[Etapa 3] Universitatea Craiova - Viitorul Voluntari

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce rezultat obtinem cu echipa lui Hagi?

Poll ended at 08 Aug 2014, 13:15

Victorie
34
85%
Egal
1
3%
Infrangere
5
13%
 
Total votes: 40

LiviuB

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Viitorul Voluntari

Mesaj de LiviuB » 11 Aug 2014, 14:30

pacat ca nu am facut 3-1 la inceputul reprizei a doua cand am avut 2 ocazii. altfel ar fi decurs meciul...
iar la golul 2 vina ii apartine lui Madson, dupa cornerul batut de noi, pe respingere, adversarul nu avea voie sa plece de lanaga el, asa s-a facut contraatacul ala la care i-a venit de hac Acka in stilul caracteristic :)

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Viitorul Voluntari

Mesaj de SLH » 11 Aug 2014, 15:50

La golul 2 al viitorului dupa parerea mea e si vina zidului care s-a spart. Daca ramaneau grupati era o executie mediocra in zid.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Viitorul Voluntari

Mesaj de cortinadampezzo » 11 Aug 2014, 21:00

SLH scrie:Depinde de unde te uiti, dupa mine cea mai mare probleme a noastra in momentul de fata sunt suporterii. Mai exact lipsa lor de organizare, de implicare si pana la urma de metalitate(nu se simt una cu clubul si de aia le e si usor sa critice si sa se distanteze de echipa dupa un esec, sunt ai care spun 'pierdura' nu 'pierduram'). Daca noi am fii la inaltime s-ar rezolva problemele de identitate/legitimitate mult mai repede.
.
Sezione s-a confruntat cu aceasta problema, fara success, in ultimii 10ani ai Mititelului. Cum poti avea asteptari acum cand jumate din suporterii de calitate sau nu, dar poate mai prezenti pe la stadion, au disparut?

Cat despre noua poveste cu tinerii de la nord .... Vehementa si patima "batraniilor" au tinut focul in inimi in oras. Atata timp cand nu mai exista acea suflare alb-albastra (corupta, platita sau cum o fi fost ea) atat cred ca tinerii au alte preocupari decat meciurile. Poate ca atunci era un trend, daca vroiai sa fii cineva veneai cu smecherii la meci. Ceea ce simt acum e ca lumea vine la meci din entertainment...ca la circ sau teatru de papusi.
Vina este a oamenilor din fotbalul craiovean cred eu...

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Viitorul Voluntari

Mesaj de blixa » 11 Aug 2014, 21:08

Torusi, sper sa nu ajungem ca suporterii CFR...
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Viitorul Voluntari

Mesaj de muttley » 13 Aug 2014, 19:51

Au publicat astia din Maxima o mica parte din cifrele lui Bancu, confirma ca a fost cel mai slab. Astept sa le vad si pe alea ale lui Ferfelea, dar eu tare cred ca o sa bage putin in ele ca sa nu dea prea rau.
Cifre horror pentru unul dintre remarcații primelor două meciuri, Nicușor Bancu, la meciul cu Viitorul: 12 mingi pierdute (cu tot cu pasele greșite) și nici una recuperată în doar 45 de minute jucate.

Pentru toate statisticile meciului cu Viitorul, cumpărați Maxima Sport vineri, 15 august
Intrebare, unde gasesc revista si cat costa? Sper sa nu bage in cifre, dar tare ma insel ca o s-o faca, asa au umflat si ultimele statistici. Si daca tot au contract cu InStat, sa puna frate cate pase ofensvie au dat, cate pase inapoi ca sa vezi exact cat de mult a fost incetinit jocul. Ca Ferfelea al meu in meciul asta numai la alibi statea.

La fel la Bancu, 12 mingi pierdute cu tot cu pase, dar din ce volum de joc? Ca data trecuta aveam un procentaj de pase reusite de 87%+ adica cu doar 2 procente mai mic decat a avut Real aseara. Chiar daca volumul de joc nu se compara ca Real a dat 513 pase complete, tot 87% mi se pare mare cat am avut noi.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Viitorul Voluntari

Mesaj de Copacul » 13 Aug 2014, 19:59

Revista apare vinerea la toate chioscurile de ziare din orasele Olteniei.
Dar, pentru impatimiti ca tine, exista posibilitatea abonamentului, daca vrei te invat eu cum
C O P A C U LImagine

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Viitorul Voluntari

Mesaj de muttley » 13 Aug 2014, 20:06

Nu fac abonament pt ca este posibil ca dupa 1-10 sept sa plec, dar am sa mi-o cumpar saptamanal daca o sa publice dupa fiecare meci cifrele jucatorilor. Cat costa? :)(
Acum ma facura curiosi astia cu cifrele, abia astept sa vina vineri :)( :-D
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Viitorul Voluntari

Mesaj de Copacul » 13 Aug 2014, 20:12

2 lei , numai pt tine
C O P A C U LImagine

Avatar utilizator
jianu_max
fanatic
fanatic
Mesaje: 1305
Membru din: 14 Apr 2006, 01:47

