Mititelu la judecata poporului!

Comentarii pe marginea articolelor aparute in mass-media.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Vreți să închidem acest topic?

Poll ended at 08 Feb 2023, 12:52

Da
11
31%
Nu
24
69%
 
Total votes: 35

blakjak
senior
senior
Mesaje: 414
Membru din: 14 Dec 2006, 14:49

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de blakjak » 02 Aug 2013, 06:00

JustME scrie:ajica bagat la 380 (expresia nu-mi apartine, va las pe voi sa ghiciti cui ii apartine. hint: are ochelari de soare luati de la uarld treid senter):
sursa: gds.ro

cre-ca baga ajica vreo 2,3 preinfarcte si 4,5 atacuri cerebrale cand o sa treaca cu mertanu' pe langa stadion :lol:
va spun io din surse sigure ca aia care au facut asta nu stiu in ce s-au bagat,plangerile sunt gata facute urmeaza sa le pun la denea,parlament si presidentie va spun in premiera ca tabela era securizata de mine,actele o sa le vedeti MIERCURI,intr-un COMUNICAT IMPORTANT ce va aparea doar in "latrina speciala"... [miti] :mad:
ACOLO,DOMNESTE MINCIUNA,AMATORISMUL...SI NU ESTE BINE!!!mititelu=UN DERBEDEU,UN BANDIT SI UN TARANOI!!!

DoRyN

Cei doi prieteni la toaleta

Mesaj de DoRyN » 02 Aug 2013, 10:10

Imagine
Poza e facuta de Blondu, cu o camera ascunsa in pișoarul spart din centru.
Poza e puțin udă și are un ușor miros înțepător. [wc]

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Cei doi prieteni la toaleta

Mesaj de SLH » 02 Aug 2013, 12:37

DoRyN scrie:Imagine
Poza e facuta de Blondu, cu o camera ascunsa in pișoarul spart din centru.
Poza e puțin udă și are un ușor miros înțepător. [wc]
buna asta, de remarcat panglicile pe care le taiau impreuna mizerabilii cand erau prieteni si nelipsitii ochelari de soare purtati ca de obicei in interior

JustME

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de JustME » 09 Aug 2013, 16:16

Craiova Sport:
:laughing: :laughing: :laughing:

intreg articoulul il puteti gasi aici:

Marin vrea banii vostri, sariti cu cate 7 euro ca-i trebuie pentru reportofoane
http://craiovasport.blogspot.co.uk/2013 ... -cate.html

Avatar utilizator
hanky panky
fanatic
fanatic
Mesaje: 3059
Membru din: 17 Noi 2008, 00:20

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de hanky panky » 09 Aug 2013, 16:31

Urbano Lega despre Mititelu: “E un ticălos şi un delincvent!”


Fost preparator fizic la FC Universitatea Craiova pe vremea când la Ştiinţa evoluau fraţii Costea & co., Urbano Lega, n-ar spune nu unei reveniri în Bănie.

CS Universitatea Craiova ar putea efectua în viitorul apropiat un nou transfer de marcă. Urbano Lega ar fi dispus să se ocupe de pregătirea fizică a lotului antrenat de Erik Lincar. „Mi-ar plăcea să lucrez la CS Universitatea Craiova. Acum sunt în drum spre Tripoli, merg să antrenez cu Roberto Landi (fost antrenor FC Naţional, n.r.), dar sunt deschis unei colaborări”, a afirmat Urbano Lega.

Cu toate acestea, Urbano Lega nu are amintiri foarte plăcute legate de perioada în care a fost angajatul lui Adrian Mititelu. “Mititelu, decât să vorbească atât de mult, ar trebui să-i fie ruşine. Îmi datorează 24.000 de mii de euro pe 2 ani şi jumătate. Ştiu că nu mă va plăti, din moment ce ultimul meu contract nu l-a inregistrat la Federaţie. E un ticălos şi un delincvent. Eu am făcut o treabă bună la Craiova, iar el, în schimb, m-a tratat aşa”, a mai spus Lega.

