Olimpia Satu Mare - CS Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Reusesc baietii nostri?

Da
23
68%
Nu
4
12%
Cam greu
4
12%
Egal
3
9%
 
Total votes: 34

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Olimpia Satu Mare - CS Universitatea Craiova

Mesaj de SLH » 06 Mar 2014, 12:30

WhiteLionn scrie:Nu pot sa cred ca in sfarsit se face curatenie in fotbal. Dupa "scumpii" mei Borcea si Netoiu, astazi sistemul mafiot al lui Sandu a cazut. Sandu, Avram, Kassai, Alexandrescu, Dragomir etc... am trait s-o vad si pe-asta. Se pare ca si clonuta e pe faras. Un lucru e clar, orasul Craiova are in acest moment o singura solutie: negocieri intre chelios si investitorii CSU. Si asta repede, pana nu se alege praful. Cu CSU posibil dezafiliata, chiar probabil dupa ultimele zvonuri si cu o FCU in curul gol, neantrenata si fara puncte, o sa ramanem in cazul unei eventuale impacari sa ne batem spre sfarsitul campionatului la play-out si mai pierdem un an, cel putin. Asadar, fac un apel catre toti fanii Stiintei, indiferent de ce parte cred ei ca se afla adevarul: trebuie sa facem cu totii presiuni pentru o fuziune IMEDIATA, altfel e posibil sa ramanem cu buza umflata cu totii. Cu un Mititelu in faliment si o CSU exclusa n-avem niciun viitor, cu o uniune, chiar nedorita de multi dintre noi, avem un viitor macar. Probabil o sa fiu injurat de ambele tabere, dar nu vad alta solutie in situatia asta. Hai sa fim uniti si inteligenti pentru un bine comun. Astept reactii...
Dupa parerea mea excluderea/retrogradarea CSUC e preferabila fuzionarii cu echipa lui mititelu. Scapati de mititelu daca vreti sa deveniti interesanti, dar asta este imposibil pentru ca voi sunteti de fapt mititelu.

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: Olimpia Satu Mare - CS Universitatea Craiova

Mesaj de mihu » 06 Mar 2014, 12:45

pe aceeasi idee sunt si eu...nu ma intereseaza fuziunea atata timp cat mititelu este parte din ea, iar echipa familiei nici atat !!! mai bine relaxat ca pana vara trecuta decat fraierit si prostit zilnic de un analfabet !!!
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: Olimpia Satu Mare - CS Universitatea Craiova

Mesaj de Ovidiu* » 06 Mar 2014, 13:34

N-o sa ne excluda nimeni, stati linistiti ! Astea sunt mititelisme, trist pentru ei e ca pe toti ii intereseaza ce se intampla cu CS dupa alegerile astea, dar n-a zis unu ca o sa le fie si lor bine la echipa familiei.

Hai sa ne vedem noi de sustinut echipa si sa-i lasam pe ei sa abereze in liniste.
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Olimpia Satu Mare - CS Universitatea Craiova

Mesaj de SLH » 06 Mar 2014, 15:45

ASO organizeaza deplasarea la Satu-Mare:

Pret transport: 35 de lei / persoana (microbuz)
Bilet la meci: 0 lei / persoana(reciprocitate)

Cine vrea sa mearga sa-mi lase PM.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: Olimpia Satu Mare - CS Universitatea Craiova

Mesaj de alex.p » 06 Mar 2014, 22:10

Puneți glezna, nu osul!
Gica Craioveanu

Nu am făcut un meci bun deloc în repriza a doua, leilor. În afară de greșelile din apărare, Sin și Ganea, extremele, au fost foarte timizi. Nu înțeleg de ce. I-am remarcat pe amândoi încă de la primul meci al Științei pe care l-am văzut în sezonul ăsta. În special lui Sin îi prevăd un viitor foarte frumos. Sunt amândoi niște jucători foarte talentați și e cazul să realizeze asta. Lipsa de încredere e cea mai rea la un fotbalist. Încrederea în calitățile tale este cea care te face mare, în absența ei s-au ratat multe mari speranțe ale fotbalului. Sin și Ganea sunt tineri, dar nu sunt niște copii. Acum e momentul să explodeze, acum e momentul să-și ia inima în dinți și mingea la picior și să arate ce eu și alți oameni care se pricep la fotbal vedem la ei: că pot să facă diferența. Bumba arătat-o, sâmbătă, iar ei nu sunt mai prejos de Bumba.

