Mititelu la judecata poporului

Comentarii pe marginea articolelor aparute in mass-media.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
fanUCV
membru
membru

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de fanUCV » 07 Noi 2019, 21:50

cu adevărat, acest topic, nu ar trebui să existe .. ignor total!

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

ucv - un zambet, o lacrima, un suras de fericire

stuparu_alexandru
fanatic
fanatic

Mesaj de stuparu_alexandru » 25 Noi 2019, 23:05

De ce?
Mi se pare foarte util. E totul documentat.. tradatori, minciuni.
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

fanucrv
senior
senior

Mesaj de fanucrv » 26 Noi 2019, 16:36

E cel mai important topic din tot forumul. În toată istoria acestui club nu există un personaj mai sinistru și care sa fi făcut mai mult rău. Am fost cu ambele picioare în groapa și doar printr-o minune Universitatea Craiova nu mai este jucăria unui individ ca mititelu.

fanatic16
junior
junior

Mesaj de fanatic16 » 15 Dec 2019, 19:26

Ce incepu presa sa trambiteze ca miti primi o amenda pt salarii restante si daca o plateste arata ca fccalu e continuatoarea srlului dezafiliat... Ce tampenii

stuparu_alexandru
fanatic
fanatic

Mesaj de stuparu_alexandru » 15 Dec 2019, 21:19

fanatic16 scrie:
15 Dec 2019, 19:26
Ce incepu presa sa trambiteze ca miti primi o amenda pt salarii restante si daca o plateste arata ca fccalu e continuatoarea srlului dezafiliat... Ce tampenii
hai sa incercam sa nu bagam in seama toate ineptiile

malus dacus
grup_moderatori
grup_moderatori

Mesaj de malus dacus » 15 Dec 2019, 21:31

...mie imi place titlul din jegsp - Mititelu a acceptat o amenda ca sa bla bla. Bai, ma lasi? Deci, a acceptat. Pai spune asa, ca amenzile se accepta sau nu, ca invitatiile la dans gen...

Alishor
suporter
suporter

Mesaj de Alishor » 15 Dec 2019, 22:47

am vazut foile alea. data trecuta pe ele, decizia este din octombrie. de ce aparura tocmai acum ? pe facebook a ragait si puscariasul de gogoasa cum ca FIFA a decis gata ca echipa brutarului e Craiova. clubul a trimis decizia instantei de judecata la FIFA ? si de cand decide FIFA cine e cine intr-o tara. tin minte ca ei ii vedeau pe cei de la fcsb tot steaua pana cand a venit o decizie a instantei si apoi au schimbat si ei denumirea in momentul in care echipa ciobanului juca in preliminarii aparand fcsb nu steaua pe tintarul meciurilor. departamentul juridic din club DOARME !! astia ne terfelesc imaginea si noi stam bine mersi fara sa raspundem.
5 septembrie 1948... Legenda incepe

Bobby
grup_moderatori
grup_moderatori

Mesaj de Bobby » 16 Dec 2019, 02:40

Eu am scris despre posibilitatea asta acum mai bine de un an, in premiera in Romania, pentru ca stiu si eu regulamentul FIFA :

https://craiova-maxima.ro/clona-pe-viat ... tului-fcu/

Acum statul roman, Piturca si ceilalti creditori ai fostului FCU pot sa se adreseze FIFA - astfel noua clona a familiei va falimenta in citeva luni. Dar exista vointa sa se faca chestia asta, perfect legala si justificata ? Si uite asa ajunge booveanul inca o data la mina lui Piti :-)

P.S. Dupa cite am auzit eu, procesul asta cu Josh Mitchell a fost cautat de fapt de catre Ajica, via Marcel Puscas. Adica baiatul asta a fost "incurajat" din birourile de la New York sa bage acea plingere la FIFA. Calculul a fost simplu - dai citeva zeci de mii de Euro si mai vrajesti inca o data fraierii.

P.S.2 In procesul brandului justitia a decis definitiv si irevocabil ca fostul FCU NU a fost continuatorul clubului fondat in 1948. Asa ca gargara mititeilor n-are nici o valoare.

malus dacus
grup_moderatori
grup_moderatori

Mesaj de malus dacus » 16 Dec 2019, 08:47

...deductii de fifa de Booveni. N-are nicio treaba Universitatea Craiova in pvestea asta cu societatile comerciale ale lui Ajîcă Fotbal Club, Fece Fotbal Club, FCU, Fece vax Adibas...

