Mititelu la judecata poporului!

Comentarii pe marginea articolelor aparute in mass-media.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Vreți să închidem acest topic?

Poll ended at 08 Feb 2023, 12:52

Da
11
31%
Nu
24
69%
 
Total votes: 35

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8099
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Bobby » 20 Oct 2020, 21:50

Tony7 scrie:
20 Oct 2020, 17:49
Daca ati putea sa va luptati mai mult cu argumente si mai putin cu injuraturi si apelative demne de a fi folosite de copii de 10 ani, poate nu v-ati mai face atatia nervi.

Pai scuze, multi dintre voi vorbiti de comportamentul celor care sustin echipa lui mititelu dar voi insiva va comportati ca ultimii tarani.

Nu sunt neutru. Sunt atasat in continuare de FC U asa cum e.
Cu FC U am fost de mic, cu FC U o sa fiu in continuare.
Nu am sperante si nici nu ma astept la performante. Dar nu o sa sustin niciodata o echipa a sistemului.
Care FCU baiatule ? Macar echipa de liga 1 are acelasi brand, denumire, stema cu leul si imn ca U Craiova din anii 80. Plus girul universitatii din Craiova.

Noul SRL boovean e nou tot : alt srl, alta marca (marca numarul 20 mai precis), alta stema (ca le schimba anual chelul). Singura conexiune cu fostul srl este doar familia mititelu, acolo unde te duci tu. Aia e singura constanta.

Noi ne ducem acolo unde este 1) marca, 2) stema cu leul din anii 80 si 3) imnul; si ne ducem cu drag acolo unde familia puturoasa din booveni nu-si baga labele. Sa-mi spui cind srl urile boovene au aceste 3 simboluri : brandul Universitatea Craiova, stema cu leul din anii 80 (aia purtata pe tricou de Craiova Maxima nu clonele de doi lei boovene) si imnul. Imi fac abonament la boovean cind aceste 3 simboluri ajung la chel in sertar.
Last edited by Bobby on 20 Oct 2020, 21:52, edited 2 times in total.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2887
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de fabius_2014 » 20 Oct 2020, 21:51

V-am mai spus sa nu va faceti iluzii, nea ady nu stie sa scrie. Poate o fi vreo ruda sau un angajat.
Practic mititelianul a incercat sa sadeasca neincredere in noi, aruncand cateva fitile, dar avand grija sa nu se implice intr-o disputa FC u Est 1101 vs Universitatea Craiova sau Mititelu cel Scarbos vs Rotaru, pentru ca stia ca nu are sorti de izbanda. El a incercat sa vada cum gandim, noi am vazut ce il intereseaza si care sunt urmatoarele subiecte abordate de sclavii familiei.
In plus a fost un fel de misiune de prozelitism in care omul a concluzionat ca din 10 a convins 1, pe Malus. :lol: :lol: :lol:

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de malus dacus » 20 Oct 2020, 22:47

Poate nu ma convingea, dar mi-a dat fatala ca tine cu feceu de mic.

Tony7
membru
membru
Mesaje: 113
Membru din: 15 Oct 2020, 18:45

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Tony7 » 20 Oct 2020, 23:30

@Bobby: Asta e printre marile mele dileme. E corect ce zici. Va duceti unde e marca, stema, imnul, poate nu si palmaresul dar aia e.
Eu va tot intreb si nu-mi raspunde nimeni. Unde va duceti atunci cand contractul se incheie sa zicem din diferite motive si marca, stema, imnul se duc la alta echipa?
Ce faceti daca Rotaru se cearta cu ei, isi schimba numele in CSU si zice ca el e Craiova iar clubul incepe cu alt actionar si o ia de la capat?
Vreau si eu un raspuns sincer, fara sa ma luati cu pleaca boovene si alte astea.

