[Etapa 1] Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte obtinem in prima etapa a sezonului?

Poll ended at 25 Iul 2014, 13:00

3
22
56%
1
7
18%
0
10
26%
 
Total votes: 39

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de muttley » 27 Iul 2014, 01:48

De asa smechere cifre a avut parte Valskis... nici n-a apucat sa transpire in tricoul Craiovei, sper sa nici nu apuce. Au fost doi din Lituania, fireste cel mai bun a ajuns la Dinamo, noi am luat ce au refuzat javrele.
Nu ai cum sa compari jucatorii oilor, pai Frasinescu asta cati ani are? Ce a facut el in viata lui? Gardos ala la 21 de ani juca in cupe europene si era la fel titular la nationala.
Important e sa ne vedem de treaba noastra si sa ne concentram pe echipele de nivelul nostru. Cand o sa dea CS 1,5 milioane pe un portar de la o echipa retrogradabila... atunci putem sa vorbim


PS Mai lasa ma transfermarkt, te inebuneste site ala.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

alex.giallorosso1927
senior
senior
Mesaje: 380
Membru din: 26 Apr 2014, 23:52

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de alex.giallorosso1927 » 27 Iul 2014, 01:50

Innebuneste nu ma innebuneste momentan e cel mai mare site de mercato din lume, mult peste tuttomercato si e cel mai "accurate" dpdv al valorii marilor jucatori, ca pe astia mici ai nostri ii actualizeaza slabut rau.

Thunder

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de Thunder » 27 Iul 2014, 01:51

alex.giallorosso1927 scrie:Sunt capos rau... Voua acum vi se pare ca steluta de atunci a luat jucatori buni, certitudini dar nu e asa.
Nu vad ABSOLUT nicio diferenta dintre Pintiliiu' lu' Pandurii de mijlocu' clasamentului si Mateiu de nationala de la Brasov.
De asemenea Steaua i-a luat atunci pe majoritatea tineri...Pintilii era 700.000 cand l-au luat, Tatarusanu era 300.000
Gardos in 2010 la Steaua era 300 de mii. Lato 600/// Adi Popa 500, Tatarusanu 500.

Curios cu ce argumente mai vi cand astia faceau mai putin ca Mateiu si Madson la vremea cand i-a luat tseaua.
Cu argumentu` ca habar n-ai fotbal amigo. Tu mi-l compari pe Pintilii care apare des pe la nationala cu Mateiu care a aparut odata, debutant. Nu zic ca n-ar putea fi Mateiu mai bun ca Pintilii, dar Pintilii era mai certitudine la Pandurii decat a fost Mateiu la Brasov cand a fost transferat. Gandeste-te ca Latovlevici era pe final de contract, d-aia a costat putin, Popa la fel, Tatarusanu era titular la nationala de tineret, etc. Nu mai abera. Conform transfermarkt-ului ajica avea echipa cu potential de castigarea cupei uefa, juma` din nationala de tineret a Romaniei. Unde e acum ajica si maretii jucatori ? :-D Transfermarkt`u ii dadea lu` Costea al mare cota de 4 bulioane, acum cat ii da ? :laughing:
Last edited by Thunder on 27 Iul 2014, 01:52, edited 1 time in total.

alex.giallorosso1927
senior
senior
Mesaje: 380
Membru din: 26 Apr 2014, 23:52

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de alex.giallorosso1927 » 27 Iul 2014, 01:52

Nu am spus CAT a dat steaua pe ei, am spus VALOAREA lor de la momentul in care au semnat cu steaua, cat valorau pe transfermarkt.

Edit: sa nu imi spui ca aia nu erau actualizati si ai nostri sunt ca e exact aceeasi chestie... Cat erau aia de supra/sub apreciati asa sunt si ai nostri.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de muttley » 27 Iul 2014, 01:55

cel mai "accurate" vezi ca tovarashu Rodriguez e cotat pe la vreo 40-50 de milioane, iar RM a dat vreo 80 pe el. E o mare porcarie, frate pretul unui jucator si de fapt pretul la orice in lumea asta este cel platit. Tu pentru o cana poti sa ceri 5 milioane ca nu o sa-ti dea nimeni.
Madson e cotat pe la 900k iar Curelea pe la 800k. Ce zici da cineva banii astia pe aia doi?


