SSC Napoli

Discutii despre fotbalul de pe intreg mapamondul.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
SEBI
suporter
suporter
Mesaje: 681
Membru din: 22 Feb 2005, 19:56

Re: SSC Napoli

Mesaj de SEBI » 04 Mar 2012, 15:48

azzurro scrie:Azi mi-am luat tricou cu Napoli, de-ala polo usteag
:)( o:

NAPOLI REGNA!!! __c a m p i o n i___d e l___t i f o__
Imagine
STIRPE PARTENOPEA [N] STIRPE PARTENOPEA [N] STIRPE PARTENOPEA


Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: SSC Napoli

Mesaj de DarkComy » 04 Mar 2012, 16:01

Andre Villa-Boas a fost demis de la Chelsea!

Tehnicianul Andre Villa-Boas a fost demis de la echipa Chelsea, a anunţat, duminică, clubul londonez, pe site-ul oficial.

"Conducerea clubului îi mulţumeşte pentru munca depusă şi este dezamăgită că relaţia de colaborare s-a încheiat atât de repede. Din nefericire, rezultatele şi performanţele echipei nu au fost destul de bune şi nu au arătat semne de îmbunătăţire. Cu efect imediat, Roberto Di Matteo a fost desemnat antrenorul primei echipe până la finalul sezonului", se arată într-un comunicat al clubului londonez.

Andre Villa-Boas fusese numit antrenor la Chelsea la începutul sezonului.
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

azzurro
membru
membru
Mesaje: 176
Membru din: 30 Mar 2006, 01:36

Re: SSC Napoli

Mesaj de azzurro » 04 Mar 2012, 16:08

pe-asta mi l-am luat: http://www.e-napolistore.it/new-polo-pi ... -1123.html
bine, inca nu mi-a ajuns, pentru ca astia de la atlassib sunt niste terminati.
Napule e...mille colori...voi..bianconeri

JustME

Re: SSC Napoli

Mesaj de JustME » 04 Mar 2012, 16:40

forarte frumos modelul. sa-l porti fericit o:

Avatar utilizator
SEBI
suporter
suporter
Mesaje: 681
Membru din: 22 Feb 2005, 19:56

Re: SSC Napoli

Mesaj de SEBI » 04 Mar 2012, 16:47

azzurro scrie:pe-asta mi l-am luat: http://www.e-napolistore.it/new-polo-pi ... -1123.html
bine, inca nu mi-a ajuns, pentru ca astia de la atlassib sunt niste terminati.
cat a fost transportul?

NAPOLI REGNA!!! __c a m p i o n i___d e l___t i f o__
Imagine
STIRPE PARTENOPEA [N] STIRPE PARTENOPEA [N] STIRPE PARTENOPEA


azzurro
membru
membru
Mesaje: 176
Membru din: 30 Mar 2006, 01:36

Re: SSC Napoli

Mesaj de azzurro » 04 Mar 2012, 19:34

mie mi l-a trimis un prieten care sta in Modena, pentru ca, dupa cum am mai vrb pe-aici la un moment dat, astia de la magazin nu trimit comenzi in Romania. In total transportul Napoli-Modena si Modena-Timisoara a fost vreo 20 de euro (poate un pic mai mult).
Napule e...mille colori...voi..bianconeri

Avatar utilizator
SEBI
suporter
suporter
Mesaje: 681
Membru din: 22 Feb 2005, 19:56

Re: SSC Napoli

Mesaj de SEBI » 04 Mar 2012, 19:51

pai de-aia te si intrebasem... ca la cat e transp mai bine iei de pe ebay

NAPOLI REGNA!!! __c a m p i o n i___d e l___t i f o__
Imagine
STIRPE PARTENOPEA [N] STIRPE PARTENOPEA [N] STIRPE PARTENOPEA


azzurro
membru
membru
Mesaje: 176
Membru din: 30 Mar 2006, 01:36

Re: SSC Napoli

Mesaj de azzurro » 04 Mar 2012, 22:06

Da, asa e, ai dreptate. Am iesit cam scump.
Napule e...mille colori...voi..bianconeri

Avatar utilizator
SEBI
suporter
suporter
Mesaje: 681
Membru din: 22 Feb 2005, 19:56

Re: SSC Napoli

Mesaj de SEBI » 05 Mar 2012, 00:42

in timp ce oamenii normali dorm, la Napoli se sta la coada pentru a prinde un bilet la meciul de la londra cu chelsea. inca de ieri dupa amiaza si abia luni dimineata se vor pune in vanzare. o noapte langa San Paolo.

http://www.tuttonapoli.net/?action=read&idnotizia=86228
usteag usteag usteag usteag usteag

