[Etapa 25] Universitatea Craiova - Universitatea Cluj

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce credeti ca vom face in meciul cu studentii clujeni?

Poll ended at 07 Apr 2015, 19:38

Victorie! (3 puncte)
13
81%
Teren greu, inca un egal! (1 punct)
1
6%
Prima infrangere intr-un meci oficial in 2015.
2
13%
 
Total votes: 16

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

[Etapa 25] Universitatea Craiova - Universitatea Cluj

Mesaj de DeuxEx » 05 Apr 2015, 19:38

Marti (7 aprilie 2015), ora 17.00, pe stadionul Extensiv, Universitatea Craiova intalneste cealalta "Universitate", cea din Cluj. Clujenii vin dupa victoria cu 1-0 obtinuta pe teren propriu in fata Rrapidului. Noi venim dupa o victorie cu un scor similar, obtinut in deplasare, la Galati. Clujenii au obtinut saptamana trecuta o calificare istorica in finala Cupei Romaniei, impotriva concitadinei CFR.
Ce credeti ca vom face in acest meci? Principalul nostru adversar mi se pare a fi terenul destul de denivelat (cel putin la ultimul meci jucat acasa) care va pune probleme unora dintre jucatorii nostri cu reale calitati tehnice (Bawab).
Vor reintra Madson si, probabil in a doua repriza, Kay. Poate il vom avea pe banca si pe Curelea.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

sorin107

Re: [Etapa 25] Universitatea Craiova - Universitatea Cluj

Mesaj de sorin107 » 05 Apr 2015, 19:52

din ce zicea cartu, curelea va fi in lot doar incepand de la meciul cu dinamo. in rest, daca stam bine in teren, suntem un pic mai concentrati ca la galati si nu luam gol, atunci o sa ii batem.

alex21.mufc
suporter
suporter
Mesaje: 787
Membru din: 11 Sep 2014, 00:30

Re: [Etapa 25] Universitatea Craiova - Universitatea Cluj

Mesaj de alex21.mufc » 05 Apr 2015, 21:37

Eu zic ca trebuie sa atacam cu ei... Sunt foarte obositi deci vor sta pe doua linii si vor incerca contraatacuri...
Au 3 meciuri intr-o saptamana... In Cupa, in L1 si acum cu noi, deci sunt varza dpdv al odihnei.
Trebuie sa atacam si cred ca vom fi foarte ofensivi cu clujenii.
Aka giallorosso!

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 25] Universitatea Craiova - Universitatea Cluj

Mesaj de muttley » 05 Apr 2015, 22:02

Cel mai periculos adversar in meciul asta o sa fie gropile de pe teren (asta daca cumva peste noapte nu s-a adus vreo mocheta).
Avand in vedere faptul ca astia vin dupa 210+ minute jucate in ultimele 7 zile cred ca o sa-i dominam la capitolul conditie fizica iar cu rabdare o sa-i batem. In meciul cu Rapid n-au jucat nimic, au dat un gol intamplator si au castigat 3 puncte.
Meciul nu e usor si trebuie sa fim atenti, sa nu le lasam spatii pentru ca au cativa jucatori destul de interesanti, mie imi place Mengolo, e genul de atacant pe care l-as vrea la Craiova. Revenind, daca suntem atenti si avem rabdare in mod normal le dam un gol. Dimensiunile reduse ale terenului si gazonul o sa fie de patea lor, mult mai greu sa-i desfacem.

Daca nu apar accidentari (Doamne fereste) si nu avem suspendati (Bawab, Mateiu si Tarnacop au luat galben) cred ca o sa folosim formula standard.
Personal as incerca sa-i fac loc lui Herghelegiu inca din primul minut, dar nu cred ca o sa intre.


PS: Meciul asta trebuie CASTIGAT !! Nu avem nici cea mai mica scuza daca cumva facem egal cu ei, de fapt orice rezultat cu exceptia victoriei este o RUSINE ! Astia sunt cei mai slabi adversari de pana acum cu care jucam pe teren propriu.
Last edited by muttley on 05 Apr 2015, 22:49, edited 1 time in total.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

DoRyN

Re: [Etapa 25] Universitatea Craiova - Universitatea Cluj

Mesaj de DoRyN » 05 Apr 2015, 22:30

Esti cam dramatic. Infrangerea face parte din jocul de fotbal. Cat despre "mizeria" de teren, e terenul nostru de acasa si daca tu il numesti asa, ce pretentii sa avem de la altii? Un teren nou va fi probabil gata pana la toamna, dar pana atunci astea sunt conditiile.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 25] Universitatea Craiova - Universitatea Cluj

