Mititelu la judecata poporului

Comentarii pe marginea articolelor aparute in mass-media.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
valynet
membru
membru

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de valynet » 24 Sep 2019, 11:56

fcdm3 scrie:
24 Sep 2019, 11:13
Si cand ii vad pe ai nostri conducatori, finantatori etc ce pasivi sunt si ca nu fac nimic sa se lamureasca o data pentru totdeauna situatia asta, imi vine sa mor!
Nu ai cum sa ii lamuresti. Sunt spalati pe creier majoritatea. La ei nu primeaza argumentele (cuvanul asta le este strain). Daca incerci sa "dezbati" cu ei idei pe baza de argumente, totul se termina invariabil cu injuraturi si atacuri la persoana. Efectiv nivelul lor intelectual este extrem de scazut. Ce le zice Mititelu inghit pe nemestecate. Si sa ne intelegem, ce zice chelul e ADEVARUL ABSOLUT!
Offense sells tickets, Defense wins championships.

SLH
fanatic
fanatic

Mesaj de SLH » 24 Sep 2019, 12:21

mititelu foloseste fara rusine si fara opozitie insemnele Universitatii Craiova si/sau unele foarte asemanatoare chiar in casa acesteia. Daca nu se iau masuri, cei responsabili trebuie sa ne paraseasca!
Fişiere ataşate
fcu banci.jpg

zeddDarko
senior
senior

Mesaj de zeddDarko » 24 Sep 2019, 14:03

Si uite asa mititelu mai da o lovitura de imagine, iar ai nostrii stau degeaba.

Thunder

Mesaj de Thunder » 24 Sep 2019, 14:52

SLH scrie:
24 Sep 2019, 12:21
Daca nu se iau masuri, cei responsabili trebuie sa ne paraseasca!
Pai ce ne facem, ca primu` responsabil pare a fi chiar Satana...

Doomsday
suporter
suporter

Mesaj de Doomsday » 24 Sep 2019, 15:26

Eu totusi sper, ca dupa acest circ al familiei, cei de la club sa actioneze, in instanta, pentru folosirea insemnelor clubului fara acord. Ma gandesc ca asta e momeala pentru chel ca sa incheie o data pentru totdeauna disputa cu chelul. Daca sunt pasivi si nu fac nimic in acest sens acum, nu vreau sa ma gandesc ce o sa faca chelul cu ei cand o sa ajunga in liga a 2a.

LiviuB

Mesaj de LiviuB » 24 Sep 2019, 15:39

la asta ma gandeam si eu - ca i se intinde o capcana chelului. in urma acestui meci vor fi dovezi clare ca acest individ fura identitatea unui club din liga 1.

JustME

Mesaj de JustME » 24 Sep 2019, 15:47

parerea mea este ca sperati degeaba verilor. hai sa fim seriosi, n-a fost nicio capcana, nu e nimic machiavelic in intentiile astora de la club. oamenii sunt vai de capul lor, au tratat situatia asta de la foarte prost in jos. efectiv s-au ploconit in fata booveanului...

si pauzele de gandire nu se opresc aici, alt exemplu elocvent: nu le dau acreditare alora de la jeGSP dar, azi, Piti le acorda interviu.. impresia din exterior este ca la noi in club stanga habar n-are ce face dreapta.

poftim:
EXCLUSIV Victor Piţurcă face un anunţ mare: „Ne-am înţeles, punem gazon ca pe Amsterdam Arena şi Wanda Metropolitano”

Incertitudinea în privinţa suprafeţei de joc de pe noul „Ion Oblemenco” e foarte aproape de a fi înlăturată. Deşi au circulat zvonuri care susţineau inclusiv că Univeritatea Craiova ar putea să se mute pe alt stadion pentru a disputa meciurile de pe teren propriu, Victor Piţurcă (63 de ani) face, prin intermediul Gazetei Sporturilor, un anunţ important pentru suporterii alb-albaştrilor.

https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/exclus ... 78171.html
asta la cateva zile dupa ce sontorogul ala infect a scris mizeria aia de editorial. impresia mea e ca ii banuiti de prea multa inteligenta pe cei ce se afla in functii de conducere la Stiinta.

