Ziaristi non-grata

Comentarii pe marginea articolelor aparute in mass-media.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3514
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Ziaristi non-grata

Mesaj de Paul » 18 Mai 2020, 17:27

Slugile de la gsp ale ciobanului se chinuie sa “demonteze” mitul ca Craiova a avut in 83 adversare mai bune decat Steaua in 86.
Si fac niste calcule ridicole, parca ar face actualizari cu rata inflatiei, ca sa spuna ca Honved,Kuusisi si Vejle erau de fapt peste Fiorentina, Bordeaux si Kaiserslautern.
Deci nu suporta nene si trebuie sa faca dreptate.
Incredibil, super jenant.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3514
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Ziaristi non-grata

Mesaj de Paul » 18 Mai 2020, 17:30

Si primul articol in prosport este cum nea Gigi isi vrea rivalul inapoi, pe Miti.
Chiar nu sesizeaza nimeni din club campania asta isterica? Nu are nimeni nimic de zis? Presa de 2 lei, da, dar alta nu e si nu ar trebui lasati asa. Zic si eu

Avatar utilizator
_BGD_
senior
senior
Mesaje: 440
Membru din: 22 Iun 2018, 07:49

Re: Ziaristi non-grata

Mesaj de _BGD_ » 18 Mai 2020, 19:58

Navigam pe net si vad o stire:
Florin Talpan iese din nou la atac: „Steaua NU trebuie să joace în play-off! Decizia AMFB e discriminatorie, iresponsabilă și periculoasă!”

Nici macar nu am dat click sa vad despre ce este vorba, ca nu ma intereseaza, dar ca idee despre cum ar trebui sa se comporte unul care apara clubul. In timp ce ai nostri il invita pe parzit sa joace pe Oblemenco si doneaza bani militiei, omul asta s-a luat de gat, singur, cu clanul becali. Rusine rotarule, rusine marcelino pan y vino

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Ziaristi non-grata

Mesaj de malus dacus » 18 Mai 2020, 20:02

...și Buzărin își făcu numărul, cu un articol-șmen. Șmenul se ascunde sub tema - gardul lui Cârțu. Apa-i udă, ceru-i albastru, iarba-i verde și plouă de sus în jos. Nu era nevoie de nicio "Opinie" de-a lui Buzărin, ca să cădem toți de acord că gestul la adresa lui Cârțu e ghiolbănesc și că Gogoașă e un ***** sinistru. În schimb, ne spune dl. Buzărin în cuprinsul articolului, hotărârile instanțelor de judecată cu privire la identitatea echipei sunt încâlcite, lipsite de sens și n-au nicio valoare. De asemenea, încheie cu un post scriptum în care își exprimă convingerea că domnul Mititelu sigur nu agreează ceea ce s-a întâmplat și nu uită să menționeze că și dânsul a fost înjurat și i s-a murdărit gardul mai demult.
Măi Buzărine, măi șmenare, ce ne făceam noi, fără opinia ta?...

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Ziaristi non-grata

Mesaj de SLH » 18 Mai 2020, 22:17

Jegos de-a dreptul acest buzarin.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3514
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Ziaristi non-grata

Mesaj de Paul » 18 Mai 2020, 22:56

Cum e posibil sa doarma toti la noi la club? Vere, eu ma atac de parca isi bat joc de mama si de familia mea si ei nimic?
Nu e doar o coincidenta ca au inceput sa urle toti precum cainii la luna plina, eu cred ca a fost un semnal, un impuls, ceva. Tacerea asta ori e suspecta ori sunt mega prosti. Spun cu parere de rau.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3514
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Ziaristi non-grata

Mesaj de Paul » 20 Mai 2020, 15:27

In sfarsit o reactie din partea clubului - mai bine mai tarziu decat niciodata, si e bine ca o posteaza chiar jegosii gsp:
https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/cs-uni ... 99314.html

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3514
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Ziaristi non-grata

Mesaj de Paul » 20 Mai 2020, 17:19

Si in sfarsit vorbeste si Cartu dupa simpatia ridicola a lui Becali pentru Mititelu: https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/sorin- ... 99305.html

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8094
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Ziaristi non-grata

