Mititelu la judecata poporului

Comentarii pe marginea articolelor aparute in mass-media.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
fanucrv
senior
senior

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de fanucrv » 20 Sep 2019, 08:54

În ultima vreme se întâmplă o succesiune de evenimente proaste la echipă care au dărâmat serios imaginea clubului :transferuri ratate, rezultate slabe, plecare sponsorului principal la o rivala, gafele incredibile făcute de oficialii acestei echipe, lipsa de atitudine fata provocările făcute de boovean și mass media. Văd că circul continua iar noi suntem căzuți într-o ciudata letargie. Are dreptate Boby, nu trebuia sub nicio forma acceptat sa joace meciul de cupa după booveni:odata din cauza gazonului și doi comparația la număr de spectatori. Ne băgăm singuri în niște situații penibile. NU TREBUIA PERMIS LUI MITITELU SA JOACE PE ION OBLEMENCO.

LiviuB
fanatic
fanatic

Mesaj de LiviuB » 20 Sep 2019, 10:34

eu sunt de acord ca nu trebuia lasat asta sa joace pe Ion Oblemenco dar daca s-a stabilit asa, da-l draq, prea exageram. hai sa ne concentram pe ce este de facut la echipa, prea ii dam atentie. nu stiu ce asteptari aveti voi de la presa, oricum ne atacau, asa ca nu vad de ce as incepe sa fiu foarte atent cu ceea ce vor scrie saptamana viitoare.
eu vad ca s-a adus unul dintre cei mai buni antrenori din Romania, a fost adus Ivan, au venit si alti jucatori buni, s-au facut foarte multe lucruri bune. stam acum sa facem tot felul de scenarii... mi se rupe de mititelu si fraierii lui
Stiinta e bine, traieste, renaste... Suntem cu ea

valynet
membru
membru

Mesaj de valynet » 20 Sep 2019, 10:52

Dramatizam si exageram prea mult cu acest mititelu. Nu inteleg de ce ii acordati atata atentie. Cum sa iti fie frica de faptul ca iti fura incultul ala suporterii? Cum? Refuz sa cred ca unii puteti avea o asemenea teama. Voi va uitati macar in jurul vostru pe stadion sa vedeti ce lume vine? Familii cu sotii si copii, lume educata, e o placere sa vezi un meci al Stiintei de pe stadion. E drept ca inca mai sunt destui care mai au deprinderi de ghiolbani (care injura din primul minut, chiar propriii jucatori). Va e cumva frica sa nu-i pierdem pe acestia din urma? Ca pe primii mentionati e exclus din start sa mearga la echipa familiei. Eu cred ca cel mai bun lucru care i s-a intamplat Stiintei a fost aceasta cernere naturala a suporterilor. Cine a avut inteligenta sa se alature noului proiect de renastere al Stiintei deja a facut-o si nu se va mai intoarce in veci la mediocritatea booveanului.

Si as incheia fix prin mesajul absolut genial al Peluzei Nord de la meciul cu FCSB (ma inchin si jos palaria in fata celui care a avut aceasta idee):
"Cine a avut norocul de prieteni buni sa dea,
Cine stie ce-i iubirea, langa noi, cantand, sa stea"

Dumnezeule, aceste versuri sunt reprezentative pentru ce s-a intamplat cu renasterea Universitatii Craiova. Cine vrea la mititelu, duca-se. Dar cine stie ce-i iubirea, langa noi, cantand va sta!
Offense sells tickets, Defense wins championships.

SLH
fanatic
fanatic

Mesaj de SLH » 20 Sep 2019, 12:45

valynet scrie:
20 Sep 2019, 10:52
....
Si as incheia fix prin mesajul absolut genial al Peluzei Nord de la meciul cu FCSB (ma inchin si jos palaria in fata celui care a avut aceasta idee):
"Cine a avut norocul de prieteni buni sa dea,
Cine stie ce-i iubirea, langa noi, cantand, sa stea"

Dumnezeule, aceste versuri sunt reprezentative pentru ce s-a intamplat cu renasterea Universitatii Craiova. Cine vrea la mititelu, duca-se. Dar cine stie ce-i iubirea, langa noi, cantand va sta!
Iar continuarea lise potriveste perfect mititeilor: Cine n-a simtit iubirea / Plece dintre noi plangind

malus dacus
fanatic
fanatic

Mesaj de malus dacus » 20 Sep 2019, 15:37

...Schiller și ajîcii? Nici chiar asa...