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Viitorul Voluntari

Mesaj de jianu_max » 13 Aug 2014, 23:47

Unde pleci,mai skeke?la amsterdam!fa legatura tu cu mesajul privat pe care mi l ai trimis...sau poate la curtici? sau poate esti bolnav si pleci la fundeni?
sunt mai mult decat perfect, sunt OLTEAN

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Viitorul Voluntari

Mesaj de muttley » 14 Aug 2014, 01:18

Pattaya [miti]


PS Cum pun mana pe ziar :)( am sa public cifrele. Ba Mantog, de acum inainte sa publicati si indexul fotbalistilor bazat pe cifre si alcatuit tot de InStat. :-D
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Mantzy
senior
senior
Mesaje: 498
Membru din: 25 Apr 2014, 14:36

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Viitorul Voluntari

Mesaj de Mantzy » 14 Aug 2014, 14:34

Ferfelea
pase reușite - 39
pase greșite - 5
recuperări - 5
mingi pierdute - 6
lovituri libere obținute - 6
lovituri libere provocate - 1
driblinguri reușite - 6

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Viitorul Voluntari

Mesaj de muttley » 14 Aug 2014, 14:45

Destul de slabute, interesant sa vedem din alea 39 de pase reusite cate sunt laterale sau in spate. Mantog, voi acolo la "redactie" cifre la cati parametri primiti? De exemplu aveti: km alergati, posesie in minute (asta e interesanta ca arata timpul efectiv de joc), indexul jucatorilor, dueluri aeriene, timp de poseie al jucatorului, zonele in care jucatorul x a fost cel mai activ, actiuni reusite si alte lucruri de acest gen.

In mod normal trebuie sa aveti acesti parametri, de fapt si mai multi parametri. O diagrama a paselor, a zonei in care sa focalizat cel mai mult atacul nostru,asezarea echipei pe faza ofensiva, defensiva, etc.

Cred ca lucrati cu InStat deci trebuie sa aveti mult mai multi parametri decat ce ai spus tu acolo.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Mantzy
senior
senior
Mesaje: 498
Membru din: 25 Apr 2014, 14:36

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Viitorul Voluntari

Mesaj de Mantzy » 14 Aug 2014, 15:09

Pe astea din Maxima le facem noi. Avem si InStat, dar alea nu vin in timp util ca sa apara in revista, mai mereu ajung cu intarziere mare.

In orice caz, ultima oara cand m-am uitat pe InStat, Bancu alergase cu cel putin 1 km mai mult decat oricine altcineva, 12,7 km la meciul cu Pandurii, de exemplu.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Viitorul Voluntari

Mesaj de muttley » 14 Aug 2014, 15:55

Adica cum le faceti voi ca nu inteleg? :)( Oricum cand vin si alea de la InStat, pune si tu aici pe forum sa vedem si noi.

Nu stiu cat alearga Bancu, dar sigur nu 12,7 km :)(. Este o greseala pe undeva pt ca 12,7 km nu prea alearga nimeni in fotbal timp de 90 min, de fapt cam 11,5-12,5km este o medie de varf a jucatorilor de prin germania. Nu stiu cat de des se depasteste aceasta cifra. Am mai vazut si jucatori care au atins 13, dar nu prea multi.

De ex in supercupa europei la Real au fost doar doi jucatori care au alergat peste 11km. Kross 11,5 si Marcelo 11,01, Iar de la Sevilla au fost 2 jucatori care au atins 12km, Vitolo 12,49 si Carriço 12,02. Deci imi e greu sa cred ca tovarashu Bancu e peste toti jucatorii astia cu 12,7 km.

Iar la Ferfelea e un mic semn de intrebare, are 89% pase reusite, pare imens. James care a jucat pe post cu el are 44 de pase si 40 reusite, adica 91%. Sigur nu mai bagati si voi putin in ele sa dea mai bine :)- :)-
Maine la 10 ma duc sa cumpar revista si sa vad acolo ce cifre sunt.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Viitorul Voluntari

Mesaj de FanStiinta » 14 Aug 2014, 17:44

Mantzy scrie:Pe astea din Maxima le facem noi. Avem si InStat, dar alea nu vin in timp util ca sa apara in revista, mai mereu ajung cu intarziere mare.

In orice caz, ultima oara cand m-am uitat pe InStat, Bancu alergase cu cel putin 1 km mai mult decat oricine altcineva, 12,7 km la meciul cu Pandurii, de exemplu.
Bancu poate sa alerge si 50 de km ca o face degeaba.. nu suntem la maraton aici.. te rog sa-mi spui daca poti cate preluari pe pozitie viitoare a facut, cate centrari bune a dat, cate pase pe culoar a dat.. ca asa pot sa dau si eu 50 de pase bune inapoi... poate mi se pare mie dar Bancu cel mai slab mijlocas al nostru..

Închis