Studenții alb-albaștri au deschis anul universitar

Comentarii pe marginea articolelor aparute in mass-media.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
DoRyN

Studenții alb-albaștri au deschis anul universitar

Mesaj de DoRyN » 01 Oct 2015, 19:57

Știința s-a întors la origini. Reprezentanți ai Universității Craiova au participat astăzi la deschiderea anului universitar la Facultatea de Educație Fizică și Sport.



Emil Săndoi, Cornel Blejan, Costin Curelea și Alexandru Băluță au fost prezenți în Aula „Corneliu Andrei Stroe“ pentru a le ura mult succes în noul an universitar studenților de la FEFS.
Emil Săndoi le-a transmis: „Știu că aveți emoții, unii ale revederii, cei care sunteți în an mai mare, alții dintre voi ale primei zile de student. Vă spun sincer că și eu am avut emoții când am revenit aici și am făcut primii pași în curtea Facultății de Educație Fizică și Sport. Primul om la care m-am gândit este regretatul profesor Corneliu Andrei Stroe, un mentor al meu și una dintre persoanele care a pus pilonii acestei instituții. Și eu am terminat facultatea de aici din Craiova, le mulțumesc domnului profesor Dragomir și celorlalte cadre universitate pentru ajutorul de care am avut parte cât timp am fost student aici. Nu v-ați înșelat când ați ales această facultate pentru că și eu pe fiul meu l-am îndrumat tot aici. E student în prima zi, este și el în sală! Baftă și lui, baftă și vouă!“

Continuare articol: [arrow] csuc.ro

LiviuB

Re: Studenții alb-albaștri au deschis anul universitar

Mesaj de LiviuB » 01 Oct 2015, 20:10

Foarte frumos! Bravo!

Scrie răspuns