Parteneriat intre Universitatea Craiova si Universitatea din Craiova

Comentarii pe marginea articolelor aparute in mass-media.

Moderator: grup_moderatori

nuttelyca
junior
junior
Mesaje: 76
Membru din: 02 Oct 2016, 19:02

Re: Parteneriat intre Universitatea Craiova si Universitatea din Craiova

Mesaj de nuttelyca » 03 Noi 2016, 08:31

SergyuR scrie:Il putem bana pe obositul asta iar? Va rooog!
Pentru ca ? Pt ca nu-l pup in [cenzurat] pe nea marcy? Toti sunteti excitati, vai locul 2 si ce aface Marcel Popescu, o sa aduca o sa rahat pe bat. Echipa e fix identica cu cea de anul trecut, doar Calancea a aparut plus petardele de Rambe si Gustavo.
Deci unde ii e meritul? Ca l-a adus pe Multescu? Lasa ma ca pe Multescu il putea aduce oricine cu ceva minte care intelegea ca Multescu e genul de antrenor care prefera fotbalul ofensiv si un bun om care sa structureze un grup. De Multescu v-am zis dupa plecarea lui Jerry , asa ca unde e meritul acestui guru?
Eu unul nu-l suport pe pacaliciul asta, daca acum nu era angajat la club, se afla langa mititelu pe la curtea de apel si explica cum stiinta se afla acolo, tot in speranta ca va roade un OS de la brutar daca ala o sa lrimeasca ceva despagubiri.

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: Parteneriat intre Universitatea Craiova si Universitatea din Craiova

Mesaj de dxtr009 » 03 Noi 2016, 09:12

nuttelyca scrie:
DeuxEx scrie:Si acum 1 an de zile Felix inca era nr. 1 in club! F.M.M.!
Va dati seama unde eram astazi din punct de vedere al imaginii daca se incepea acest proiect cu M.P. in locul lui Felix?

Trimis de pe al meu LG-D802
Deci mai sa lasati-ne bai nene cu Popescu vostru cu tot. Astea sunt niste lucruri banale ce trebuiau facute de mult timp, ziceti ca a inventat apa calda asa il faceti.

Momentan acest guru nereusit de MP fix acum un an ne facea clone, clonati, impostori, etc, iar Mititelu era o victima care are adevarata si continuatoarea etc. Felix ala a fost un aplaudac al lui Rotaru, el isi lua castanele pe care le merita inculpatul din dosarul ANRP, dar asa o matura, sageata si goarna a lui Rotaru, asta a fost langa noi din primul moment si a ramas respectuos la adresa Stiintei si dupa plecare! Cand acestui club i-a fost greu acest guru al fotbalului care atunci nu avea interes, era la niu iorc si rupea friptura la perinita.

Imi pare rau ca aveti o memorie atat de scurta, dar eu imi amintesc un "protest" al fanilor craioveni la care a participat si acest guru in fata prefecturii si a unor sute de oameni sau mii a avut grija sa ne spuna cum mititelu este un erou al fotbalului craiovean care a salvat stiinta si se bate pt ea, ne ruga sa-i fim alaturi.

Deci cat timp marele guru are interes o sa fim stiinta, dupa o sa fim o clona! Iar pana in prezent realizarile lui sunt Rambe si Gustavo, ca de restu s-a ocupat Multescu.
baieti, nu ca l as stima pe personaj, dar nu vad unde greseste in argumentatie
cu toata fantezia voastra pentru omul providential, dar eu nu cred in basme
MP este un tip care se da cu "stapanirea"
ca el a fost f prezentabil la aceasta actiune este evident
ca s a ridicat la nivelul ceremoniei - perfect adevarat
ca are o prestanta eleganta si impact mai bun in media - de acord
decizia cu ceremonia de ieri, eforturile depuse in acest sens, nu ii apartin decat intr o mica masura
ba as putea adauga ca au fost repetate insistent de coledzi de ai nostri de pe forum ani de a randul
felicitari pt actiunea de ieri, un mare milestone
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: Parteneriat intre Universitatea Craiova si Universitatea din Craiova

Mesaj de dxtr009 » 03 Noi 2016, 09:14

sorine, am fost plecat din tara, rugasem pe cineva sa te sune sa vina in locul meu
ca el e bleg, n qm qvut de unde sa ghicesc
nu mai miorlai pe forum cu insinuari impersonale ambigue
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: Parteneriat intre Universitatea Craiova si Universitatea din Craiova

Mesaj de sorialis » 03 Noi 2016, 09:33

dxtr009 scrie:sorine, am fost plecat din tara, rugasem pe cineva sa te sune sa vina in locul meu
ca el e bleg, n qm qvut de unde sa ghicesc
nu mai miorlai pe forum cu insinuari impersonale ambigue

nu te lasi deloc vad... :)( :)(

stiu ca erai plecat, doar am vazut de unde postai pe facebook...

un mp pe facebook era suficient, poate reuseam ceva.

asta e, nu-i bai ca nu ai esarfa, nici altii nu au cu VSU, cica nu fac parte din grup... :cool:
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: Parteneriat intre Universitatea Craiova si Universitatea din Craiova

Mesaj de DeuxEx » 03 Noi 2016, 09:43

El e, mah! S-a intors mai prost decat a plecat! Scuzele mele pentru neincredere...

