[Etapa 13]CS Universitatea Craiova-FC Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Pentru cine va fi 13 cu noroc (3 puncte)?

Poll ended at 23 Noi 2013, 16:44

CS Universitatea
25
57%
Nimeni
5
11%
FC Universitatea
14
32%
 
Total votes: 44

Avatar utilizator
soare
membru
membru
Mesaje: 283
Membru din: 27 Iul 2006, 17:23

Re: [Etapa 13]CS Universitatea Craiova-FC Universitatea Crai

Mesaj de soare » 24 Noi 2013, 12:28

andrei puteti sa tineti cu cine vreti,nu va obliga nimeni asta este parerea voastra

Avatar utilizator
soare
membru
membru
Mesaje: 283
Membru din: 27 Iul 2006, 17:23

Re: [Etapa 13]CS Universitatea Craiova-FC Universitatea Crai

Mesaj de soare » 24 Noi 2013, 12:29

Aurel Ticleanu
Pentru ca am vorbit cu multa lume din Craiova,inainte si dupa meci,iar multi dintre prietenii mei virtuali ma intrebati ce cred,voi incerca sa impartasesc alaturi de voi citeva ginduri....In primul rind,nu-mi place ca au fost impartite bilete de favoare,gratis pentru unii si cu 15 lei pentru altii,daca esti reprezentanta nr.1 a orasului,chiar daca ti-ar fi sugerat cineva,ar fi trebuit sa refuzi,pentru ca un adevarat primar trebuie sa-i trateze pe toti cetatenii sai in mod egal.Apoi,ma intreb daca cei din conducerea central a PSD stiu ca PSD Dolj a adus cu autobuzele cetateni din comunele din judet ca sa strige contra echipei adverse si contra cetatenilor Craiovei,dar ulterior au trecut de partea celorlalti.Ce reprezentanti de partid sunt astia care-si invrajbesc membrii?Mai departe nu inteleg de ce daca unii se considera superiori n-au avut eleganta de a juca in alb,sau albastru lasind celorlalti,in semn de respect pentru cei 15000 de spectatori din tribuna bucuria de a vedea culorile mult iubite atit in tribune cit si pe teren.Ca presedinte de club n-ar fi trebuit sa accepti daca ti-a propus cineva!Apoi cum te consideri tu continuatoarea traditiei clubului si jucatorul tau emblematic,Ilie Balaci nu are un loc de onoare la meci?Sau sunteti deja unii care deja va considerati mai mari decit Ilie?Real Madrid ca sa nu se rupa de traditie si-a luat jucatorul emblema si l-a facut imaginea clubului!De ce continuati sa luptati fara sa aveti alaturi de voi publicul si pe marele blond?Ce sanse credeti ca aveti in aceste conditii?Apoi dati-mi voie sa ma indoiesc si de competentele unora care inteleg ca sunt platiti regeste pe acolo.Daca aveti jucatorii platiti cu cite 10000 Euro si la zi,daca aveti jucatori care au jucat pe la loturile nationale,daca aveti cele mai bune conditii de pregatire,terenuri de antrenament impecabile,acces pe terenul central pentru acomodare,echipament si autocar ultimul tip,etc...cum se face ca nu puteti nicicum trece de o echipa flaminda la propriu si la figurat,care se pregateste pe unde poate,care de 5 luni primeste doar din partea suporterilor lor bani cit sa bea o bere dupa meci?Cum sa-i numim pe primii daca pe cei din urma ar trebui sa-i numim eroi?Oare cum nu vedeti ca ori cu bani,ori fara bani,tot ceea ce a mai ramas la Craiova este publicul?Doamna Primar intrebati cetatenii d-vs ce vor si deveniti reprezentanta tuturor.Schimbati directia caci potentialul este enorm,iar numai uniti putem fi iarasi ce-am fost si mai mult decit atit.Asta am vazut eu la acest meci si astept cu nerabdare opiniile voastre,dar va rog sa nu trecem la cuvinte murdare,haideti sa pastram un nivel demn de adevarati suporteri ai Universitatii Craiova,si nu uitati ca poate cei in drept vor vedea si ei opiniile voastre si poate se vor trezi in ceasul al 12-lea!Impreuna putem sa facem mai mult,mult mai mult.Eu inca cred ca se poate!Asa sa ne ajute bunul D-zeu!
https://www.facebook.com/aurel.ticleanu

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 13]CS Universitatea Craiova-FC Universitatea Crai

