[Etapa 13]CS Universitatea Craiova-FC Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Pentru cine va fi 13 cu noroc (3 puncte)?

Poll ended at 23 Noi 2013, 16:44

CS Universitatea
25
57%
Nimeni
5
11%
FC Universitatea
14
32%
 
Total votes: 44

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 13]CS Universitatea Craiova-FC Universitatea Crai

Mesaj de DeuxEx » 20 Noi 2013, 21:03

Cate bilete doresti?

Sent from my S500 using Tapatalk
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
laylow
senior
senior
Mesaje: 409
Membru din: 28 Iun 2013, 23:57

Re: [Etapa 13]CS Universitatea Craiova-FC Universitatea Crai

Mesaj de laylow » 20 Noi 2013, 21:04

2, chiar si mai multe daca aveti

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8121
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 13]CS Universitatea Craiova-FC Universitatea Crai

Mesaj de Bobby » 20 Noi 2013, 22:00

Pentru toti adevaratii care se inchina la declaratiile de ACUM ale lui Balaci - hai se ne amintim ce declara el acum citeva luni :

"“Legat de cele doua echipe actuale, de niciuna nu ma pot declara atasat. Poate CS sa-mi mai spuna ceva, legat de cei care sunt in echipa sau prin cadrul clubului. Stau si ma intreb aia e una dintre echipele la care am jucat? Daca il slabesc pe Tilihoi sau pe “Cami”, ii poate tine vreunul dintre fundasii aia? Pai, «Cami» ii calca pe cap, alearga cu ei tot terenul. Nu stiu care e echipa aia adevarata. Eu o stiu pe aia care a fost sa-l duca pe Costica pe ultimul drum! Craiova asta, in momentul cand am venit sa o redresez, era mai bolnava decat era Costica.
Oamenii vin sa-i vada si vada fotbal, ca daca facem un meci in memoria lui Zoli sau Costica, cred ca se strag peste 20 000 de oameni.
Din suflet le doresc sa termine pe primele doua locuri si Craiova sa aiba dintr-o data doua echipe in prima Liga, dar cu astfel de jucatori mi-e greu sa cred. Si daca vor promova, ce vor face? Ce jucatori sunt aia de accepta sa joace pe 500 de euro. Pai, daca ne ducem la piata cheltuim dintr-o data o suta de euro, nu? Cu banii astia, cand se duc jucatorii astia sa-si vada familia?” a declarat Balaci, in emisiunea “Liga de wekeend”.
Pe 14 septembrie, FC U Craiova si CS U Craiova se vor duela in etapa a doua a Ligii 2, la Severin, insa Ilie Balaci, care antreneaza in Arabia Saudita, a raspuns sec: “Pe 14 septembrie voi tine cu Al Nahda, ai mei, ca jucam cu Al Nasr!”

http://sptfm.ro/2013/08/24/exclusiv-ili ... la-groapa/

Asta ca se lamurim. Astfel de declaratii a dat si ginerele Trica, inainte de ciorbele la Perinita.

Hai baieti, va rog eu sa scrieti acum "Respect Balaci" !

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1452
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: [Etapa 13]CS Universitatea Craiova-FC Universitatea Crai

Mesaj de gsm » 20 Noi 2013, 22:20

Bobby scrie:Pentru toti adevaratii care se inchina la declaratiile de ACUM ale lui Balaci - hai se ne amintim ce declara el acum citeva luni :

"“Legat de cele doua echipe actuale, de niciuna nu ma pot declara atasat. Poate CS sa-mi mai spuna ceva, legat de cei care sunt in echipa sau prin cadrul clubului. Stau si ma intreb aia e una dintre echipele la care am jucat? Daca il slabesc pe Tilihoi sau pe “Cami”, ii poate tine vreunul dintre fundasii aia? Pai, «Cami» ii calca pe cap, alearga cu ei tot terenul. Nu stiu care e echipa aia adevarata. Eu o stiu pe aia care a fost sa-l duca pe Costica pe ultimul drum! Craiova asta, in momentul cand am venit sa o redresez, era mai bolnava decat era Costica.
Oamenii vin sa-i vada si vada fotbal, ca daca facem un meci in memoria lui Zoli sau Costica, cred ca se strag peste 20 000 de oameni.
Din suflet le doresc sa termine pe primele doua locuri si Craiova sa aiba dintr-o data doua echipe in prima Liga, dar cu astfel de jucatori mi-e greu sa cred. Si daca vor promova, ce vor face? Ce jucatori sunt aia de accepta sa joace pe 500 de euro. Pai, daca ne ducem la piata cheltuim dintr-o data o suta de euro, nu? Cu banii astia, cand se duc jucatorii astia sa-si vada familia?” a declarat Balaci, in emisiunea “Liga de wekeend”.
Pe 14 septembrie, FC U Craiova si CS U Craiova se vor duela in etapa a doua a Ligii 2, la Severin, insa Ilie Balaci, care antreneaza in Arabia Saudita, a raspuns sec: “Pe 14 septembrie voi tine cu Al Nahda, ai mei, ca jucam cu Al Nasr!”

http://sptfm.ro/2013/08/24/exclusiv-ili ... la-groapa/

Asta ca se lamurim. Astfel de declaratii a dat si ginerele Trica, inainte de ciorbele la Perinita.

