[Etapa 2] Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte ne intoarcem din prima deplasare a sezonului?

Poll ended at 02 Aug 2014, 00:38

3
14
37%
1
14
37%
0
10
26%
 
Total votes: 38

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 2] Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 03 Aug 2014, 02:01

Una peste alta, mergem inainte! Sper ca astia de baga bani la club sa se trezeasca timpuriu si sa aduca inca vreo 2-3 jucatori pe posturile deficitare. Nu de alta, dar mai bine bagi 500-800 k euro la timp, decat sa bagi in disperare 1.500.000 euro prin iarna, sa redresezi o situatie ce va parea fara iesire.
Brandan e un pas inainte. Mai trebuie facute 2-3 transferuri asemanatoare si da, putem spune ca avem sperante pentru o clasare in primele 8 echipe.
Un transfer fenomenal mi s-ar parea Gicu Grozav...
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 2] Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 03 Aug 2014, 02:15

de blixa » 03 Aug 2014, 00:42

Din mesajul asta nu retin decat atat: "bani de la stat". E singurul lucru de care mi-e frica. In rest, asteptarile unora sau altora sunt pur si simplu ridicole. Dar sintagma aia, "bani de la stat", nu e de bine, in cazul in care adevarul continut e mai mult de 10%.
Fii linistit - astea-s texte de la Mititelu.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 2] Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 03 Aug 2014, 02:21

Stire de putin cancan - cica inainte de meci la GSP s-ar fi dat ordin sa se elimine de pe site singurul articol care nu avea mistouri la adresa Craiovei; un amic din presa mi-a spus asta. Articolul ar fi stat pe site vreo 30 de minute, pina cind ordinul a venit de sus. Va fi razboi greu cu hoardele mititelului de la Bucuresti campionatul asta.

alex.giallorosso1927
senior
senior
Mesaje: 380
Membru din: 26 Apr 2014, 23:52

Re: [Etapa 2] Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de alex.giallorosso1927 » 03 Aug 2014, 02:22


Nu e vere fault la Rocha? :| Asa mi s-a parut si live.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 2] Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 03 Aug 2014, 02:30

de alex.giallorosso1927 » 02 Aug 2014, 18:22


Nu e vere fault la Rocha? :| Asa mi s-a parut si live.
Nu se vede bine; faza asta imi aduce aminte de golul luat cu Pandurii. Minge aiurea pierduta in treimea properie. Rocha avea doi adversari linga el - chiar nu putea sa strige cineva la el sa degajeze mingea ?

Dar asta e problema de antrenor - Gane spunea la o conferinta de presa ca el incurajeaza jucatorii sa dribleze. Asta e o timpenie cit casa - care ne costa in fiecare meci. Sint multi jucatori noi, e nevoie de timp - dar mi se pare ca Geri nu are treaba cu meseria de antrenor. Dupa teapa Codoban, cei de la club iau si teapa Geri.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 2] Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 03 Aug 2014, 02:39

Hai sa nu dam vina pe Gane pt prostia lui Rocha. Nu exista antrenor pe lumea asta sa-i zica lu' unu sa dribleze la marginea careului sau. Aici e vorba de experienta jucatorului. Fie ca acceptam sau nu, oile sunt o forta in romania, iar asta mic nu stia asta. A crezut ca astia sunt niste amatori si ca ii face el. Ce zici tu daca asta era in Portugalia si juca contra lui Porto sau Benfica, se apuca sa dribleze acolo? Eu zic ca n-a fost fault, posibil sa ma insel. Oricum primele 25 de minute au fost cele mai negre ale noastre din ultimele 12 luni. La fiecare faza de atac a oilor aveam impresia ca poate sa fie gol.

Cel mai important lucru este urmatorul. Ascultati cu atentia declaratia Gicanului, asta e presedintele ideal pentru noi, e un vis. Are tot ce ii trebuie plus ca e iubit si de presa. Aia de la digi l-au laudat. Fiti atenti ce coerenta are in discurs, ce dur este in discurs si cat de bine se face inteles. Din pacate a spus ca e greus a fie presedinte si e de inteles. E vorba de familie....

http://www.digisport.ro/Sport/FOTBAL/Co ... ua+craiova

PS un singur lucru de observat, nici el nu crede ca rezultatul este putin mincinos. Uitati-va la fata lui, este negru de suparare. Se vede ca sufera si de oameni ca el avem noi nevoie. Imi vine sa ma ridic in picioare cand aud interviul asta.

