Mititelu la judecata poporului!

Comentarii pe marginea articolelor aparute in mass-media.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Vreți să închidem acest topic?

Poll ended at 08 Feb 2023, 12:52

Da
11
31%
Nu
24
69%
 
Total votes: 35

Tony7
membru
membru
Mesaje: 113
Membru din: 15 Oct 2020, 18:45

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Tony7 » 22 Oct 2020, 15:34

@fabius_2014:

N-am pretins asta. Da, sustin echipa infiintata in 2017 dar atat. Fanatismul pe care il aveam inainte a cam disparut.
Din punctul meu de vedere, eu sustin continuitatea. Nu ma intereseaza de cine e patron si de ce face. Echipa a intrat in faliment, a fost reinfiintata de aceeasi persoana.
E o diferenta intre a face asta si a sustine o cu totul alta echipa.
Daca echipa dispare, o sa ma doara in [cenzurat] de fotbalul din Romania, la fel ca in ultimii ani si nu as zice niciodata nu la o echipa infiintata de suporteri.
Am mai spus pe aici ca nu am nicio speranta de la proiectul lui mititelu.

Eu zic sa zicem pas la partea cu politica. Ma astept ca Olga sa castige urmatoarele alegeri locale cu titlul vostru in brate.
Tot voi aia foarte interesati de fotbal incat faceti campanie electorala pe pagina peluzei.
Gen: Da-l draq de oras, nu mai conteaza deloc ca suntem cel mai prost dezvoltat mare oras din Romania. Important e sa castige Olga primaria, sa nu cumva sa revina mititelu pe Oblemenco. O asa gandire...

Parca zicea cineva ca mititelu acum se iubeste cu PNL. Atunci asta ar insemna ca Ministerul Educatiei, condus de PNL, ar putea sa faca demersurile necesare si sa rupa la nevoie contractul de asociere dintre Clubul Sportiv si Rotaru, mai ales acum cu Badea Junior bagat pe listele PSD-ului.

@iuli:

DIscutia asta despre mititelu si echipa lui pare singura care tine forumul asta in viata.
Voi sunteti in continuare mult, mult mai preocupati de mititelu, chiar si dupa atatia ani decat sunteti de propria echipa, deci nu va mai mirati de ce continua lumea sa vina si sa comenteze aici.
Cat despre jignirile pe care le arunci si crezi ca pari interesant si destept, grow up man.

nyk_sorin
fanatic
fanatic
Mesaje: 2855
Membru din: 14 Aug 2006, 15:49

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de nyk_sorin » 22 Oct 2020, 16:44

Ba nu mai plecasi?

In alta ordine de idei, continuatorul avu iar azi termen la curtea de apel, in dosarul in care e trimis in judecata pentru evaziune fiscala si inselaciune, dupa ce acum doua zile i a fost respinsa cererea de recuzare a unei judecatoare.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de fabius_2014 » 22 Oct 2020, 17:06

Tony7 scrie:
22 Oct 2020, 15:34
@fabius_2014:

N-am pretins asta. Da, sustin echipa infiintata in 2017 dar atat. Fanatismul pe care il aveam inainte a cam disparut.
Din punctul meu de vedere, eu sustin continuitatea. Nu ma intereseaza de cine e patron si de ce face. Echipa a intrat in faliment, a fost reinfiintata de aceeasi persoana.
E o diferenta intre a face asta si a sustine o cu totul alta echipa.
Daca echipa dispare, o sa ma doara in [cenzurat] de fotbalul din Romania, la fel ca in ultimii ani si nu as zice niciodata nu la o echipa infiintata de suporteri.
Am mai spus pe aici ca nu am nicio speranta de la proiectul lui mititelu.

Eu zic sa zicem pas la partea cu politica. Ma astept ca Olga sa castige urmatoarele alegeri locale cu titlul vostru in brate.
Tot voi aia foarte interesati de fotbal incat faceti campanie electorala pe pagina peluzei.
Gen: Da-l draq de oras, nu mai conteaza deloc ca suntem cel mai prost dezvoltat mare oras din Romania. Important e sa castige Olga primaria, sa nu cumva sa revina mititelu pe Oblemenco. O asa gandire...

