Mititelu la judecata poporului

Comentarii pe marginea articolelor aparute in mass-media.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
Bobby
fanatic
fanatic

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Bobby » 14 Sep 2018, 04:48

Interviu cu primarul Constantei :

http://liga2.prosport.ro/seria-1/campio ... a-17518920

Citat din interviu : "M-am bucurat să aud, acum câteva zile, că s-au înţeles şi că Marica a preluat SSC Farul Constanţa, că vor fuziona şi va rezulta un singur FC Farul. Dar, pentru că intervenise acest scandal de natură juridică, eu nu puteam să risc să finanţăm o echipă şi ulterior titularul brandului să ne ceară despăgubiri. Nu puteam să bag bugetul oraşului în aşa ceva".

Eu nu inteleg, si am scris despre asta, de ce clubul nu da in judecata primaria Severin si Consiliul Judetean Dolj pentru ca permite clonei boovene sa afiseze in fals numele "Universitatea Craiova" acolo. Trimite-le nene macar o sesizare, ceva...

Ca sa nu mai spun ca s-a incalcat de mult contractul de inchiriere pe baza Aripile - booveanul trebuia evacuat de mult de acolo, cu contractul in mina. Chelul asta e tinut in brate de PSD - ca altfel nu-mi explic. Asta fura din bunul public - clubul sportiv este club public - si are protectie de la PSD Dolj si Severin. Iti sta mintea-n loc...

Bobby
fanatic
fanatic

Mesaj de Bobby » 14 Sep 2018, 21:17

Stiinta a batut la Voluntari cu 5-1 recent in liga 1. Azi satelitul celor de la Voluntari, din liga 3, a batut la Severin cu 2-0 noua clona a lui Ajica...

stuparu_alexandru
fanatic
fanatic

Mesaj de stuparu_alexandru » 16 Sep 2018, 13:44

Bobby scrie:
14 Sep 2018, 04:48
Interviu cu primarul Constantei :

http://liga2.prosport.ro/seria-1/campio ... a-17518920

Citat din interviu : "M-am bucurat să aud, acum câteva zile, că s-au înţeles şi că Marica a preluat SSC Farul Constanţa, că vor fuziona şi va rezulta un singur FC Farul. Dar, pentru că intervenise acest scandal de natură juridică, eu nu puteam să risc să finanţăm o echipă şi ulterior titularul brandului să ne ceară despăgubiri. Nu puteam să bag bugetul oraşului în aşa ceva".

Eu nu inteleg, si am scris despre asta, de ce clubul nu da in judecata primaria Severin si Consiliul Judetean Dolj pentru ca permite clonei boovene sa afiseze in fals numele "Universitatea Craiova" acolo. Trimite-le nene macar o sesizare, ceva...

Ca sa nu mai spun ca s-a incalcat de mult contractul de inchiriere pe baza Aripile - booveanul trebuia evacuat de mult de acolo, cu contractul in mina. Chelul asta e tinut in brate de PSD - ca altfel nu-mi explic. Asta fura din bunul public - clubul sportiv este club public - si are protectie de la PSD Dolj si Severin. Iti sta mintea-n loc...

asta BAdea trebuie sa stie
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Bobby
fanatic
fanatic

Mesaj de Bobby » 17 Sep 2018, 03:31

Chestia asta nu e doar a lui Badea. Societatea lui Rotaru si Andrici detine marca "Campioana unei mari iubiri". Acest logo apare pe site-ul oficial al clonei boovene. Oricind Rotaru & Andrici il pot da in judecata pe boo pentru furt de marca.

Probabil ca trebuie platita taxa de timbru daca ceri despagubiri materiale- taxa pare sa fie de 1 % (https://www.zf.ro/zf-24/taxele-de-timbr ... e-12666993). Daca-i ceri lui Boo 1 milion de Euro trebuie sa platesti 10.000 de Euro. Asta e ciudat - nu cred ca in sistemul american de justitie exista asa ceva.

Ce spune legea in ceea ce priveste furtul de marca :

"3.1. Infracţiunea prevăzută de art. 90 alin. 1 lit. b din Legea nr. 84/1998 republicată
Conform dispoziţiilor art. 90 din Legea nr. 84/1998, constituie infracţiune oricare dintre următoarele acţiuni, săvârşite
fără drept: contrafacerea unei mărci, punerea în circulaţie a unui produs purtând o marcă identică sau similară cu o marcă
înregistrată pentru produse identice ori similar, punerea în circulaţie a produselor care poartă indicaţii geografice care
indică sau sugerează ca produsul în cauză este originar dintr-o regiune geografică alta decat locul adevărat de origine.
Textul de lege cuprinde definiţii legale ale activitatăţii de contrafacere şi de punere în circulaţie de produse contrafăcute.
Contrafacerea constă în realizarea sau utilizarea fără consimţământul titularului de către terţi, în activitatea comercială, a
unui semn:
a) identic cu marca pentru produse sau servicii identice cu acelea pentru care marca a fost înregistrată;
b) care, dată fiind identitatea sau asemănarea cu o marcă ori dată fiind identitatea sau asemănarea produselor ori
a serviciilor cărora li se aplică semnul cu produsele sau serviciile pentru care marca a fost înregistrată, ar produce în
percepţia publicului un risc de confuzie, incluzând şi riscul de asociere a mărcii cu semnul;
c) identic sau asemănător cu marca pentru produse ori servicii diferite de cele pentru care marca este înregistrată,
când aceasta a dobândit un renume în România şi dacă prin folosirea semnului fără motive întemeiate s-ar putea profita
de caracterul distinctiv ori de renumele mărcii sau folosirea semnului ar cauza titularului mărcii un prejudiciu."