Mesaj de DeuxEx » 24 Noi 2013, 12:37

soare scrie:ba trezitiva cica "adevarati" voi sunteti adevarati va-ti trezit 50 de persoane sa sustineti o echipa fara istorie ,dupa ce ati vazut cu cine tine lumea tot o lalaiti pe aici ca voi sunteti mari si tari.
Pai nu voi spuneti, mah, pe toate canalele media si pe net ca voi sunteti adevarata Universitatea Craiova?! Acum, brusc, nu mai sunteti? Faptul ca suporterii CS-ului au hotarat inainte de meci sa nu intre in conflict cu suporterii FC U Craiova asta denota fairplay si un grad de cultura mult mai ridicat. In plus, noi nu i-am strigat numele lui Mititelu vreme de 3 minute, ca apoi in timpul meciului sa strigam 10-15 secunde un firav "Mititelu, m... Mititelu!". Asta e ipocrizie, fratioare! Dar ce poti sa te astepti de la niste oameni care dau foc stemei sub care pretind ca echipa lor istorica a jucat in cupele europene? Esti constient ca prin acel gest, de ardere a stemei, suporterii FC-ului au recunoscut ca istoria Universitatii Craiova nu ii reprezinta pe ei, ci pe cei de la CS Univdersitatea Craiova, nu?
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

iuli

Re: [Etapa 13]CS Universitatea Craiova-FC Universitatea Crai

Mesaj de iuli » 24 Noi 2013, 12:38

soare scrie:ba trezitiva cica "adevarati" voi sunteti adevarati va-ti trezit 50 de persoane sa sustineti o echipa fara istorie ,dupa ce ati vazut cu cine tine lumea tot o lalaiti pe aici ca voi sunteti mari si tari.
50 de persoane ai vazut tu la nord?sau la oficiala?
va bucurati de o campanie media excelenta,pur si simplu v-ati intors la aia "cu televizorul ati mintit poporul".
va mintiti singuri,aseara daca CS marca rapid 2 goluri tribuna a 2 a se intorcea imediat.
ati fost foarte tari ati reusit sa-l pupati in dos pe ochelarist inca odata si ati reusit sa castigati adepti.practic voi sinteti produsul acestor 11 ani de mediocritate si scandaluri:niciodata nu veti sti ce inseamna STIINTA!
nu voi uita niciodata un banner de la Pitesti:INGENUNCHIATI VA VIZITEAZA STIINTA!
tu domnu soare nu vei trai niciodata asta,vei fi mereu un mititel care va aplauda ciorba de perinita si pe busu,baird,miti jr!

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Etapa 13]CS Universitatea Craiova-FC Universitatea Crai

Mesaj de manex » 24 Noi 2013, 12:53

DeuxEx scrie: Ba sa strigat, cu vreo 25 de min inainte de meci, cred. Si s-a strigat vreo 2-3 minute. Efectiv, toti cei care eram in tribuna nord ne uitam stupefiati unul la celalalt. Si m-am convins ca nu avem iluzii auditive când i-am intrebat asta pe cei care erau la T2. Aaaa, ca in timpul meciului au strigat "Mititelu, m..., Mititelu" de vreo cateva ori, pret de circa 10-12 secunde, asta e alta poveste.

Uita-te la ora când am postat mesajul, Manex. Nu fabulez! Pentru mine e o mare dezamagire asta!
nu am stiut. nu intrasem inca. as putea zice c=si ca bodyguarzii lui sa fi initiat si altii au marsat ....nush. oricum ar fi e penibil
Am zis!!

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Etapa 13]CS Universitatea Craiova-FC Universitatea Crai

Mesaj de manex » 24 Noi 2013, 12:56

blue ray scrie:Niște copii frumoși...

absolut superb
Am zis!!

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Etapa 13]CS Universitatea Craiova-FC Universitatea Crai

Mesaj de manex » 24 Noi 2013, 13:01

Aditza scrie:Văd că tot ziceţi că tot stadionul a fost cu fc... Eu am plecat cu 5 minute mai devreme să evit aglomeraţia şi să ajung la servici şi am înţeles că băieţi noştrii au fost aplaudaţi de jumatate de Tribuna 2, restul de la mititelu către peluza sud au fost cu Fc. Aşa este?
Cât despre meci..FC apărare buna atac praf, CS invers. Sincer nici nu mă aşteptam la goluri
nu. ai vostri au fost aplaudati doar de peluza nord. acolo s-au dus dupa ce s-a terminat meciul. nii nu s-au intors catre t2. i-au salutat pe cei d ela nord si au plecat. in schimb, fc s-au dus glont la t2, chiar in marginea ei iar oamenii s-au urcat pe garduri. vezi ca sint si filmulete pe net care arata asta. ori fi fost si citiva d ela t2 care au aplaudat, nu zic. :)-
Am zis!!

