Ziaristi non-grata

Comentarii pe marginea articolelor aparute in mass-media.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
TitiUCV
senior
senior
Mesaje: 354
Membru din: 15 Iul 2020, 15:32

Re: Ziaristi non-grata

Mesaj de TitiUCV » 30 Ian 2024, 09:25

Caramavrov e o oaie cu sorici. Nici n-a vazut meciul dar ne face praf. Ca idee el duminica l-a vazut pe Stana pe teren. Dupa ce m-am luat de el s-a grabit si a schimbat "articolul" https://www.sport.ro/liga-1/craiova-a-j ... nesti.html
Fişiere ataşate
stana.jpg
Last edited by TitiUCV on 30 Ian 2024, 09:36, edited 1 time in total.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Ziaristi non-grata

Mesaj de Geronimo » 30 Ian 2024, 09:33

Asta s-a facut ziarist sa nu zica vecinii ca nu are serviciu. Nu a reusit sa-i scrie numele corect lui Anzor si asa a folosit Stana.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Avatar utilizator
TitiUCV
senior
senior
Mesaje: 354
Membru din: 15 Iul 2020, 15:32

Re: Ziaristi non-grata

Mesaj de TitiUCV » 30 Ian 2024, 09:36

Geronimo scrie:
30 Ian 2024, 09:33
Asta s-a facut ziarist sa nu zica vecinii ca nu are serviciu. Nu a reusit sa-i scrie numele corect lui Anzor si asa a folosit Stana.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
Mai gresit de atat. Pe flashscore apare eronat ca a jucat Stana si nu Cimpanu, de aici confuzia pentru unul care n-a vazut meciul sau a vazut maxim rezumatul pe youtube.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3509
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Ziaristi non-grata

Mesaj de Freestate » 30 Ian 2024, 22:00

TitiUCV post >
Caramavrov e o oaie cu sorici. Nici n-a vazut meciul dar ne face praf. Ca idee el duminica l-a vazut pe Stana pe teren. Dupa ce m-am luat de el s-a grabit si a schimbat "articolul" https://www.sport.ro/liga-1/craiova-a-j ... nesti.html

Dracu va pune sa-l puneti la "urmariri"...V-a placut voua la un moment dat charisma lui. :)(

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Ziaristi non-grata

Mesaj de Paul » 12 Feb 2024, 19:48

De mult ma cam irita acest mic limbric, Narcis Drejan, care din pacate e si craiovean, dar acum il lua pe Bancu la misto, and we can’t have that!

https://www.gsp.ro/opinii/editorial-nar ... 30197.html

Este adevarat ca a gresit Bancu, dar ala nu a fost niciodata penalty, asa ca avea Bancu tot dreptul din lume sa fie revoltat si sa arate cu degetul la VAR.
A fost penalty dat aiurea pentru Fcsb, a fost penalty nedat cu Farul inainte de asta, iar acum penalty scos din joben, si a mai fost si penalty cu Iasiul anul trecut.
Cum se face ca, avand practic cel putin aceste 4 greseli flagrante, care pot fi revazute oricand, dar toti ne spun ca e invers, si dupa ce ca am pierdut minim 5 puncte pe aceste greseli, mai apare si carnatele asta sa faca misto de Bancu?! Nu e putin cam mult de suportat?

Chiar au toti pvlifricii voie sa zica orice vor ei si nu le da nimeni niciun capac? Cred ca aici clubul are trebui sa ii zica ceva lui Drejan asta. Sa ii retraga acreditatea ceva.

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2103
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: Ziaristi non-grata

Mesaj de gogu2005 » 12 Feb 2024, 21:55

sobolanul asta sinistru de Drejan e unul dintre prostii cu diploma care a fost tepuit de mititelu si tot il linge in koor. si mai si rade ca prostul la propriile glume.
sindromul stockholm la un alt nivel.
CRAIOVA NESUPUSA

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2913
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Ziaristi non-grata

Mesaj de fabius_2014 » 12 Feb 2024, 22:03

Azi dimineata, la Fanatik, betivanul de Buzarin ne-a luat la misto si a mancat rahat cu polonicul atunci cand a spus ca treaba cu palmaresul e incurcata, ca ar fi la Dinel Staicu si alte mizerii de tipul asta. Problema este ca ne ataca toate jigodiile din presa si noi in loc sa fim uniti, ne certam ca prostii.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Ziaristi non-grata

Mesaj de Paul » 12 Feb 2024, 22:09

Oricum sunt ear-marked toti acesti carnatari, dupa cum pentru mine sunt la fel compromisi pe viata toti cei care au supt sau si-au dorit sa suga de la EFM, cum ar fi Mutu si respectiv Sumi si Prunea.
Niciunul din astia nu poate face nimic sa isi scoata marks, sunt branded men, si trebuie tinuti minte forever.

