Pandurii - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte ne intoarcem de la Targu Jiu?

Poll ended at 23 Feb 2015, 21:38

3
13
65%
1
5
25%
0
2
10%
 
Total votes: 20

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Pandurii - Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 22 Feb 2015, 08:21

DeuxEx scrie:Am citit si eu articolul din GSP si am ramas cu doua lucruri in cap:
- voi ati vazut cu ce tenta admirativa la adresa celor 3 este scris articolul? :o
- Am aflat pana la urma ca nu Rotaru este actionarul principal, ci Andrici. Iar numai in acest sezon Rotaru se ocupa de finantare (de aici si lipsa unor bani pentru transferuri).
Andrici - 85%
Rotaru - 10%
Beze - 5%

PS: nu m-ar mira ca Andrici si Beze sa fie membri ai acestui forum si sa citeasca din cand in cand ce fabulam noi pe aici...
cel putin cate un cont fiecare daca nu cumva mai multe ca sa nu riste sa fie descoperiti. Chestia aia din ziar e facuta sa fie acolo ca cel putin pentru noi care suntem suporterii acestei echipe, nu este nimic nou in acel articol, doar poza cu Andrici, dar eu dormeam linistit si fara sa vad cum arata, acum sunt putin speriat ca poate ma intalnesc cu el in autobuz si nu stiu cu ce sa incep cand il iau la intrebari.

Eu zic ca treaba cu lipsa banilor adica lipsa unor investitii majore se datoreaza si chestiei politice. Nu cred ca are sens sa ne ascundem ca exista o intelegre clara intre actionari si cei care au pierdut alegerile, acum nu se pot arunca cu capul inainte pana nu vad cum merg lucrurile.

Stiti cumva lotul care a facut deplasarea la TG Jiu, sunt curios cati si care dintre juniori au fost pastrati in lotul de 18.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

sorin107

Re: Pandurii - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 22 Feb 2015, 08:28

de-abia azi se face plecarea, probabil. si nu cred ca va fi pastrat vreun junior in afara lui ivan, si-asa o sa fie multi lasati pe-afara.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Mesaj de DeuxEx » 22 Feb 2015, 13:44

Din ce am vorbit mai devreme cu Vatajelu, inca nu au ajuns...

Sent from LG G2

DoRyN

Previziunile Ligii 1 - Pandurii Tg.Jiu

Mesaj de DoRyN » 22 Feb 2015, 15:45

Cel puțin din punct de vedere al băncii tehnice, acolo unde a fost adus Edi Iordănescu, aka ”Iedi”, va fi jale și amar. Paradoxal însă, această stare de amatorism de la nivelul tehnicianului ar putea fi ștearsă cu buretele de revenirea lui Eric la echipă. Brazilianul a fost, nu știm dacă va mai și fi, jucătorul care a tras după el echipa în sezonul când a jucat aici. Există și un pui de îndoială asupra acestei reveniri, dat fiind faptul că Eric vine după o accidentare. Rămâne de văzut cât din acel Eric de clasă mai există astăzi. Și 50% ar fi destul… La ora scrierii acestui articol, în drum spre Târgu Jiu este și mega-starul de la Al Hilal, Mihai Pintilii. Pentru că dădea clasa afară din el la arăboi, Mihăiță a fost trimis acasă… După cum observați, nu am spus prea multe despre puiul lui Tata Puiu. Păi, ce naiba să spui despre o epavă în domeniu ? Normal că nimic!
Din MySport.

JustME

Re: Pandurii - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 22 Feb 2015, 15:48

Eric ala e gras ca porcul, seamana mai repede a luptator de sumo decat a fotbalist.

Avatar utilizator
rosie_cangurul
senior
senior
Mesaje: 409
Membru din: 01 Mai 2006, 17:37

Re: Pandurii - Universitatea Craiova

Mesaj de rosie_cangurul » 22 Feb 2015, 23:54

La Pandurii nu o sa joace Nistor, Radut si Matulevicius

Daca ne uitam la duelul antrenorilor, n-ar da bine sa luam bataie

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Mesaj de DeuxEx » 23 Feb 2015, 07:30

Ca punct de intalnire avem doua locatii: la Simigerie, pe str. Victoria (pietonal), la circa 500 de m de stadion. Sau, daca vreti numai un suc si o cafea, la restaurantul Gorjeanul, vis-a-vis de stadion, langa primarie.

Sent from LG G2

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Pandurii - Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 23 Feb 2015, 10:25

Foarte interesant cum vad casele de pariuri acest meci.

2.30 Pandurii
3.15 Egal
3,20 Craiova
1,50 gol Craiova.

Astia nu prea se joaca ca e vorba de bani, iar cota noastra este foarte mare.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
george_7002
suporter
suporter
Mesaje: 944
Membru din: 12 Iul 2013, 08:14

Re: Pandurii - Universitatea Craiova

Mesaj de george_7002 » 23 Feb 2015, 10:42

muttley scrie:Foarte interesant cum vad casele de pariuri acest meci.

2.30 Pandurii
3.15 Egal
3,20 Craiova
1,50 gol Craiova.

Astia nu prea se joaca ca e vorba de bani, iar cota noastra este foarte mare.
ucv atunci mă duc să pun 100 pe x și 100 pe 2... e bine? :up:
Imagine
Un popor care nu îşi cunoaşte istoria este ca un copil care nu îşi cunoaşte părinţii!

JustME

Re: Pandurii - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 23 Feb 2015, 10:43

e clar pierdem... mai are rost sa bagam echipa?

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: Pandurii - Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 23 Feb 2015, 10:49

asa or fi zis si aia de la Malaga in weekend cand sau dus sa joace la marele club Barcelona, cand s-au uita la ce cota aveau la casele de pariuri.eu chiar ma mir ca s-au prezentat la meci

JustME

Re: Pandurii - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 23 Feb 2015, 10:52

e nitel amuzant.. joaca locul 12 cu locul 5 si impresia generala e ca daca bate locul 5 e o mare surpriza. sa inteleg ca aseara la fcsb (locul 1) cu raped (locul 17) surpriza era sa bata fcsbul? :lol: revenind la meci pentru mine surpriza ar fi sa nu castigam meciul asta. si ar fi o surpriza extrem de neplacuta!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Mesaj de DeuxEx » 23 Feb 2015, 10:56

Crapidul a avut 12,5 la pariuri. Pe mine m-au aranjat cu o sticla de cola la 2,5 l
Plus bucuria nemarginita de a-mi bate joc de toti colegii stelisti pentru o saptamana intreaga.

Sent from LG G2

JustME

Re: Pandurii - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 23 Feb 2015, 10:59

pai si atunci de unde impresia asta ca Pandurii sunt favoriti diseara? ca l-au transferat pe camila ala ex. fcsbist? sau ca il au antrenor pe iedy? sau ca o sa intre 5 minute umflatul ala de eric? intreb si eu nu dau cu parul :)

nu zic ca nu pot sa castige Pandurii, doar intreb de unde ideea asta ca aia pleaca favoriti?

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Mesaj de DeuxEx » 23 Feb 2015, 11:09

Dar cine sustine asta? Nu sunt favoriti. Singurul lor avantaj este ca joaca pe teren propriu. Dar cum pana mea poate fi asta considerat un avatanj, cand mai mult de jumatate din tribune vor tine cu adversarii? Apropo, cica de sambata nu se mai gasesc bilete...

Sent from LG G2

Închis