Ziaristi non-grata

Comentarii pe marginea articolelor aparute in mass-media.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Ziaristi non-grata

Mesaj de SLH » 10 Mai 2020, 15:48

E mititel si la propriu si la figurat.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Ziaristi non-grata

Mesaj de dorumihnea2 » 14 Mai 2020, 10:56

Îmi este greață de campania pro Fcu a Gsp lui. Pentru cei mai tineri care nu l ați prins pe mititelu atât vă spun pregătiți-vă de show(demiteri de antrenor cu scandal, scandal cu fostele glorii, scandal cu adevărată Știința etc.)

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Ziaristi non-grata

Mesaj de Bobby » 14 Mai 2020, 18:55

Exista o campanie in Prosport (sclavul Daniel Vlad, plasat acolo de Mititelu) si GSP (Ioanitoaia, Vlad Nedelea etc.) pro FC Booveni. Si asta a doar inceputul. Probabil ca va deveni din ce in ce mai greu pentru actualul proiect al Craiovei de liga 1 sa supravietuiasca la nivelul la care este acum. Mititelu va distruge inca o data Craiova fotbalistica.

Daca va uitati cu atentie - deja zone din media numesc noua echipa a lui Mititelu drept FC Universitatea Craiova - o minciuna de proportii. Daniel Vlad este principalul actor in aceasta comedie de presa. Marca "FC Universitatea Craiova" este a clubului sportiv ! Daca nimeni nu scrie adevarul, lumea va fi inca o data mintita.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Ziaristi non-grata

Mesaj de fabius_2014 » 14 Mai 2020, 22:48

Trebuie sa recunoastem ca Rotaru a facut greseli mari, inainte de pandemie, atunci cand a ignorat Peluza Nord si s-a ambitionat cu Papura si Pigliacelli. Infrangerile in fata FCSB indeparteaza suporterii de echipa si as spune ca e oarecum normal. Craiova are nevoie de rezultate pentru a inchide gura sclavilor familiei Mititelu. Campania pro Mititelu este extrem de agresiva si raspunsul oficialilor Universitatii Craiova este inexistent.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Ziaristi non-grata

Mesaj de Bobby » 14 Mai 2020, 23:25

Exista citeva cai de atac urgent.

- Craiova ligii 1 sa inchirieze brandul "FC Universitatea Craiova" de la clubul sportiv si sa reclame la FRF folosirea acestui brand the catre SRL-ul lui Mititelu; plus sa dea in judecata mijloacele mass media care folosesc aceasta marca;
- Clubul sau fanii (individual sau organizatii de fani, PN etc.) sa reclame incalcarea legii concurentei de catre firma lui Mititelu; craiova-maxima a scris deja pe tema asta : https://craiova-maxima.ro/exclusiv-supo ... -mititelu/
- Cum noua firma se pretinde continuarea firmei vechi - primaria sa dea in judecata firma noua pentru recupererea datoriilor de milioane de Euro pentru folosrea si distrugerea bazelor sportive inainte de 2013.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Ziaristi non-grata

Mesaj de Paul » 15 Mai 2020, 06:50

Pe mine ma mira lipsa de reactie a clubului, care dupa parerea mea ar trebui sa actioneze pe cai legale si sa faca practic ce a zis Bobby mai sus, dar si sa aiba o campanie de stabilire a adevarului in mass-media. Multa lume poate nu stie sau poate a uitat ce a facut Mititelu, care pe langa ca se comporta fix cum ii venea lui fata de suporteri si ca a lasat orasul fara fotbal ca asa a vrut el, a lasat datorii imense pe unde a trecut. Nimeni nu spune nimic despre asta, se vorbeste de legitimitate, stadion facut din bani publici si abuziv folosit doar de o echipa, dar datoriile facute de Mititelu si ingineriile financiare cu firme peste firme facute pentru a da tzepe, de asta nu zice nimeni nimic. Pai daca nu spun ziaristii cei corupti, si mai si incep o campanie de sustinere pe fata a lui Miti, cred ca cineva cu acces la mass-media ar trebui sa raspunda, nu inteleg pasivitatea asta, e foarte periculoasa si pentru mine iritanta.

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: Ziaristi non-grata

Mesaj de mihu » 15 Mai 2020, 10:52

reactie din partea cui de pe la club ? Marcelica este preocupat cu totul altceva ... Lovitura ochelaristului a fost cu numirea lui Puscas, un om care este bagat pe la toate televiziunile in direct si care vorbeste fix pe problema pe care trebuie
La noi s-a mers si se merge pe ideea cu ignorarea.
De vreo saptamana nu exista vreun site de spor unde sa nu se discute despre echipa chelului ca si FC Universitatea Craiova, iar despre noi mai degraba ca echipa lui Rotaru, echipa din Liga 1 a Craiovei, CSU, etc...
Dar cine sa ia seama, Marcelica este linistit, doar suporterii se enerveaza
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Ziaristi non-grata

Mesaj de Paul » 15 Mai 2020, 16:04

Marcel pare demult iesit din schema, dar mai sunt si altii, Cartu in primul rand. Cum adica stam asa, nu inteleg?

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Ziaristi non-grata

Mesaj de fabius_2014 » 15 Mai 2020, 16:15

Asa cum Mititelu plateste GSP sa-l sustina, la fel si Universitatea ar putea plati cateva ziare pentru sustinere. Vad ca Fanatik are un articol cu gardul casei lui Cartu, vopsit de PS.
https://www.fanatik.ro/casa-lui-sorin-c ... o-19199944
Nu Cartu a fost jucatorul Universitatii ci marele Mititelu cu tot neamul lui de nesimtiti, de needucati si jegosi plus curva aia batrana de Ioanitoaia cel mai scarbos pseudoziarist.