Si ce scriu aici e strict parerea mea. N-are nicio treaba cu ce cred restul si mai ales nicio treaba cu parerea lui mititelu care nu cred ca ar intra intr-o discutie de genul pentru simplul fapt ca ar insemna sa recunoasca ca a pierdut marca in fata clubului sportiv.
Imi formez propria opinie, nu merg pe principiul de turma.

Eu stiu sa citesc o decizie si stiu sa recunosc ca pentru moment clubul detine marca. Clubul, nu Rotaru. Rotaru o are intr-un fel de 'leasing' cum zice legea si o returneaza la sfarsitul contractului, ramane cu CSU si isi face o stema cu mai multi lei.
Nu prea sunt de acord cu ce s-a intamplat cu anularea stemei pentru ca subiectul a fost defapt numele de Universitatea Craiova, folosit pe stema, nu stema cu leul in sine. Dar momentan are deja alta inregistrata, deci urmeaza alte procese.

Si nu prea sunt eu de acord cu mititelu de obicei dar anumite decizii in favoarea clubului sportiv au fost aberante.
Asa cum mititelu a schimbat cate societati o fi schimbat, si clubul sportiv a fost dizolvat si reinfiintat. Deci ce treaba mai are cu vechiul club sportiv? Din punct de vedere legal, nimic. Din alte puncte de vedere, poate o continua traditia. Atat.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de malus dacus » 20 Oct 2020, 23:53

Cum adica la alta echipa, ma? Ce darq tot vrei sa zici cu 'alta echipa'? Unde e stema, aia e echipa! Ca si acum. Cred ca ti-a raspuns si Bobby. Daca ia Ajîcă junior marca vreodata, il injur pe abonament. Ce nu e clar?

Tony7
membru
membru
Mesaje: 113
Membru din: 15 Oct 2020, 18:45

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Tony7 » 21 Oct 2020, 00:15

Ok. Deci voua vi se pare moral sa schimbati si 10 echipe daca e nevoie si de ce nu, sa sustineti cate o echipa noua incepand din Liga 4 (poate 2 daca mai e cu noroc) de fiecare data cand expira cate un contract. Iar daca vreodata clubul o da lui mititelu, sa sustineti echipa care acum o injurati. Nu vi se pare o aberatie doar faptul ca se poate (putin probabil) intampla asta?

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de malus dacus » 21 Oct 2020, 01:36

Pricepe cineva logica acestui baiat? Deci asta prin 'echipa' intelege jucatorii din care e compusa, sau nu-mi dau seama ce vrea sa zica. Iar Universul lui e Ajîcă. Asa rezulta din postare. Bai terteaca, daca "vreodata clubul o da lui Mititelu" asta nu inseamna ca se transforma in "echipa care acum o injurati", pt. ca in acel caz ar avea marca. Nu mi-ar conveni, dar n-as avea incotro. Dar stai tu linistit, ca st. sanse mai mari sa-si faca Ajîca stadion Arena Leilor pe Luna, decat sa mai pupe Universitatea Craiova!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8099
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Bobby » 21 Oct 2020, 07:36

Tony7 scrie:
21 Oct 2020, 00:15
Ok. Deci voua vi se pare moral sa schimbati si 10 echipe daca e nevoie si de ce nu, sa sustineti cate o echipa noua incepand din Liga 4 (poate 2 daca mai e cu noroc) de fiecare data cand expira cate un contract. Iar daca vreodata clubul o da lui mititelu, sa sustineti echipa care acum o injurati. Nu vi se pare o aberatie doar faptul ca se poate (putin probabil) intampla asta?
Noi sintem ca fanii Napoli, Fiorentina, Napoli, Petrolul, U Cluj, Otelul, Farul, FC Arges etc. ne-am dus la echipa noua, care duce traditia echipei istorice, infiintata FARA GROPARUL CARE A DISTRUS echipa veche, care poate folosi simbolurile care conteaza : marca, stema si imn. Restul sint bla bla -uri.

Ne ducem si noi la boovean cind fanii Petrolului se duc dupa Capra, cind fanii FC Arges se duc dupa Penescu ori cind fanii U Cluj se dupa dupa Walter (asta e mai greu ca Walter s-a dus catre o lume mai buna).

