CS Universitatea Craiova - ASA Tirgu Mures

Moderator: grup_moderatori

Închis

Victorie cu ASA Tg. Mures?

Poll ended at 28 Feb 2014, 17:50

Da
28
85%
Nu
1
3%
Egal
4
12%
 
Total votes: 33

DoRyN

Re: CS Universitatea Craiova - ASA Tirgu Mures

Mesaj de DoRyN » 02 Mar 2014, 20:00

O tot dati cu Stanga, ca el e vinovat, cand de fapt vad ca a fost o cadere fizica in repriza a doua. Desi probabil Stanga are partea lui de vina, cred ca pentru caderea fizica e si responsabilitatea preparatorului fizic.

Avatar utilizator
hanky panky
fanatic
fanatic
Mesaje: 3059
Membru din: 17 Noi 2008, 00:20

Re: CS Universitatea Craiova - ASA Tirgu Mures

Mesaj de hanky panky » 02 Mar 2014, 20:07

SCANDAL la CS U Craiova! Vestiarul oltean explodează

:laughing: :laughing: :laughing:

Contactat de FANATIK.RO, Ovidiu Stîngă l-a atacat pe Ferfelea şi a dezvăluit că va purta o conversaţie lămuritoare în zilele următoare. “Voi avea o discuţie cu Viorel Ferfelea să văd de ce a declarat aceste lucruri, Eu nu sînt sub nicio formă de acord cu ce a spus el după meci. Nu ştiu ce a fost în capul lui cînd a spus lucrurile astea. Totuşi, aş vrea să cred că era un pic obosit şi nu a gîndit corect ce a spus. Eu am adus la echipă un prepataror fizic din Olanda foarte bun, care a lucrat excelent cu jucătorii mei. Dacă băieţii aveau probleme fizice, atunci noi ne dădeam imediat seama în urma testelor de sînge pe care le-am făcut. Mai mult, pe jucătorii mei i-am testat în Antalya şi cu nişte aparate speciale. Vă repet, sînt total surprins de declaraţiile făcute de Ferfelea, iar noi nu am pierdut meciul din cauza faptului că am fi căzut fizic”, şi-a început Stîngă discursul.
Lua-te-ar kyron cu el in pesti

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: CS Universitatea Craiova - ASA Tirgu Mures

Mesaj de muttley » 02 Mar 2014, 20:43

Si eu am vazut ca a fost vorba si de o cadere fizica , dar daca Stanga zice ca nu a fost inseamna ca el e singurul vinovat. Numai cand ma gandesc la fazele respective imi vin toti dracii !!!!

Pai noi faceam pressing ca pe sintetic ! adica unul se ducea la jucatorul cu mingea iar ceilalti se uitau la el. Si asa cu probleme fizice tot Stanga e mare vinovat !!

Voi chiar nu vreti sa intelegeti ca noi nu am jucat fotbal? Ce fotbal e ala cu 3 pase intre fundasii centrali dupa care o minge lunga ! Pai doar amatorii joaca cu mingi lungi, daca Stanga a avut nevoie de 2 cantonamente sa joace cu mingi lungi inseamna ca nu e nici de divizia D.

Eu sper totusi ca jucatorii nu au respectat indicatiile tactice si au avut probleme fizice ca altfel e ingrijorator daca la modul asta a pregatit Stanga meciul. Nu e o noutate ca Stanga nu are capacitatea sa pregateasca echipa defensiv , dar nici macar sa stea in teren si sa faca pressing nu poate? Pai filozofia olandeza in asta consta ! un presing agresiv ce este sustinut de toata echipa.

Oricum Ovidiu a gresit grav primul 11 !! ca un mare , mare amator. Orice amator isi dadea seama ca o echipa nu poate sa joace 4-3-3 cu o linie de 3 in care ai doi jucatori (Ferfelea si Valskis) care nu fac faza defensiva ! + Sin si Ganea care la fel nu coboara in defensiva sa ajute fundasii laterali. (plus ca 4-3-3ul incercat a fost un 4-1-4-1, cu Ferfelea si Valskis care se calcau pe picioare in centrul terenului).

