CS Universitatea Craiova - ASA Tirgu Mures

Moderator: grup_moderatori

Închis

Victorie cu ASA Tg. Mures?

Poll ended at 28 Feb 2014, 17:50

Da
28
85%
Nu
1
3%
Egal
4
12%
 
Total votes: 33

sorin107

Re: CS Universitatea Craiova - ASA Tirgu Mures

Mesaj de sorin107 » 28 Feb 2014, 10:38

skeke, taci un pic ca iar o iei pe ulei.

a zis stanga ca ionescu nu e suta la suta. plesan e, dar nu se stie dac-o sa joace. dar eu cred c-o sa intre si-o sa joace mijlocas defensiv in locul lui vandelonnaite. in rest, asta a fost modulul de echipa pe care l-a folosit stanga in toate meciurile, asa ca in mod sigur n-o sa-l schimbe. daca joaca varga sau ganea, respectiv tomic sau ljubinkovic nu e nicio diferenta de asezare. ferfelea n-are cum sa fie rezerva niciodata.

cred ca echipa si asezarea date de maxima sunt in proportie de 90 la suta cele pe care le vom vedea sambata in teren.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: CS Universitatea Craiova - ASA Tirgu Mures

Mesaj de alex.p » 28 Feb 2014, 11:18

Trebuie sa tinem cont de cei 2 U21 care trebuie sa fie pe teren.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: CS Universitatea Craiova - ASA Tirgu Mures

Mesaj de romaad » 28 Feb 2014, 11:20

alex.p scrie:Trebuie sa tinem cont de cei 2 U21 care trebuie sa fie pe teren.
Vatajelu si Kitanosvski. Daca intra si Ganea or sa fie chiar 3

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: CS Universitatea Craiova - ASA Tirgu Mures

Mesaj de muttley » 28 Feb 2014, 15:21

terminati ma cu prostiile , a mai facut un antrenor miecuri pe desteptu' jucand cu un singur defensiv si nu a luat decat 6.

Toate marile echipe isi permit maxim 1-2 jucatori care sa nu faca permanent faza defensiva in rest toti vin si o fac ! Cum sa joci cu Sin , Ferfelea , Curelea , Valkis si Ganea? Pai iti da gol si o echipa de judet.

Daca echipa o sa fie cea prezentata de maximasport o sa ne facem de ras. Cum sa faca Ferfelea faza defensiva? aa ca vine la corner sau mai vine cu omul asta e partea a 2-a , dar faza defensiva cu siguranta nu o face. Plus ca un antrenor normal care sa zicem ar juca doar cu un singur inchizator nu ar pune un inchizator care e venit la echipa de 3 saptamani.

Sistemul e 4-2-3-1 cu Plesan +Ionescu/olandezul sau e belgian? :)( si o linie de 3 formata din Varga-Ferfelea-Ganea/Sin + Curelea.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
copaceljr
fanatic
fanatic
Mesaje: 1106
Membru din: 07 Apr 2009, 19:13

Re: CS Universitatea Craiova - ASA Tirgu Mures

Mesaj de copaceljr » 28 Feb 2014, 16:26

Mai am 5 bilete la Peluza Nord. Daca exista doritori, PM!
Noi 40.000 la un meci, voi intr-un campionat.

DoRyN

Re: CS Universitatea Craiova - ASA Tirgu Mures

Mesaj de DoRyN » 28 Feb 2014, 16:36

Pastreaza unul pentru Mititelu !

Avatar utilizator
copaceljr
fanatic
fanatic
Mesaje: 1106
Membru din: 07 Apr 2009, 19:13

Re: CS Universitatea Craiova - ASA Tirgu Mures

Mesaj de copaceljr » 28 Feb 2014, 16:37

DoRyN scrie:Pastreaza unul pentru Mititelu !
Si pentru ne-a Marcy nimic ? :-D
Noi 40.000 la un meci, voi intr-un campionat.

DoRyN

Re: CS Universitatea Craiova - ASA Tirgu Mures

Mesaj de DoRyN » 28 Feb 2014, 16:44

Doar pentru Calu, daca mai ai unul, ca nea Marcy e cu logistica.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: CS Universitatea Craiova - ASA Tirgu Mures

Mesaj de romaad » 28 Feb 2014, 16:49

s9k3k3 scrie:terminati ma cu prostiile , a mai facut un antrenor miecuri pe desteptu' jucand cu un singur defensiv si nu a luat decat 6.

Toate marile echipe isi permit maxim 1-2 jucatori care sa nu faca permanent faza defensiva in rest toti vin si o fac ! Cum sa joci cu Sin , Ferfelea , Curelea , Valkis si Ganea? Pai iti da gol si o echipa de judet.

Daca echipa o sa fie cea prezentata de maximasport o sa ne facem de ras. Cum sa faca Ferfelea faza defensiva? aa ca vine la corner sau mai vine cu omul asta e partea a 2-a , dar faza defensiva cu siguranta nu o face. Plus ca un antrenor normal care sa zicem ar juca doar cu un singur inchizator nu ar pune un inchizator care e venit la echipa de 3 saptamani.

Sistemul e 4-2-3-1 cu Plesan +Ionescu/olandezul sau e belgian? :)( si o linie de 3 formata din Varga-Ferfelea-Ganea/Sin + Curelea.
ba dreaq, tu crezi ca jucam cu Real Madrid? Te astept cu o bere dupa meci, daca le dam minim doua!