Deşi se ştia dator, Adrian Mititelu a încercat să mai apeleze o odată la serviciile lui Urbano Lega atunci când a demarat proiectul de reînfiinţare a FC Universitatea Craiova. Preparatorul fizic l-a refuzat însă categoric, cerându-şi drepturile.

http://micapi.ro/articole/sport/urbano- ... cvent.html
Lua-te-ar kyron cu el in pesti

JustME

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de JustME » 18 Aug 2013, 17:54

o alta poza geniala de data asta in prosport:
sursa: prosport.ro

:laughing: :laughing: :laughing:

cam asta e raspunsul lui ajica la problemele echipei, se scarpina nedumerit in cap. expresia ochelaristului in poza asta e geniala. desi n-ar trebui chiar imi pare rau de Nicolo Napoli.

Avatar utilizator
hanky panky
fanatic
fanatic
Mesaje: 3059
Membru din: 17 Noi 2008, 00:20

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de hanky panky » 18 Aug 2013, 23:13

Echipa lui Mititelu are şanse mici să termine campionatul


Sindicatul fotbaliştilor va cere neprogramarea dacă Mititelu nu achită datoriile, ce vor fi recunoscute de instanţe, către diverşi jucători


Adi, nu o lua ca pe o ameninţare!
Preşedintele AFAN, Dumitru Costin (foto gsp.ro / şedinţă cu fotbaliştii din sindicat), a declarat că FC U riscă să nu termine turul campionatului din cauza datoriilor pe care le are de plătit foştilor jucători. „Tare îmi este teamă că Universitatea domnului Mititelu nu va putea să termine turul de campionat în Liga a II-a. Nu trebuie să primească acest mesaj ca pe o ameninţare. Pur şi simplu este un mesaj de la un cetăţean care cunoaşte faptul că această persoană juridică are mari probleme de natură financiară. Iar noi (n.r. - AFAN) reprezentăm jucători care au sentinţe definitive şi care au de încasat nu un euro, nu zece, nu 50, ci sume foarte mari de bani. Iar aceste sentinţe o să le activăm acum şi o să mergem să cerem oficial banii pentru aceşti jucători. Iar dacă Universitatea Craiova nu o să fie pregătită din punct de vedere financiar să îşi achite datoriile pe care le are, probabil că va ajunge în situaţia să nu fie programată“, a explicat Costin pentru RTV.

Stă şi la mâna lui Piţurcă
Şeful sindicatului fotbaliştilor a arătat, de asemenea, că soarta grupării lui Adrian Mititelu va depinde şi de demersurile lui Victor Piţurcă, antrenor căruia trebuie să îi plătească daune în valoare de milioane de euro după ce l-a demis din funcţie. „Mă gândesc cum o să facă ei faţă speţei definitive în litigiul Victor Piţurcă versus Universitatea Craiova. Discutăm de milioane de euro pe care Universitatea îi are de dat. Pur şi simplu sunt la mâna lui Victor Piţurcă în momentul de faţă“, a mai declarat Costin.


http://www.micapi.ro/articole/sport/ech ... natul.html
Lua-te-ar kyron cu el in pesti

Masive

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Masive » 19 Aug 2013, 00:39

I-a dat sah mat Piturca :laughing:

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de muttley » 19 Aug 2013, 03:25

Masive scrie:I-a dat sah mat Piturca :laughing:
echipa este in insolventa..... daca nu se aproba planul atunci intra in faliment. Asta e singura sansa.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de romaad » 20 Aug 2013, 11:02

hanky panky scrie:Echipa lui Mititelu are şanse mici să termine campionatul


Sindicatul fotbaliştilor va cere neprogramarea dacă Mititelu nu achită datoriile, ce vor fi recunoscute de instanţe, către diverşi jucători


