[Etapa 10] FC Dinamo BuCUResti - CS Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Dresam javrele?

Poll ended at 05 Oct 2014, 18:25

Da (ii spargem pe fraieri, le dam 1-0 in minutul 5 si-i lasam sa se chinuie tot meciul cu autobaza)
23
70%
Nu (ne musca turbatii)
3
9%
Amanam pe data viitoare (egal)
7
21%
 
Total votes: 33

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: [Etapa 10] FC Dinamo BuCUResti - CS Universitatea Craiov

Mesaj de stuparu_alexandru » 06 Oct 2014, 12:38

jianu_max scrie:Cu viitorul nu am avut niciodata 2-0

ce dracu, chiar nu-mi aduc bine aminte.... in orice caz, stiu c-am condus la pauza.

ps : da, ai dreptate, in orice caz, voiam sa zic, faptul ca desi am condus la pauza, ne-am bagat cu fundul in poarta cand trebuia sa jucam la fel.

macar la dinamo se mai intelege... na, 1 pct. dar dupa cum au aratat aia in prima repriza...
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

veteranu
senior
senior
Mesaje: 406
Membru din: 19 Apr 2006, 10:07

Re: [Etapa 10] FC Dinamo BuCUResti - CS Universitatea Craiov

Mesaj de veteranu » 06 Oct 2014, 13:01

hanky panky scrie:
DarkComy scrie:
ozzy scrie:Era să uit: felicitări galeriei! Imi venea să sar gardul si să alerg la voi.
A fost destul de multa lume din Bucuresti. Ma asteptam sa fim vreo 70. Cica am fi fost cam vreo 358 conform jandarmilor. Din Craiova am inteles ca au venit cam vreo 110-120.

Au fost niste momente cand s-a cantat si sarit superb (asteptam video si poze de la sezione :)( )
358+
ascunsi prin tribune
multi ascunsi prin tribune, noi am fost trei. am stat la 0, fix langa gardul dinspre pch. la golul dinamovistilor am numarat eu vreo 15-20 care nu s au manifestat in jurul nostru.
erau fierti caini, nu ne plac deloc, dar ma asteptam la mai multa incordare din partea lor.

si sa ma mai lase cu echipa adevarata, etc. cum la steaua gigi nu are stema, nu cred cala dynamo au ei stema veche (de ce credeti ca au schimbat o complet?) sau palmaresul?

in alta ordin de idei: AVANTI SEZIONE!!!! bravo!

Avatar utilizator
hanky panky
fanatic
fanatic
Mesaje: 3059
Membru din: 17 Noi 2008, 00:20

Re: [Etapa 10] FC Dinamo BuCUResti - CS Universitatea Craiov

Mesaj de hanky panky » 06 Oct 2014, 13:06

Tribuna 0
Fix la gard
Stateam singur pe randul doi
Vedeam numai poarta cainilor
In rest numai bancile de rezerva
Prost stadion

Vreau sa-l cunosc pe nebunul ala care se crede antrenor
Alerga pe platforma de la oficiala
Last edited by hanky panky on 06 Oct 2014, 15:58, edited 1 time in total.
Lua-te-ar kyron cu el in pesti

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa 10] FC Dinamo BuCUResti - CS Universitatea Craiov

Mesaj de SLH » 06 Oct 2014, 14:03

Coregrafia a fost formata din 80 de pancarde unice cu cladiri reprezentative, dar si simple case si blocuri din Orasul Nostru. Toate mesajele Sezione Ultra' 2000 au fost interzise, desi niciunul dintre ele nu a putut fi incadrat in niciun paragraf din regulament, dinamo - echipa militiei!

Mai multe poze de la meci https://www.facebook.com/media/set/?set ... 424&type=3 . Am avut un om pe pista si o sa punem si un filmulet ceva mai tarziu.

Nu prea imi vine sa cred ca am fost 358, dar am fost cu siguranta peste 200 si in acelasi timp peste asteptarile mele. Multi oameni vechi reactivati, dar si pusti aflati la prima deplasare in groapa.

