CS Universitatea Craiova - ASA Tirgu Mures

Moderator: grup_moderatori

Închis

Victorie cu ASA Tg. Mures?

Poll ended at 28 Feb 2014, 17:50

Da
28
85%
Nu
1
3%
Egal
4
12%
 
Total votes: 33

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: CS Universitatea Craiova - ASA Tirgu Mures

Mesaj de muttley » 27 Feb 2014, 17:24

FanStiinta scrie:
s9k3k3 scrie:Au echipa buna si echilibrata cine crede ca o sa-i batem si ca o sa facem spectacol e un mare naiv. Diferenta intre TG Mures si Craiova e maxim de 2-3 procente in rest echipele sunt egale ! Cu toate transferurile pe care le-am facut noi.
Cum noi avem jucatori de experienta asa au si ei. Asta cu x sau y e mort ... e o prostie mare. Am mai vazut morti in tur care ne-au dominat de la un cap la altul.
2-3 procente? :laughing: :laughing: :laughing:
da dupa ce formula calculasi tu?
:))) voiam sa zic ca diferenta dintre noi si mures e foarte mica , iar cine crede ca noi suntem cu mult peste ! e un naiv.

Ma amuza la nebunie declaratiile (din pacate si ale unor oficiali) care spun ca in 2 ani o sa fim in europa , dar noi nici macar n-am promovat, de mentinere in prima liga nici nu mai vorbesc.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Andrei Olteanu
suporter
suporter
Mesaje: 754
Membru din: 21 Mar 2011, 22:15

Re: CS Universitatea Craiova - ASA Tirgu Mures

Mesaj de Andrei Olteanu » 27 Feb 2014, 21:52

Din Bucuresti merge cineva la meci?

Avatar utilizator
hanky panky
fanatic
fanatic
Mesaje: 3059
Membru din: 17 Noi 2008, 00:20

Re: CS Universitatea Craiova - ASA Tirgu Mures

Mesaj de hanky panky » 27 Feb 2014, 22:01

You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Lua-te-ar kyron cu el in pesti

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: CS Universitatea Craiova - ASA Tirgu Mures

Mesaj de Ovidiu* » 27 Feb 2014, 23:03

Ma vericilor, dadui si eu ochi peste articol. Acum, nu-s eu mare cunoscator in ale tacticilor, decat (ca sa-l citez pe Thunder) din ce ma mai invata managerul meu, dar: "4-3-3-ului mai ”ortodox”, cu doi închizători și un vârf retras în spatele pivotului" - ce 4-3-3 e asta cu "varf restras" in spatele "pivotului" ? Nu de alta, dar mie mi se pare ca vor sa zica 4-2-3-1 si nu le iese.
In plus, mai 4-3-3 ca-n poza aia nu cred ca exista in era noastra.
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: CS Universitatea Craiova - ASA Tirgu Mures

Mesaj de muttley » 27 Feb 2014, 23:23

Daca jucam cu echipa asta luam minim 3. Vedeti voi pe cineva de acolo facand vaza defensiva ? :laughing: e o prostie de echipa.... nu e nici cal , nici magar.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: CS Universitatea Craiova - ASA Tirgu Mures

Mesaj de romaad » 27 Feb 2014, 23:33

e pentru inducerea in eroare a adversarilor, stai linistit

catalin1605
membru
membru
Mesaje: 148
Membru din: 03 Aug 2011, 02:12

Re: CS Universitatea Craiova - ASA Tirgu Mures

Mesaj de catalin1605 » 27 Feb 2014, 23:34

s9k3k3 scrie:
Daca jucam cu echipa asta luam minim 3. Vedeti voi pe cineva de acolo facand vaza defensiva ? :laughing: e o prostie de echipa.... nu e nici cal , nici magar.
Asta e echipa anticipata de Maxima Sport, Stanga poate sa bage in teren pe cine vrea. Si chiar si cu echipa asta, prea ii umflii pe aia de la Targu Mures, de parca noi am fi o echipa de desculti si ei joaca prin nu stiu ce cupe europene. Incearca sa fii si tu un pic mai optimist!

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: CS Universitatea Craiova - ASA Tirgu Mures

Mesaj de muttley » 27 Feb 2014, 23:36

catalin1605 scrie:
s9k3k3 scrie:
Daca jucam cu echipa asta luam minim 3. Vedeti voi pe cineva de acolo facand vaza defensiva ? :laughing: e o prostie de echipa.... nu e nici cal , nici magar.
Asta e echipa anticipata de Maxima Sport, Stanga poate sa bage in teren pe cine vrea. Si chiar si cu echipa asta, prea ii umflii pe aia de la Targu Mures, de parca noi am fi o echipa de desculti si ei joaca prin nu stiu ce cupe europene. Incearca sa fii si tu un pic mai optimist!
optimist sau pesimist ! cu echipa de mai sus luam macar doua goluri. Pai echipa aia e rupta, zici ca jucam noi pe sintetic. 4 ataca si 5 se apara :lol:
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

