[Etapa 10] FC Dinamo BuCUResti - CS Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Dresam javrele?

Poll ended at 05 Oct 2014, 18:25

Da (ii spargem pe fraieri, le dam 1-0 in minutul 5 si-i lasam sa se chinuie tot meciul cu autobaza)
23
70%
Nu (ne musca turbatii)
3
9%
Amanam pe data viitoare (egal)
7
21%
 
Total votes: 33

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 10] FC Dinamo BuCUResti - CS Universitatea Craiov

Mesaj de muttley » 06 Oct 2014, 00:35

care banner? Puneti si voi poze cu astea ca astia de la looktv sunt rupti, rar vezi transmisiuni mai proaste ca la ei. Dadeau o reluare cu un fault banal si au ratat tocmai o actiune foarte importanta a Craiovei....
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: [Etapa 10] FC Dinamo BuCUResti - CS Universitatea Craiov

Mesaj de stuparu_alexandru » 06 Oct 2014, 00:40

hanky panky scrie:un grup de adevarati la tribuna 0
au sarit pe gard si trimiteau flecme si alte
catre cartu ca e tradator
si traiau la maximum ocaziile cainilor

interesanta specia asta de "lei" care latra
din "lei" ajung si caini si ciori... mioare nu mai zic, caci cu eeeei este mititeeeeluuuu
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Thunder

Re: [Etapa 10] FC Dinamo BuCUResti - CS Universitatea Craiov

Mesaj de Thunder » 06 Oct 2014, 00:50

Bai nene abia imi revenii... Inca sunt nervos dar [****], asta e... Avusaram noroc sa scoatem punctu` dupa a 2a repriza, ca daca era sa ma uit doar la prima, trebuia sa-l vad pe stoican dupa meci cum l-am vazut si pe ogararu :-D Balgradean cam omu` meciului, nu prea inteleg de ce nu-l bagara pe Varga, Velcovici ar merge mai degraba in locul lui Vatajelu, e mult mai sigur la momentul actual, cel putin de cand a inceput turul, eu impresia asta o am... Acka daca facea alea 2 antrenamente poate nu mai ajungea asa intarziat la adversar sa-i dea ocazia sa ne intepe, nu prea fu penalty dar na, si daca fu, noi trebuia sa le dam inca 2 in prima repriza si nu mai discutam cu ei. Baluta ala dupa umila mea parere trebuie imprumutat sa mai invete o centrare, o pasa, chestii d-astea, ca s-ar parea ca nu le stapaneste prea bine. Rocha asa slab cum il vad unii, e mult mai bun acolo decat Baluta, Rocha face pressing agresiv in jumatatea adversarului, centreaza aproximativ la fel de prost dar mult mai des, in fine... Pacat, mare pacat! Si mai ales din cauza ca azi era o victorie cu atat mai dulce cu cat il comemorau pe Haldan.
JustME scrie:da e bun si un punct dar pacat ca ne multumiram cu putin. impresia mea (dupa jocul din prima repriza) e ca puteam mai mult. dinamo e slaba rau, de foarte multa vreme n-am vazut o echipa a lui dinamo atat de slaba.
Nu stiu daca ai observat da-n fiecare an zicem asta, daca o mai tinem asa 2-3 ani retrogradeaza dinamu :)( Nu sunt ironic, chiar asa sta treaba, eu tin minte ca prima data cand am zis asta era cand antrena Fane Stoica si doar ce ne obisnuisem cu Woobay :cool: N-a fost sa fie, tot egal am scos, tot la ei... Trebuie totusi sa observam faptul ca de ceva timp nici cainii nu ne mai bat la ei acasa, deci ceva progres e pt noi, speram ca data viitoare sa le bagam mortu`n casa, daca s-ar putea, tot in ziua in care a murit haldan.
sorialis scrie:Muttley: mars la tine pe topic!
Asta fu cu ghinionu`! Vacanta pt muttley pana se termina turu` sa avem si noi noroc ca p-al meu vad ca l-a cam stricat.

Avatar utilizator
ssebastyano
suporter
suporter
Mesaje: 557
Membru din: 27 Ian 2005, 13:29

Re: [Etapa 10] FC Dinamo BuCUResti - CS Universitatea Craiov

Mesaj de ssebastyano » 06 Oct 2014, 01:12

Rezultat just. Joc destul de consistent al Craiovei si trebuie sa recunoastem ca este o diferenta enorma intre ceea ce vedem acum pe teren si ce vedeam cu Gane antrenor.
La cum a jucat echipa in seara aceasta nu prea avem de ce sa ne plangem. Arata bine nu a lasat spatii pentru adversar, nu ne-a dat emotii s.a.m.d.
Totusi vad ca multi uita ca echipa noastra are statutul de nou-promovata dar in Stefan cel Mare nu am mai jucat atat de bine in ultimii 15 ani decat cu Piturca antrenor. Trec totusi peste acel 4-4 care nu avea nicio miza...
In rest tin sa felicit si suporterii care au fost pe stadion iar in cele cateva secunde in care s-a vazut coregrafia mi s-a parut una interesanta. Astept mai multe poze si poate si ceva video de la Sezione care stiu ca in general au grija la astfel de "detalii".