Li s-a reproșat că n-au pus osul. Nu sunt de acord. Fotbaliștii talentați, cum sunt majoritatea alor noștri, nu trebuie să pună osul, niciodată în istoria fotbalului fotbaliștii de acest gen nu au ”băgat material”. Trebuie, ce-i drept, să decidă meciuri, dar e greu să ai sclipiri de geniu (amintiți-vă golul lui Ganea de la Oradea) la fiecare meci. Osul trebuia să-l pună închizătorul pe care (ce ghinion!) Craiova nu l-a putut avea în teren sâmbătă. La Satu Mare va fi și Adi Ionescu sau poate Jason Vandelannoite, care să pună osul. Dar o echipă mare nu prin asta câștigă meciuri. Sin, Ganea, Ferfekea, Valskis și Varga trebuie să pună glezna la treabă, nu oasele. Iar în gleznele lor am mare încredere, pentru că au glezne de brazilieni, mobile de parcă ar fi fost modelate, desculțe, de nisipul Copacabanei.

Un joc slab nu este o tragedie. Valoarea lotului nostru este, pentru un ochi de priceput, incontestabilă. Înfrângerile nu au cum să nu vină, dar trebuie tratate cu calm și liniște, ca niște simple accidente. Campionatul e lung, spune o vorbă din limba de lemn a comentatorilor sportivi. Dar da, puteți să râdeți, campionatul chiar e lung. Meciurile nu sunt eliminatorii, înfrângerile trebuie uitate repede, fără să le lași să-ți afecteze moralul. Hai, băieții! Avem încredere în voi, la Satu Mare trebuie să câștigați, pentru că sunteți echipa mai bună. Și, mai presus de asta, sunteți Universitatea Craiova.

Saviola
membru
membru
Mesaje: 142
Membru din: 23 Feb 2004, 02:14

Re: Olimpia Satu Mare - CS Universitatea Craiova

Mesaj de Saviola » 07 Mar 2014, 12:36

E momentul sa jubileze Sekeke. Da Sorici pe fb ca a fost lasat acasa Varga, in urma unei certi cu Stinga. A mai bagat el galuste pe pagina, pt ca apoi sa-i ironizeze pe cei care le-au inghitit (ce prostie...), dar acum nu cred ca e cazul. :mad:

sorin107

Re: Olimpia Satu Mare - CS Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 07 Mar 2014, 12:56

Saviola scrie:E momentul sa jubileze Sekeke. Da Sorici pe fb ca a fost lasat acasa Varga, in urma unei certi cu Stinga. A mai bagat el galuste pe pagina, pt ca apoi sa-i ironizeze pe cei care le-au inghitit (ce prostie...), dar acum nu cred ca e cazul. :mad:

nu cred a fost lasat acasa, a fost mogosanu la gds si a zis ca i-a avut la antrenament la echipa a 2-a pe izvoranu (in recuperare), ganea si carja lasati in afara lotului.

sorica e un *****, oricum.


http://www.gds.ro/Sport/2014-03-07/%22S ... ascensiune

Avatar utilizator
Aditza
senior
senior
Mesaje: 401
Membru din: 24 Sep 2013, 20:34

Re: Olimpia Satu Mare - CS Universitatea Craiova

Mesaj de Aditza » 07 Mar 2014, 14:52

Varga chiar a fost lasat acasa, este in Craiova la ora actuala. :-D

sorin107

Re: Olimpia Satu Mare - CS Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 07 Mar 2014, 15:29

Aditza scrie:Varga chiar a fost lasat acasa, este in Craiova la ora actuala. :-D
si ce s-a intamplat mai exact? de ce s-au injurat?

