Revista presei (06.10.2015)/Statistici echipa la finalul turului

Comentarii pe marginea articolelor aparute in mass-media.

Moderator: grup_moderatori

conStiinta

Re: Revista presei (06.10.2015)/Statistici echipa la finalul turului

Mesaj de conStiinta » 06 Oct 2015, 18:59

Te-am intrebat direct despre Sandoi (poate nu s-a inteles asta). Am inteles parerea cum ca daca nu-ti dai demisia inseamna ca trebuie sa taci si sa-nghiti. Dar, crezi ca Sandoi a avut vreun cuvant de spus la rezilierea contractului lui Tarnacop?

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: Revista presei (06.10.2015)/Statistici echipa la finalul turului

Mesaj de DeuxEx » 06 Oct 2015, 19:07

Sandoi nu are niciun cuvant de spus atunci cand sunt adusi jucatori sau sunt reziliate contracte. Omul antreneaza ce i se da pe mana. E VINA LUI CA ACCEPTA SITUATIA! E vina lui Felix si a lui Rotaru ca aproape am ajuns in situatia in care trebuie sa-l folosim pe Baluta ca mijlocas central!
Pentru o echipa care se bate la play-off, e inacceptabil ca nu ai pe cine sa bagi in teren si lucrezi de 5 etape cu improvizatii peste improvizatii.
Profesionalism? Poate doar in visele unora!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

JustME

Re: Revista presei (06.10.2015)/Statistici echipa la finalul turului

Mesaj de JustME » 06 Oct 2015, 20:39

conStiinta scrie:Dar, crezi ca Sandoi a avut vreun cuvant de spus la rezilierea contractului lui Tarnacop?
nu stiu si nici nu ma intereseaza. ma interesa doar daca Sandoi spunea la momentul respectiv "ba ce naspa e ca i se reziliaza contractul lui Tarnacop". atunci, da, ma interesa treaba asta. dar daca a tacut pot sa presupun ca nu l-a deranjat.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Revista presei (06.10.2015)/Statistici echipa la finalul turului

Mesaj de Bobby » 07 Oct 2015, 06:29

Interesant interviul lui Geolgau in Gazeta de Sud - habar nu am daca mai este la club, sau s-a mutat la FC Bihor (Geolgau a fost la cel putin un meci la lui FC Bihor, in deplasare, si a felicitat echipa la vestiar dupa meci, impreuna cu noul finantator al oradenilor).


"GdS: Suntem la un pas de play-off, este obiectul realizabil?
G.G.: Pe mine mă interesează după 26 de etape să fim în primele șase clasate. Restul calculelor vă rămân vouă, ziariștilor, și suporterilor. Mai sunt 13 meciuri de jucat… Important este că ai un nucleu de șapte-opt jucători buni, iar unii cochetează cu echipele lor naționale și mă refer la Zlatinski – la naționala Bulgariei, Kay și Nuno Rocha la cea a Insulelor Capului Verde, Ivan la reprezentativa de tineret a României. Acestora li se adaugă câțiva jucători tineri care vin tare din urmă și care merg la loturile naționale de juniori. Asta mă bucură foarte mult și am pretenția să privesc în perspectivă. De asta îmi pare rău că nu-i avem la Craiova pe Găman sau Lung Jr., dar ușor-ușor o să ne îmbogățim și noi lotul cu valori autohtone, care să reprezinte Craiova la lotul naționalei mari în curând. Pentru asta ne trebuie timp și multă chibzuință.

„Lotul ne dă speranțe la rezultate bune“

GdS: Să ne așteptăm la o altă Craiova în retur?
G.G.: Programul nu va fi ușor, dar lotul este bun. Va fi un nou început, băieții și-au revenit și vor să arate tuturor că au valoare, dar niciodată nu putem să știm rezultatele dinainte. Uită-te la Chelsea, care a fost campioană și nu mai învinge pe nimeni și de asta mă rezum să spun că lotul pe care îl are CS Universitatea Craiova îți dă speranțe la rezultate bune. Trebuie să așteptăm să vedem cum se vor desfășura meciurile și să-i susținem pe băieți. Puteam să avem cu cinci-șase puncte mai mult acum, la final de tur, dar s-a ratat incredibil și asta o știe toată lumea.
GdS: Nu ne-ar mai trebui cumva și un vârf de gura porții?
G.G.: Atacanții pe care îi ai acum sunt buni, dar trebuie să le dai credit și ușor-ușor vor confirma, pentru că au valoare. Dacă nu aveau, nu erau aici. Nu e ușor să aduci un fotbalist foarte bun, care să se și acomodeze repede. Un exemplu l-a oferit Steaua, l-a adus pe Tade, care la Cluj juca foarte bine și la ei nu a făcut mare lucru. Și Țucudean la fel. Hai să avem răbdare cu cei pe care îi avem și cred că știu ce spun, pentru că sunt de 40 de ani în fenomen."

