[Cupa Ligii] Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem?

Poll ended at 15 Iul 2014, 22:52

- obtinem calificarea
30
100%
- nu ne calificam
0
No votes
- obtinem calificarea, dar dupa minutele regulamentare
0
No votes
 
Total votes: 30

Thunder

Re: [Cupa Ligii] Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder » 17 Iul 2014, 11:21

Livius scrie:mai, mie Kay mi-a placut ieri, nu l-a invins nimeni la duelurile aeriene si nu a fost doar parerea mea. pana si rapidisti spuneau ca nu trece nimic de negrul ala.
Culmea, ieri fundasii centrali au fost mult peste restul echipei, dar mult! Mea culpa in legatura cu Kay, raman la parerea ca e mai lent decat stalpul dar s-a vazut ieri ca are experienta unui campionat cu echipe mai puternice decat la noi, plasament foarte bun, faultu` ala la care a luat galben la fel, foarte bine gandit, daca il lasa p-ala sa se duca si baga alunecare lua rosu direct.

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: [Cupa Ligii] Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de stuparu_alexandru » 17 Iul 2014, 11:34

Livius scrie:Alex, si eu am nervi cat casa, azi-noapte nu am putut sa dorm de draci. macar sa ne fi batut iasiul sau tg mures, nu astia. dar acum ce draq sa facem? o concluzie va putea fi trasa dupa 5-6 etape...

ce concluzie sa tragi peste 5-6 etape ? aceeasi ca in fiecare inceput de sezon, antrenor demis, ala nou vine si zice ca "nu au pregatirea de vara facuta bine, transferuri nereusite"...
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

sorin107

Re: [Cupa Ligii] Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 17 Iul 2014, 11:43

corect, nu kay a fost problema. kay chiar nu s-a miscat rau si a dat atat impresia de personalitate cand zbiera la unii colegi si impresia ca are ceva in cap la faultul de care zicea thunder mai sus.

problemele au fost multe, dar cred ca tin in mare de inspiratia antrenorului. dananae titular, madson titular, ivan titular, ivan schimbat prea repede, bancu schimbat cand baluta iesise din joc, plesan si ferfelea pe banca, herghelegiu folosit aiurea, etc.

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1742
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: [Cupa Ligii] Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de Nea Marin » 17 Iul 2014, 11:58

Inca n-a zis-o nimeni pe aia cu blatul. Brac, care ne-a dus in Liga 1, sa faca o greseala asa de infantila... :)-
STIINTA SUNTEM NOI !

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [Cupa Ligii] Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de gogu2005 » 17 Iul 2014, 12:12

nu stiu cum s-a vazut la TV dar de pe stadion s-a vazut un 4-4-3 parca desenat dar imobil si fara automatisme cu toate ca rapidul lasa niste culoare usor de exploatat.

extremele au fost singurele care au jucat fotbal, mijloc lipsa, aparare greoiae si cu multe greseli (incercau degajari si ii loveau pe coechipieri)

continuu sa cred ca nu s-a dorit castigarea acestui meci, poate din motive strategice, poate din motive de supraincarcare (sa evite accidentari sau oboseala aiurea intr-o competitie anonima inainte de inceperea campionatului). Daca s-ar fi dorit castigarea meciului era de-ajuns bagarea lui Plesan si lucrurile s-ar fi limpezit imediat. Nu inteleg cum poate fi Curelea acuzat cand el a fost folosit aiurea (un atacant masiv de careu pus in situatii de atacant cu viteza si tehnica) si totusi s-a zbatut tot meciul.

Eu sincer sper ca la meciul cu Pandurii sa vedem o alta echipa pt ca in meciul cu rapid clar a fost ceva experimental.
CRAIOVA NESUPUSA

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [Cupa Ligii] Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de gogu2005 » 17 Iul 2014, 12:15

Nea Marin scrie:Inca n-a zis-o nimeni pe aia cu blatul. Brac, care ne-a dus in Liga 1, sa faca o greseala asa de infantila... :)-

am zis-o eu ieri. este o posibilitate. nu stiu cat de reala dar ar avea o baza si nu neaparat vanzare de meci aiurea.
CRAIOVA NESUPUSA

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: [Cupa Ligii] Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de dxtr009 » 17 Iul 2014, 12:18

poze de la meci, care aveti?
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Cupa Ligii] Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de DarkComy » 17 Iul 2014, 12:18

Livius scrie:mai, mie Kay mi-a placut ieri, nu l-a invins nimeni la duelurile aeriene si nu a fost doar parerea mea. pana si rapidisti spuneau ca nu trece nimic de negrul ala.
Thunder scrie:
Livius scrie:mai, mie Kay mi-a placut ieri, nu l-a invins nimeni la duelurile aeriene si nu a fost doar parerea mea. pana si rapidisti spuneau ca nu trece nimic de negrul ala.
Culmea, ieri fundasii centrali au fost mult peste restul echipei, dar mult! Mea culpa in legatura cu Kay, raman la parerea ca e mai lent decat stalpul dar s-a vazut ieri ca are experienta unui campionat cu echipe mai puternice decat la noi, plasament foarte bun, faultu` ala la care a luat galben la fel, foarte bine gandit, daca il lasa p-ala sa se duca si baga alunecare lua rosu direct.
Eu raman la parerea ca acest Kay trebuie sa se ia de mana cu Dananae si sa plece. Kay nu a gafat grav la meciul asta, dar va garantez ca atunci cand o sa dea de un atacant/mijlocas ofensiv cu viteza, ori luam gol din cauza lui ori ne lasa in 10. Cred ca poate sa atinga maxim 10km/h. Faza aia cand l-a luat pe ala in brate mi s-a parut atat de penibila ca nici nu puteam sa-l injur ci doar sa rad.
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Thunder