Cine expira contractul mai vorbim - sa fim sanatosi inca vreo 10-15 ani.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8099
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Bobby » 21 Oct 2020, 07:44

Tony7 scrie:
20 Oct 2020, 23:30
@Bobby: Asta e printre marile mele dileme. E corect ce zici. Va duceti unde e marca, stema, imnul, poate nu si palmaresul dar aia e.
Eu va tot intreb si nu-mi raspunde nimeni. Unde va duceti atunci cand contractul se incheie sa zicem din diferite motive si marca, stema, imnul se duc la alta echipa?


Si nu prea sunt eu de acord cu mititelu de obicei dar anumite decizii in favoarea clubului sportiv au fost aberante.
Asa cum mititelu a schimbat cate societati o fi schimbat, si clubul sportiv a fost dizolvat si reinfiintat. Deci ce treaba mai are cu vechiul club sportiv? Din punct de vedere legal, nimic. Din alte puncte de vedere, poate o continua traditia. Atat.
Nu exista nici un palmares al nimanui - hai sa fim seriosi. Nu intereseaza pe nimeni. Unde a palmaresul Petrolului - e la firma falimentata ? Dar palmaresul Otelului ? La firma falimentata ? Cluburile astea noi au luat marcile istorice si s-au dus. Gata. Nu mai conteaza trecutul. FRF nu are nici un fel de reguli pentru "pasarea" palmaresului. Zero reguli ! Din punct de vedere moral, ca tot iti place tie cuvintul, palmaresul fostului FCU decedat ar fi la creditorii firmei : adica Piti, primaria Craiova, statul roman etc. Ca nu s-a intilnit hotul cu prostul si ajica tine un palmares in sertar, dar firma veche are 20 de milioane de Euro datorii. DACA FOSTUL FCU AVEA UN PALMARES ALA SE VINDEA LA LICITATIE; palmaresul e vorba-n vint pentru prosti.

P.S. Nentu boovean zicea ca palmaresul e parte din marca. Dupa ce a pierdut marca, a dat-o cotita. Apoi zicea ca palmaresul e continuitatea sportiva; sa fie sanatos -continuitatea sprtiva s-a pierdut in 2011. Asa ca adio si-un praz verde. Nema palmares tata - ca rezultatele Craiovei Maxima au fost platite din bani publici, nu din maruntisul booveanului.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2887
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de fabius_2014 » 21 Oct 2020, 09:57

@Tony7, pentru ca doresti o lupta cu argumente, poate ne luminezi si pe noi in cateva probleme.
1. Cum poti sa pretinzi ca o echipa infiintata in 2017, de distrugatorul fotbalului craiovean, fara marca, stema, imn, este continuatoarea Universitatii Craiova ?
2. Ti se pare moral sa ne acuzi pe noi ca " schimbati si 10 echipe daca e nevoie " cand tu sustii orice echipa infiinteaza Mititelu ?
3. Cum poti sa acuzi suporterii Universitatii Craiova ca sustin o echipa sprijinita politic, cand tu esti suporterul unei echipe al carei patron a facut campanie electorala pentru Basescu, Geoana, Ponta, Olguta Vasilescu ? E moral din partea ta ? De ce te faci ca ai uitat ca Mititelu si Olguta au avut intelegere, dar booveanul a vrut mai multi bani ? De ce te faci ca nu stii ca Mititelu are sprijin politic de la primarul Severinului si al Filiasului ?
4.Ce faci daca Mititelu nu mai vrea sa tina echipa ? Tu ne intrebi pe noi "Ce faceti daca Rotaru se cearta cu ei," si noi te intrebam ce faceti voi daca Mititelu vrea sa faca alta echipa. Pana acum, Rotaru a dovedit ca stie sa faca performanta si bani din fotbal, nu are nici un interes sa plece, in schimb analfabetul de Mititelu a dovedit ca este doar un arivist, un incult imbogatit, vanitos si este gata oricand sa sacrifice echipa pentru a-si indeplini ambitiile bolnave .
5. Normal era ca atunci cand ai intrat pe forumul asta, sa te prezinti, si apoi sa ne provoci la o disputa civilizata cu argumente. Tu ai dat-o " ca nici usturoi n-ai mancat si nici gura nu-ti miroase " . Ce zici, e moral ce-ai facut ?