Avatar utilizator
hanky panky
fanatic
fanatic
Mesaje: 3059
Membru din: 17 Noi 2008, 00:20

Re: Revista presei (06.10.2015)/Statistici echipa la finalul turului

Mesaj de hanky panky » 23 Oct 2015, 16:38

subliminale de la prosport
Fişiere ataşate
Capture.PNG
Lua-te-ar kyron cu el in pesti

Avatar utilizator
hanky panky
fanatic
fanatic
Mesaje: 3059
Membru din: 17 Noi 2008, 00:20

Re: Revista presei (06.10.2015)/Statistici echipa la finalul turului

Mesaj de hanky panky » 27 Oct 2015, 17:36

........................................
postat si de JustME
in liga1
Lua-te-ar kyron cu el in pesti

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: Revista presei (06.10.2015)/Statistici echipa la finalul turului

Mesaj de DeuxEx » 30 Mar 2016, 22:03

W.T.F?!
Olguţa Vasilescu, scoasă în cătuşe de la DNA
Pocurorii din cadrul Direcției Naționale Anticorupție – Secția de combatere a corupției au dispus punerea în mișcare a acțiunii penale și reținerea pentru 24 de ore, începând cu data de 30 martie 2016, a inculpatei:
VASILESCU LIA OLGUȚA, primar al municipiului Craiova, sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de:
- luare de mită (4 infracțiuni),
- folosirea autorității sau influenței în scopul obținerii de bani, bunuri sau alte foloase necuvenite (3 infracțiuni),
- spălare de bani.
De asemenea, procurorii anticorupție au mai dispus punerea în mișcare a acțiunii penale și măsura controlului judiciar pentru 60 de zile, începând cu data de 30 martie 2016, față de inculpații:

PREDA RADU COSMIN, administratorul public al Craiovei, sub aspectul săvârșirii a două infracțiuni de complicitate la luare de mită,

POPESCU ELENA DANIELA, reprezentant al unei asociații non profit, sub aspectul săvârșirii a patru infracțiuni de complicitate la luare de mită.

Din ordonanțele întocmite de procurori a rezultat că există date și probe potrivit cărora:
În cursul anului 2012, cu prilejul campaniei electorale pentru alegerea primarului municipiului Craiova, mai mulți oameni de afaceri au fost determinați de candidatul Vasilescu Lia Olguța, personal sau prin intermediul unor persoane din echipa de campanie, să efectueze diverse sponsorizări. În scopul obținerii acestor foloase, inculpata s-a folosit de influența pe care o avea asupra oamenilor de afaceri, în calitatea sa de vicepreședinte al organizației județene a unui partid politic.
„Donațiile” respective, estimate la 135.907 euro, făcute în condițiile de mai sus, s-au concretizat atât în realizarea de materiale electorale, dar și pentru organizarea unor spectacole în susținerea campaniei inculpatei. Materialele respective au fost folosite de inculpată, cunoscând că provin din săvârșirea infracțiunii de folosirea autorității sau influenței în scopul obținerii de bani, bunuri sau alte foloase necuvenite.

Într-un context diferit, în cursul anului 2014, inculpata Vasilescu Lia Olguța a pretins și primit de la mai mulți oameni de afaceri, pentru și printr-o asociație non profit, cu titlu de mită, suma totală de 544.209, 33 lei, în legătură cu îndeplinirea unor acte ce intrau în îndatoririle sale de serviciu.
Concret, în perioada respectivă, inculpata Vasilescu Lia Olguța, direct sau prin intermediari, beneficiind de ajutorul celorlalți inculpați, a solicitat oamenilor de afaceri care aveau în derulare contracte cu Primăria Craiova, să efectueze sponsorizări către asociația reprezentată de inculpata Popescu Elena Daniela, în vederea efectuării unor lucrări de reabilitare a fațadelor unor clădiri din municipiul Craiova.
Oamenii de afaceri au acceptat solicitările formulate de inculpata Vasilescu Lia Olguța în considerarea atribuțiilor pe care aceasta le avea în calitate de primar, pentru a nu întâmpina din partea edilului dificultăți în buna desfășurare a contractelor, în efectuarea plăților și în recepționarea lucrărilor.
De asemenea, edilul a beneficiat în mod direct de avantaje nepatrimoniale constând în acumularea de capital electoral, aspecte invocate deja în spațiul public într-o emisiune televizată din data de 02 martie 2016.

Pe timpul cât se află sub control judiciar, inculpații Preda Radu Cosmin și Popescu Elena Daniela trebuie să respecte următoarele obligații:

a) să se prezinte la organul de urmărire, la judecătorul de cameră preliminară sau la instanța de judecată ori de câte ori sunt chemați,
b) să informeze de îndată organul judiciar cu privire la schimbarea locuinței,
c) să se prezinte la organul de poliție desemnat cu supravegherea sa, conform programului de supraveghere întocmit de organul de poliție sau ori de câte ori sunt chemați,
d) să nu depășească limita teritorială a României, decât cu încuviințarea prealabilă a organelor judiciare,
e) să comunice periodic, conform programului de supraveghere, informații relevante despre mijloacele sale de existență;
f) să nu comunice direct sau indirect, pe nicio cale, cu persoanele menționate în ordonanța de dispunere a controlului judiciar,
g) să nu dețină, să nu folosească și să nu poarte arme.

Inculpaților Preda Radu Cosmin și Popescu Elena Daniela li se atrage atenția că, în caz de încălcare cu rea-credință a obligațiilor care le revin, măsura controlului judiciar se poate înlocui cu măsura arestului la domiciliu sau măsura arestării preventive.

Inculpaților li s-au adus la cunoștință calitatea procesuală și acuzațiile, în conformitate cu prevederile art. 309 Cod de procedură penală.

La data de 31 martie 2016, inculpata Vasilescu Lia Olguța urmează să fie prezentată Tribunalului București cu propunere de arestare preventivă pentru 30 de zile.


http://www.gds.ro/Local/Dolj/2016-03-30 ... de-la-dna/
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Scrie răspuns