BRAVO GICANE !!!!!!! o:
Last edited by muttley on 03 Aug 2014, 02:41, edited 1 time in total.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Masive

Re: [Etapa 2] Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de Masive » 03 Aug 2014, 02:40

Vad ca mai toti au cate ceva cu noi. Pana si pisatul de porumbuie a oracait ceva la adresa noastra. Asta e, trebuie sa acceptam faptul ca in momentul de fata nu mai suntem campioana unei mari iubiri Nu stiu cum se abtine patronul. Eu as intra in direct si as incepe sa-i injur pe cativa luati la rand, macar sa aiba un motiv sa spumege la adresa echipei mele.


As vrea ca la primul trofei castigat sa li inmaneze jucatorilor cate o poza cu familia mititelu pe care sa urineze.

Thunder

Re: [Etapa 2] Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder » 03 Aug 2014, 04:22

Acu venii de la botez, n-am vazut meciu`, decat livetext de la copacel cand se mai trezea din socuri si-si aducea aminte si de mine. Eu zic ca nu e de disperat. Era o paine buna de mancat cu oile, pacat ca n-am avut tupeu mai mult in joc. Din alea 2-3 minute pe care le vazui, cam uzi intre picioare au jucat ai nostri. V-am zis mai demult oricum, oile vor scadea din retur, acum chiar si daca joaca prost, joaca din ce mai tin minte de la reghekampf si tot cad in picioare (exemplu la Aktobe - prima repriza au jucat ce le-a cerut galca, contraatacuri si stat la panda - si era sa ia 2-3 goluri, a 2a repriza au jucat ce si-au adus aminte de la reghekampf, s-au dus peste ei, au pus presiune si au scapat cu egalu`). Noi in schimb suntem la inceput, multi uitam ca azi am avut doar un inchizator disponibil (departe de mine gandul ca e neaaparat obligatoriu sa jucam cu 2 inchizatori dar azi jerryca a incercat sa faca gatuso din rocha si saracu` nu poate fi asa ceva niciodata). Jerry dupa umila mea parere trebuie sa ne paraseasca, e rudimentar, mult prea rudimentar pt acest proiect. Cu siguranta nu retrogradam cu el, asta si din cauza ca avem lot bun, dar nici cupe europene sau vreun titlu/cupa nu vom vedea sub comanda lui niciodata.

P.S. La multi ani Nea Marin.

P.P.S. Din ce-am vazut pe rezumat...
1) greseala la primul gol Kay, se duce sa-l dubleze pe Frasinescu desi nu era nevoie, lasa liber practic centrul careului, pe unde adi popa ii si depaseste pe cei 2. Daca-l scoteau in lateral nu cred ca o mai baga in poarta, era mult mai greu. Asta e mai mult greseala de nesincronizare, neomogenitate a celor 2 fundasi centrali.
2) In minutu` 10 e gol, m-am uitat si la poza de pe gesepeu, ala e in poarta clar. Dar hai sa zicem ca a fost faza grea si n-aveau cum sa-si dea seama in fractiunea aia de secunda, desi arbitrii aia de la aktobe n-au avut problema asta.
3) Golu` 2 al oilor e cu sanatate, nici Oliver Kahn n-o scotea p-aia, desi Brac a fost aproape...
4) La golu` 3 a gresit Kay, nu inteleg cum a lasat mingea aia sa treaca de el, ca-n curtea scolii.
5) Am avut vreo 2-3 ocazii bune, am vazut ca i-am pus si noi in pericol destul de serios. Daca ne mai gandim ca-n minutu` 10 trebuia sa fie 1-1, putea fi un cu totul alt meci. Chiar si la 2-1 poate nu ne mai desfaceam asa de grav cum am vazut pe atacurile oierilor, dar la 2-0 e greu sa mai joci bine. Sper sa ne refacem moralu` cu Viitoru` etapa viitoare :-D
6) Ce e ingrijorator e ca am vazut vreo 2 faze in care stelistii pasau in careul nostru de 16 m fara sa fie talonati de cineva, de parca pasau pe la mijlocu` terenului si nu era niciun risc...