Hai sa ne facem un scop, sa fim 1.000 la anul in groapa. Cand se trage programul sa ne pregatim deja, sa fim liberi, sa avem bani, sa nu mai stam printre catei sa pregatim o cregrafie si mai misto. Eu spun ca e realizabil.

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Etapa 10] FC Dinamo BuCUResti - CS Universitatea Craiov

Mesaj de DarkComy » 06 Oct 2014, 14:53

Nici eu nu cred totusi ca am fost 358, deoarece din cele 200 de bilete, m-am intors cu 100 acasa.
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1450
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: [Etapa 10] FC Dinamo BuCUResti - CS Universitatea Craiov

Mesaj de gsm » 06 Oct 2014, 16:40

hanky panky scrie:Tribuna 0
Fix la gard
Stateam singur pe randul doi
Vedeam numai poarta cainilor
In rest numai bancile de rezerva
Prost stadion

Vreau sa-l cunosc pe nebunul ala care se crede antrenor
Alerga pe platforma de la oficiala
acel domn este amigo-ul echipei si din pacate este surdo-mut. ii spun MUTU.

Avatar utilizator
hanky panky
fanatic
fanatic
Mesaje: 3059
Membru din: 17 Noi 2008, 00:20

Re: [Etapa 10] FC Dinamo BuCUResti - CS Universitatea Craiov

Mesaj de hanky panky » 06 Oct 2014, 16:48

gsm scrie:
hanky panky scrie:Tribuna 0
Fix la gard
Stateam singur pe randul doi
Vedeam numai poarta cainilor
In rest numai bancile de rezerva
Prost stadion

Vreau sa-l cunosc pe nebunul ala care se crede antrenor
Alerga pe platforma de la oficiala
acel domn este amigo-ul echipei si din pacate este surdo-mut. ii spun MUTU.
mda
am aflat mai multe prin birou
de la niste dinamovisti
Lua-te-ar kyron cu el in pesti

JustME

Re: [Etapa 10] FC Dinamo BuCUResti - CS Universitatea Craiov

Mesaj de JustME » 06 Oct 2014, 17:50

imi place linistea de dupa meci. imi place ca nu s-a facut, din partea clubului, foarte mult tam-tam in ceea ce priveste penaltiul ala acordat extrem, extrem de usor. daca era ajica in club facea spume la gura trei saptamani pe baza fazei respective. e drept ca in Romania daca nu tipi si nu te vaiti si nu te auto-victimizezi nu te ia nimeni in seama. dar mai bine asa decat cu clasica tiganie booveana care acompania orice final de meci.

uite ca pana la urma cine are ochi sa vada vede:

Panduru: "La cum a căzut Alexe, nu aveai cum să nu dai penalty"

http://www.dolce-sport.ro/fotbal/fotbal ... amo-40597/

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 10] FC Dinamo BuCUResti - CS Universitatea Craiov

Mesaj de muttley » 06 Oct 2014, 19:34

sorin107 scrie:bun rezultat pana la urma, desi cainii erau de batut.

remarc inca o data, din pacate, meciul slab facut de curelea. dupa parerea mea e departe de forma pe care-a avut-o in B si in startul sezonului. parca nu se mai bate, nu mai poate alerga si in afara de asta nici nu mai castiga atat de multe dueluri si mingi cu adversarii. eh, sper sa fie doar o pasa proasta acum. poate merita incercat si ivan cate-un pic asa. baluta dezastru, ca de obicei.

