[Etapa 23] Universitatea - Astra Giurgiu

Moderator: grup_moderatori

Închis

Care credeţi că va fi rezultatul meciului cu Astra ?

Poll ended at 21 Mar 2015, 18:17

Victorie
12
52%
Egal
10
43%
Înfrângere
1
4%
 
Total votes: 23

ozzy

Re: [Etapa 23] Universitatea - Astra Giurgiu

Mesaj de ozzy » 21 Mar 2015, 19:28

Ivan ăsta a devenit o obsesie pentru mulți. Hai să fim realiști, copilul nu arată nimic de câte ori joacă.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 23] Universitatea - Astra Giurgiu

Mesaj de muttley » 21 Mar 2015, 19:44

gsm scrie:avem un lot bun echilibrat. numai brandan n-are concurent pe postul lui.
Asta e gluma sezonului "avem un lot bun". Avem pe dracu, cand te uiti la ce rezerve am avut azi iti vine sa plangi. Asta e lot bun si echilibrat? Cand esti nevoit sa joci cu doi fundasi de banda la mijloc ca n-ai alti jucatori?

Eu unul sunt foarte multumit de ce s-a intamplat azi, cu actualul lot de jucatori nici nu poti mai mult. Trebuie sa intelegem ca mai mult de atat nu poate nici Cartu sa faca. Asta e materialul, scoate maxim din el !!
Chiar trebuie sa fim fericiti de rezultate, in special ultimele 2. Dupa aceste ultime 2 meciuri nici nu are sens sa critici ceva, ai scos 4 puncte cu doua echipe mai valoroase ca tine. Noi trebuie acum sa ne castigam punctele cu echipele pe care trebuie sa le dominam. Nu avem voie sa nu ne intoarcem cu 3 puncte de la Galati.

Va grabiti tare de tot cand spuneti ca Ivan trebuie sa fie titular. Ivan se vede ca are ceva calitate, dar are experienta fix 0. Pustiul are nevoie de mult timp ca sa fie considerat titular, azi a facut un fault din spate in jumatatea adversa de putea sa primeasca rosu daca il prindea pe ala. E nevoie de timp, cele 10-15-20 minute sunt foarte bune pentru a capata experienta.


PS: Vreau sa la multumesc organizatorilor, organizarea lor de [cenzurat] continua sa uimeasca !. Dupa ce ca te plimba pe la porti ca sa intri fix pe aia care scrie pe bilet, dar in pentru a ajunge in tribuna este fix o singura posibilitate de acces. Lasa si portile din interiorul stadionului deschie. Deci eu platesc 30 RON ca sa vin la meci cu cineva ca sa-l urmaresc relaxat, iar aia platesc 5 lei (sau cat a fost azi) intra la peluza dupa care din sectorul respectiv ajung la mine la T2, imi blocheaza scara de acces, scaunele si alte rahaturi, pentru ce????
De ce nu pui intrare generala daca permiti aceasta mizerie?
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1858
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Re: [Etapa 23] Universitatea - Astra Giurgiu

Mesaj de u2blue » 21 Mar 2015, 19:46

Despre Ivan: hai să fim realiști joaca 5-10 minute. Btw returul asta a jucat mai mult? Ultima oara parca a fost cu viitorul vreo 5 min. Si cand a jucat mai mult nu cred ca a primit vreo minge (prin tur parca o juma de meci).Baiatu asta am impresia ca plătește faptul ca a fost adus de alții, alte interese etc Altfel nu vad explicație logică de ce nu-i dai 30 min de joc.
Last edited by u2blue on 21 Mar 2015, 19:53, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
mancini
membru
membru
Mesaje: 258
Membru din: 13 Aug 2007, 16:12

Re: [Etapa 23] Universitatea - Astra Giurgiu

Mesaj de mancini » 21 Mar 2015, 19:52

Cum, necum, 17 meciuri fără înfrângere! Dar, pentru a păstra invincibilitatea, se sacrifică spectacolul.
CU STIINTA PANA LA MOARTE

ozzy

Re: [Etapa 23] Universitatea - Astra Giurgiu

Mesaj de ozzy » 21 Mar 2015, 19:53

Cârțu nu e genul de antrenor care să nu promoveze tineri. Treaba cu tinerii nu e chiar așa simplă, îi bagi și gata, devin jucători peste noapte. Dacă nu sunt pregătiți, le poți face mai mult rău decât bine.
Mingi nu primește niciun atacant de-al nostru, pentru că nu avem un mijloc capabil să le ofere, cu toate astea, Rocha reușește să fie periculos aproape în fiecare meci.