Re: [Cupa Ligii] Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder » 17 Iul 2014, 12:23

Da` nu l-a facut nimeni viitoru` Fabio Cannavaro... Doar ca ieri in aparare nu prea a gresit mare lucru. Dananae nu stiu daca tre` sa plece, omu` nu prea a jucat constant in ultima perioada, desi de bine de rau a jucat intr-un campionat bunicel. Din ce tin eu minte cand juca in vremea lui buna si nu numai, mie nu mi se pare Dananae sa fie genu` de fundas care sa urce in atac, nu prea are ce cauta acolo, are o viteza bunicica dar nu foarte buna, nu poti sa mi-l pui pe ovidica sa are terenu` cap coada ca nu poate. El tre` folosit intr-un sistem in care fundasii laterali nu urca non stop in careul advers, adicatelea un sistem bazat mai mult pe atacuri pe centru, gen nu ce vrea jerryca sa joace Craiova acum :-D

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: [Cupa Ligii] Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de stuparu_alexandru » 17 Iul 2014, 12:28

eu astept pozele de la meciul cu rapid, in care vedem si noi cine sunt aia vanduti cu adevarat si cine pe cine conduce din spate si cine are cu adevarat interesul si se zbate ca fotbalul in craiova sa nu existe.
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

alex.giallorosso1927
senior
senior
Mesaje: 380
Membru din: 26 Apr 2014, 23:52

Re: [Cupa Ligii] Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de alex.giallorosso1927 » 17 Iul 2014, 12:36

phpBB [video]

Aici e repriza secunda. Prima repriza n-am gasit-o inca.

THE LION
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 26 Sep 2005, 11:33

Re: [Cupa Ligii] Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de THE LION » 17 Iul 2014, 12:38

M-am mai linistit si eu dupa meciul de ieri pe care l-am vazut pe stadion. Multa lume din Craiova la tribuna 0, cred ca jumatate erau olteni: Geolgau, Ungureanu, Tilihoi, Negrila, Donose, Gusti Calin, Cristescu (care era fiert de suparare impreuna cu un tip mai scund si tuns zero care nu stiu cine era dar suferea teribil), Barza (fostul sef de galerie), Beze, Neagoe, Costesin, ziaristi din presa locala (ex: Stancescu), alti oameni din club (ex: Pasarin). Mi s-a parut ca il vad si pe Cristi Ganea cu ei. A fost si Gogoasa la meci impracat intr-un trening visiniu cu gluga pe cap. De ce oare se tot plimba dupa echipa?
Desi am facut un joc slabut, nu meritam sa pierdem. Pe langa cele cateva ocazii mari am avut si un penalty clar la Mateiu. De golul luat nu mai e nimic de zis. Dananae poate fi cel mult rezerva. Mi-a placut de Neacsa din momentul in care a intrat. Poate ca ar fi trebuit incercat cu Plesan sau Ferfelea in locul lui Madson.
Gane si-a pus singur presiune. Daca nu castiga cu pandurii nu-l vad bine mai ales ca urmeaza Steaua iar apoi meciul cu Viitorul care poate deveni decisiv pentru el.
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu, CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI !!!

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1450
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: [Cupa Ligii] Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de gsm » 17 Iul 2014, 12:44

DarkComy scrie:
Livius scrie:mai, mie Kay mi-a placut ieri, nu l-a invins nimeni la duelurile aeriene si nu a fost doar parerea mea. pana si rapidisti spuneau ca nu trece nimic de negrul ala.
Thunder scrie:
Livius scrie:mai, mie Kay mi-a placut ieri, nu l-a invins nimeni la duelurile aeriene si nu a fost doar parerea mea. pana si rapidisti spuneau ca nu trece nimic de negrul ala.
Culmea, ieri fundasii centrali au fost mult peste restul echipei, dar mult! Mea culpa in legatura cu Kay, raman la parerea ca e mai lent decat stalpul dar s-a vazut ieri ca are experienta unui campionat cu echipe mai puternice decat la noi, plasament foarte bun, faultu` ala la care a luat galben la fel, foarte bine gandit, daca il lasa p-ala sa se duca si baga alunecare lua rosu direct.
Eu raman la parerea ca acest Kay trebuie sa se ia de mana cu Dananae si sa plece. Kay nu a gafat grav la meciul asta, dar va garantez ca atunci cand o sa dea de un atacant/mijlocas ofensiv cu viteza, ori luam gol din cauza lui ori ne lasa in 10. Cred ca poate sa atinga maxim 10km/h. Faza aia cand l-a luat pe ala in brate mi s-a parut atat de penibila ca nici nu puteam sa-l injur ci doar sa rad.
apld

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: [Cupa Ligii] Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de mihu » 17 Iul 2014, 12:45

eu raman la parerea ca ne trebuie un antrenor, cu Gane poti sa ii aduci si echipa mondialului ca nu faci mare branza !!! S-a facut decat jumatate din treaba corecta, adica schimbarea lui Balint...acum ramane sa astaptam si partea a doua, aducerea unui antrenor competent, altfel...Ieri nu exista nicio scuza ca nu am castigat !!!
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Cupa Ligii] Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 17 Iul 2014, 12:48

Livius scrie:mai, mie Kay mi-a placut ieri, nu l-a invins nimeni la duelurile aeriene si nu a fost doar parerea mea. pana si rapidisti spuneau ca nu trece nimic de negrul ala.
Suntem 2 .

Închis