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Etapa 10] FC Dinamo BuCUResti - CS Universitatea Craiov

Mesaj de DarkComy » 06 Oct 2014, 01:27

When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 10] FC Dinamo BuCUResti - CS Universitatea Craiov

Mesaj de muttley » 06 Oct 2014, 01:37

Comy, multumesc. Si al dinamovistilor? Ma intereseaza doar bannerul care face referire la noi.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Thunder

Re: [Etapa 10] FC Dinamo BuCUResti - CS Universitatea Craiov

Mesaj de Thunder » 06 Oct 2014, 02:53

Au fost de fapt vreo 2... 1 de la sudul lor si 2 de la nord.
1. Echipe de traditie dispar, datorita unor asa zisi ultrasi si primar
2. Bine ati venit inapoi. Pardon, credeam ca U Craiova sunteti voi

LiviuB

Re: [Etapa 10] FC Dinamo BuCUResti - CS Universitatea Craiov

Mesaj de LiviuB » 06 Oct 2014, 08:31

Prea usor le-a pus-o balaj pe var. Oricum, e de apreciat faptul ca si-au pastrat cumpatul dupa egalare si au inchis jocul. Nu iti orice echipa reuseste asta. Una peste alta e un rezultat bun.

Avatar utilizator
robert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1099
Membru din: 11 Mai 2009, 18:37

Re: [Etapa 10] FC Dinamo BuCUResti - CS Universitatea Craiov

Mesaj de robert » 06 Oct 2014, 09:41

Mesaje dinamo
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

sorin107

Re: [Etapa 10] FC Dinamo BuCUResti - CS Universitatea Craiov

Mesaj de sorin107 » 06 Oct 2014, 10:24

bun rezultat pana la urma, desi cainii erau de batut.

remarc inca o data, din pacate, meciul slab facut de curelea. dupa parerea mea e departe de forma pe care-a avut-o in B si in startul sezonului. parca nu se mai bate, nu mai poate alerga si in afara de asta nici nu mai castiga atat de multe dueluri si mingi cu adversarii. eh, sper sa fie doar o pasa proasta acum. poate merita incercat si ivan cate-un pic asa. baluta dezastru, ca de obicei.

madson fotbalist, varule. greu o sa-i fie lui mateiu sa intre titular cand o sa fie apt si brandan.

in iarna sau cel tarziu vara viitoare trebuie sa facem o curatenie adevarata in lot, dupa parerea mea. trebuie renuntat la jucatorii terminati si cu salarii mari si adusi altii cu foame si cu valoare. i-as imprumuta pe brac sau straton, baluta, herghelegiu, avramia, eventual sin ca sa prinda meciuri in picioare. as renunta definitiv la dananae, valskis, ferfelea, varga, poate si plesan si izvoranu, care nu cred ca ne mai pot ajuta foarte mult.

Avatar utilizator
hanky panky
fanatic
fanatic
Mesaje: 3059
Membru din: 17 Noi 2008, 00:20

Re: [Etapa 10] FC Dinamo BuCUResti - CS Universitatea Craiov

Mesaj de hanky panky » 06 Oct 2014, 11:05

ozzy scrie:Era să uit: felicitări galeriei! Imi venea să sar gardul si să alerg la voi.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Lua-te-ar kyron cu el in pesti

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Etapa 10] FC Dinamo BuCUResti - CS Universitatea Craiov

Mesaj de DarkComy » 06 Oct 2014, 11:20

ozzy scrie:Era să uit: felicitări galeriei! Imi venea să sar gardul si să alerg la voi.
A fost destul de multa lume din Bucuresti. Ma asteptam sa fim vreo 70. Cica am fi fost cam vreo 358 conform jandarmilor. Din Craiova am inteles ca au venit cam vreo 110-120.

Au fost niste momente cand s-a cantat si sarit superb (asteptam video si poze de la sezione :)( )
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
hanky panky
fanatic
fanatic
Mesaje: 3059
Membru din: 17 Noi 2008, 00:20

Re: [Etapa 10] FC Dinamo BuCUResti - CS Universitatea Craiov

Mesaj de hanky panky » 06 Oct 2014, 11:24

DarkComy scrie:
ozzy scrie:Era să uit: felicitări galeriei! Imi venea să sar gardul si să alerg la voi.
A fost destul de multa lume din Bucuresti. Ma asteptam sa fim vreo 70. Cica am fi fost cam vreo 358 conform jandarmilor. Din Craiova am inteles ca au venit cam vreo 110-120.

Au fost niste momente cand s-a cantat si sarit superb (asteptam video si poze de la sezione :)( )
358+
ascunsi prin tribune
Lua-te-ar kyron cu el in pesti

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: [Etapa 10] FC Dinamo BuCUResti - CS Universitatea Craiov

Mesaj de stuparu_alexandru » 06 Oct 2014, 11:45

daca portarul dinamovistilor n-avea reflexul ala de senzatie, la 2-0... nu mai pierdeam niciodata.
totusi, mi s-a parut ca au fost cam lipsiti de reactie in repriza a doua. sa te faca stoican (fara experienta) cand tu ai doi antrenori (numai cartu ii depaseste si pe sandoi si pe stoican) mi se pare cam aiurea.

sa nu ai reactie la mutarile aluia, la felul in care au intrat in joc in repriza a doua. asta e singura mea nemultumire.
parca vedeam meciul cu viitorul, cand la 2-0 pt noi, gane i-a bagat pe toti cu fundul in poarta si am facut egal.
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
jianu_max
fanatic
fanatic
Mesaje: 1305
Membru din: 14 Apr 2006, 01:47

Re: [Etapa 10] FC Dinamo BuCUResti - CS Universitatea Craiov

Mesaj de jianu_max » 06 Oct 2014, 12:21

Cu viitorul nu am avut niciodata 2-0
sunt mai mult decat perfect, sunt OLTEAN

Închis