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: [Etapa 23] Universitatea - Astra Giurgiu

Mesaj de FanStiinta » 21 Mar 2015, 19:54

Azi jucaram bine.. Dominaram, avuseram ocazii, din pacate nu marcaram.. Penalty clar neacordat.. Asta e.. Mergem mai departe

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 23] Universitatea - Astra Giurgiu

Mesaj de muttley » 21 Mar 2015, 19:59

De ce? pentru ca nu poate face fata atat. Treaba asta cu platitul tributului e din epoca trecuta. Hai sa fim seriosi, cine din conducerea clubului sau conducerea tehnica ar face asa ceva? Asta are 17 ani, de ce ar tine un jucator pe banca daca el este formidabil? Cartu nu are nevoie un atacant? Avem prea multi atacanti??? Clubul nu are nevoie de un jucator de 17 ani care sa explodeze si sa ia 2-3 milioane pe el?

@mancini

azi nici nu s-a putut mai mult adica pentru meciul asta chiar nu puteam mai mult, absentele au contat enorm, in special Rocha.
Problema e ca atunci cand iti lipsesc 1-2 jucatori ca astazi, n-ai pe cine sa bagi de pe banca ca sa ataci? Pai vrei sa ataci cu Briceag si Dumitras? sa fim seriosi.... avem un prim 11 bunicel de top 5-6, dar nu avem rezerve !!!


PS: Daca pana azi gazonul si dimenisiunile reduse alte terenului, ne-au ajutat sa scoatem puncte cu Astra si Steaua, de dupa meciul de azi o sa fie principalul adversar. Acasa nu mai intalnim vreo echipa care sa faca posesie, sa vina si sa atace. Singura care ar putea face ata e Dinamo, dar atat.
Avand in vedere ca stadionul este al unei societati aflate in insolventa, nu cred ca se poate face o investitie si sa se aduca un covor de iarba, dar trebuie facut ceva. Plus ca aici o sa jucam 2 ani de zile, trebuie sa se gaseasca o modalitate pentru a se face o investitie ca e nevoie.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

sorin107

Re: [Etapa 23] Universitatea - Astra Giurgiu

Mesaj de sorin107 » 21 Mar 2015, 22:07

eu constat de la meci la meci ca antrenorii nostri sunt foarte insporati si nu prea ai ce sa le reprosezi. adica, se vede ca oamenii care intrat titulari sunt cei mai valorosi si cei mai in forma pe posturile lor.

- pe rocha, venit ca mijlocas defensiv mi l-au reprofilat atacant si e cel mai periculos om al nostru acolo.
- au introdus ca si cuplu de fundasi centrali pe frasinescu si acka. chiar daca mie imi place kay, mi-a parut oarecum distrat azi si lipsit de viteza, cred ca acka e peste el la moment. izvoranu mi se pare cel mai nesigur si cel mai predispus greselii.
- il joaca pe madson mijlocas central in fata lui mateiu si brazilianul e clar numaru' 1 la recuperare din liga 1.

si exemplele pot continua.

despre ivan - eu ma astept la mult mai mult de la el. pe considerentele de mai sus, daca era de bagat mai mult, atunci sigur juca. avem niste scule de antrenori ;)

Avatar utilizator
blue ray
suporter
suporter
Mesaje: 508
Membru din: 12 Apr 2009, 21:24

Re: [Etapa 23] Universitatea - Astra Giurgiu

Mesaj de blue ray » 21 Mar 2015, 22:25

Dorinel Munteanu: „Universitatea este o echipă imposibil de învins“

Asta e titlul pus pe saitul clubului la filmul cu declaratia lui Dorinel Munteanu dată la conferința de presă. Cum s-a ajuns la asta: un reporter îl întreabă pe Dorinel: ”Este Craiova o echipă imposibil de învins?”, iar Dorinel răspunde: ”Dacă are 17 meciuri, înseamnă că da”. Sincer, pe mine mă dezgustă felul ăsta gen ”sport.ro” de a relata. Numai profesionist nu e.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 23] Universitatea - Astra Giurgiu

Mesaj de muttley » 21 Mar 2015, 22:34

Pai la ce antrenori sunt acum in liga1, Cartu e de departe cel mai bun dintre ei. Omul a scos si scoate maxim din ce are la dispozitie, n-are cum sa-i transforme din jucatori de fotbal in fotbalisti. Cand reusesti sa faci o asemenea organizare si sa duci echipa in 20m practic ti-ai indeplinit misiunea, acolo doar valoarea jucatorilor isi spune cuvantul.
Repet, ca prim 11 suntem binisor, dar ca lot.....
Azi au fost inspirati, l-au bagat pe Dumitras care a scos rosu si care era sa dea si gol daca Lung nu avea acel reflex