Bobby
fanatic
fanatic

Mesaj de Bobby » 20 Sep 2019, 15:42

Acum boovenii sint iritati ca si meciul de cupa al Stiintei se joaca pe Oblemenco...Multumim Genoiule...

LiviuB
fanatic
fanatic

Mesaj de LiviuB » 20 Sep 2019, 16:00

Are cineva acces la vreo situatie privind taxele platite de firmele lui mititelu? Pt ca ar fi de-a dreptul prosti sa lase pe stadion o firma cu datorii la bugetul local.

DeuxEx
grup_moderatori
grup_moderatori

Mesaj de DeuxEx » 20 Sep 2019, 16:11

Asta-i alta firma, care in acte este patronata de Ajica jr.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

LiviuB
fanatic
fanatic

Mesaj de LiviuB » 20 Sep 2019, 16:23

si asta o fi la zi cu toate platile?

Bobby
fanatic
fanatic

Mesaj de Bobby » 20 Sep 2019, 16:33

Pai nu conteaza. Ajica e inaintea tuturor la golanii. Chiar daca U Craiova 1948 SA joaca pe stadion, e posibil ca acest contract de inchiriere sa fie facut pe alta firma a familiei. Asta a facut booveanul in trecut. Baga o firma sa joace pe stadion, dar contractul de inchiriere e facut pe alta firma a familiei. Asa nu poti sa-l reclami la comisiile FRF daca e dator. Astia de la primarii nu sesizeaza diferenta. Cu golanii de felul asta i-a pacalit si pe astia de la LPF si FRF in trecut - pai fazanii de la primarii sint copii mici pe linga astia de la LPF si FRF...

Identica treaba la steme clonate. Alea nu sint puse pe firma din liga 3 - ci pe alta firma care nu e afiliata la FRF.

fabius_2014
senior
senior

Mesaj de fabius_2014 » 20 Sep 2019, 16:47

"Oda bucuriei" , avem de departe cea mai selecta galerie din Romania. Jos palaria ! apld

fanatic16
junior
junior

Mesaj de fanatic16 » 20 Sep 2019, 19:41

Boovenii au uitat brusc de severin, sigur va fi plin oblemenco marti:))))))) de scaune goale

malus dacus
fanatic
fanatic

Mesaj de malus dacus » 20 Sep 2019, 20:34

...vb. cu un ajîc mai devreme. Se-agita. Se duc cu toti din casa, cu catel si cu purcel, copii, muieri, batrani, tot ce au. Imi trimise poze de pe Eventim. Pare bizar ca locurile ocupate sunt ocupate in bloc, nu e un scaun gol sau ceva, cum ar fi firesc. Imi mai zise ca Arghezi si Pedagocicul sunt toti ajîci. E meciul vietii lor, vor demonstreze...

s9k3k3-
junior
junior

Mesaj de s9k3k3- » 21 Sep 2019, 03:40

La cat de agitati sunteti cativa dintre voi...va cred capabili sa mergeti si voi la meci sa constatati cu ochii vostri nr de oameni pe stadion. Da mai terminati cu kktul asta... nu puteti sa dormiti noaptea din cauza asta?
Baga mi as [cenzurat] in mortii lui de ochelarist si in familia lui ce ne mai agitam pe aici ca o sa aiba asta oameni pe stadion cand fix [cenzurat] trebuie sa se rupa de el indiferent ca are 100 1000 sau 10.000.
Au trecut ani de zile si cativa tot ii mai faceti jocurile acestui derbedeu si tigan....fix asta vreaa sa se agite lumea, iar cativa dintre voi pareti mai agitati decat aia care merg pe stadion.
Lasati-l in mortii lui sa moara in anonimat, tot ii dati valoare la fiecare basina, din partea mea sa aiba cati mai multi oameni la meci si sa fie fix din aia care nu vin la ale noastre sa vedem si noi cati handicapati zac in orasul si zona asta.

malus dacus
fanatic
fanatic

Mesaj de malus dacus » 21 Sep 2019, 08:12

...nu se agita nimeni, daca la mine te referi, dar atata timp cat incearca sa submineze Universitatea prin folosirea siglei e normal sa discut despre scamatoriile la care se preteaza - in cazul de fata cumpararea de bilete in bloc si distribuirea in stil piramidal de la varf catre baza. Mi se pare izbitoare asemenarea intre modul de actiune al ajicilor cu cea a activistilor de partid, care in ziua alegerilor cara babe la vot cu masinile personale...

Scrie răspuns