PS Vedeti ca pe Tatarusanu s-a dat doar 1,5 milioane o:
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Thunder

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de Thunder » 27 Iul 2014, 01:55

alex.giallorosso1927 scrie:Nu am spus CAT a dat steaua pe ei, am spus VALOAREA lor de la momentul in care au semnat cu steaua, cat valorau pe transfermarkt.

Edit: sa nu imi spui ca aia nu erau actualizati si ai nostri sunt ca e exact aceeasi chestie... Cat erau aia de supra/sub apreciati asa sunt si ai nostri.
Aia pana una alta au jucat in cupe europene, din primul sezon, s-a dovedit clar ca au valoare. Ai nostri mai au mult pana departe. Unii sunteti prea luati de val de rezultatul cu Pandurii. Daca puneti in balanta meciul cu rraped veti vedea ca momentan suntem destul de inconstanti. Mai avem nevoie de jucatori daca vrem sa ne batem cu oile si cu astra, petrolu` si ciuri burii.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de muttley » 27 Iul 2014, 01:59

Mai e nevoie de jucatorii sa ne batem cu alea mai slabe, cu Astra, Petrolul si Steaua ne trebuie cam o alta echipa, adica minim 12-13 jucatori.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

alex.giallorosso1927
senior
senior
Mesaje: 380
Membru din: 26 Apr 2014, 23:52

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de alex.giallorosso1927 » 27 Iul 2014, 02:01

Si stelei i-a trebuit timp sa se rodeze astia de i-a adus, talentati.
Dpdv al talentului nici noi ducem deloc lipsa basca Baluta e cu mult peste Tanase dpdv al tehnicii si vitezei chiar la momentul actual, la fel Nuno Rocha fata de orice mijlocas a avut steaua in ultimii 10-15 ani, mai mult in zona central-defensiva.

Steaua in primul an cand i-a luat pe aia a cam avut probleme, apoi cand a venit Reghe dupa 1 an au inceput sa apara rezultatele.
Asa si noi, care-i diferenta? NICIUNA! Ba da, noi avem un portar care deja creste de la meci la meci (tata a gafat mai mult intr-un meci decat a gafat Brac in toata cariera daca vrei sa o dau in penibilismul specific mie), Ivan e capitan la tineret luat titular meci de meci (ca mi-l pomenisi pe Tatarusanu cand pe la tineret era Pantilimon si saracu Tata in 3 ani a jucat 12 meciuri), madson a confirmat la vaslui si era vazut de steaua drept inlocuitor la mijloc pentru unu din aia 2 de ii lauzi tu pe aici...

Hai ca intelegi ca am dreptate

Pai ba' pana la urma cine p*la mea e Steaua?!

Ne-am distrat cu a 4-a echipa ca valoare, ca lot, ca antrenor din Romania, Baluta s-a distrat cu Nistoru' Frantei si cu Radutu de miliarde adus de Gigi... A si cu Erico de Montpellier si cu vedetele de la CiuriiPandurii... A si cu Momcilovici de 1 mil jumate

Thunder

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de Thunder » 27 Iul 2014, 02:03

Ba muttley las-o dracu, tot real madridu nu vrei sa-l transferam ? Lotul asta plus inca una bucata atacant bun, fundas central de viteza, 2 fundasi laterali - unu dreapta si unu stanga pt cand se retrage Baronu` (ca Ovidiu din ce-am vazut cu rraped s-a retras deja din activitate), un mijlocas central ofensiv ca Nuno Rocha = te bati la cupe europene cel putin. Pastrezi lotu` 2-3 ani, de preferinta cu acelasi antrenor (evident, nu ma refer la Jerry :cool: ) si faci ca oile, domini campionatu`.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de muttley » 27 Iul 2014, 02:08

Lasa ma ca nu te bati cu astia acum eu zic ca obiectiv realist de lupta la titlu pt ca asta inseamna sa te bati cu Astra si Petrolul, o sa putem abia peste 2 ani. Lotul actual trebuie curatat si sa pastram doar spuma, anul viitor aducem alti jucatori din care pastram alti 3-4 si tot asa pana ne strangem 18-21 de jucatori de valoare.