PS: Penibila atitudinea unor spectatori, nu inteleg ce voiau ei de la Gaman si Lung de i-au injurat... voiau ca aia sa nu-si apare corect sansele?Mereu au dat dovada de bun simt la adresa noastra acestia 2. Rusinos sa-l injuri pe Lung care la final vine sa te aplaude si tu sa-i arati MUE.
Oricum Silviu ramane un om cu mare caracter si n-a tinut cont de aceste mizerii, si-a amintit doar momentele de la inceput cand a fost putin aplaudat de cei care cu o ora inainte de joc erau pe stadion, declaratia lui Silviu de la final
"Nu a fost un meci deloc ciudat. M-am simțit din nou copil, ca la debut. A fost o atmosferă plăcută, le mulțumesc oltenilor că nu m-au uitat. Craiova e casa mea”
Last edited by muttley on 21 Mar 2015, 22:37, edited 1 time in total.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

ozzy

Re: [Etapa 23] Universitatea - Astra Giurgiu

Mesaj de ozzy » 21 Mar 2015, 22:35

Mda, cam așa ceva. Oricum, de remarcat că și Dorinel a dat dovadă de foarte mult bun-simț. Pe lângă faptul că ne-a spus ”Universitatea”, a spus că sa te plangi de gazon e tipic românesc și că ambele echipe au jucat pe același teren.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Mesaj de romaad » 21 Mar 2015, 22:42

Eu raman la parerea ca se putea mai mult in meciul asta. Pana acum, cu echipele considerate peste noi, oarecum exceptie petrolul, am jucat la ciupeala si sa nu pierdem. Azi am avut impresia ca ne-am preocupat foarte tare sa ii protejam pe cei doi fundași centrali care erau cred debutanti in formula asta. Plus ca la noi jocul pe benzi lipseste aproape cu desavarsire, abia dupa ce a intrat Dumitras am miscat ceva

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Mesaj de DeuxEx » 21 Mar 2015, 23:13

Una peste alta, am jucat cu absolut toate echipele din liga I si nu am luat bataie. Ce urmeaza? Probabil dupa indeplinirea acestui obiectiv, urmeaza sa tragem la un loc cat mai bun. Sa nu uitam, de la acel 0-5 cu Astra din tur a inceput si urcusul nostru. Acum urmeaza sa vanam un loc cat mai aproape de primul si, de ce nu, sa ne pregatim de cupele europene. Eu as miza si pe 2-3 tineri in aceasta perioada, poate reusim sa gasim macar un titular pentru sezonul viitor.

alex21.mufc
suporter
suporter
Mesaje: 787
Membru din: 11 Sep 2014, 00:30

Re:

Mesaj de alex21.mufc » 21 Mar 2015, 23:15

Deux, nu ai ce titular sa gasesti la tinerei.

Balgradean
Achim Acka Frasinescu Vatajelu
Madson Brandan

Pana aici echipa e batuta in cuie, Bawab e batut in cuie, Rocha la fel.
Ne trebuie doua benzi TITULARE!!!
Aka giallorosso!

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re:

Mesaj de DarkComy » 22 Mar 2015, 00:02

nyk_sorin scrie:Diferenta e ca Gaman a vorbit frumos de noi si cand era la caini, nu ca milogu de fane.
exact!! Nu o sa uit faza de la stiri cand il tragea pe gaman la peluza pch ca sa se invete cu locul unde o sa sarbatoreasca viitoarele goluri.
blue_titan scrie:Si a luat ca si barboianu in groapa
Barboianu merita cu varf si indesat...gaman nu
Thunder scrie:Copacelu` fu cu ghinionu` azi :-D Astia care faceti programu`, poate incepeti si voi sa realizati ca februarie a trecut, gata, suntem in martie si mergem spre aprilie :)- Nu de alta da` ati bagat unele etape gen cu dinamu sau galati pe 17 februarie sau ceva :cool:
Am auzit un zvon ca o sa apari la meci si ne-au tremurat degetele pe tastaturi. Un mic typo...pe viitor nu o sa se mai intample :)(
Last edited by DarkComy on 22 Mar 2015, 01:13, edited 1 time in total.
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Închis