Cupa Romaniei: CS FC Caransebes - C.S. Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Cine se califica?

Poll ended at 27 Sep 2014, 12:33

Universitatea Craiova
18
100%
CS FC Caransebes
0
No votes
 
Total votes: 18

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Cupa Romaniei: CS FC Caransebes - C.S. Universitatea Cra

Mesaj de muttley » 25 Sep 2014, 20:05

Niculae a zis ca Ben Youseff o sa fie dat afara si o sa-l dea gratis oricui vrea ca oricum primeste bani multi si e un mercenar, a format o banda de mercenari.
Poate ne bagam si il aducem pe mercenarul asta, pana in iarna nu o sa joace dar de acolo inainte o poate face. Oricum, m-am lasat putin luat de val, nu stiu daca avem bani sa-l aducem, dar....


PS: Doamne ajuta sa picam cu Mioveni :)( si pe teren propriu ca sa ne bagam :bad: in Niculescu o:

Pacat ca am dat peste Astra cand era in forma, liniste la echipa si cu Gane pe banca. :-( :-( :-(
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
jianu_max
fanatic
fanatic
Mesaje: 1305
Membru din: 14 Apr 2006, 01:47

Re: Cupa Romaniei: CS FC Caransebes - C.S. Universitatea Cra

Mesaj de jianu_max » 25 Sep 2014, 20:25

Mutley,nu cred ca putem pica cu mioveni...tu te duci la thunder?
sunt mai mult decat perfect, sunt OLTEAN

Masive

Re: Cupa Romaniei: CS FC Caransebes - C.S. Universitatea Cra

Mesaj de Masive » 25 Sep 2014, 20:30

Sper sa jucam cu asa2013 si sa-i scoatem

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Cupa Romaniei: CS FC Caransebes - C.S. Universitatea Cra

Mesaj de muttley » 25 Sep 2014, 21:03

jianu_max scrie:Mutley,nu cred ca putem pica cu mioveni...tu te duci la thunder?
Pai iar e dirijata asta? Cu doua urne??? Ce competitie mai e asta daca dirijezi tragerea si la optimi, ce sanse mai au cele slabe? In cupa trebuie sa fie sanse egale.

Acum cu exceptia oilor care joaca si o sa se califice, echipele sunt: TG Jiu, Galati, Suceava, Iasi, Mures, Rapid, CFR, Neamt, Brasov, Petrolul, Dinamo, Viitorul, U Cluj, Craiova, Mioveni, Steaua

Deci daca se face cu capi de serie trebuie sa fie doua urne in functie de clasamentul sezonului trecut.

Urna 1
Steaua
Petrolul
Dinamo
CFR
Pandurii
Ceahlaul
Otelul
U Cluj


Urna 2
Viitorul
Brasov
Craiova
Iasi
Rapid
ASA
Mioveni
Suceava


Daca se face asa cum zici tu, sper sa picam cu Galati sau U Cluj.

PS: Nu, merg direct la stadion.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Thunder

Re: Cupa Romaniei: CS FC Caransebes - C.S. Universitatea Cra

Mesaj de Thunder » 25 Sep 2014, 22:13

jianu_max scrie:baieti,ascultati la mine: mergeti la thunder...am fost de 2 ori. de fiecare data am facut un meci bun..in prima etapa am fost si cu otelul.berea?excelenta..thunder?mostra de ospitalitate!!garantez ca nimanui nu ii va parea rau!
Gracias! Totusi, lui muttley ii va parea sigur rau daca vine :-D
sorialis scrie:Bravo baietii!!!
Ce ziceti, sa-i acordam lui Thunder o sansa - sa vedem cat de buna e berea la el, avand in vedere ca a avut noroc cu topicul de azi, si a mai si fost la meci?

Thundere, daca nu ai Ciuc la sticla, nu vin!
Nu fusai la meci ca se basi mirea...er... masina :-) Asa e la batranete, soarta :mad:
Bere ciuc la sticla n-am, am la doza si iti dau pahar de la mine sa nu pui gura pe metal :cool: Eu va astept, dar sfatul meu e sa veniti inainte de cei de la sezione daca vreti sa prindeti locuri la masa, daca veniti cu o ora inainte de meci aveti toate sansele sa beti in picioare o:

alex21.mufc
suporter
suporter
Mesaje: 787
Membru din: 11 Sep 2014, 00:30

Re: Cupa Romaniei: CS FC Caransebes - C.S. Universitatea Cra

Mesaj de alex21.mufc » 25 Sep 2014, 23:17

Asta e un apropo sa stea baietii 2-3 ore la tine la magazin sa iti faca o paguba pozitiva buzunarului tau?
Lasa-ne cu astea, mai bine ia si mananca si tu ceva din banii de-i faci din furgoneta ca ai cam slabit.
Aka giallorosso!

Avatar utilizator
hanky panky
fanatic
fanatic
Mesaje: 3059
Membru din: 17 Noi 2008, 00:20

Re: Cupa Romaniei: CS FC Caransebes - C.S. Universitatea Cra

Mesaj de hanky panky » 26 Sep 2014, 00:06

muttley scrie:
jianu_max scrie:Mutley,nu cred ca putem pica cu mioveni...tu te duci la thunder?
Pai iar e dirijata asta? Cu doua urne??? Ce competitie mai e asta daca dirijezi tragerea si la optimi, ce sanse mai au cele slabe? In cupa trebuie sa fie sanse egale.

Acum cu exceptia oilor care joaca si o sa se califice, echipele sunt: TG Jiu, Galati, Suceava, Iasi, Mures, Rapid, CFR, Neamt, Brasov, Petrolul, Dinamo, Viitorul, U Cluj, Craiova, Mioveni, Steaua

Deci daca se face cu capi de serie trebuie sa fie doua urne in functie de clasamentul sezonului trecut.