Sa speram ca o sa promovam cu Stanga , dar e un antrenor foarte slab. Mai are nevoie de macar 1-2 ani pentru a acumula experienta. In acest moment face niste greseli penibile.

Achizitiile au fost prost facute si lasa impresia ca cei care se ocupa de club nu au fost pregatiti. Fundasul dreapta e mediocru (cum ma asteptam) , iar Valskis a fost adus doar pt ca l-a refuzat Dinamo. Ce sa mai zic de belgianul ala care e cat un elefant. Singurul transfer ce cred ca a fost pregatit din timp a fost Varga. Noroc ca l-au nimerit pe Tomic, se vede ca e un jucator excelent in jocul aerian, ar avea nevoie de un coleg in defensiva care sa aiba viteza.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
Aditza
senior
senior
Mesaje: 401
Membru din: 24 Sep 2013, 20:34

Re: CS Universitatea Craiova - ASA Tirgu Mures

Mesaj de Aditza » 02 Mar 2014, 20:56

s9k3k3, frate...de ieri repeti aceleasi chestii. Ok..intelegem..este ca tine, dar totusi..Prea aberezi in unele chestii ..

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: CS Universitatea Craiova - ASA Tirgu Mures

Mesaj de Copacul » 02 Mar 2014, 20:57

s9k3k3, ma erijez in initiatorul unui grup care ar vrea sa te cunoasca, te bagi? :)
C O P A C U LImagine

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: CS Universitatea Craiova - ASA Tirgu Mures

Mesaj de muttley » 02 Mar 2014, 21:10

Aditza scrie:s9k3k3, frate...de ieri repeti aceleasi chestii. Ok..intelegem..este ca tine, dar totusi..Prea aberezi in unele chestii ..
cu ce am aberat in mesajul de mai sus. Daca imi zici cu ce am aberat , dar imi argumentezi , eu imi cer scuze.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
Aditza
senior
senior
Mesaje: 401
Membru din: 24 Sep 2013, 20:34

Re: CS Universitatea Craiova - ASA Tirgu Mures

Mesaj de Aditza » 02 Mar 2014, 21:16

De exemplu "Achizitiile au fost prost facute si lasa impresia ca cei care se ocupa de club nu au fost pregatiti."
Ce vrei sa iti demonstreze niste jucatori care sunt de cateva meciuri la echipa ? Sunt curios ce ai sa raspunzi..

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: CS Universitatea Craiova - ASA Tirgu Mures

Mesaj de muttley » 02 Mar 2014, 21:32

Aditza scrie:De exemplu "Achizitiile au fost prost facute si lasa impresia ca cei care se ocupa de club nu au fost pregatiti."
Ce vrei sa iti demonstreze niste jucatori care sunt de cateva meciuri la echipa ? Sunt curios ce ai sa raspunzi..
Pai as vrea sa-mi demonstreze ca joaca fotbal. As fi vrut ca Kvitanowski sa nu fie depasit si sa nu-l lase pe jucatorul mureasn sa vina de la 5m si sa-i fure mingea cand el se afla la 1m de ea. Sa urce in atac si sa fie capabil sa centreze.

As fi vrut ca Valskis sa joace fotbal si sa-l fi vazut pe teren. El nu a existat, a avut o faza cand a fost egoist, in rest nu a facut nimic. Nu a venit in defensiva , nu a recuperat mingi , nu a facut pressing , nu a scos om din joc.

As fi vrut de de la Vatajelu sa urce in atac si sa poata sa centreze o minge pentru Curelea. Costin nu a avut o minge buna pt lovitura de cap in tot meciul. Tot de la el as fi vrut sa nu dea cu mingea in fata si sa incerce sa construiasca, sa nu fie depasit in duelurile 1 contra 1.

