[ETAPA 15] Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu "minoritarii"?

Poll ended at 22 Noi 2014, 21:06

Batem, fara discutie!
24
92%
Egal!
2
8%
Ne fura 3 puncte!
0
No votes
 
Total votes: 26

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [ETAPA 15] Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti

Mesaj de sorialis » 24 Noi 2014, 22:59

"Asta e al doilea gol cu dreptul" !

Ba, e subblim accentul lui Pablo, sa mor, si e asa respectuos!

Bravos, asta da atitudine!
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: [ETAPA 15] Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti

Mesaj de FanStiinta » 24 Noi 2014, 23:01

Ce echipa frumoasa avem!! Cred ca scapara ieftin azi coloratii.. Nu cred ca am avut in ultimii 20 de ani fotbalisti ca brandan sau bawab.. Ce seara frumoasa! Bv baieti!

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [ETAPA 15] Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti

Mesaj de sorialis » 24 Noi 2014, 23:03

Bornescu la looktv: CS...U craiova!

Dar apoi a spus ca orasul merita o echipa cu adevarat, sau mai clar , o adevarata echia, avand suporteri patimasi!
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [ETAPA 15] Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti

Mesaj de sorialis » 24 Noi 2014, 23:10

Bawab la interviu: multa modestie! "Importanta e victoria, ma bucur pentru suporteri, si golul lui Pablo a fost frumos, a fost frig si totusi au venit suporteri multi."

"Sa continuam in asta dinamica"

Respect!
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

conStiinta

Re: [ETAPA 15] Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti

Mesaj de conStiinta » 24 Noi 2014, 23:17

FanStiinta scrie:Nu cred ca am avut in ultimii 20 de ani fotbalisti ca brandan sau bawab.. Ce seara frumoasa! Bv baieti!
Craioveanu, Stanga, Lutu, Sava, Cristescu, Chivu...

Am ajuns la 1 singur punct de locul 4! Mi se pare incredibil ce au reusit sa realizeze Cartu si Sandoi! apld

Sper sa mai luam macar 4 puncte in campionat, dar si mai important mi se pare meciul de cupa.

ucv
Last edited by conStiinta on 24 Noi 2014, 23:18, edited 1 time in total.

JustME

Re: [ETAPA 15] Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti

Mesaj de JustME » 24 Noi 2014, 23:18

parca incet incet ne debarasam de Stiinta cea care era un foc de paie, care claca atunci cand ne era lumea mai draga, cea lipsita de constanta, care nu reusa sa convinga si sa fie luata in serios si incepem sa semanam cu vechea Stiinta cea care impunea respect, cea care castiga trofee, cea care juca intr-un picior si convingea. azi am jucat cu motoarele turate la maximum 50% si i-am depasit lejet pe lautari. doua goluri superbe, doua bare si vreo trei ocazii imense.

ma vere Tarnacop asta mai are sa joace in poarta ca in rest a jucam cam peste tot. cinste lui, rar mi-a fost dat sa vad un jucator atat de polivalent. azi, in fata unui adversar modest clar, s-a descurcat foarte bine in dreapta. iarasi jos palaria, nu e sclipitor ca Brandan sau Bawab dar e un jucator muncitor, cinstit!

tu-l in c*r pe Bawab pt golul ala absolut superb. voiam ca trofeul pt jucatorul anului sa mearga la Vatajelu si cel pt cel mai frumos gol sa mearga la Pablo (un baiat deosebit, un caracter frumos) si uite cum ne strica socotelile Bawab :)(

se leaga ceva frumos rau de tot la Craiova. poate sunt subiectiv dar cred ca proiectul actual este de departe cel mai reusit proiect fotbalistic din ultimii 15 poate chiar 20 de ani. stabilitate, seriozitate, profesionism! asta-i Stiinta la care visam eu. si asta presimt ca e doar inceputul. sunt euforic clar si poate vorbesc sub imperiul euforiei dar daca o tinem in felul asta in 5,6 ani devenim o forta in campionatul romanesc. e ca un vis frumos din care nu vreau sa ma mai trezesc!

ucv ucv ucv

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Mesaj de _T@V_ » 24 Noi 2014, 23:21

Brandan, delicios. Si in joc, si la interviuri. Io contiui sarbatoarea. Mai desfac o stecla. Am reusit sa inregistrez reluarile la goluri direct de pe satelit, fara sigla, cu stadionul in delir. Sincer, nu m-am mai bucurat asa de tare de nu mai stiu cand. Defapt cred ca am si uitat sa ma bucur. Azi ma imbratisam cu taica-miu prin sufragerie, si mi-am dat seama ca nu mai facusem chestia asta decat dupa nasterea fiice-mii. Felicitari SESIONE pentru multimea compacta din sector. Am sunetul (fara imagini) din stadion dupa fluierul final. Se aude clar: STIINTA! STIINTA! STIINTA! Asta e Craiova! Asta e STIINTA! Asta e echipa mea.

