:56

Iancu Magheru scrie:Păcat de înfrângerea cu uta, puteam sa le dam jet familiștilor cu 10-12.000 de inși in tribune cu mediaș.
Pacat ca ne trebuie mult timp sa ne dam seama de valoarea unor jucatori. Nu facem diferenta intre valoare si forma de moment.


Sent from my iPad using Tapatalk

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1400
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Iancu Magheru » 18 Aug 2021, 16:32

Ba da-i in aia mă-sii pe ai lu boovel, au 8-9 jucători adusi din benelux, nu stiu cum îi momește. Daca pe acolo la ei aveau un 5 6000 de euro pai chelu cat le da?? 10? Deci ăsta ori stă pe un munte de bani de isi permite sa aduca atâția străini, ori e sinucidere financiară sigura, ca probabil au cheltuieli apropiate de noi cu salariile jucătorilor.

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Takeiteasy » 18 Aug 2021, 17:12

Poate ca le spune cineva astora de la AS 47 ca srl -ul boovean nu se numeste legal "Fotbal Club Universitatea 1948", si ca srl-ul asta este o clona care fura, mai rau decit fcsb-ul ?

https://liga2.prosport.ro/seria-1/porta ... n-19196528

Tony7
membru
membru
Mesaje: 113
Membru din: 15 Oct 2020, 18:45

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Tony7 » 18 Aug 2021, 18:50

Si FCSB e clona? Echipa care a continuat activitatea fara intrerupere?
A disparut Steaua asa din senin. Hai sa fim seriosi.

Asta cu marca care a ramas la club e o mare prostie care a distrus fotbalul din Romania in ultimii ani. Si nu ma refer neaparat la Craiova.
Clubul e club de stat. N-are drept sa joace in prima liga si aia e. Ca dau ei voie la alte echipe sa se foloseasca de nume, asta nu inseamna ca echipele alea sunt Universitatea, Steaua (daca se privatizeaza) si asa mai departe.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de malus dacus » 18 Aug 2021, 19:02

^ da cum e ma? Iti pui tu denumirea asa la misto, cum vrei, ca tu esti toni sapte ?
Daca i se scoala lui Ajîcă sa-si puna acum numele fc fcsb sa, ia zi-mi, poate ?

Tony7
membru
membru
Mesaje: 113
Membru din: 15 Oct 2020, 18:45

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Tony7 » 18 Aug 2021, 19:25

Tu ai vreo logica in caputul ala al tau?

Daca orice echipa de pe lumea asta isi schimba numele, sigla, inseamna ca nu mai sunt aceeasi echipa?
Daca Real Madrid maine isi schimba numele si infiinteaza altcineva un Real Madrid, inseamna ca asta nou a facut istoria respectiva iar clubul care si-a schimbat numele nu mai detine nimic?
Daca ar fi infiintat cineva o echipa pe nume Stiinta, inseamna ca ala e Stiinta din 1953–1966 si noi avem o gaura in istorie?

Steaua a avut continuitate si inca are. Ca nu mai au voie sa foloseasca numele de Steaua, nu afecteaza cu nimic istoria facuta de echipa respectiva.
Steaua din Liga 2 e doar o echipa noua formata de acelasi club de fotbal. Pot sa mai infiinteze inca 5. Nu inseamna ca toate sunt adevarata Steaua pe care o stim.

PS: Si macar astia inca au acelasi club de fotbal. Voi nici atat nu aveti. Doar va laudati cu cursa la OSIM pe care ati castigat-o.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9786
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de manex » 18 Aug 2021, 19:41

Tony7, las-o naiba de treaba. Tu incerci sa ne convingi ca ce? Ca Mititelu e Stiinta? Dupa desfiintari, faliment tu inca incerci sa ne convingi? Vedeti-va voi de echipa voastra si atat. Ca deja ma plictiseste razboiul asta al vostru cu noi. Si ca vorbiti nu ar fi nimic. Dar sunteti si violenți. Tineti voi cu echipa voastra steagul sus. Minunat! Lasati- ne pe noi sa ne desfintam, sa retrogradam sa stam noi cu Cartu, cu Craioveanu, cu Lung, cu Geolgau, cu Balaci, cu Sandoi, cu Badea, cu Cristescusi toti astia pe care ii injurati voi, cretinii. Nu iti dai seama ca atata timp cat va lepadati de cei ce au scris istorie voi va deziceti de Stiinta? Stati cu calu vostru acolo si bucurati-va de ce aveti! Prostul moare de grija altuia!

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk


Am zis!!

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de malus dacus » 18 Aug 2021, 19:49

Stai, ma, pretenas, logicule, i-o usor.
Daca Real Madrid, ce ?
Dacă își schimbă numele nu e nicio problemă, atat timp cât nu își înstrăinează marca respectivă. Iar de aici încolo nu mai are rost nicio discutie. Prin absurd, asa, sa zicem ca ar decide sa-si schimbe denumirea in Smenar Madrid. Nu e prbl daca marca Real Madrid ramane tot la ei. Daca au vandut marca, pa. Vei avea doua echipe - Real Madrid si Smenar Madrid. Greu?

Scrie răspuns