Cateva precizari.
1. Echipa a intrat in faliment sau a fost adusa de Mititelu la faliment si apoi, Mititelu a infiintat o alta echipa. O echipa noua, a familiei lui. E o chestiune de nuanta, dar care schimba total situatia.NU este vorba de nici o continuitate.
2. In ceea ce priveste politica, poate te referi la alegerile locale din 2012, atunci Mititelu a facut ceva pe oras pentru a-si recapata averea in cardasie cu Olga. Stiu ca Mititelu si Olga s-au certat pentru ca suma pe care o oferea Olguta nu era cea la care s-a asteptat Mititelu. Suma pe care o oferea Primaria Craiova pe terenul din Balta, pentru constructia drumului si suma pe care o oferea Primaria pentru echipa de fotbal. Olguta nu este cinstita, dar are frica de DNA.
Nu facem politica, dar eu sunt unul din aia care nu au votat si nu vor vota PSD in general si Olga in special. Imi pare rau ca te dezamagesc, dar ideea ca suporterii Universitatii Craiova sunt PSD-isti este falsa si este raspandita tot de oamenii lui Mititelu. Fara a incerca sa te copiez, din amicii mei 8 din 10 sunt suporteri Universitatea Craiova, 1 e neutru si 1 tine cu FC u Est. Tot cam 8 din 10 nu voteaza PSD si Olguta.

Eu consider ca intr-o lume civilizata, suporterii a doua echipe din acelasi oras, daca nu sunt prieteni, trebuie sa se ignore, in nici un caz nu trebuie sa se dusmaneasca si sa se atace reciproc. Am trait fara probleme si am sustinut pe langa Universitatea Craiova, pe Electroputere, Extensiv, CFR si care mai erau pe-aici, nu am injurat pe nimeni, nu m-am certat cu nimeni,dar acum ura este intretinuta de Mititelu.
Motivul este simplu si l-am mai spus, individul vrea monopol pe fotbal in Craiova, asta aduce bani, putere, faima. Fara Universitatea Craiova, visul booveanului pentru familia lui dispare. Incercati voi sa faceti pace si suporterii Universitatii nu o sa va refuze.

Avatar utilizator
iuli
junior
junior
Mesaje: 92
Membru din: 13 Mar 2005, 19:22

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de iuli » 22 Oct 2020, 19:27

Tony7 scrie:
22 Oct 2020, 15:34
@iuli:

DIscutia asta despre mititelu si echipa lui pare singura care tine forumul asta in viata.
Voi sunteti in continuare mult, mult mai preocupati de mititelu, chiar si dupa atatia ani decat sunteti de propria echipa, deci nu va mai mirati de ce continua lumea sa vina si sa comenteze aici.
Cat despre jignirile pe care le arunci si crezi ca pari interesant si destept, grow up man.
prietene,consumi oxigenul degeaba daca ai impresia a ne-a ady si echipa lui conteaza pt altcineva in afara de scuzati.
STIINTA E UNICA! mititelu e inutil.

Avatar utilizator
azzuro
suporter
suporter
Mesaje: 553
Membru din: 16 Mar 2004, 23:21

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de azzuro » 22 Oct 2020, 20:50

Tony7...tu afirmi ca sustii continuitatea. De ce Mititelu reprezinta continuitatea si nu Corneliu Stroe, cel care a fost de la infintare langa proiectul Universitatea? Vad ca toate argumentele tale sunt sucite si rasucite doar ca sa fie bine pentru Mititelu.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

"Sa ne ancoram în sinergia faptelor, fara a eluda meandrele concretului."

Avatar utilizator
iuli
junior
junior
Mesaje: 92
Membru din: 13 Mar 2005, 19:22

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de iuli » 22 Oct 2020, 21:14

bai loaza,el a dorit dezafilierea sa se imbogateasca din clauzele lu' jackie nicolae si gogosoiu.dispari dracu in balta la noul stadion si lasa-ne...

aaa,si invitatii si mocangeala ca la mititelu nu a existat vreodata in Craiova,asa ca besi in aia ma-tii de aci...
STIINTA E UNICA! mititelu e inutil.

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 626
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de adi_g » 22 Oct 2020, 22:24

Prea multe discutii pentru un individ destestabil, care tine cu dintii de noua lui echipa...Dacă nu s-ar agata cu dintii de numele Universitatea Craiova, ar fi un nimeni..Oricum este, dar nu ar mai spune nimeninimic despre el... Pentru El, echipa de fotbal reprezinta jucaria personala...

Avatar utilizator
Alishor
suporter
suporter
Mesaje: 774
Membru din: 10 Sep 2010, 14:06

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Alishor » 23 Oct 2020, 00:34

nyk_sorin scrie:
22 Oct 2020, 16:44
Ba nu mai plecasi?