Thunder

Re: [ETAPA 15] Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti

Mesaj de Thunder » 24 Noi 2014, 23:23

JustME scrie:se leaga ceva frumos rau de tot la Craiova. poate sunt subiectiv dar cred ca proiectul actual este de departe cel mai reusit proiect fotbalistic din ultimii 15 poate chiar 20 de ani.
Mai e mult pana departe... Poti sa zici asta dupa ce ajungem in grupele UCL, atunci da! Frumoasa victorie, frumoase goluri, eu n-aveam nicio emotie, bagai toti banii la pariuri pe victoria noastra, pacat ca nu bagai si niste scoruri ca banuiam un 2-3 la 0 pentru noi :cool: Eu sper sa nu ne urcam pe racheta si sa dea oile cu noi de pamant tocmai din stratosfera ca ar fi prea urat. Cu aia trebuie sa jucam MULT mai bine decat ce am jucat azi, cu botosani sau cu chiajna.

Forza STIINTA! steagucv steagucv steagucv steagucv steagucv steagucv steagucv steagucv steagucv steagucv steagucv steagucv steagucv steagucv steagucv steagucv steagucv steagucv steagucv steagucv steagucv steagucv steagucv steagucv steagucv steagucv steagucv steagucv steagucv steagucv steagucv steagucv

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [ETAPA 15] Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti

Mesaj de sorialis » 24 Noi 2014, 23:24

JustME scrie:parca incet incet ne debarasam de Stiinta cea care era un foc de paie, care claca atunci cand ne era lumea mai draga, cea lipsita de constanta, care nu reusa sa convinga si sa fie luata in serios si incepem sa semanam cu vechea Stiinta cea care impunea respect, cea care castiga trofee, cea care juca intr-un picior si convingea. azi am jucat cu motoarele turate la maximum 50% si i-am depasit lejet pe lautari. doua goluri superbe, doua bare si vreo trei ocazii imense.

ma vere Tarnacop asta mai are sa joace in poarta ca in rest a jucam cam peste tot. cinste lui, rar mi-a fost dat sa vad un jucator atat de polivalent. azi, in fata unui adversar modest clar, s-a descurcat foarte bine in dreapta. iarasi jos palaria, nu e sclipitor ca Brandan sau Bawab dar e un jucator muncitor, cinstit!

tu-l in c*r pe Bawab pt golul ala absolut superb. voiam ca trofeul pt jucatorul anului sa mearga la Vatajelu si cel pt cel mai frumos gol sa mearga la Pablo (un baiat deosebit, un caracter frumos) si uite cum ne strica socotelile Bawab :)(

se leaga ceva frumos rau de tot la Craiova. poate sunt subiectiv dar cred ca proiectul actual este de departe cel mai reusit proiect fotbalistic din ultimii 15 poate chiar 20 de ani. stabilitate, seriozitate, profesionism! asta-i Stiinta la care visam eu. si asta presimt ca e doar inceputul. sunt euforic clar si poate vorbesc sub imperiul euforiei dar daca o tinem in felul asta in 5,6 ani devenim o forta in campionatul romanesc. e ca un vis frumos din care nu vreau sa ma mai trezesc!

ucv ucv ucv
Ce sa mai spn la comentariul tau: JUST! :-)

Bai, 7 mii de oameni (asta dupa comentatorii sulii-eu cred ca erau mai multi), intr-o zi de luni, la ora 20:30, pe un frig si mai ales vand de-ti bati copiii!!!!!!!!!!!

Ba, avem echipa, avem suporteri, renastem, suntem bine, Stiinta e aici!!!!

Sambata la 15:30 - sper sa fim 10 mii, pe putin, numai sa nu avem zapada la gat, sau ploaie in rafale! :)

Iar cu oile: mama, ce bine ca mi-am luat concediuziua dupa meci!

ucv ucv ucv ucv ucv ucv ucv ucv ucv
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re:

Mesaj de sorialis » 24 Noi 2014, 23:26

T@V scrie:Brandan, delicios. Si in joc, si la interviuri. Io contiui sarbatoarea. Mai desfac o stecla. Am reusit sa inregistrez reluarile la goluri direct de pe satelit, fara sigla, cu stadionul in delir. Sincer, nu m-am mai bucurat asa de tare de nu mai stiu cand. Defapt cred ca am si uitat sa ma bucur. Azi ma imbratisam cu taica-miu prin sufragerie, si mi-am dat seama ca nu mai facusem chestia asta decat dupa nasterea fiice-mii. Felicitari SESIONE pentru multimea compacta din sector. Am sunetul (fara imagini) din stadion dupa fluierul final. Se aude clar: STIINTA! STIINTA! STIINTA! Asta e Craiova! Asta e STIINTA! Asta e echipa mea.
Ei vezi, tav, nu e dracu asa de negru!! :)(

Respect pentru trairile tale impartasite pe forum, super! o:
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [ETAPA 15] Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti

Mesaj de sorialis » 24 Noi 2014, 23:28

Thunder scrie:
JustME scrie:......... bagai toti banii la pariuri pe victoria noastra.....
Eu incercai mai multe variante, inclusiv un 3-0, 4-1!