Hai baieti, va rog eu sa scrieti acum "Respect Balaci" !
aceste declaratii le-am ascultat in direct la sptfm, omul e doxa de fotbal dar si paranoia. pai mai nea' iliuta cand miti te-a pus managerul echipei in luna martie iar pe ticleanu antrenor, ai spus ca miti e bolnav de putere si ca nu poti sa ti o echipa cu 500 mii euro, ca o sa te intrebe jucatorii , nea' ilie dar noi ce ducem acasa la famile de mancare? ca lor le trebuie cazare, ca au familii ca nu pot sa convetuiasca 2-3 familii intr-un apartament. mai nea' iliuta daca tot il aperi pe miti de ce nu ai ramas langa el. ca daca ramaneai atat tu cat si ticleanu la echipa, NU SE AJUNGEA IN SITUATIA DE ACUM. in cocluzie: nea' ilie TU si CU TICLEANU SUNTETI PRINCIPALII VINOVATI DE FOTBALUL DIN CRAIOVA.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9796
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Etapa 13]CS Universitatea Craiova-FC Universitatea Crai

Mesaj de manex » 20 Noi 2013, 23:19

cred ca aici pusesem intrebarea: bilete se pot cumpara si din centru sau de la volanti? sau se pot cumpara exclusiv online?
Am zis!!

Avatar utilizator
champion
membru
membru
Mesaje: 256
Membru din: 09 Apr 2006, 02:28

Re: [Etapa 13]CS Universitatea Craiova-FC Universitatea Crai

Mesaj de champion » 20 Noi 2013, 23:24

Livius scrie:E parerea lui si i-o respect. Sper ca peste un an doi sa spuna altceva. Acum avem varianta de profesionalism, seriozitate. Din pacate vad ca multora le place mocirla oferita de mititel

:))) ilie balaci spune "altceva" de la o zi la alta, de la un spritz la altul. Nu e nevoie sa astepti un an, doi! Acest ilie balaci e cel mai duplicitar om din cate mi-a fost dat sa vad! Asa ca sa nu aveti sperante prea mari de la el!
mititelu => CANCERUL FOTBALULUI CRAIOVEAN!

Avatar utilizator
anakin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1196
Membru din: 04 Iul 2007, 02:18

Re: [Etapa 13]CS Universitatea Craiova-FC Universitatea Crai

Mesaj de anakin » 20 Noi 2013, 23:37

Bobby scrie:Pentru toti adevaratii care se inchina la declaratiile de ACUM ale lui Balaci - hai se ne amintim ce declara el acum citeva luni :
Era indecis, la fel ca multi alti suporteri de rand. Intre timp, proiectul primariei si-a aratat adevarata fata. Oamenii aia nu detin nimic, nu detin stema, palmares, decat vorbe. Altfel in momentul de fata nu ar fi existat doua echipe. Orice om de caracter si-a dat seama de lucrul asta in final. Eu personal nu le port pica fostilor membri Craiova Maxima care sunt acum angajatii CSU, stiu ca familiile lor sunt in situatii grele si nu au avut de ales. Din fericire, Balaci e unul din putinii fara probleme financiare.
"Universitatea Craiova este una singură, echipa cu leul pe stemă." - Ilie Balaci

"Pentru mine există doar echipa care are stema cu leul pe tricouri, asta este echipa mea de suflet." - Aurel Țicleanu

Thunder99

Re: [Etapa 13]CS Universitatea Craiova-FC Universitatea Crai

Mesaj de Thunder99 » 20 Noi 2013, 23:59

Abia astept meciul [box] [box] [box] [box] [box] [box] [box] [box] [box] [box] [box] [box] [box] [box] [box] [box] [box] [box] [box] [box] [box] [box] [box] [box] [box]

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 13]CS Universitatea Craiova-FC Universitatea Crai

Mesaj de DeuxEx » 21 Noi 2013, 00:12

Pai nu ziceai, mah, ca nu vii? Acum o dadusi cotita?
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 13]CS Universitatea Craiova-FC Universitatea Crai