Venturiano
junior
junior
Mesaje: 41
Membru din: 04 Feb 2020, 18:37

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Venturiano » 21 Oct 2020, 14:56

va suparati degeaba, are dreptate. daca marca si stema ar fi la un privat si nu la clubul sportiv ele ar fi in siguranta deoarece acel privat nu ar putea niciodata sa le vanda, e imposibil. de exemplu domnul adriean marin nu ar putea niciodata sa vanda marca "Fotbal Club Universitatea 1948" (daca o sa reusasca vreodata sa o inscrie la OSIM) si stema simpatica cu calutul. nu e ca si cum ar putea sa o vanda, sa zicem, lu rotaru si echipa sistemului sa joace cu numele de "Fotbal Club Universitatea 1948" si sa ne trezim cu calutul pe tricouri.

in schimb de la clubul sportiv marca si stema pot sa ajunga oriunde :( d-aia e mai bine ca ele sa fie la un privat si nu la clubul sportiv ( [smile36] )

daca rotaru nu se mai intelege cu clubul sportiv ce facem? devenim si noi neutrii pt care Stiinta a murit dar o sa tinem cu CSU? of, atatea intrebari, viitorul e atat de incert. va rog sa ma credetz ca nu stiu ce sa mai cred.

macar pt astia care sunt deja neutrii si pt care Stiinta a murit in 2013 dar tin cu FCU situatia e clara. ei nu trebuie sa se duca dupa marca, stema sau nume pt ca imaginatia domnului ajica este imensa si e capabil sa inventeze marci si steme noi, chiar si echipe noi, oricand doreste. simplu si eficient.

Bogho
suporter
suporter
Mesaje: 992
Membru din: 25 Aug 2004, 22:20

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Bogho » 21 Oct 2020, 15:29

Nu vreți să inchidem mai bine acest topic?

Avatar utilizator
iuli
junior
junior
Mesaje: 93
Membru din: 13 Mar 2005, 19:22

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de iuli » 21 Oct 2020, 19:30

Bogho scrie:
21 Oct 2020, 15:29
Nu vreți să inchidem mai bine acest topic?
Nope,prostii trebuie tinuti in tarc!asta e tarcul lui tony si e pacat sa-l lasam liber prin alte topicuri....zii idyot7,baga.....nea ady si feceu este miezu........
STIINTA E UNICA! mititelu e inutil.

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de sorialis » 21 Oct 2020, 20:43

iuli scrie:
Bogho scrie:
21 Oct 2020, 15:29
Nu vreți să inchidem mai bine acest topic?
Nope,prostii trebuie tinuti in tarc!asta e tarcul lui tony si e pacat sa-l lasam liber prin alte topicuri....zii idyot7,baga.....nea ady si feceu este miezu........
ImagineImagineImagineImagine

Eu îl bănui și pe Venturiano, că e dubios, așea... ImagineImagineImagine

Trimis de pe al meu VOG-L29 folosind Tapatalk

Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2120
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de fanatic16 » 22 Oct 2020, 10:43

Am ras cu pofta cand am văzut ca dupa 5 pomelnice de argumentari ca vezi doamne nu e sectia de fotbal a clubului sportiv universitatea, dupa nuj cate rahaturi de 2 lei argumentate cu sute de cuvinte a zis o direct ca el tine cu fcu de mic copil. Întrebarea mea e daca tine cu FCUnion berlin de ce nu se duce si pe forumu lor si vine doar pe aici😉

Scrie răspuns