Da' ma scosei cu 3 pariuri pe 2-0!, unul cu cota de 3.6, bet 15 ron! :cool: :cool:

una peste alta, iesii pe plus cu 100 ron! :)(

Pentru sfaturi, scoate ciuc la vanzare!
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

JustME

Re: [ETAPA 15] Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti

Mesaj de JustME » 24 Noi 2014, 23:31

Thunder scrie: Mai e mult pana departe... Poti sa zici asta dupa ce ajungem in grupele UCL, atunci da!
ee atunci nu mai trebuie zis nimic vere, atunci deja lucrurile or sa fie clare :)( poate ca am exagerat si eu dar imi place cum sunt asezate lucrurile la club: antrenorii -> antreneaza, patronii -> TAC (wow) si sunt patroni, jucatorii -> joaca, conducatorii -> conduc. dupa multa vreme circul s-a mutat de la Craiova si parca suntem luati in serios. bine, asta si pentru ca nu mai dam motive sa fim considerati balciul fotbalului romanesc.

voiam sa spun ca s-a plecat pe niste baze solide si ca incet-incet apar roadele. sa o tinem tot asa si pana la grupele UCL macar o finala de cupa sa jucam. si mie mi-e tare frica de meciul cu oile, ala o sa fie testul de maturitate. sper doar ca atunci la meciul ala sa putem alinia cel mai bun 11!

L.E. ptiu ca uitasem.. Roxmana te puuuuuuuuuup! multi ani traiascaaaa, multi ani traiascaaaa :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [ETAPA 15] Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti

Mesaj de sorialis » 24 Noi 2014, 23:37

Eu unul, mi se rupe de rezultatul partidei cu oile!

Nu ca nu as vrea sa castigam, dar, la acest moment, mioarele sunt favorite!

Pe mine ma intereseaza altceva: spiritul Craiovei, emotia meciului, atmosfera dinainte si din timpul meciului!

Si vad deja multi, foarte multi care asteapta meciul asta!!!! Asta vreau : emotie, dorinta, speranta!!!

Restul: daca batem , va fi ceva extraordinar! Daca nu, asta e!

Dar sunt mandru!! De echipa, de oras, de suporteri, de antrenori, de profesionalismul celor din club, de mine, de tine, de noi!

DA! Sunt mandru de noi! Dupa atatia ani, sunt mandru de STIINTA !
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

alex21.mufc
suporter
suporter
Mesaje: 787
Membru din: 11 Sep 2014, 00:30

Re: [ETAPA 15] Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti

Mesaj de alex21.mufc » 24 Noi 2014, 23:44

Exact asa vad si eu Soralis... Vreau sa vad din nou stadionul plin ca odinioara, sa cantam din nou, sa tremuram la fiecare minge si a noastra si a lor, sa sarim in sus cand nu ne convine ceva sa facem arbitru sa simta ca la noi e ca la Napoli. Fara Booveni Stiinta e CLARA!!! E PERFECTA!!! As vrea sa trimitem o scrisoare oficiala Peluzei Puz sa le multumim pentru sustinerea pe care o au fata de mititelu.
Aka giallorosso!

Thunder

Re:

Mesaj de Thunder » 25 Noi 2014, 00:09

T@V scrie:Brandan, delicios. Si in joc, si la interviuri. Io contiui sarbatoarea. Mai desfac o stecla. Am reusit sa inregistrez reluarile la goluri direct de pe satelit, fara sigla, cu stadionul in delir. Sincer, nu m-am mai bucurat asa de tare de nu mai stiu cand. Defapt cred ca am si uitat sa ma bucur. Azi ma imbratisam cu taica-miu prin sufragerie, si mi-am dat seama ca nu mai facusem chestia asta decat dupa nasterea fiice-mii. Felicitari SESIONE pentru multimea compacta din sector. Am sunetul (fara imagini) din stadion dupa fluierul final. Se aude clar: STIINTA! STIINTA! STIINTA! Asta e Craiova! Asta e STIINTA! Asta e echipa mea.
Da-ni-le bre si noua hapsanule :-(

Închis