NAPOLI REGNA!!! __c a m p i o n i___d e l___t i f o__
Imagine
STIRPE PARTENOPEA [N] STIRPE PARTENOPEA [N] STIRPE PARTENOPEA


JustME

Re: SSC Napoli

Mesaj de JustME » 05 Mar 2012, 17:01

wow... :o initial m-am bucurat ca or sa fie undeva la 2.700 de tichete puse in vanzare pt sectorul oaspete insa m-am desumflat repede cand am auzt ca cererea depaseste cu muuuult oferta. cred ca o sa fie o invazie de suporteri ai lui Napoli la Londra desi englezii fac tot posibilul sa nu vanda bilete in alte zone ale stadionului suporterilor napoletani. ma uitai pe niste site-uri d-astea care vand bilete si se specifica clar cu caps in unele cazuri "NO ITALIAN FANS". e clar ca le e frica de o mini invazie napoletana pe Stamford Bridge. alta chestie nasoala pe care am auzit-o e ca intai vor pune la dispozitie bilete pt abonati si ce ramane vor pune in vanzare pt restul oamenilor. bine, asta pana la urma e normal si logic. un semn de respect pt abonati care probabil pe langa intaietate la bilete vor avea si un discount ceva. pe de alta parte preturile mi se par aproape ridicole.. cel mai ieftin bilet il vazui la 95 de lire. ciudat e ca din cate vazui (ma uitai doar pe cateva siteuri) la ei preturile la peluze sunt putin mai scumpe ca la T2 de ex. ceea ce nu are sens practic. alta chestie ciudata e ca pe site-ul oficial al londonezilor la sectiunea bilete nu apare nimic. [smile36]

Avatar utilizator
SEBI
suporter
suporter
Mesaje: 681
Membru din: 22 Feb 2005, 19:56

Re: SSC Napoli

Mesaj de SEBI » 09 Mar 2012, 22:22

incepe sa ma "sperie" ritmul asta in care jucam .... :)(

FORZA AZZURRI!

NAPOLI REGNA!!! __c a m p i o n i___d e l___t i f o__
Imagine
STIRPE PARTENOPEA [N] STIRPE PARTENOPEA [N] STIRPE PARTENOPEA


Avatar utilizator
SEBI
suporter
suporter
Mesaje: 681
Membru din: 22 Feb 2005, 19:56

Re: SSC Napoli

Mesaj de SEBI » 09 Mar 2012, 22:26

exact ce ziceam... 3-1...

sper ca nu s-au entuziasmat mai mult decat e cazul dupa avantajul asta rapid de 3 goluri...
l-as vrea cat mai repede si pe Vargas in teren, sper sa-l bage imediat la pauza!

NAPOLI REGNA!!! __c a m p i o n i___d e l___t i f o__
Imagine
STIRPE PARTENOPEA [N] STIRPE PARTENOPEA [N] STIRPE PARTENOPEA


Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: SSC Napoli

Mesaj de alex.p » 09 Mar 2012, 22:27

Ar merge sa joace o repriza intreaga.

JustME

Re: SSC Napoli

Mesaj de JustME » 09 Mar 2012, 22:37

pai daca nici acum nu-l baga sa joace si el mai mult de 5-10 minute nu stiu cand o sa il mai bage. avantajul de doua goluri e ok, Pocho sau Marek nu strica sa fie odihniti in vederea meciului din CL deci ar fi cazul ca in repriza a 2-a sa intre Vargas.

JustME

Re: SSC Napoli

Mesaj de JustME » 09 Mar 2012, 23:03

hai ba vere da-o in gatu ma-sii de treaba nici acu' la 4-1 nu-l baga pe Vargas??? atunci de ce [cenzurat] l-au mai adus? sa frece banca de rezerve?

mda.. inca o gresala de amator la Campagnaro in timp ce Fernandez freaca banca. daca nici asta nu era meci de dat o sansa si jucatorilor mai tineri sa joace nu stiu cand o sa mai fie loc si pentru ei. macar sa nu mai aduca jucatori de genul asta daca tot nu ii joaca. de ce s-a dat o caruta de bani pe Vargas daca nu e bagat sa joace macar o jumate de ora intr-un meci castigat fara mari probleme. Fernandez, Fideleff??? cand o sa le vina si lor randul??? avea dreptate Sorin cand zicea ca Mazzarri are fixurile lui de care nu poate sa scape.

n-as vrea sa distrag atentia de la o partida buna castigata la pas si un joc bun (cu eternele ezitari in aparare) dar pe mine cel putin ma deranjaza mult atitudinea asta fata de jucatorii tineri. iar asta, dupa parerea mea, era un meci in care sa li-se dea si lor o sansa.

Scrie răspuns