Pai din lotul actual peste vreo 2-3 ani doar Vatajelu, Baluta, Bancu, Mateiu si Brac ar putea sa mai ramana ca jucatori foarte importanti. Sa-l vedem pe Nuno Rocha in cateva meciuri, Neacsa la fel dar oricum pana in 8-9 jucatori.
Cu 13 jucatori nu castigi campionatul. Tu nu vezi ce rezerve au oile? Gardos era rezerva acum 1 an si ceva, Stanciu juca cate 40-60 minute, Iancu da gol si dupa nu joaca, Popa era rezerva lui Chipciu, Keseru e rezerva si el. Prepelita era rezerva, Filip tot rezerva, Radut nu prindea lotul, iar ieri noi nu puteam sa-i luam mingea.
Last edited by muttley on 27 Iul 2014, 02:10, edited 1 time in total.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Thunder

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de Thunder » 27 Iul 2014, 02:10

muttley scrie:Pai din lotul actual peste vreo 2-3 ani doar Vatajelu, Baluta, Bancu, Mateiu si Brac ar putea sa mai ramana ca jucatori foarte importanti. Sa-l vedem pe Nuno Rocha in cateva meciuri, Neacsa la fel dar oricum pana in 8-9 jucatori.
Pai si Curelea cu Ferfelea ? :-D Cu conu` Achim si conu` Madson ce-ai ?

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de muttley » 27 Iul 2014, 02:12

N-am nimic dar eu nu-i vad pe astia sa mai ramana inca 3 ani la nivel inalt. am editat mesajul de mai sus si ti-am zis cum sta treaba.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

alex.giallorosso1927
senior
senior
Mesaje: 380
Membru din: 26 Apr 2014, 23:52

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de alex.giallorosso1927 » 27 Iul 2014, 02:13

Eu ii vad mai multi, avem jucatori de viitor. Trebuie sa asteptam inca vreo 1-2 luni sa vedem cum se vor integra la nivelul L1 Herghelegiu, Avramia, Acka, Achim (mai duce 3 ani de voie), sa vedem daca-si revine Dananae... Avem o spuma chiar la momentul actual, de fapt avem un lot competitiv ce sa mai, are Jerry de unde alege si.. nu inteleg de ce il criticati dupa meciul asta... Mai dati-i credit

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/ ... 7635_o.jpg

S-a agitat omul pe margine, a introdus bine jucatorii pe care i-a introdus, Plesan si Rocha ca Neacsa a fost asa si asa... Ne-a adus un punct, am dominat, am avut sanse de gol cum rar mai vezi... Daca-i intrau lu' Curelea 2 boabe din alea n ocazii pe care le-a avut am fi obtinut o victorie superba.

Nu merita criticat Gane dupa meciul cu Pandurii!!! Cine-l critica si acum nu stie fotbal! Are pauza o saptamana de critici pana joaca cu Steaua.

Thunder

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de Thunder » 27 Iul 2014, 02:16

muttley scrie:Radut nu prindea lotul, iar ieri noi nu puteam sa-i luam mingea.
Ba las-o dracu, a avut 3 faze tot meciu` si nu puteam sa-i luam mingea ? :laughing:

alex.giallorosso1927
senior
senior
Mesaje: 380
Membru din: 26 Apr 2014, 23:52

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de alex.giallorosso1927 » 27 Iul 2014, 02:19

Pe transfermarkt vazui ca el a sutat de a scos-o Brac, nu stiam.

Închis