In alta ordine de idei, continuatorul avu iar azi termen la curtea de apel, in dosarul in care e trimis in judecata pentru evaziune fiscala si inselaciune, dupa ce acum doua zile i a fost respinsa cererea de recuzare a unei judecatoare.
si ce facu ?
5 septembrie 1948... Legenda incepe

Bogho
suporter
suporter
Mesaje: 992
Membru din: 25 Aug 2004, 22:20

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Bogho » 23 Oct 2020, 09:34

Circulă un meme prin media.

Nu trebuie să vă fie rușine să purtați mască. Gândiți-vă că sunt persoane care poartă tricoul echipei lui mititelu.

nyk_sorin
fanatic
fanatic
Mesaje: 2855
Membru din: 14 Aug 2006, 15:49

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de nyk_sorin » 23 Oct 2020, 14:44

Alishor scrie:
23 Oct 2020, 00:34
nyk_sorin scrie:
22 Oct 2020, 16:44
Ba nu mai plecasi?

In alta ordine de idei, continuatorul avu iar azi termen la curtea de apel, in dosarul in care e trimis in judecata pentru evaziune fiscala si inselaciune, dupa ce acum doua zile i a fost respinsa cererea de recuzare a unei judecatoare.
si ce facu ?
Solutia pe scurt: Stabileşte termen pentru pronunţare la 05.11.2020.

Tot pe 5 e pronuntarea si la iccj.

Avatar utilizator
Alishor
suporter
suporter
Mesaje: 774
Membru din: 10 Sep 2010, 14:06

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Alishor » 23 Oct 2020, 22:56

nyk_sorin scrie:
23 Oct 2020, 14:44
Alishor scrie:
23 Oct 2020, 00:34
nyk_sorin scrie:
22 Oct 2020, 16:44
Ba nu mai plecasi?

In alta ordine de idei, continuatorul avu iar azi termen la curtea de apel, in dosarul in care e trimis in judecata pentru evaziune fiscala si inselaciune, dupa ce acum doua zile i a fost respinsa cererea de recuzare a unei judecatoare.
si ce facu ?
Solutia pe scurt: Stabileşte termen pentru pronunţare la 05.11.2020.

Tot pe 5 e pronuntarea si la iccj.
era un film cu van damme: dublu impact :)(
5 septembrie 1948... Legenda incepe

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2056
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de fanatic16 » 24 Oct 2020, 00:20

Vai da ce te doare grija de noi e greu cand stii ca stapanu nu scapa de bulau si ca echipa lu nea ady o ia in jos si ramane fara bani curând

ElStef
membru
membru
Mesaje: 188
Membru din: 15 Sep 2020, 11:41

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de ElStef » 25 Oct 2020, 20:38

NU NE ESTE DAT SA SCAPAM DE INFECTUL ASTA! SCARBA, ISI ANUNTA VENIREA PE STADION!

Mititelu anunta ca echipa sa va juca cel mai tarziu din retur pe Ion Oblemenco si recunoaste ca viseaza scenariul cu Radoi antrenor la FCU



Patronul FCU spune ca echipa lui va avea acces pe stadionul Ion Oblemenco din Craiova, acolo unde joaca acum rivala din oras, CSU: "In retur, am promisiunea ca vom juca in retur pe Ion Oblemenco. Si meciurile din Cupa, din 16-imi, vom putea juca acolo daca vom fi trasi sa jucam acasa. Playoff-ul, 99% il vom juca acolo. Asa ni s-a promis si asa e normal".

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de fabius_2014 » 25 Oct 2020, 21:25

10000 euro pe meci nu cred ca este o solutie agreata de Mititelu. :)( Fumigene aruncate de boovean. Asa cum ii este obiceiul, in timpul cel mai scurt, Mititelu o sa inceapa sa dea tepe la salarii, la utilitati, o sa dea o gaura si la banul public. Daca fanii familiei ne poarta de grija ca in 7-8 ani expira contractul dintre C.S. Universitatea Craiova si Rotaru, eu cred ca la ei problema este ca nu vor scapa niciodata de Mititelu sau de cocalaru de fiu-so. :lol: :lol: :lol:

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de malus dacus » 26 Oct 2020, 14:59

S-a intalnit cu partidele in biserica la ceas de seara, sau cum a obtinut promisiunea?

Scrie răspuns