WhiteLionn
membru
membru
Mesaje: 176
Membru din: 11 Sep 2013, 16:26

Re: [Etapa 13]CS Universitatea Craiova-FC Universitatea Crai

Mesaj de WhiteLionn » 24 Noi 2013, 13:02

Citesc pe-aici si ma minunez de cat de "civilizati", "corecti" si "plini de bun-simt" sunt suporterii CSU. Pentru faptul ca unii oameni au alta optica si pur si simplu nu s-au putut lepada de Stiinta lor draga (chiar daca se afla in mainile unui nenorocit), acesti oameni sunt numiti sclavi, lachei, cretini, booveni, interlopi etc. Si totul este ok. Si dupa toate postarile "civilizatilor", iata ca vine domnul sef de form, Doryn, si-l avertizeaza, apoi il roaga sa paraseasca forumul pe un fan FCU pe motivc ca l-a facut "Bubi" pe unul :)) Cum vi se pare treaba asta? Unde va este bunul-simt domnbilor, unde va e corectitudinea?

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Etapa 13]CS Universitatea Craiova-FC Universitatea Crai

Mesaj de manex » 24 Noi 2013, 13:09

WhiteLionn scrie:La meciul asta tot stadionul ar fi trebuit sa se rupa de :-x Sandu, :-x Dragomir, in schimb am avut grija ca niste oltenasi destepti sa ne :-x intre noi. Iar ne-au facut ai batrani din Bucale, le-a iesit jocul:divide et impera.... :o:
asa ar fi trebuit, insa au ales sa ii injure pe badea,stinga, craioveanu. urit
Am zis!!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 13]CS Universitatea Craiova-FC Universitatea Crai

Mesaj de DeuxEx » 24 Noi 2013, 13:25

Manex, Mititelu si "badigarzii" lui inca nu intrasera pe stadion. Scandarea s-a auzit din PS, nu din T2. Pentru mine, cel putin, a reprezentat cel mai negru moment al meciului de aseara. Oricum, aseara am observat ca bataia de joc promovata de Mititelu la adresa comunitatii de suporteri nu e de ajuns pentru unii. Eu le doresc multa bafta in continuare celor care tin cu FC-ul si mult succes lui Mititelu. Munca lui la FC observ ca inca nu e terminata!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1858
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Re: [Etapa 13]CS Universitatea Craiova-FC Universitatea Crai

Mesaj de u2blue » 24 Noi 2013, 13:48

soare scrie:Aurel Ticleanu
Apoi,ma intreb daca cei din conducerea central a PSD stiu ca PSD Dolj a adus cu autobuzele cetateni din comunele din judet ca sa strige contra echipei adverse si contra cetatenilor Craiovei,dar ulterior au trecut de partea celorlalti.Ce reprezentanti de partid sunt astia care-si invrajbesc membrii?
Apoi dati-mi voie sa ma indoiesc si de competentele unora care inteleg ca sunt platiti regeste pe acolo.Daca aveti jucatorii platiti cu cite 10000 Euro si la ?
Oare cum nu vedeti ca ori cu bani,ori fara bani,tot ceea ce a mai ramas la Craiova este publicul?Doamna Primar intrebati cetatenii d-vs ce vor si deveniti reprezentanta tuturor.Schimbati directia caci potentialul este enorm.

Asa sa ne ajute bunul D-zeu!
https://www.facebook.com/aurel.ticleanu
Un boovean, interlop, manipulat, cumparat, marlan, ticalos, lipsit de bun simt. Ca si Iliuta.

