[Etapa 23] Universitatea - Astra Giurgiu

Moderator: grup_moderatori

Închis

Care credeţi că va fi rezultatul meciului cu Astra ?

Poll ended at 21 Mar 2015, 18:17

Victorie
12
52%
Egal
10
43%
Înfrângere
1
4%
 
Total votes: 23

Avatar utilizator
george_7002
suporter
suporter
Mesaje: 944
Membru din: 12 Iul 2013, 08:14

Re: [Etapa 23] Universitatea - Astra Giurgiu

Mesaj de george_7002 » 22 Mar 2015, 00:24

azi am stabilit ceva... printrei noi sunt cativa suporteri masochisti... ei vin la stadion doar pentru ca simpt o placere atunci cand sufera... totusi nu inteleg de ce trebuie sa si arate intregului stadion suferinta prin anumite injuraturi... ok am aflat de suferinta lor, acum pot sa sufere in liniste daca se poate si sa ne lase pe noi majoritatea sa ne bucuram sau sa ne intristam urmarind aceasta echipa frumuasa Universitatea Craiova renascuta, jucand frumosul sport numit fotbal...
P.S. apropo de organizare(zicea cineva mai sus)... la noi la olteni organizare? :lol: totusi organizarea evenimentelor decand s-a reinfitat clubul este mult superioara celei precedente... sigur ssunt deacord ca mai este mult de munca... dar si costa :)-
Imagine
Un popor care nu îşi cunoaşte istoria este ca un copil care nu îşi cunoaşte părinţii!

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 23] Universitatea - Astra Giurgiu

Mesaj de romaad » 22 Mar 2015, 00:30

mi se pare cam mult totusi sa te superi pe organizare ca te pune sa intri pe la poarta pe care o ai pe bilet! Ziceti merci ca nu va pune sa respectati si locurile de pe bilete :))

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1412
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Mesaj de florinkeke » 22 Mar 2015, 00:48

Sa vezi nebuine cand o sa jucam pe noul stadion si nu o sa poti fuma,sparge seminte si o sa respecti locul de pe bilet.Sa vezi at civilizare cu forta.P.S. am auzit cretini care injurai jucatorii nostri...dezgustator

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 23] Universitatea - Astra Giurgiu

Mesaj de muttley » 22 Mar 2015, 00:55

Sergyu_costea scrie:E skeke omul care e suparat ca trebuie sa intre pe poarta unde are bilet. Acelasi personaj care scrie 5 mesaje, toate de 50 de randuri, pe care nu le citeste nici dracu (ca nu ii raspunde nimeni) ... Da ba skeke avem un lot praf, nu s-au bagat bani, asta e. Incep sa imi dau seama totusi ca asa cum bine zicea cineva, e prima data dupa fooooarte mult timp cand echipa e peste nivelul suporterilor. Pe Oblemenco nu se vedea asa bine, dar aici se observa.
Da ma sunt suparat ca stau 6 jandarmi la fiecare poarta, se scarpina in [cenzurat], nu e nimeni acolo sa intre si te trimite sa mergi FIX la poarta de pe bilet cand accesul in tribuna se face pe o singura scara, iar dupa ce te pune a RESPECTI aia pana la virgula, te trezesti ca aia de la Peluza cu bilet de 5 lei vin peste tine si iti ocupa locurile in tribuna, se mai pun si pe scari ca sa nu cumva sa te poti misca.
Suntem smecheri noi, respectam regulamentul la virgula, trimitem lumea pa cealalta poarta de acces cand nu e nici dracu ca sa zici ca se evita algomeratia, iar pe stadion lasam sa se treaca pe oriunde.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Mesaj de DeuxEx » 22 Mar 2015, 03:56

Pana la poarta stadionului se ocupa Jandarmeria. Pe stadion e treaba firmei de paza. Nu contest ca lucrurile ar putea fi facute muuuullltttt mai bine! Seke, oricum noi nu te credem ca ai fost la meci. Arata-ne un selfie cu tine in stadion

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: [Etapa 23] Universitatea - Astra Giurgiu

Mesaj de blue_titan » 22 Mar 2015, 11:02

sa ne obisnuim cu acest stadion ca mai dureaza mult si bine pana avem ceva nou...