As fi vrut sa joace toti ca Tomic, sa arate daruire si dorinta chiar daca ar fi facut greseli pt ca si Tomic a gresit , dar macar mi-a lasat impresia ca a pus inima.

edit: Cu exceptia lui Tomic, tie ti-a placut prestatia jucatorilor transferati in aceasta iarna? Ce au facut ei pe teren in meciul de ieri?
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: CS Universitatea Craiova - ASA Tirgu Mures

Mesaj de Ovidiu* » 02 Mar 2014, 23:11

Tu ai impresia ca o echipa se formeaza in cateva meciuri amicale? Ca aduni cativa jucatori si au relatiile de joc gata formate? Sa-mi bag picioarele, parca vorbesti din carti, din basme, parca acum ai vazut prima data fotbal. Ai numarat ma si tu macar cati jucatori noi au fost in primul 11? Stii ca pe linia de fund ai avut 4 fundasi care au jucat impreuna doar cateva meciuri amicale?
Nu stiu vere cum vezi tu fotbalul, dar nu e asa usor cum crezi, ca alftel toata lumea l-ar practica.
Ti s-a mai spus vorba asta: "Cand mai multi oameni iti spun ca esti beat, du-te si te culca" ! Pe bune varule, esti enervant, daca ti s-a cerut frumos sa te abtii, abtine-te ma in [cenzurat] mea. Ti-am inteles toti punctul de vedere, nu trebuie sa ne scrii aceleasi lucruri de mii de ori, ca iti garantez, ca spre deosebire de tine, noi intelegem.
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: CS Universitatea Craiova - ASA Tirgu Mures

Mesaj de DeuxEx » 02 Mar 2014, 23:22

Un dus rece care a venit bine. Ce ar fi insemnat sa pierdem calificarea in ultima etapa? Acum macar stim ca avem probleme, echipa nu este 100% promovata, cum fabulau unii (chiar dintre jucatori), si mai este mult de munca. Va aduceti aminte ca Urziceniul a promovat de pe 2 si a castigat ulterior campionatul?

Trimis de pe al meu HUAWEI P6-U06
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Dtristan
fanatic
fanatic
Mesaje: 1155
Membru din: 26 Apr 2006, 22:01

Re: CS Universitatea Craiova - ASA Tirgu Mures

Mesaj de Dtristan » 03 Mar 2014, 00:32

Nene sa dau iarasi mesajul in care Sekeke spune ca Stanga e cel mai bun antrenor din Divizia B? Nu va mai uitati in gura lui!
Unii au cantitate altii au calitate! Cantitatea se cumpara, calitatea se castiga!

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: CS Universitatea Craiova - ASA Tirgu Mures

Mesaj de muttley » 03 Mar 2014, 01:03

Ovidiu* scrie:Tu ai impresia ca o echipa se formeaza in cateva meciuri amicale? Ca aduni cativa jucatori si au relatiile de joc gata formate? Sa-mi bag picioarele, parca vorbesti din carti, din basme, parca acum ai vazut prima data fotbal. Ai numarat ma si tu macar cati jucatori noi au fost in primul 11? Stii ca pe linia de fund ai avut 4 fundasi care au jucat impreuna doar cateva meciuri amicale?
Nu stiu vere cum vezi tu fotbalul, dar nu e asa usor cum crezi, ca alftel toata lumea l-ar practica.
Ti s-a mai spus vorba asta: "Cand mai multi oameni iti spun ca esti beat, du-te si te culca" ! Pe bune varule, esti enervant, daca ti s-a cerut frumos sa te abtii, abtine-te ma in **** mea. Ti-am inteles toti punctul de vedere, nu trebuie sa ne scrii aceleasi lucruri de mii de ori, ca iti garantez, ca spre deosebire de tine, noi intelegem.
Nu stiu daca l-ar practica toata lumea sau daca tu il intelegi (nu e treaba mea) , dar cand vrei sa dai un raspuns taios... te rog sa te documnetezi inainte si sa-ti argumentezi ideile.

Vad ca ai marsat pe ideea ca au fost multi jucatori adusi in iarna si nu au relatii de joc, dar uiti ca si aia de la Mures au fost fix in aceeasi situatie (trebuia sa te documentezi inainte sa faci pe desteptu' cu mine).