Si inca ceva daca stadionul a fost contra CSU a fost pt ca: CSU a fost infiintata la Mogosoaia, declaratii bombastice ca noi la CSU ne scaldam in bani de la primarie, ca 70 % din jandarmi sunt la donat sange, Olguta + CSU + FRF = love, suspendari si amenzi FCU etc

Sa fiu mai clar:

Clarvazatorii de la CSU si vizionarii Largutei comit aceeasi eraore ca si Sandu acum 3 ani. Nu-l lasa pe deste-n kur sa moara. Prin chestii de genul "70 % din jandarmi sunt la donat sange" etc nu fac decat un lucru: sa creasca ura oamenilor "de la T2" pt CSU. Gesturile idioate ale clicii de la CSU este exact aerul de care are nevoie deste-n kur. In conditii de criza ura polarizeaza. Fiti sigur ca o sa gaseasca pe unu care o sa incerce sa recupereze capitalul generat de aceasta ura. Ura inseamana manipulare usoara, manipulare inseamna voturi, voturile inseamna putere. Cine vrea puterea ? unul care are bani in general. Probabil cel care o sa-l "ajute" pe deste-n kur sau deja il ajuta. Voi chiar credeti ca Ciuca and comp n-au primit niciun ban ? Aseara nu mi s-au parut deloc morti de foame. Si inca ceva ... este prima oara cand vad o echipa de-a lui deste-n kur cu un sponsor pe piept (altul decat frectie.ro) (poate asa e de la inceput ... insa eu nu m-am uitat la un meci de 3 ani)

Nu ma luati la injuraturi. Incerc doar sa va ajut.
Eu personal n-o sa pot niciodata sa-mi schimb clubul pt un patron. dar asta nu inseamna ca o sa-l sustin. O sa-l las sa moara (pe patron). Iar daca FCU o sa ajunga in liga a 5a fara deste-n kur de acolo o s-o iau la capat. cluburile altoite pe linie de partid gen CSU never and ever. Probabil sunt un boovean, interlop si cretin. Sa fiti sanatosi atunci.

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Etapa 13]CS Universitatea Craiova-FC Universitatea Crai

Mesaj de DarkComy » 24 Noi 2013, 13:58

soare scrie:Aurel Ticleanu
Pentru ca am vorbit cu multa lume din Craiova,inainte si dupa meci,iar multi dintre prietenii mei virtuali ma intrebati ce cred,voi incerca sa impartasesc alaturi de voi citeva ginduri....In primul rind,nu-mi place ca au fost impartite bilete de favoare,gratis pentru unii si cu 15 lei pentru altii,daca esti reprezentanta nr.1 a orasului,chiar daca ti-ar fi sugerat cineva,ar fi trebuit sa refuzi,pentru ca un adevarat primar trebuie sa-i trateze pe toti cetatenii sai in mod egal.Apoi,ma intreb daca cei din conducerea central a PSD stiu ca PSD Dolj a adus cu autobuzele cetateni din comunele din judet ca sa strige contra echipei adverse si contra cetatenilor Craiovei,dar ulterior au trecut de partea celorlalti.Ce reprezentanti de partid sunt astia care-si invrajbesc membrii?Mai departe nu inteleg de ce daca unii se considera superiori n-au avut eleganta de a juca in alb,sau albastru lasind celorlalti,in semn de respect pentru cei 15000 de spectatori din tribuna bucuria de a vedea culorile mult iubite atit in tribune cit si pe teren.Ca presedinte de club n-ar fi trebuit sa accepti daca ti-a propus cineva!Apoi cum te consideri tu continuatoarea traditiei clubului si jucatorul tau emblematic,Ilie Balaci nu are un loc de onoare la meci?Sau sunteti deja unii care deja va considerati mai mari decit Ilie?Real Madrid ca sa nu se rupa de traditie si-a luat jucatorul emblema si l-a facut imaginea clubului!De ce continuati sa luptati fara sa aveti alaturi de voi publicul si pe marele blond?Ce sanse credeti ca aveti in aceste conditii?Apoi dati-mi voie sa ma indoiesc si de competentele unora care inteleg ca sunt platiti regeste pe acolo.Daca aveti jucatorii platiti cu cite 10000 Euro si la zi,daca aveti jucatori care au jucat pe la loturile nationale,daca aveti cele mai bune conditii de pregatire,terenuri de antrenament impecabile,acces pe terenul central pentru acomodare,echipament si autocar ultimul tip,etc...cum se face ca nu puteti nicicum trece de o echipa flaminda la propriu si la figurat,care se pregateste pe unde poate,care de 5 luni primeste doar din partea suporterilor lor bani cit sa bea o bere dupa meci?Cum sa-i numim pe primii daca pe cei din urma ar trebui sa-i numim eroi?Oare cum nu vedeti ca ori cu bani,ori fara bani,tot ceea ce a mai ramas la Craiova este publicul?Doamna Primar intrebati cetatenii d-vs ce vor si deveniti reprezentanta tuturor.Schimbati directia caci potentialul este enorm,iar numai uniti putem fi iarasi ce-am fost si mai mult decit atit.Asta am vazut eu la acest meci si astept cu nerabdare opiniile voastre,dar va rog sa nu trecem la cuvinte murdare,haideti sa pastram un nivel demn de adevarati suporteri ai Universitatii Craiova,si nu uitati ca poate cei in drept vor vedea si ei opiniile voastre si poate se vor trezi in ceasul al 12-lea!Impreuna putem sa facem mai mult,mult mai mult.Eu inca cred ca se poate!Asa sa ne ajute bunul D-zeu!
https://www.facebook.com/aurel.ticleanu
Este parerea lui Ticleanu si trebuie respectata, dar asta nu inseamna ca trebuie sa fiu de acord cu ea.