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Ziaristi non-grata

Mesaj de lory69 » 15 Mai 2020, 16:44

E o nebuloasă totala la club....nimeni nu stie nimik,nimeni nu face nimik.E si normal ,atunci cand vezi ca adversarul nu riposteaza,continui sa lovesti in continuare.Ce bun ar fi un Talpan in speța noastra....Rahatul de mititel a avut un moment de luciditate cand l-a pus pe puscas presedinte.Omul are relatii pe la federatie,nu degeaba a avut grupa aia de rahat in liga3,plus ca nevasta-sa e judecatoare parca si l-o fi invatat ceva smecherii......

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Ziaristi non-grata

Mesaj de SLH » 15 Mai 2020, 21:52

Acum cateva luni faceam pe interesantii si ii primeam cu covor rosu pe Oblemenco. Recent faceam iar pe interesantii si 'salvam fotbalul' dand bani catre dinamo. Ce asteptari sa mai ai de la club? Sper sa-i trezeasca actiunea impotriva lui Cartu ca daca nu dovedeste Rotaru ca nu il intereseaza decat banii si trateaza Stiinta ca pe orice bussiness.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Ziaristi non-grata

Mesaj de malus dacus » 15 Mai 2020, 22:06

...hai, că mă uimi și nea Piți Lasă-ne, cu didibao care are 6 mil. suporteri în toată țara, după părerea lui! Ce vârstă ziceați că are nea Piți?...

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Ziaristi non-grata

Mesaj de Bobby » 16 Mai 2020, 02:15

SLH scrie:
15 Mai 2020, 21:52
Acum cateva luni faceam pe interesantii si ii primeam cu covor rosu pe Oblemenco. Recent faceam iar pe interesantii si 'salvam fotbalul' dand bani catre dinamo. Ce asteptari sa mai ai de la club? Sper sa-i trezeasca actiunea impotriva lui Cartu ca daca nu dovedeste Rotaru ca nu il intereseaza decat banii si trateaza Stiinta ca pe orice bussiness.
Pai daca pe Rotaru l-ar interesa banii, s-ar ocupa urgent de mititelisme. Ca mititelismele or sa-i distruga afacerea cum au mai distrus-o altora in trecut. Asta e cea mai mare prioritate, zic eu. Eu nu stiu daca Rotaru asta pricepe ce canalie e Ajica asta. Un [cenzurat] de cea mai joasa speta...


P.S. Prin 2015-2016, Doryn imi spunea sa nu mai scriem de mititel pe forum, ca e istorie. I-am spus atunci ca in 10 ani tot de mititel vorbim ca asta e ca riia - nu se lasa pina nu distruge tot. Din pacate am avut dreptate.

P.S.2 Asta cu stadionul lui Ajica e fumigena aruncata la vrajeala. Ca sa adoarma concurenta si sa-si pacaleasca sclavii. Canalia asta vrea in primul rind sa distruga actualul proiect fotbalistic al Craiovei. Si o poate face doar daca joaca pe Oblemenco.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Ziaristi non-grata

Mesaj de malus dacus » 16 Mai 2020, 09:12

...se spune că fiecare popor își are conducătorii pe care îi merită. La fel și în cazul nostru ca suporteri, vom avea echipa pe care o vom merita. Mă ia capul când văd cretinisme de genul - "eu țin cu ambele echipe pt. că amândouă sunt din Craiova bla bla". Dar dacă ăsta e nivelul, n-ai ce să faci, sita va cerne, timpul va rezolva. Speranța mea se leagă de suporterii din provincie, sămânțarii de la T2, cei prea repede huliți, pt. că ăștia umplu de fapt stadionul și n-au bășini în cap cu ambele echipe. Ăștia nu vor veni niciodată să vadă "ambele echipe", vor veni să vadă Știința...

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: Ziaristi non-grata

Mesaj de Jimmy Darmody » 17 Mai 2020, 19:59

malus dacus scrie:
16 Mai 2020, 09:12
...se spune că fiecare popor își are conducătorii pe care îi merită. La fel și în cazul nostru ca suporteri, vom avea echipa pe care o vom merita. Mă ia capul când văd cretinisme de genul - "eu țin cu ambele echipe pt. că amândouă sunt din Craiova bla bla". Dar dacă ăsta e nivelul, n-ai ce să faci, sita va cerne, timpul va rezolva. Speranța mea se leagă de suporterii din provincie, sămânțarii de la T2, cei prea repede huliți, pt. că ăștia umplu de fapt stadionul și n-au bășini în cap cu ambele echipe. Ăștia nu vor veni niciodată să vadă "ambele echipe", vor veni să vadă Știința...
Eu as fi cel mai fericit sa fie ambele echipe in liga 1, dar nu cu acelasi nume, cine e in liga 1 acum e de drept continuatoarea&altele, elegant ar fi fost sa ii zica fc chelu, fc gogoselu, fc cumplmvor, era din Craiova si poate capata fani, dar nu sa vii sa zici ca tu ai firma Mike care de fapt e Nike ca M e N si ca lumea nu vede bine, omul atata poate, pt pieile pooli care il urmeaza e ok, aia l-ar lasa sa ii fooota in [cenzurat], basca fara ungere, va garantez, atat de dusi sunt.... usteag ucv

Scrie răspuns