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 2] Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 03 Aug 2014, 07:56

Eu am vazut o faza cand jucatorul oilor prinde mingea la marginea careului nostru de 6 m, iar fundasii nostrii centrali strangeau in centru, practic invitandu-l pe ala sa suteze la poarta. Noroc ca oierul s-a gandit ca e vreo gluma gen camera ascunsa si a ezitat cateva momente pana Kay si-a dat seama ca ala e complet liber, altfel ne-o luam.
Sper ca infrangerea asta sa ne aduca cu picioarele pe pamant, sa nu mai visam la nave stelare Enterprise, cand noi avem numai MIG-uri rusesti in echipa!

Send from Huawei P6 via Tapatalk!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

sorin107

Re: [Etapa 2] Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 03 Aug 2014, 08:13

Romaad - bancu e stangaci, nici n-o atinge cu dreptul. La fel si neacsa. Nu am vazut meciul, am vazut doar rezumatul si am citit comentariile voastre. Sa vedem cu viitorul ce-o sa fie.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 2] Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 03 Aug 2014, 08:15

Cu Viitorul ai o singura optiune - VICTORIA! Asta daca nu deschide seke threadul!

Send from Huawei P6 via Tapatalk!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

sorin107

Re: [Etapa 2] Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 03 Aug 2014, 08:21

Pai nu-l lasa si deschide-l tu ;) meciul cu viitorul trebuie castigat, mi se pare o echipa inferioara noua. Si daca nu castigi cu viitorul, de la cine sa mai speri la puncte in urmatoarele etape?

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1450
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: [Etapa 2] Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de gsm » 03 Aug 2014, 09:18

se vede clar ca a fost gol valabil.
http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/foto-a- ... 31431.html

conlizie: fratilor nu avem fotbalisti. este inadmisibil sa faci greseli elementare, eu nici in meciul cu pandurii nu mi-a placut cum a jucat echipa.

de brandan, am auzit ca acesta n-a mai jucat de un an de zile fiind accidentat, iar gane spunea ca are nevoie de jucatori care au meciuri in picioare. trebuia pastrat lotul cu care am promovat plus 3,4 transferuri. pai pana se vor omogeniza se termina returul si iarasi transferuri en-gross, iarasi omogenitate etc.

l-as vrea pe balaci director tehnic. vede in jucator daca este fotbalist sau nu. in tot ce a declarat el inaintea campionatului se adevereste.

ozzy

Re: [Etapa 2] Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de ozzy » 03 Aug 2014, 09:43

Eu nici nu m-aș mai obosi să comentez articolele apărute într-un ”ziar” care continuă să ne numească Craiolguța și publică un articol în care ne informează că mititelu a ținut cu steaua.(asta fiind o mare surpriză, [****], parcă mititelu nu ținea cu steaua și când juca el contra lor).
Ce mă surprinde însă e că nu luăm deloc atitudine la nivel de club față de aceste golănii. La următoarea conferință de presă i-aș invita frumos afară pe domnii de la gsp, trimițăndu-i la conferința de presă a Craiolguței.
Însă, până la urmă, noi trebuie să ne vedem de treaba noastră, presa de aici nu ne-a iubit niciodată, și pe vremea lui mititelu eram luați la mișto mereu, asta până când s-au prins marii gazetari că mititelu e un circar atât de desăvârșit, încât nu-și pot permite să-l ignore.

iuli

Re: [Etapa 2] Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 03 Aug 2014, 10:00

e cam nasol sa pierzi cu oile fara ca ei sa calce acceleratia la maxim,dar ca de obicei dupa o infrangere sintem retrogradati.
mi-a placut din nou Ivan,e fotbalist.mare atentie cum il crestem.
Vatajelu si Bancu au timp sa creasca,asta e riscul cand joci cu tineri:gresesc atunci cand ti-e lumea mai draga.
daca reusim sa batem viitorul iar ne umflam si jucam in cupele europene.parca de-aia imi place atitudinea conducerii cand nu e ton cu noi,cu suporterii,deloc.

Închis