Mesaj de Bobby » 20 Mai 2020, 20:12

malus dacus scrie:
18 Mai 2020, 20:02
...și Buzărin își făcu numărul, cu un articol-șmen. Șmenul se ascunde sub tema - gardul lui Cârțu. Apa-i udă, ceru-i albastru, iarba-i verde și plouă de sus în jos. Nu era nevoie de nicio "Opinie" de-a lui Buzărin, ca să cădem toți de acord că gestul la adresa lui Cârțu e ghiolbănesc și că Gogoașă e un ***** sinistru. În schimb, ne spune dl. Buzărin în cuprinsul articolului, hotărârile instanțelor de judecată cu privire la identitatea echipei sunt încâlcite, lipsite de sens și n-au nicio valoare. De asemenea, încheie cu un post scriptum în care își exprimă convingerea că domnul Mititelu sigur nu agreează ceea ce s-a întâmplat și nu uită să menționeze că și dânsul a fost înjurat și i s-a murdărit gardul mai demult.
Măi Buzărine, măi șmenare, ce ne făceam noi, fără opinia ta?...
Despre care articol e vorba ?

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Ziaristi non-grata

Mesaj de malus dacus » 20 Mai 2020, 21:32

Despre care articol e vorba ?
[/quote]

http://www.100sport.ro/2020/05/18/opini ... s.facebook

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8094
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Ziaristi non-grata

Mesaj de Bobby » 20 Mai 2020, 22:31

malus dacus scrie:
18 Mai 2020, 20:02
...și Buzărin își făcu numărul, cu un articol-șmen. Șmenul se ascunde sub tema - gardul lui Cârțu. Apa-i udă, ceru-i albastru, iarba-i verde și plouă de sus în jos. Nu era nevoie de nicio "Opinie" de-a lui Buzărin, ca să cădem toți de acord că gestul la adresa lui Cârțu e ghiolbănesc și că Gogoașă e un ***** sinistru. În schimb, ne spune dl. Buzărin în cuprinsul articolului, hotărârile instanțelor de judecată cu privire la identitatea echipei sunt încâlcite, lipsite de sens și n-au nicio valoare. De asemenea, încheie cu un post scriptum în care își exprimă convingerea că domnul Mititelu sigur nu agreează ceea ce s-a întâmplat și nu uită să menționeze că și dânsul a fost înjurat și i s-a murdărit gardul mai demult.
Măi Buzărine, măi șmenare, ce ne făceam noi, fără opinia ta?...
Articolul nu e prost. Intr-o lume populata de Daniel Vlad, Ioanitoaia si Gogoasa - articolul ala e parfum. Bine - s-a faultat singur cu aberatia din "PS" de la final.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Ziaristi non-grata

Mesaj de malus dacus » 21 Mai 2020, 02:59

...N-am zis că-i prost, am zis că-i șmen. Sau, din alt unghi, un rahat ambalat frumos.

* "tu astăzi ești suporterul unei echipe care are o istorie numai pentru că ținta atacului tău grafic a dat goluri și a obținut..."

Aici, mi se sugerează mie, cititor, că Fc Adibas 2017 Est are o istorie;


* "ceea ce scrie pe diverse hărțoage judecătorești nu e doar neclar, ci și complet inutil."

Aici, mi se spune de-a dreptul că hotărârea în privința mărcii e vax;

* "P.S. Sunt convins că Adrian Mititelu nu agreează asemenea porcării mâzgălite nocturn. De fapt, a fost înjurat și el, iar gardurile sale au avut și ele de suferit."

Aici, autorul îi pune palma-n [cenzurat] lui Ajîcă. Săracul de el, sigur n-are legătură cu așa ceva, mai ales că a pățit-o și el. Iar la urma urmei, putem considera și că lucrurile sunt chit, nu?

Iar poza articolului, chiar dacă e legată de eveniment, tot la șmen se încadrează.

Opinia mea...

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Ziaristi non-grata

Mesaj de malus dacus » 28 Mai 2020, 18:58

...hal de titlu în jegsp! Mai pestriți la mațe ca ăștia, nu există...

LIGA 1  •  CRAIOVA
Rotaru „recuperatorul” » Finanțatorul Craiovei continuă să facă profit cu oltenii care au fost țepe în străinătate
32

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1956
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Ziaristi non-grata

Mesaj de lory69 » 29 Mai 2020, 21:15

După ani si ani......vine si un comunicat al clubului in care ataca dur gsp-ul.

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2094
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: Ziaristi non-grata

Mesaj de gogu2005 » 29 Mai 2020, 21:47

In sfarsit mai muim si noi gesepeii
CRAIOVA NESUPUSA

Scrie răspuns