Trimis de pe al meu LG-D802
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: Parteneriat intre Universitatea Craiova si Universitatea din Craiova

Mesaj de mihu » 03 Noi 2016, 09:56

DeuxEx scrie:El e, mah! S-a intors mai prost decat a plecat! Scuzele mele pentru neincredere...

Trimis de pe al meu LG-D802
Desi eram convins ca este skeke credeam ca ma insel...acum m-am lamurit asa ca il dau pe ignore din nou...chiar nu am chef de balariile pe care le spune non stop
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

sebiucv
junior
junior
Mesaje: 27
Membru din: 02 Apr 2016, 11:16

Re: Parteneriat intre Universitatea Craiova si Universitatea din Craiova

Mesaj de sebiucv » 03 Noi 2016, 10:08

sorialis scrie: nici altii nu au cu VSU, cica nu fac parte din grup... :cool:
Mi se pare destul de corect . :)(

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: Parteneriat intre Universitatea Craiova si Universitatea din Craiova

Mesaj de sorialis » 03 Noi 2016, 10:09

de unde dau ignore, ca nu le am cu astea?

nu de alta , dar chiar nu am chef sa-l [cenzurat] in gura tot timpul....

sunt alte lucruri mai importante de spus aici, unele chiar foarte importante!
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: Parteneriat intre Universitatea Craiova si Universitatea din Craiova

Mesaj de dxtr009 » 03 Noi 2016, 10:38

sebiucv scrie:
sorialis scrie: nici altii nu au cu VSU, cica nu fac parte din grup... :cool:
Mi se pare destul de corect . :)(
nici nu stiu cum sa ti explic diferenta intre o esarfa a unui grup bine definit si o esarfa "la liber"
si nici nu inteleg de ce ti ai dori ceva facut strict pentru membri
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: Parteneriat intre Universitatea Craiova si Universitatea din Craiova

Mesaj de mihu » 03 Noi 2016, 10:43

sorialis scrie:de unde dau ignore, ca nu le am cu astea?

nu de alta , dar chiar nu am chef sa-l [cenzurat] in gura tot timpul....

sunt alte lucruri mai importante de spus aici, unele chiar foarte importante!
Sorine, dai pe utilizator si acolo ai optiunea sa il adaugi ca prieten sau pe ignore !!! Asta este tot
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: Parteneriat intre Universitatea Craiova si Universitatea din Craiova

Mesaj de sorialis » 03 Noi 2016, 10:54

multam, Mihu!

@dxtr009: orice articol despre Stiinta sau suporterii ei, fie esarfa, breloc, sau o mina de pix, pentru unii reprezinta o placere extraordinara,o mandrie, sa le poata avea aproape de ei! Si mai tarziu, sa le poata preda urmasilor spre ...stiinta!

Nu e vorba de vreun favor, sau o "tratatie" speciala pentru cineva din afara grupului.

PS: Bine macar ca Sezione nu adopta strictetea asta, mai ales ca ultimul lor tricou e superb (si nu doar acela), mi-ar fi parut foarte rau sa nu-l pot avea... Si nici nu l-am vazut suparat pe SLH sau altcineva suparat ca mi-am permis sa-l imbrac la vreun meci...

Nu inteleg restrictia/exclusivitatea grupului VSU,dar respect pozitia, nu sunt absurd, asa ca pentru mine e "case closed", poti sa uiti ca mi-am permis sa solicit esarfa...
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
alexdrind96
membru
membru
Mesaje: 207
Membru din: 29 Sep 2016, 12:37

Re: Parteneriat intre Universitatea Craiova si Universitatea din Craiova

Mesaj de alexdrind96 » 03 Noi 2016, 11:30

Avem confirmarea ca nuttleyca e muttley, deoarece citez "v-am zis de multescu dupa plecarea lui Jerry"

Daca e banat contul muttley, atunci trebuie banat si contul asta conform regulamentului

Ok, isi spune parerea, are dreptul la opinie... dar opinia lui incepe mereu si mereu cu aceeasi idee.

Am inteles ca nu il suporti pe MP, dar nu trebuie sa raspunzi fiecarui comentariu postat si sa ne repeti elucubratia mereu si mereu, zi de zi
Imagine

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: Parteneriat intre Universitatea Craiova si Universitatea din Craiova

Mesaj de dxtr009 » 03 Noi 2016, 11:36

va primi ban la urmatoarea enervare a userilor
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: Parteneriat intre Universitatea Craiova si Universitatea din Craiova

Mesaj de sorialis » 03 Noi 2016, 11:40

alextudi scrie:Si sezione are articole doar pentru membrii si articole pentru toata peluza. Iti zic sigur ca daca aveai ceva de brigada si noi stiam ca nu l-ai obtinut in cadrul brigazii SLH nu mai era asa dragut. Asa se intampla peste tot, sunt sigur ca daca vsu o sa decida ca e cazul sa faca o esarfa pentru toata peluza o s-o primesti.


Trimis de pe iPhone folosind aplicatia #craiovamaximaro
Alex, ok, am inteles! o:

Chiar nu trebuie justificari prea multe, asa cum nici eu nu trebuie sa fac nu stiu ce pledoarie prin care sa-mi justific o dorinta de altfel "nevinovata"! :)(
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
wb_lion
fanatic
fanatic
Mesaje: 1226
Membru din: 28 Iul 2007, 17:25

Re: Parteneriat intre Universitatea Craiova si Universitatea din Craiova

Mesaj de wb_lion » 03 Noi 2016, 11:48

pot sa ma declar enervat apriori?

Scrie răspuns