madson fotbalist, varule. greu o sa-i fie lui mateiu sa intre titular cand o sa fie apt si brandan.
Poate ca era mai interesant sa vedem Rocha - Bawab in meciul de aseara din primul minut pt ca in prima repriza chiar n-am jucat cu minge lunga, pe jos direct catre poarta, iar in a 2-a la 0-1/0-2 sa intre Curelea sa tina de minge acolo in fata.
Oricum oricine poate sa greseasca primul 11 si chiar partea tactica, in prima repriza am fost la cel mai inalt nivel, in a 2-a am cazut definitiv. Acum aceasta caredere se mai pune si pe faptul ca Dinamovistii si-au revenit, valoarea lor n-a fost aia din prima repriza, plus ca au bagat 2 varfuri care erau acolo in fata.
Pacat totusi de partida excelenta a lui Madson, a avut ala niste recuperari si interceptii de zile mari. Poate mai pun aia din maxima cifrele sa vedem cate recuperari si dueluri castigate a avut Madson, dupa parerea mea a fost cel mai bun jucator de camp aseara, de la ambele echipe !!!!
Si mai mare pacatul e ca Bawab nu a ales o finalizare la firul ierbii :-( :-(
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 10] FC Dinamo BuCUResti - CS Universitatea Craiov

Mesaj de muttley » 06 Oct 2014, 20:39

Sorin Cartu pe digisport !! chiar in acest moment, revin cu un rezumat :)(

LE: N-a zis lucruri extraordinar, cam acelasi discurs de dupa meci, in schimb s-a luat de aia de la Digi ca au zis CSU Craiova, a zis "Sa ne ziceti Universitatea pt ca asta suntem. Nu stie nimeni mai bine ca noi care e Universitatea, ca mine ca lung, sandoi si ceilalti. Acte tot s-au facut in ulitimii 25 ani, stiti voi bine cum" si aia au inchis repede subiectul, au incercat sa-l bage intr-o disputa cu Balaci, dar n-au reusit.
Last edited by muttley on 06 Oct 2014, 20:57, edited 1 time in total.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

LiviuB

Re: [Etapa 10] FC Dinamo BuCUResti - CS Universitatea Craiov

Mesaj de LiviuB » 06 Oct 2014, 20:42

Ba mie imi pare rau Just ca jegul de balaj scapa iar. Nu e normal. A fost o rusine de 11 m si astfel o sa i se dea jegului si alta ocazie. Asta mereu ne-a facut. Daca ne dadeau gol dntr-o faza normala, aia era dar m-am saturat sa ii tina in carca arbitrii.

JustME

Re: [Etapa 10] FC Dinamo BuCUResti - CS Universitatea Craiov

Mesaj de JustME » 06 Oct 2014, 21:02

intr-un fel asa e Livius, ai dreptate dar eu sper s-a facut o contestatie ceva la CCA si cred ca e suficient. si pe viitor eventual sa fie recuzat acest individ daca mai exista practica asta.

alex21.mufc
suporter
suporter
Mesaje: 787
Membru din: 11 Sep 2014, 00:30

Re: [Etapa 10] FC Dinamo BuCUResti - CS Universitatea Craiov

Mesaj de alex21.mufc » 06 Oct 2014, 22:34

Baieti are cineva abonament pe seenow? As dori si eu macar pentru o zi parola si contul sa revad toate meciurile si apoi va puteti schimba parola... Eu nu v-o pot schimba pentru ca mailul de confirmare pentru schimbarea parolei ar fi pe mailul vostru. Nu-s troll, ma cunoasteti, as vrea sa reaud tribuna la golul lui Brandan din etapa trecuta si sa revad inceputul de meci cu Dinamo...
Puteti sa ma ajutati va rog?
Aka giallorosso!

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 10] FC Dinamo BuCUResti - CS Universitatea Craiov

Mesaj de blixa » 06 Oct 2014, 23:05

nu poti sa inregistrezi mai mult de 4 dispozitive. deja le-am epuizat. ti-am dat pe privat datele. totusi, incearca.
S-a rupt Brazda.

alex21.mufc
suporter
suporter
Mesaje: 787
Membru din: 11 Sep 2014, 00:30

Re: [Etapa 10] FC Dinamo BuCUResti - CS Universitatea Craiov

Mesaj de alex21.mufc » 06 Oct 2014, 23:16

blixa scrie:nu poti sa inregistrezi mai mult de 4 dispozitive. deja le-am epuizat. ti-am dat pe privat datele. totusi, incearca.
Multumesc, functioneaza, check PM.
Aka giallorosso!

Închis