Rocain
senior
senior
Mesaje: 345
Membru din: 29 Iun 2009, 10:21

Re: Ziaristi non-grata

Mesaj de Rocain » 05 Mar 2024, 14:42

Intr-un rar moment de luciditate, boschetarul Boanchis, suficient de treaz incat sa nimereasca tastele, a vomitat iarasi. De data asta in scris:

https://www.fanatik.ro/razvan-ioan-boan ... i-20625580

Oierul era vizionar de atunci si l-a citit bine: https://www.youtube.com/watch?v=IX3Nnv3IULM

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2231
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Ziaristi non-grata

Mesaj de fanucrv » 05 Mar 2024, 14:51

Boanchis e pe statul de plata al lui Mititelu . Oficial.
L.e. : il vazusem prin editie alaturi de Buzarin. Probabil ca m-am înșelat .
https://www.editie.ro/index.php/editori ... i-in-seama
ete ca am vazut bine !!!

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2145
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Ziaristi non-grata

Mesaj de fanatic16 » 05 Mar 2024, 16:36

Mititelu nu și plătește toți jucătorii dar are bani de trompete. Jigodie.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2913
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Ziaristi non-grata

Mesaj de fabius_2014 » 05 Mar 2024, 18:00

Singurul domeniu in care Boo investeste mai mult decat Rotaru, este un relatia cu presa.
Ma uitam azi la Fanatik Superliga si am constatat ca 90% din emisiune au vorbit rapidisti sau despre Rapid, despre controversa cu penalty-ul neacordat Rapidului. Pentru noi a vorbit 7-8 min. nea Sorin si un pic ne-a aparat Vochin si Gardos, in rest nimic.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3509
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Ziaristi non-grata

Mesaj de Freestate » 05 Mar 2024, 19:06

Ce dracu ma, doar il vazui pe Boanchis asta intr-un video si imi aminti cine este !
E pompalaul ala de la tv care intrase cumva in uitare si care atunci cand vorbeste ... parca isi mesteca limba. :)(
Omul e carne de tun... daca-i opui un copil de la "Copiii spun lucruri traznite" :)(
Suntem cea mai curata echipa, n-avem "jurnalisti" atarnati in presa centrala, avem o peluza decenta, plina de copii.
Chiar aseara i-am donat primul meu steag unui copil din peluza cu acceptul baiatului meu.
O sa donez si steagul asta ultimul si eu o sa-mi fac unul ...mare, bai da mare de tot sa se vada de pe Marte.
Chestiile astea... steagurile afecteaza ...ficatul dusmanilor.
Stii, cand Arturo Gatti i-a dat un pumn in ficat lui doroftei (petrolistul)...lumea s-a oprit in loc pentru cateva secunde (desi real au fost fractiuni,,,), Gatti a avut timp sa analizeze ficatul lui doroftei (....ca doar l-a avut in pumn) si sa constate ca e ... neconform, apoi ... s-a relaxat .(...daca vedeti reluarea ...Gatti se relaxeaza imediat ce simte in pumn ficatul lui doroftei)

P.S. Am scris doroftei cu "d" mic pentru ca la cat s-a milogit milogul pentru niste bani, onoruri, dupa retragere nici nu merita mai mult.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Ziaristi non-grata

Mesaj de Paul » 03 Apr 2024, 08:10

Cornel Dinu si cand pare ca ar vrea sa spuna de bine de noi, o face ca un taran ignorant plin de vitriol, folosind toate cliseele jignitoare la adresa noastra si referintele defaimatoare posibile:

https://www.fanatik.ro/editorial-cornel ... 1711871887

Omul asta pur si simplu nu e capabil sa spuna niciodata decat vorbe lipsite de respect care ii arata sufletul negru si limbajul semidoct.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2913
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Ziaristi non-grata

Mesaj de fabius_2014 » 03 Apr 2024, 08:55

Paul scrie:
03 Apr 2024, 08:10
Cornel Dinu si cand pare ca ar vrea sa spuna de bine de noi, o face ca un taran ignorant plin de vitriol, folosind toate cliseele jignitoare la adresa noastra si referintele defaimatoare posibile:

https://www.fanatik.ro/editorial-cornel ... 1711871887

Omul asta pur si simplu nu e capabil sa spuna niciodata decat vorbe lipsite de respect care ii arata sufletul negru si limbajul semidoct.
Dinu nu a suportat Universitatea Craiova inca din anii 80' , iar faptul ca acum spune ca FCU este urmasa Universitatii Craiova, arata ca isi doreste o Craiova fotbalistica slaba. In perioada 82-83, Dinu ataca Universitatea Craiova in revistele "Saptamana" si " Flacara", fiind ros de invidie. Un nimic comunist.
Dinu este un batran urat, arogant si ignorant. Faptul ca in perioada comunista a fost turnatorul de alcool in paharele catorva oameni de arta, l-a facut individ sa se creada intelectual. In realitate, Dinu a jucat rolul maimuticii care ii distra pe artisti.

Scrie răspuns