1. Asta cu pretul biletelor si faptul ca toti suporterii trebuiau tratati ca egal chiar mai trebuie discutata? S-a mai spus...este o campanie de fidelitate pentru suporterii din baza de date online. Daca s-au mai dat bilete gratis prin scoli sau mai stiu eu pe unde...nu vad care e problema (tine de marketing, iar scopul acestui departament e sa atraga suporteri ca pe viitor acestia sa aduca bani clubului).
2. Legat de autobuze PSD cu oameni care sa injure/jigneasca FCUC...daca are dovezi legat de acele autobuze, sa le faca publice. A injurat cineva aseara echipa lui Mititelu? Sau a fost invers? Neavand dovezi o intoarce fix la final spunand ca suporterii aia au dat-o cotita si au sustinut FCUC.
3. Legat de echipament... daca CS Universitatea Craiova are echipament alb-albastru si cel secund alb cu galben, ce trebuiau sa faca? Sa ii roage pe cei de la Nike sa le faca un set de echipamente cu model nou doar alb sau albastru ca sa poata juca si adversarii intr-una din cele doua culori specifice sportului Craiovean?
4. Problema cu Ilie Balaci...i-a fost oferita functie, am inteles ca s-a incercat aducerea lui chiar cu un salariu maricel, dar daca el refuza ce poti sa faci?
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
Aditza
senior
senior
Mesaje: 401
Membru din: 24 Sep 2013, 20:34

Re: [Etapa 13]CS Universitatea Craiova-FC Universitatea Crai

Mesaj de Aditza » 24 Noi 2013, 14:41

Ne certam degeaba intre noi, lasa-ti vorba..a trecut meciul. Pana acum am fost cum am fost ...dar fratilor, dupa meciul asta am ajuns de rasul tarii ..

rhadookoo
suporter
suporter
Mesaje: 706
Membru din: 29 Oct 2008, 23:46

Re: [Etapa 13]CS Universitatea Craiova-FC Universitatea Crai

Mesaj de rhadookoo » 24 Noi 2013, 15:12

WhiteLionn scrie:Citesc pe-aici si ma minunez de cat de "civilizati", "corecti" si "plini de bun-simt" sunt suporterii CSU. Pentru faptul ca unii oameni au alta optica si pur si simplu nu s-au putut lepada de Stiinta lor draga (chiar daca se afla in mainile unui nenorocit), acesti oameni sunt numiti sclavi, lachei, cretini, booveni, interlopi etc. Si totul este ok. Si dupa toate postarile "civilizatilor", iata ca vine domnul sef de form, Doryn, si-l avertizeaza, apoi il roaga sa paraseasca forumul pe un fan FCU pe motivc ca l-a facut "Bubi" pe unul :)) Cum vi se pare treaba asta? Unde va este bunul-simt domnbilor, unde va e corectitudinea?
Cand o sa fii jignit pe site-ul pentru care platesti hostarea atunci sa te iei de Doryn.

Avatar utilizator
jianu_max
fanatic
fanatic
Mesaje: 1305
Membru din: 14 Apr 2006, 01:47

Re: [Etapa 13]CS Universitatea Craiova-FC Universitatea Crai

Mesaj de jianu_max » 24 Noi 2013, 15:17

soare scrie:ba trezitiva cica "adevarati" voi sunteti adevarati va-ti trezit 50 de persoane sa sustineti o echipa fara istorie ,dupa ce ati vazut cu cine tine lumea tot o lalaiti pe aici ca voi sunteti mari si tari.
incredibil cum in cateva cuvinte care impreuna alcatuiesc o mica fraza ai reusit sa marchezi greseli gramaticale...incep sa cred in teoria aia cu corespondenta intre IQ si apartenenta la o anumita echipa...tu o probezi impecabil
sunt mai mult decat perfect, sunt OLTEAN

Închis