Asa a aratat ASA in ultima partida din 2013:

Botoşer - Al. Dan, Gugu, Heil, Szilagyi - Onicaş, Vârtic - Bumba, Buhăescu, Danquah - Huiban

Asa a aratat ASA in partida cu noi(2014):

Botoşer - Tomozei, Gugu, Sepsi, Szilagyi - Ndoye, Onicaş - Buhăescu, Voiculeţ, Bumba - Hora

Cati jucatori sau regasit ieri in teren fata de echipa din 2013? Iti spun eu: Botoser , Gugu , Szilagyi , Onicas . Buhaescu si Bumba (a mai fost si Huiban care a intrat in 71)

Dar intr-adevar astia de la Mures au fost transferati la pachet cu relatiile de joc gata formate. Se pare ca "scuza" asta cu jucatorii nu prea tine asa ca te rog sa cauti alta. Noi am avut ieri pe teren 5 jucatori transferati in aceasta iarna ! in timp ce ASA a avut pe teren 6 jucatori diferiti fata de ultima etapa din 2013 dintre care 4 (Sepsi, Ndoye , Voiculest si Hora) au fost adusi pe ultima suta de metri si nu au luat contact cu echipa decat in cantonamentul din Turcia. Se pare totusi ca exista antrenori care reusesc sa stabileasca ceva relatii de joc intr-un cantonament.

Iar faptul ca noi am jucat cu o linie de fund complet noua nu este o scuza. Stanga a ales primul 11 deci el e vinovat, iar prin asta si-a aratat si valoarea ca antrenor. Ai idee ce rezerve am avut noi pe banca?

Rezerve CSUC la meciul cu ASA: Irimia, Velcovici, Patriche, Ljubinkovic, Serban, Ciju si Plesan. Deci Stanga putea sa foloseasca jucatori pe linia de fund ca Velcovici si Lubinkovic , dar a preferat sa foloseasca o line complet noua. Asta inseamna ca in cele doua cantonamente nu a fost capabil sa-si dea seama de potentialul respectivilor jucatori, a preferat sa riste cand avea pe banca 2 jucatori care mai jucasera meciuri.

Lasand la o parte treaba cu relatiile de joc, nu stiu de cat timp e nevoie in opinia ta ca o echipa sa invete sa faca pressing si sa stea in teren corespunzator.

Ti-am demonstrat ca si aia de la TG Mures au avut o echipa mult schimbata fata de tur, dar la ei relatiile de joc au reusit sa se formeze, la noi se pare ca e nevoie de 6 luni pentru a realiza asta.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

LiviuB

Re: CS Universitatea Craiova - ASA Tirgu Mures

Mesaj de LiviuB » 03 Mar 2014, 11:20

Sk3k3 - te grabesti. ia in consideratie 2 aspecte - ASA a adus 3 jucatori de la aceeasi echipa - CFR - deci relatiile dintre acestia erau deja formate. plus ca jucatorii adusi de Targu Mures sunt superiori la capitolul experienta. asta este, sunt sigur ca altfel vor fi lucrurile in viitorul apropiat.

THE LION
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 26 Sep 2005, 11:33

Re: CS Universitatea Craiova - ASA Tirgu Mures

Mesaj de THE LION » 03 Mar 2014, 11:29

La momentul actual, luati jucator cu jucator din primul 11, cele 2 echipe sunt sensibil egale. Diferenta este ca ASA a imprumutat jucatori iar noi am cumparat. Era un meci deschis oricarui rezultat. Din pacate am pierdut dupa o a doua repriza in care ne-am blocat. Daca se juca precum in prima repriza, castigam lejer. Intr-adevar, probabil ca experienta lui Sabau si-a spus cuvantul. Eu cred ca Stanga are potential si sper ca va reusi sa promoveze echipa.
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu, CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI !!!

Avatar utilizator
hanky panky
fanatic
fanatic
Mesaje: 3059
Membru din: 17 Noi 2008, 00:20

Re: CS Universitatea Craiova - ASA Tirgu Mures

Mesaj de hanky panky » 03 Mar 2014, 12:08

a fost 1-2 nu 1-6
o repriza a noastra
una a lor

hai ca nu e asa grav
Lua-te-ar kyron cu el in pesti

Închis