R.E.N.
senior
senior

Mesaj de R.E.N. » 16 Dec 2019, 19:01

este complet ******* intrelopul asta de doi lei. sau e *******, sau e dispus sa plateasca zecile de milioane pentru vechile datorii. haha.

am citit si eu decizia fifa. spune intr-adevar ca un club sportiv nu e identificat neparat prin entitatea care il administreaza, ci ca transcede dreptului civil. si ca exista o serie de elemente pe baza carora poate fi determinat cine e continuatorul unui club, inclusiv nume, suporteri, stema, culori, stadion, bla.

pe scurt in noua poveste a lui ne-a ady (i) Mitchell a scris la fifa ca exista un nou club care e continuatorul sa-ului in faliment, (ii) fifa a scris catre frf sa-i intrebe care e pozitia lor, (iii) frf a raspuns ca exista un club nou infiintat cu acelasi patron, adresa, administrator, (iv) fifa l-a intrebat pe noul srl al booveanului daca el e continuatorul si (v) srl-ul a raspuns da sigur sunt. decizia spune ca in baza informatiilor pe care le are la acest moment (care sunt subtiri, respectiv doar corespondenta cu srl-ul booveanului, faptul ca au aceeasi mizerie de patron si acelasi antrenor) nu poate concluziona decat ca noul srl e continuatorul fostului club, asa ca sa faca bine sa-i dea banii lui Mitchell.

nu s-a pus in discutie nici faptul ca noua echipa a noului srl boovean se numeste ne-a ady new york tower si fiii 1948 si nu Universitatea Craiova, nici faptul ca n-au dreptul sa foloseasca stema, nici ca nu mai au acelasi stadion si nici aceiasi suporteri (elemente de care ar trebui sa se tina cont daca s-ar face o analiza completa).

oricum, este minunat ca noul srl e raspunzator pentru datoriile fostei societati, asa ca pot toti creditorii sa vina sa bage in faliment si noua afacere marin towers 1948. daca nu cumva se scormoneste marin si ajunge la concluzia ca o sa plateasca 20 mil sau cat avea datorii pe vechea societate. un immbecill mai mare chiar n-am vazut. probabil ca dupa ce vin si ceilalti creditori o sa spuna ca nu, hai c-am glumit, am gresit, e doar o asemanare de nume, va rog eu frumos sa mantelegeti, mafia urss cu kgb si soros vor sa-mi fure echipa.
Last edited by R.E.N. on 16 Dec 2019, 20:01, edited 1 time in total.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Bobby
grup_moderatori
grup_moderatori

Mesaj de Bobby » 16 Dec 2019, 19:12

FRF a trimis informatii false la FIFA - FRF zice ca noua echipa a booveanului joaca pe acelasi stadion ca echipa veche. Fals.

In plus FIFA crede ca noua clona foloseste aceesi stema ca fostul SRL al familiei - si asta e fals.

iuli
fanatic
fanatic

Mesaj de iuli » 16 Dec 2019, 19:22

Bobby scrie:
16 Dec 2019, 19:12
FRF a trimis informatii false la FIFA - FRF zice ca noua echipa a booveanului joaca pe acelasi stadion ca echipa veche. Fals.

In plus FIFA crede ca noua clona foloseste aceesi stema ca fostul SRL al familiei - si asta e fals.
ai dovezi in acest sens?
STIINTA E UNICA! mititelu e inutil.

Bobby
grup_moderatori
grup_moderatori

Mesaj de Bobby » 16 Dec 2019, 19:36

Documentele sint aici. FRF a spus catre FIFA ca ambele echipe al booveanului folosesc acelasi stadion. Fals.

FIFA zice ca elementele de identitate includ stadionul si logo/stema. Dar stema a fost anulata in justitie.

https://www.fanatik.ro/decizia-fifa-in- ... v-19129715

fabius_2014
suporter
suporter

Mesaj de fabius_2014 » 16 Dec 2019, 19:47

Acest forum este mai bogat si mai documentat cu Bobby. o:

stuparu_alexandru
fanatic
fanatic

Mesaj de stuparu_alexandru » 16 Dec 2019, 19:48

Bobby scrie:
16 Dec 2019, 02:40
Eu am scris despre posibilitatea asta acum mai bine de un an, in premiera in Romania, pentru ca stiu si eu regulamentul FIFA :

https://craiova-maxima.ro/clona-pe-viat ... tului-fcu/

Acum statul roman, Piturca si ceilalti creditori ai fostului FCU pot sa se adreseze FIFA - astfel noua clona a familiei va falimenta in citeva luni. Dar exista vointa sa se faca chestia asta, perfect legala si justificata ? Si uite asa ajunge booveanul inca o data la mina lui Piti :-)

P.S. Dupa cite am auzit eu, procesul asta cu Josh Mitchell a fost cautat de fapt de catre Ajica, via Marcel Puscas. Adica baiatul asta a fost "incurajat" din birourile de la New York sa bage acea plingere la FIFA. Calculul a fost simplu - dai citeva zeci de mii de Euro si mai vrajesti inca o data fraierii.

P.S.2 In procesul brandului justitia a decis definitiv si irevocabil ca fostul FCU NU a fost continuatorul clubului fondat in 1948. Asa ca gargara mititeilor n-are nici o valoare.
eu credeam ca s-a inteles ca vechea societatea n-are legatura cu universitatea craiova. prin urmare, ce ne pasa noua de cine ce a mostenit in actele lui mititelu?
de ce ne intereseaza ce face mititelu cu prostii aia care-l urmeaza?

Scrie răspuns