Mesaj de DeuxEx » 21 Noi 2013, 00:13

laylow scrie:2, chiar si mai multe daca aveti
O sa vorbesc cu Edmond din Gruppo-Maxima sa vad daca iti poate face rost de 2-3 bilete. Baietii care au primit invitatii moka poate dau si ei o mana de ajutor...
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8121
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 13]CS Universitatea Craiova-FC Universitatea Crai

Mesaj de Bobby » 21 Noi 2013, 00:27

de anakin » 20 Noi 2013, 16:37

Bobby scrie:
Pentru toti adevaratii care se inchina la declaratiile de ACUM ale lui Balaci - hai se ne amintim ce declara el acum citeva luni :


Era indecis, la fel ca multi alti suporteri de rand. Intre timp, proiectul primariei si-a aratat adevarata fata. Oamenii aia nu detin nimic, nu detin stema, palmares, decat vorbe. Altfel in momentul de fata nu ar fi existat doua echipe.
Serios - asta e vrajeala. Aberezi. Un exemplu - CS detine stema in dungi. O detinea si atunci. In august, Balaci a spus clar ca a jucat cu ambele steme pe tricou, ceea ce e adevarat. Nu s-a schimbat nimic de atunci, nici cu CS nici cu FC. Balaci e un om schimbator - se da si el cum bate vintul, asta e ideea. Macar Ticleanu a fost tot timpul cu Ajica.
Nu cred ca prea multi suporteri au fost indecisi - tu ai fost cu Mititelu de la inceput, si acolo vei ramine. Altii erau scirbiti de Mititelu de multi ani si asa vor fi.

Daca Mititelu ar fi inscris echipa la timp - atunci n-ar mai fi fost doua echipe. Vezi ca si Marcel Popescu, cu Mititelu 100 %, a spus ca Ajica a inscris echipa doar dupa ce proiectul CS a prins viata.

Serios - mi se pare ca tu selectezi doar partea din realitate care-ti convine. Din pacate realitatea ta pare decupata din editie.ro - no offense usteag

Thunder99

Re: [Etapa 13]CS Universitatea Craiova-FC Universitatea Crai

Mesaj de Thunder99 » 21 Noi 2013, 00:46

DeuxEx scrie:Pai nu ziceai, mah, ca nu vii? Acum o dadusi cotita?
Pai poate ma trezesc, cine stie, am un somn mai ciudat eu... Oricum, se anunta spectacol si n-as vrea sa-l ratez, e unu` din putinele meciuri din tarisoara asta la care, cel putin din auzite, se merita sa vii :cool:

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8121
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 13]CS Universitatea Craiova-FC Universitatea Crai

Mesaj de Bobby » 21 Noi 2013, 01:01

Un mesaj lasat de un dinamovist pe gsp.ro : "Nu conteaza . Daca CSU va avea un proiect serios chiar daca va lua un an sau zece pina la urma va reusi . Trebuie rabdare, calm, peseverentza, intelepciune , ambitie , inteligenta dar mai ales un patron puternic care sa stie sa isi " managerieze" clubul sa se inconjoare de oameni capabili .De celalalt m-am convins demult . Nu poti asocia numele " Craiova Maxima" de un DEMAGOG care de fiecare data cind aparea pe "sticla" iti venea sa se schimbe canalul automat fara sa mai fie nevoie sa te intinzi dupa " remote control" . Asta nu o sa fie niciodata un "domn " cu adevarat . O sa ramina la stadiul de tzaran frustrat . Nimic mai mult ."

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 13]CS Universitatea Craiova-FC Universitatea Crai

Mesaj de DeuxEx » 21 Noi 2013, 01:25

Thunder99 scrie:
DeuxEx scrie:Pai nu ziceai, mah, ca nu vii? Acum o dadusi cotita?
Pai poate ma trezesc, cine stie, am un somn mai ciudat eu... Oricum, se anunta spectacol si n-as vrea sa-l ratez, e unu` din putinele meciuri din tarisoara asta la care, cel putin din auzite, se merita sa vii :cool:
Pai cine te lasa sa dormi, ghiaure?! N-am zis ca vin sa beau cafeaua la tine inainte de meci! Acum te tragi in spate?! Rusine, Dinu Patriciu...aaaa, Thunder! :mincinos :hmm

:laughing: :laughing: :laughing:

Deci, pana acum cine merge la tribuna a 2-a? Ii rog pe cei care merg acolo sa-mi dea un mesaj pe prv cu numarul de telefon (Cosmote ar fi ideal!)
1. DeuxEx
2. ........
3. .......
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Thunder99

Re: [Etapa 13]CS Universitatea Craiova-FC Universitatea Crai

Mesaj de Thunder99 » 21 Noi 2013, 02:01

O sa fiu treaz ma ca o sa fiu de dimineata la magazin :cool: Astept clonatii sa-si verse buzunarele pline de salarii luate de la Olga la mine-n magazin :)(

Închis