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Mesaj de DeuxEx » 22 Mar 2015, 13:29

Si eu cred ca in urmatorii 3 ani tot aici vom juca... Ar putea sa aduca nocturna de pe Oblemenco, iar din vara ar trebui facuta o minima investitie in gazon. In plus, cred ca ar putea fi extinsa si capacitatea cu 2000-3000 de locuri, tot cu scaune de pe Oblemenco.

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re:

Mesaj de blue_titan » 22 Mar 2015, 14:23

DeuxEx scrie:Si eu cred ca in urmatorii 3 ani tot aici vom juca... Ar putea sa aduca nocturna de pe Oblemenco, iar din vara ar trebui facuta o minima investitie in gazon. In plus, cred ca ar putea fi extinsa si capacitatea cu 2000-3000 de locuri, tot cu scaune de pe Oblemenco.
nu este rau ca si stadion. cu o investitie mult mai mica se poate face ceva interesant, gen Tg Mures, Urziceni,...
tribunele aproape fac toata atmosfera.

Avatar utilizator
george_7002
suporter
suporter
Mesaje: 944
Membru din: 12 Iul 2013, 08:14

Re: [Etapa 23] Universitatea - Astra Giurgiu

Mesaj de george_7002 » 23 Mar 2015, 13:11

blue ray scrie:Dorinel Munteanu: „Universitatea este o echipă imposibil de învins“

Asta e titlul pus pe saitul clubului la filmul cu declaratia lui Dorinel Munteanu dată la conferința de presă. Cum s-a ajuns la asta: un reporter îl întreabă pe Dorinel: ”Este Craiova o echipă imposibil de învins?”, iar Dorinel răspunde: ”Dacă are 17 meciuri, înseamnă că da”. Sincer, pe mine mă dezgustă felul ăsta gen ”sport.ro” de a relata. Numai profesionist nu e.
.
.
.
Bine punctat! o: steagucv
Imagine
Un popor care nu îşi cunoaşte istoria este ca un copil care nu îşi cunoaşte părinţii!

ozzy

Re: [Etapa 23] Universitatea - Astra Giurgiu

Mesaj de ozzy » 23 Mar 2015, 13:17

Cred că sunteți un pic cam duri, e site-ul clubului, măcar noi între noi să ne vorbim de bine.

Avatar utilizator
blue ray
suporter
suporter
Mesaje: 508
Membru din: 12 Apr 2009, 21:24

Re: [Etapa 23] Universitatea - Astra Giurgiu

Mesaj de blue ray » 23 Mar 2015, 22:52

Tocmai asta e cea mai mare problemă, așa ceva apare chiar pe saitul clubului, asta e deranjant pentru mine, am alte așteptări. Nu vreau laudă de sine, vreau obiectivitate și profesionalism. Și nu sunt adeptul băgării gunoiului sub preș. Putem să ne vorbim de bine atunci când chiar e de bine și e pe bune, când comentăm niște adevăruri. Altfel, ne facem rău singuri.

Eugen Ucv
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 1
Membru din: 26 Mar 2015, 21:40

Re: [Etapa 23] Universitatea - Astra Giurgiu

Mesaj de Eugen Ucv » 26 Mar 2015, 22:00

A fost un meci alert la inceput dar a devenit usor plictisitor sau uneori enervant din cauza ca mingea nu voia intre in poarta adversa , cel putin suntem neinvinsi de atatea etape si sper sa mentinem aceasta serie cat mai mult timp si sa ne clasa acolo sus unde ne este locul ucv

Închis