*Coco*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2307
Membru din: 14 Mai 2006, 00:04

Re: Olimpia Satu Mare - CS Universitatea Craiova

Mesaj de *Coco* » 07 Mar 2014, 16:01

Varga, out de la CS U, Dorel s-a întors la FC U!
http://www.fanatik.ro/exclusiv-varga-si ... lot-177878
Last edited by Anonymous on 07 Mar 2014, 17:48, edited 1 time in total.
Motiv: nu postati doar linkuri, adaugasi si o minima descriere!

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: Olimpia Satu Mare - CS Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 07 Mar 2014, 16:05

no problem, sa mearga la adevarati :P. Ajica e tot timpul cu salariile la zi

THE LION
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 26 Sep 2005, 11:33

Re: Olimpia Satu Mare - CS Universitatea Craiova

Mesaj de THE LION » 07 Mar 2014, 16:07

Hai ma ca asta cu salariul e aruncata de fanatik la deruta, sa faca scandal.
Sunt convins ca nu este adevarat.
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu, CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI !!!

*Coco*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2307
Membru din: 14 Mai 2006, 00:04

Re: Olimpia Satu Mare - CS Universitatea Craiova

Mesaj de *Coco* » 07 Mar 2014, 16:09

Aceeasi parere o am si eu, ar fi culmea pentru cateva zile de intarziere la ce salarii au sa faca gura la nivelul ligii secunde :-)
Dar bine cu Varga la cat de distrus e , nu ar fi exclus :)-

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: Olimpia Satu Mare - CS Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 07 Mar 2014, 16:11

Pai nu cred ca varga ar trebui sa spuna ca nu poate juca la o echipa care nu il plateste, el a jucat 10 ani la una!. Si era platit in paltoane!

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Olimpia Satu Mare - CS Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 07 Mar 2014, 16:24

Aici sunt doar doua variante.

1. Stanga a pierdut controlul echipei dupa rezultatul cu ASA. Posibil sa fi fost ceva probleme inca din cantonamente , dar fiinda era pregatrie s-au trecut peste ele. Acum la primul mare si umiltor esec !! aceste probleme au inceput sa iasa la iveala. Varga probabil ca l-a contrat pe Stanga din diferite motive ce nu au legatura cu partea financiara, iar reactia lui Stanga a fost excluderea.

2. Intr-adevar au fost ceva intarzieri , iar Varga s-a suparat. Nu cred ca ar trebui sa ne mire pt ca Varga nu are un super caracter.


Nu vreau sa fiu rau , dar parca asa a fost si cu Linkar :)(. Cred ca in eventualitatea unui esec , scaunului lui Stanga nu prea e stabil. E greu cand nu ai experienta sa te respecte jucatorii.

Am spus si acum cateva zile ca la inceput n-am avut incredere in Varga, dar acum avand in vedere situatia si jocul , el e singurul care ar putea aduce ceva nou. Se pare totusi ca prima parere a fost mai potrivita in acest caz.

http://www.fanatik.ro/exclusiv-varga-si ... lot-177878
Cu Dacian Varga a fost un incident la antrenament, iar el i-a comunicat ulterior lui Stîngă că nu face deplasarea. Atunci s-a luat hotărîrea excluderii sale, urmînd ca situaţia să o reglăm zilele următoare. În cazul lui Silviu Izvoranu este vorba doar despre forma lui sportivă. El a revenit după o serie de accidentări şi încă nu este la nivelul colegilor săi din punct de vedere fizic“, a spus Geolgău, care a negat problemele financiare de la club.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Închis