Urna 1
Steaua
Petrolul
Dinamo
CFR
Pandurii
Ceahlaul
Otelul
U Cluj


Urna 2
Viitorul
Brasov
Craiova
Iasi
Rapid
ASA
Mioveni
Suceava


Daca se face asa cum zici tu, sper sa picam cu Galati sau U Cluj.
Optimile cupei, o singura manșă, pe 29 octombrie.
Universitatea va juca pe teren propriu dacă nu întâlnește una din echipele promovate in acest an.

Tragerea la sorti se va efectua din trei urne valorice, astfel:

URNA A (se vor împerechea cu echipele din URNA C, restul cu echipele din URNA B – toate vor juca în deplasare)
Steaua, Petrolul, Dinamo, CFR Cluj, Pandurii Tg. Jiu

URNA B (se vor împerechea 3 echipe cu urna A şi vor juca pe teren propriu, restul se vor împerechea între ele – echipele mai slab clasate în sezonul trecut vor juca pe “acasă”)
Ceahlăul Piatra Neamţ, Oţelul Galaţi, Universitatea Cluj, Viitorul Constanţa, FC Braşov, CSMS Iaşi, CS Universitatea Craiova, Rapid Bucureşti, ASA Tg. Mureş

URNA C (se vor împerechea cu echipele din urna A – vor disputa pe teren propriu meciurile)
Rapid CFR Suceava, CS Mioveni


FB GRUPPO-MAXIMA


{(rosu love verde) love albastru} love albastru
Lua-te-ar kyron cu el in pesti

Thunder

Re: Cupa Romaniei: CS FC Caransebes - C.S. Universitatea Cra

Mesaj de Thunder » 26 Sep 2014, 01:37

alex21.mufc scrie:Asta e un apropo sa stea baietii 2-3 ore la tine la magazin sa iti faca o paguba pozitiva buzunarului tau?
Lasa-ne cu astea, mai bine ia si mananca si tu ceva din banii de-i faci din furgoneta ca ai cam slabit.
Iti dai seama ca asta era, mama ce m-ai prins... In alta ordine de idei, iar te dai important ? Sa va las ? Pe tine si pe mai cine ? :cool: Sau ai schizofrenie, personalitati multiple, d-astea? :-D

UneKa
suporter
suporter
Mesaje: 899
Membru din: 17 Mai 2010, 00:11

Re: Cupa Romaniei: CS FC Caransebes - C.S. Universitatea Cra

Mesaj de UneKa » 26 Sep 2014, 02:41

Pai si daca cadem cu Iasi unde jucam? Ca Iasi a promovat tot dupa primul loc ca noi. Cine are o clasare mai slaba? Noi sau Iasi?
Otelul U Cluj Viitorul iasi si rapid sunt echipe cu care ne dorim sa cadem. e bine sa evitam Steaua CFR Petrolul si Tg Jiu.
As vrea sa jucam cu Dinamo acasa.

Thunder

Re: Cupa Romaniei: CS FC Caransebes - C.S. Universitatea Cra

Mesaj de Thunder » 26 Sep 2014, 02:57

Pai si de ce sa eviti Tg Jiu ? Daca maretu` jerry a scos egal cu ei dominandu-i tot meciu`, Cartu ce crezi ca le face?

UneKa
suporter
suporter
Mesaje: 899
Membru din: 17 Mai 2010, 00:11

Re: Cupa Romaniei: CS FC Caransebes - C.S. Universitatea Cra

Mesaj de UneKa » 26 Sep 2014, 03:03

TG Jiu nu mai este echipa din prima etapa. Este bine sa mergem cat putem de departe pentru ca reprezinta o sursa de imagine.
Alte echipe grele sunt Brasov Neamt Mures. Echipe de nivelul nostru teoretic dar luptatoare. Dinamo este un adversar excelent. Ne ofera expunerea de care avem nevoie si umplem stadionul. Daca e sa fie o echipa dificila mai bine Steaua decat Petrolul sau CFR.
Echipa asta are nevoie de un rezultat mare. O sa il facem in cupa daca picam cu Dinamo sau Steaua.
Cand o sa se stabileasca adversarii.

sorin107

Re: Cupa Romaniei: CS FC Caransebes - C.S. Universitatea Cra

Mesaj de sorin107 » 26 Sep 2014, 08:20

Daca picam cu oricine, mai putin cu muresul, jucam acasa (desi nu stiu cum ar fi cu iasiul). Din prima urna eu prefer pandurii sau dinamo, iar din urna B pe oricine putem bate.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: Cupa Romaniei: CS FC Caransebes - C.S. Universitatea Cra

Mesaj de Copacul » 26 Sep 2014, 12:13

Si cu Rrapid tot in deplasre joci. Sunt curios daca picam cu Iasi cum se alege gazda
C O P A C U LImagine

sorin107

Re: Cupa Romaniei: CS FC Caransebes - C.S. Universitatea Cra

Mesaj de sorin107 » 26 Sep 2014, 13:09

Copacul scrie:Si cu Rrapid tot in deplasre joci. Sunt curios daca picam cu Iasi cum se alege gazda

corect, i-am ratat pe tuciurii :)

Avatar utilizator
hanky panky
fanatic
fanatic
Mesaje: 3059
Membru din: 17 Noi 2008, 00:20

Re: Cupa Romaniei: CS FC Caransebes - C.S. Universitatea Cra

Mesaj de hanky panky » 26 Sep 2014, 13:15

phpBB [video]


FC Caransebeş - Universitatea Craiova
Lua-te-ar kyron cu el in pesti

Închis