Avatar utilizator
hanky panky
fanatic
fanatic
Mesaje: 3059
Membru din: 17 Noi 2008, 00:20

Re: CS Universitatea Craiova - ASA Tirgu Mures

Mesaj de hanky panky » 28 Feb 2014, 16:56

Pleșan revine în primul 11

micapi
Lua-te-ar kyron cu el in pesti

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: CS Universitatea Craiova - ASA Tirgu Mures

Mesaj de muttley » 28 Feb 2014, 17:09

romaad scrie:
s9k3k3 scrie:terminati ma cu prostiile , a mai facut un antrenor miecuri pe desteptu' jucand cu un singur defensiv si nu a luat decat 6.

Toate marile echipe isi permit maxim 1-2 jucatori care sa nu faca permanent faza defensiva in rest toti vin si o fac ! Cum sa joci cu Sin , Ferfelea , Curelea , Valkis si Ganea? Pai iti da gol si o echipa de judet.

Daca echipa o sa fie cea prezentata de maximasport o sa ne facem de ras. Cum sa faca Ferfelea faza defensiva? aa ca vine la corner sau mai vine cu omul asta e partea a 2-a , dar faza defensiva cu siguranta nu o face. Plus ca un antrenor normal care sa zicem ar juca doar cu un singur inchizator nu ar pune un inchizator care e venit la echipa de 3 saptamani.

Sistemul e 4-2-3-1 cu Plesan +Ionescu/olandezul sau e belgian? :)( si o linie de 3 formata din Varga-Ferfelea-Ganea/Sin + Curelea.
ba dreaq, tu crezi ca jucam cu Real Madrid? Te astept cu o bere dupa meci, daca le dam minim doua!
Nu e vorba de Real Madrid ci de aroganta. Trebuie sa respectam adversarul jucand cu cea mai buna echipa. Pentru noi meciul cu ASA e un meci decisiv. Daca pierdem meciul se duc toate sansele de a mai prinde locul 1... nu trebuie sa uitam ca noi suntem la 3 puncte in spate , dar cu 2 meciuri mai mult deci o infrangere ne-ar duce la 12 puncte.

Asta o sa si faca cei de la Mures, asteapta sa ne descoperim , iar noi daca jucam cu un singur inchizator .... gandeste-te ca toate atacurile vin fix pe fundasii centrali.

Din pacate n-am sa merg sambata la meci... fac pe babysitterul , dar sper sa-l vad la televizor (e televizat?)
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: CS Universitatea Craiova - ASA Tirgu Mures

Mesaj de sorialis » 28 Feb 2014, 17:51

TVR 1!
Vrei sa scapi de at berea, si bagasi un motive la care nu avem ce comenta? :):)

Eu o las pe fie-mea cu mami si cu inca o mami si fiica ei la mall.

baietii merg la meci!
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: CS Universitatea Craiova - ASA Tirgu Mures

Mesaj de muttley » 28 Feb 2014, 18:11

sorialis scrie:TVR 1!
Vrei sa scapi de at berea, si bagasi un motive la care nu avem ce comenta? :):)

Eu o las pe fie-mea cu mami si cu inca o mami si fiica ei la mall.

baietii merg la meci!
Cam asa ceva doar ca eu n-am copil :laughing: deci eu raman cu copilul altei persoane :D. Nu ca ar fi prima data cand ratez un meci din cauza asta , dar acum e mai urgenta treaba.

De aia am zis ca as fi vrut sa fie meciul pe la 3 ca sa pot ajunge :D. Acaum chiar nu inteleg de ce trebuie sa puna meciul la ora 5, de ex acum e ora 6 , iar temperatura nu e foarte placuta.

Daca as fi fost organizator (probabil asta e motivul pt care nu sunt) as pune toate partidele din toamna-iarna la ore accesibile si temperaturi cat mai normale. Cred ca orele cele mai potrivite pt perioada respectiva sunt 14:00 - 17:00 (in intervalul acesta sa se dispute meciul, dupa ora 5 nu mai e foarte placut).

Vad ca aia de la micapi il anunta pe Plesan ca fiind titular :)( nimic surprinzator :-D :-D cred ca o sa faca cuplul in mijloc cu Ionescu sau strainul adus in aceasta iarna.

BTW.... ala e olandez? belgian? nu stiu de ce , dar mie imi vine sa-i zic olandez :lol:

BTW2... chiar au scos aia meciul OLT-FCUC de la pariuri? Meciul se disputa 100%.

BTW3: stie cineva daca aia de la Mures au ajuns in Craiova? ar merge o alarma de incendiu urmata de o evacuare pe la ora 00:00 sau o nunta :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :)-
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: CS Universitatea Craiova - ASA Tirgu Mures

Mesaj de romaad » 28 Feb 2014, 20:32

1. e belgian

2. meciul e la 17 pentru ca se da la TVR 1. ora a fost stabilita cel mai probabil de televiziune!

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: CS Universitatea Craiova - ASA Tirgu Mures

Mesaj de muttley » 28 Feb 2014, 20:34

romaad scrie:1. e belgian

2. meciul e la 17 pentru ca se da la TVR 1. ora a fost stabilita cel mai probabil de televiziune!
in prime time :-D sa vezi ce audienta fac aia de la TVR. Chiar as vrea sa verific audientele dupa meciul de maine , dar nu prea ma pricep :D trebuie sa fie un site...
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Închis