catalin1605
membru
membru
Mesaje: 148
Membru din: 03 Aug 2011, 02:12

Re: CS Universitatea Craiova - ASA Tirgu Mures

Mesaj de catalin1605 » 27 Feb 2014, 23:43

s9k3k3 scrie:
catalin1605 scrie:
s9k3k3 scrie:
Daca jucam cu echipa asta luam minim 3. Vedeti voi pe cineva de acolo facand vaza defensiva ? :laughing: e o prostie de echipa.... nu e nici cal , nici magar.
Asta e echipa anticipata de Maxima Sport, Stanga poate sa bage in teren pe cine vrea. Si chiar si cu echipa asta, prea ii umflii pe aia de la Targu Mures, de parca noi am fi o echipa de desculti si ei joaca prin nu stiu ce cupe europene. Incearca sa fii si tu un pic mai optimist!
optimist sau pesimist ! cu echipa de mai sus luam macar doua goluri. Pai echipa aia e rupta, zici ca jucam noi pe sintetic. 4 ataca si 5 se apara :lol:
Cum iti mai zisei, Stanga face echipa, nu Maxima Sport, si sunt sigur ca Ovidiu stie mai bine decat noi toti la un loc pe cine trebuie sa bage si ce tactica trebuie sa foloseasca. Noua nu ne ramane decat sa credem in antrenor, in jucatori si sa mergem sambata pe stadion sa-i incurajam.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: CS Universitatea Craiova - ASA Tirgu Mures

Mesaj de romaad » 27 Feb 2014, 23:44

bine zis, Catalin!

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: CS Universitatea Craiova - ASA Tirgu Mures

Mesaj de muttley » 28 Feb 2014, 00:27

catalin1605 scrie: Cum iti mai zisei, Stanga face echipa, nu Maxima Sport, si sunt sigur ca Ovidiu stie mai bine decat noi toti la un loc pe cine trebuie sa bage si ce tactica trebuie sa foloseasca. Noua nu ne ramane decat sa credem in antrenor, in jucatori si sa mergem sambata pe stadion sa-i incurajam.
Pai si noi de dam cu parerea pe ce anticipeaza maximasport. Inseamna ca anticipatia lor e proasta sau sursele sunt bune si echipa lui Ovidiu e proasta. Plus ca si Stanga poate sa greseasca in alcatuirea primului 11, nu inseamna ca ce trimite el in teren e si neaparat corect.

Eu ma astept sa joace Plesan si Varga din primul minut , iar in linia defensiva unul dintre cei doi (Patrascu sau Tomic) sare ca sa intre Ljubinković
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

sorin107

Re: CS Universitatea Craiova - ASA Tirgu Mures

Mesaj de sorin107 » 28 Feb 2014, 08:35

Probabil ca asta e echipa, mai putin tomic care va fi inlocuit cu ljubinkovic si vandelonnaite cu plesan. Sau poate nu. Si oricum, nu stiu ce ti se pare tie skeke atat de ciudat, e cea mai buna echipa pe care o putem alinia.


Sent from my iPhone using Tapatalk

iuli

Re: CS Universitatea Craiova - ASA Tirgu Mures

Mesaj de iuli » 28 Feb 2014, 08:59

Plesan cred ca va fi titular,mie imi place mai mult Ljubinkovic decat Tomic si l-as vedea titular pe el.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: CS Universitatea Craiova - ASA Tirgu Mures

Mesaj de muttley » 28 Feb 2014, 09:49

sorin107 scrie:Probabil ca asta e echipa, mai putin tomic care va fi inlocuit cu ljubinkovic si vandelonnaite cu plesan. Sau poate nu. Si oricum, nu stiu ce ti se pare tie skeke atat de ciudat, e cea mai buna echipa pe care o putem alinia.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Pai mi se pare ciudat cand se joaca cu 4 oameni care nu fac faza defensiva. Nu-mi spune ca Ferfelea , Valkis , Ganea , Sin si Curelea o sa faca faza defensiva si o sa recupereze mingi. Sa fim seriosi... echipa celor de la maximasport e pt naivi.

La mijloc o sa fie Plesan+Ionescu sau Plesan+olandezul. Unul dintre Valkis sau Ferfelea o sa fie rezerva iar in atac o sa joace Varga in locul lui Sin sau Ganea
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: CS Universitatea Craiova - ASA Tirgu Mures

Mesaj de romaad » 28 Feb 2014, 10:12

iuli scrie:Plesan cred ca va fi titular,mie imi place mai mult Ljubinkovic decat Tomic si l-as vedea titular pe el.
Eu zic ca Tomic asta s-ar putea sa fie bun (vine de la o echipa decenta unde era titular si capitan si e si sarb in plus).... mai degraba neincrederea vine din faptul ca nu l-am vazut noi jucand....
Am o singura frica cu el, fiind inalt ma gandesc ca e mai greoi si astia de la Tg Mures ii iau pe Hora si Bumba care sunt foarte rapizi.

@seke, Ferfelea nu o sa fie niciodata rezerva daca e apt de joc, in plus nu stiu la ce meciuri te-ai uitat tu, dar mie mi se pare ca sta foarte bine si defensiv. O sa joace Plesan foarte probabil in locul belgianului, in rest cred ca va fi echipa data de maxima.

Închis