Boo detine marca "FCU 1948" - atit.

Bobby
fanatic
fanatic

Mesaj de Bobby » 18 Sep 2018, 03:03

Booveanul Tibi Boia urla pe toate mijloacele de comunicare online ca Hajduk Split e detinuta de suporteri si ca asa ar trebui sa se intimple si la Craiova. Asta e un simptom al boovenilor, sa creada o timpenie, in loc sa incerce sa afle adevarul.

De fapt Hajduk este detinut de catre primaria de acolo, care are 65.92 % din actiuni ! Un actionar minoritar este o organizatie de fani :

https://www.total-croatia-news.com/spor ... -in-hajduk

Primarul din Split este Andro Opara. Ar trebui ca lui Hajduk Split sa i se spuna duios Hajdukopara Split - sa fie un fel de Craiolguta :-)

LiviuB
fanatic
fanatic

Mesaj de LiviuB » 18 Sep 2018, 09:00

pai normal, dar booveanul este considerat primul suporter.
astia parca sunt apostolii booveanului, il urmeaza orbeste peste tot. bine draq ca nu are mititelu apucaturi de misa ca cine stie ce ii punea pe astia sa faca...
Stiinta e bine, traieste, renaste... Suntem cu ea

iuli
fanatic
fanatic

Mesaj de iuli » 18 Sep 2018, 14:03

Eu tot n-am inteles daca nea marci e betiv sau nu,ca vad ca nu-l contrazice pe gogoasa decat in ceea ce-l priveste pe napoli.😀
STIINTA E UNICA! mititelu e inutil.

Bobby
fanatic
fanatic

Mesaj de Bobby » 19 Sep 2018, 06:20

De pe facebook :

"Un video recent in care mititelu, cel care a pus pe sediul clubului mese electorale cu Olguta, recunoaste cum a scos la produs peluza sud in 2012. In total psd a cheltuit cu peluza sud si liderul acesteia ,adrian mititelu, cca 700 de milioane de lei vechi, la care s-au adaugat 50 de lei de vot, platibili dupa ce membri peluzei sud aratau o poza cu buletinul de vot, si 20-30 de lei pe seara de lipit afise. Din suma mare de 700 de milioane mititelu insusi a luat grosul, blondu, postasu, ou, chipesul fiind cei care au impartit restul. Ou si chipesu au primit bani in contul brigazilor ultras si praetoria, dar i-au pastrat pentru ei. Alt motiv pentru care peluza sud a sustinut-o pe Olguta au fost promisiunile de angajare in regiile primariei dupa alegeri. Aici primii pe lista erau blondu, postasu, fire, sarpe, s.a. Peluza sud, curva politica a lui mititelu!"

LiviuB
fanatic
fanatic

Mesaj de LiviuB » 19 Sep 2018, 12:02

nici nu mai exista cuvinte ca sa descrii asa ceva... o rusine totala, si oamenii astia sunt primii care vorbesc de moralitate...
Stiinta e bine, traieste, renaste... Suntem cu ea

DeuxEx
grup_moderatori
grup_moderatori

Mesaj de DeuxEx » 19 Sep 2018, 13:26

Azi are termen plangerea noastra impotriva lui Ajica la FRF.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

zeddDarko
senior
senior

Mesaj de zeddDarko » 19 Sep 2018, 13:42

Știe cineva despre ce este sesizarea?

DarkComy
fanatic
fanatic

Mesaj de DarkComy » 20 Sep 2018, 18:25

DeuxEx scrie:
19 Sep 2018, 13:26
Azi are termen plangerea noastra impotriva lui Ajica la FRF.
Termen nou 26.09
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Bobby
fanatic
fanatic

Mesaj de Bobby » 25 Sep 2018, 13:27

Sclavii lui ne-a Ady au primit noul ordin de vot de la chel :

Bobby
fanatic
fanatic

Mesaj de Bobby » 29 Sep 2018, 07:40

Cica Berlusconi a cumparat clubul Monza.

https://www.digisport.ro/fotbal/lovitur ... lub-528282

Practic adevaratul AC Milan este de astazi Monza :-) Pentru ca acolo unde e patronul, este si echipa adevarata :-)

lory69
suporter
suporter

Mesaj de lory69 » 04 Oct 2018, 22:11

In urma sedintei de ieri ,plangerea clubului nostru a ramas in pronuntare.Deci in zilele urmatoare vom afla despre ce este vorba...

Scrie răspuns