Mesaj de muttley » 05 Apr 2015, 22:49

Sigur ca face parte din joc infrangerea, dar si victoria pe teren propriu face parte din joc. Cat despre teren, sigur ca poate "mizerie" e mult, dar datorita lui daca stam bine sa ne gandim am putea spune ca am castigat 1 punct si am pierdut minim 2. Stadionul este mai mult decat OK, dar suprafata de joc este incredibila, iar de acum inainte o sa fie principalul nostru adversar.
Pana la toamna mai e mult, iar acasa o sa intalnim numai echipe care o sa se inchida (poata Dinamo vine sa atace) in rest o sa ne fie foarte greu sa le desfacem.
Sper sa se gaseasca o solutie pentru ca situatia e chiar suparatoare daca nu se rezolva. Abia astept sa vad cum se prezinta dupa 2-3 saptamani de pauza. Iarba de crescut sigura poate, dar greu sa fie nivelat tot.
Sper si trebuie sa luam 3 puncte ca sa atacam meciul cu Mures dupa o pozitie avantajoasa. Chiar cred ca am putea face o saptamana perfecta si sa scoatem 6 puncte, iar pe javre sa le primim cu moral maxim !
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 25] Universitatea Craiova - Universitatea Cluj

Mesaj de muttley » 06 Apr 2015, 01:42

Ai zis asta de parca noi defilam cu astia, cu Medias ai facut egal, iar cu Otelul ai scos 3 puncte datorita lui Balgradean ca echipa a jucat cam fix nimic.
E timpul sa castigam si in urma unui meci bun cum a fost la Ploiesti, trebuie sa batem si noi un 2-0 fara sa mai stam cu inima in gat la fiecare faza si sa ne rugam sa fie Balgradean atent si s-o scoata. E greu ca portarul sa faca minuni meci de meci.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Thunder

Re: [Etapa 25] Universitatea Craiova - Universitatea Cluj

Mesaj de Thunder » 06 Apr 2015, 06:05

Eu zic ca-i batem. O sa fie si obositi si nici n-au cine stie ce spuma de echipa. Se mai intample sa mai scape alde Medias cu un punct dar astia nu cred ca vor avea noroc. Probabil un 1-0 sec si dup-aia la bere tutti frutti :cool:

LiviuB

Re: [Etapa 25] Universitatea Craiova - Universitatea Cluj

Mesaj de LiviuB » 06 Apr 2015, 10:24

Eu as juca cu Rocha in stanga si cu Herghelegiu in atac. Avem nevoie de niste jucatori rapizi in jurul lui Bawab, plus ca Tarnacop pare cam iesit din forma

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Mesaj de DeuxEx » 06 Apr 2015, 10:44

Parca si eu as miza pe 1-2 jucatori de pe banca. L-as incerca si pe Dumitras in locul lui Achim sau al lui Baluta.

Send from LG G2

Andrei Olteanu
suporter
suporter
Mesaje: 754
Membru din: 21 Mar 2011, 22:15

Re: [Etapa 25] Universitatea Craiova - Universitatea Cluj

Mesaj de Andrei Olteanu » 06 Apr 2015, 11:36

Sa speram ca de acum vom vedea o schimbare in jocul echipei. " Am scapat de retrogradare" spunea Sorin dupa Galati. Ok , acum lasa-i sa joace sau urmarile parerea mea ca se vor vedea si in tribune....1 sut pe poarta in meci este mult, mult prea putin. Oamenii vor sa vada si altceva decat fundul in poarta. Ok rezultatele au venit, aveam nevoie de ele, hai sa lucram si la joc si in masura posibilitatilor la un pic de spectacol. Ce avem de pierdut? un record? Greu de grezut ca urmarirea de acum incolo a acestui record va entuziasma lumea si o va atrage spre stadion. Atitudine buna, baietii alearga mult, isi doresc, hai sa nu le punem mereu frana in joc. Succes cu Cluj.....

LiviuB

Re: [Etapa 25] Universitatea Craiova - Universitatea Cluj

Mesaj de LiviuB » 06 Apr 2015, 12:11

Baluta, chiar daca e absent 70% din joc si-a pus amprenta in acest retur, vreo 3-4 goluri au plecat din pase de la el.

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa 25] Universitatea Craiova - Universitatea Cluj

Mesaj de SLH » 06 Apr 2015, 12:11

Eu ma astept la cateva schimbari in primul 11, probabil o sa odihnim 2-3 titulari pentru meciul cu ASA.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 25] Universitatea Craiova - Universitatea Cluj

Mesaj de muttley » 06 Apr 2015, 19:45

Ploaia asta o sa transforme suprafata de joc intr-o mocirla (cel mai probabil in special daca ploua si maine). Oricum daca ii tratam de sus si ne gandim sa odihnim jucatori pt meciul cu ASA o sa pierdem puncte daca nu cumva o sa ne si execute.
Cel mai important este meciul de maina, abia dupa trebuie sa te gandesti la meciul cu ASA, nu esti intr-o lupta directa momentan cu ei ca sa zici daca ii bati o sa treci peste.

Sunt sigur ca asa gandeste si Cartu iar meciul de maine e cel mai important, sper ca jucatorii sa ramana cu picioarele pe pamant (cum au facut-o in majoritatea cazurilor) si sa ne aduca prima victorie pe Extensiv


PS: Mateiu e suspendar, o sa joace Madson - Brandan cel mai probabil.
Last edited by muttley on 06 Apr 2015, 20:22, edited 1 time in total.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
mancini
membru
membru
Mesaje: 258
Membru din: 13 Aug 2007, 16:12

Re: [Etapa 25] Universitatea Craiova - Universitatea Cluj

Mesaj de mancini » 06 Apr 2015, 20:21

Fiti optimisti!
CU STIINTA PANA LA MOARTE

Închis