Adi, nu o lua ca pe o ameninţare!
Preşedintele AFAN, Dumitru Costin (foto gsp.ro / şedinţă cu fotbaliştii din sindicat), a declarat că FC U riscă să nu termine turul campionatului din cauza datoriilor pe care le are de plătit foştilor jucători. „Tare îmi este teamă că Universitatea domnului Mititelu nu va putea să termine turul de campionat în Liga a II-a. Nu trebuie să primească acest mesaj ca pe o ameninţare. Pur şi simplu este un mesaj de la un cetăţean care cunoaşte faptul că această persoană juridică are mari probleme de natură financiară. Iar noi (n.r. - AFAN) reprezentăm jucători care au sentinţe definitive şi care au de încasat nu un euro, nu zece, nu 50, ci sume foarte mari de bani. Iar aceste sentinţe o să le activăm acum şi o să mergem să cerem oficial banii pentru aceşti jucători. Iar dacă Universitatea Craiova nu o să fie pregătită din punct de vedere financiar să îşi achite datoriile pe care le are, probabil că va ajunge în situaţia să nu fie programată“, a explicat Costin pentru RTV.

Stă şi la mâna lui Piţurcă
Şeful sindicatului fotbaliştilor a arătat, de asemenea, că soarta grupării lui Adrian Mititelu va depinde şi de demersurile lui Victor Piţurcă, antrenor căruia trebuie să îi plătească daune în valoare de milioane de euro după ce l-a demis din funcţie. „Mă gândesc cum o să facă ei faţă speţei definitive în litigiul Victor Piţurcă versus Universitatea Craiova. Discutăm de milioane de euro pe care Universitatea îi are de dat. Pur şi simplu sunt la mâna lui Victor Piţurcă în momentul de faţă“, a mai declarat Costin.


http://www.micapi.ro/articole/sport/ech ... natul.html
e o problema aici... echipa era deja in insolventa cand a aparut datoria la Pitzurca si din ce stiu eu datoriile facute in timpul insolventei nu sunt acceptate la masa credala.

DoRyN

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de DoRyN » 20 Aug 2013, 11:53

Asa este, e corect ce scrii !

ozzy

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de ozzy » 20 Aug 2013, 12:18

Nu știu dacă datoria e făcută în timpul insolvenței, că ea a apărut în momentul când l-a dat afară pe Pițurcă. Doar a fost confirmată de tribunal mai târziu.

Avatar utilizator
ssebastyano
suporter
suporter
Mesaje: 557
Membru din: 27 Ian 2005, 13:29

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de ssebastyano » 20 Aug 2013, 13:31

Este cel putin discutabila aceasta situatie de insolventa.
Din cate stiu eu in momentul in care esti in insolventa ai un administrator stabilit de tribunal care se ocupa de firma sau club in cazul de fata; si atunci stau si ma intreb cam cat de "cretin" ar fi trebuit sa fie acel administrator ca sa faca un contract de genul celui pe care l-a avut Piturca, pe de alta parte daca noi discutam asta pe forum, oare il crede cineva prost pe Piturca mai ales cand vine vorba de bani ? Eu zica ca in orice situatie este exclusa varianta cu insolventa si la o simpla cautare pe google iata un titlu destul de interesant care cam pune capat discutiilor despre data declansarii insolventei:

Casa de Insolventa Transilvania, care a fost numita in calitate de administrator judiciar al Fotbal Club U Craiova SA, prin decizia Tribunalului Brasov din 27 iulie 2011, precizeaza ca primele analize ale activitiatii arata ca reorganizarea clubului reprezinta cea mai avantajoasa optiune pentru creditori.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Costică Ştefănescu

Mesaj de muttley » 20 Aug 2013, 19:07

MItitelu e socat pe la FANATIKSHOW.... nenorocitul asta nu are putina decenta nici macar in aceste momente teribile.

Jigodie nenorocita ce este.... si in aceste momente vrea sa-si faca imagine. Pana acum ii injura pe toti javra asta de Mititelu.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Costică Ştefănescu

Mesaj de muttley » 20 Aug 2013, 20:33

Acum vad la DIGISPORT.... ultimul interviu dat la o televizune de Costica Stefanescu (l-am vazut si live ... il vad si acum in reluare)

Costica Stefanescu: "Eu nu am incredere in acest individ numit Adrian Mititelu pt ceea ce mi-a facut cat am fost acolo" Iar acum derbedeul asta ochelarist apare la TV si plange.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Scrie răspuns