p.s. de la Piti chiar aveam pretentii, el chiar e patit cu booveanul. bine, are scuza ca probabil sunt destule probleme de rezolvat la club pe partea tehnica si intreaga sa atentie se concentreaza acolo. dar totusi, nu prea e ok sa faci greseli de genul asta.
Last edited by JustME on 24 Sep 2019, 16:09, edited 1 time in total.

malus dacus
fanatic
fanatic

Mesaj de malus dacus » 24 Sep 2019, 16:06

...nici eu nu cred in capcane dar nu exclud o tresarire de orgoliu dupa circul aflat deja in derulare. Iar aia cu interviurile e de spitalul9. Asa ceva e de neconceput! Adica jegurile alea n-au acreditare, dar noi rupem norma pe interviuri si declaratii la ei in sait! La fel si cu referirile la clubul ciobenului. Aia sunt exact invers fata de noi, dar Cartu le spune steaua! Nu se poate sa n-ai o politica clara in ceea ce priveste identitatea. La cum baltesc lucrurile pe la club, nu m-as mira ca maine sa vad colantul lui Ajica pe coperina bancii de rezerve...

Bobby
fanatic
fanatic

Mesaj de Bobby » 24 Sep 2019, 16:09

SLH scrie:
24 Sep 2019, 12:21
mititelu foloseste fara rusine si fara opozitie insemnele Universitatii Craiova si/sau unele foarte asemanatoare chiar in casa acesteia. Daca nu se iau masuri, cei responsabili trebuie sa ne paraseasca!
Deja s-a ajuns prea departe cu minciuna si umilinta. Un protest al PN, boicotarea meciurilor pe teren propriu sint masuri dure, care i-ar putea trezi pe cei de la club. Nu mai zic de interviurile pe care care Piti si Cirtu le mai dau in GSP. Daca voi cei de la club nu aveti coloana vertebrala, nu meritati public !

Ajica a pus la OSIM acum un an clona de marca : "FCUniversitatea1948". Nici pina acum OSIM nu i-a dat-o. El mai adauga "Craiova" si o baga la stadion. Sintem timpiti daca nu aratam tarii ce cascadorii face chelul cu marci, nume, cuvinte, steme.

LiviuB

Mesaj de LiviuB » 24 Sep 2019, 17:54

Eu nu cred ca Piti le-a dat alora interviu
Dar cu privire la insemnele lui, sunt sigur ca le-a lipit peste tot. Asa ca vor avea de munca cei de la primarie si de la club. Dar o merita din plin. Sa se sature de gesturi de astea

fabius_2014
suporter
suporter

Mesaj de fabius_2014 » 24 Sep 2019, 18:56

zeddDarko
senior
senior

Mesaj de zeddDarko » 24 Sep 2019, 19:34

Bagatorul de seama Charlie e si el pe acolo :))))

Doomsday
suporter
suporter

Mesaj de Doomsday » 24 Sep 2019, 19:38

LiviuB scrie:
24 Sep 2019, 17:54
Eu nu cred ca Piti le-a dat alora interviu
Dar cu privire la insemnele lui, sunt sigur ca le-a lipit peste tot. Asa ca vor avea de munca cei de la primarie si de la club. Dar o merita din plin. Sa se sature de gesturi de astea
Ooo, fix la asta ma gandeam, lipesc boovenii insemnele lu fc calu pe tot stadionul, vor avea maine de lucru.
Hai si cu scaunele rupte, torte, petarde in teren, hai ca se poate, hai ca au ce sa arate lumii, educatia lor booveana.

Pe Cartu il vazui prin centru, cu un bluzon cu o gluga pe cap, trecand printre boovenii dornici de distrugere.
Last edited by Doomsday on 24 Sep 2019, 19:40, edited 1 time in total.

Jimmy Darmody
fanatic
fanatic

Mesaj de Jimmy Darmody » 24 Sep 2019, 19:39

Bine i-a facut,da-i in mooorti lor,ca sunt infecti in trafic astia din cj......mai rau ca aia din ph

Jimmy Darmody
fanatic
fanatic

Mesaj de Jimmy Darmody » 24 Sep 2019, 19:42

Sa dea foc la stadion mai lipseste dupa ce o sa îi muiasca ucj,am zis la fel....o capcana....daca nu va fi asa inseamna ca sunt super idioti,oricum nu ma indoiam prea tare,doar l-au angajat pe pretorian sa motiveze jucatorii,ce [cenzurat].....

Scrie răspuns