[ETAPA 28]: Concordia - Universitatea

Moderator: grup_moderatori

Închis

Credeţi că meciul cu Concordia se va încheia cu:

Poll ended at 24 Apr 2015, 16:12

Victoria noastră
15
83%
Victoria lor
2
11%
Meci egal
1
6%
 
Total votes: 18

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [ETAPA 28]: Concordia - Universitatea

Mesaj de DeuxEx » 24 Apr 2015, 18:47

Nu e o problema. Sa vedem cine joaca, Brac sau Straton. Cred ca portarul care NU va juca etapa viitoare ne paraseste in vara.

Send from LG G2
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

JustME

Re: [ETAPA 28]: Concordia - Universitatea

Mesaj de JustME » 24 Apr 2015, 18:48

parca suntem jurati sa nu urcam pe locul 3. oricum nu sunt deloc suparat, azi chiar jucaram bine. inainte jucam rau si castigam si eram nemultumit acum jucaram bine si nu castigaram, ar fi culmea sa fiu tot nemultumit.

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1076
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: [ETAPA 28]: Concordia - Universitatea

Mesaj de Leonard Albert » 24 Apr 2015, 18:49

Probabil ca Straton va juca. Brac va fi lasat sa plece pentru ca ocupa un loc de extracomunitar. Cel putin asa cred.

JustME

Re: [ETAPA 28]: Concordia - Universitatea

Mesaj de JustME » 24 Apr 2015, 18:53

lasa ca trecem noi pana la urma pe locul 3. nu sunt suparat deloc. imi vine chiar sa rad cand ma gandesc la faptulc a ne dadu Dina gol :) mergem inainte, drumul e bun mai trebuie doar cateva piese puse in puzzle.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [ETAPA 28]: Concordia - Universitatea

Mesaj de DeuxEx » 24 Apr 2015, 18:53

Sunt dezamagit de atitudinea unora dintre jucatori in fata portii. Sincer, la cate ocazii am avut, trebuia sa transam meciul inca din inceputul reprizei a doua.


Send from LG G2
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

JustME

Re: [ETAPA 28]: Concordia - Universitatea

Mesaj de JustME » 24 Apr 2015, 18:56

sa speram ca Brandan e bine, cica e la spital cu piciorul umflat. asta chiar e un lucru nasol.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [ETAPA 28]: Concordia - Universitatea

Mesaj de romaad » 24 Apr 2015, 18:57

un egal cat o infrangere din punctul meu de vedere. Arbitrajul din nou hotesc. Nu am inteles caderea echipei in ultimele 12 minute

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [ETAPA 28]: Concordia - Universitatea

Mesaj de muttley » 24 Apr 2015, 18:58

Ma asteptam sa nu castigam acest meci, e greu ca jucatorii sa ramana montati si concentrati dupa doua jocuri cu incarcatura mare.
Nu am jucat foarte rau, dar din pacate continuam sa facem greseli in defensiva si suntem taxati, pacat de cele 2 puncte ca erau ale noastre, dar la fel de bine puteam sa pierdem punctul daca siretul lui Dina era o palma mai jos.


Oricum sunt putin dezamagit, trebuia sa tratam mai serios finalul jocului daca tot aveam 2-1, dar asmenea greseli in aparare mai rar, de fapt in ultimele 3 jocuri am tot facut greseli prin defensiva, sa nu uitam ca javrele au avut o mare ocazie chiar in primele minute, iar daca nu era Balgradean eram condusi. Nu mai zic ca pe atac am tratat la misto unele faze.
Daca tot ziceati de arbitri ca au facut si au dres, azi intr-adevar a fost JAPCA pe fata !!!!! Asta a fost un arbitraj mizerabil, fix cum erau prin 90-00, cum erau arbitrajele nenorocite care te faceau pe fata. A fost fault in atac la golul lui Dina.


Eu zic ca locul 3 se joaca si inca suntem departe sa ne consideram pe podium. Astra are cu Medias acasa, iar Viitorul cu Galati in deplasare plus ca Petrolul joaca la Neamt.
Sa nu fim surprinsi daca dupa etapa asta ne trezim la 3 puncte de locul 3 si cu doar 4 avansa fata de Astra si Viitorul sau macar 1 dintre ele.

PS: Este totusi nepermis sa primim 16-17 goluri din faze fixe....
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: [ETAPA 28]: Concordia - Universitatea

Mesaj de Ovidiu* » 24 Apr 2015, 19:02

Foarte suparat e Cartu. Frasinescu "coautor" la ambele goluri. Mie nu mi s-a parut fault in atac.
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [ETAPA 28]: Concordia - Universitatea

Mesaj de muttley » 24 Apr 2015, 19:05

Astia de la Digi sunt nebuni ma, cum sa nu fie fault in atac? Pai nu trebuia sa-l faca pe ala sa cada, a fost suficient sa-l traga si sa nu poata merge la respingere pe mingea a 2-a, el practic loveste dezechilibrat mingea cu capul, pe langa faptul ca nu poate sa-i imprime forta necesara ca ala trage de el, dupa datorita faptului ca a fost tras, implicit si dezechilibrat, nu a putut sa impinga in picioare si sa mearga pe respingere si sa blocheze sutul.

Dar sa zicem ca asta ca asta, arbitrajul a fost un JEGOS din toate punctele de vedere, a fluierat numai pentru ei, toate fazele. Aici nu vorbim de o faza, asta la Frasinescu ci de MANIERA DE ARBITRAJ.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

JustME

Re: [ETAPA 28]: Concordia - Universitatea

Mesaj de JustME » 24 Apr 2015, 19:07

fraier Frasinescu la faza aia ca nu a cazut si a continuat faza.

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: [ETAPA 28]: Concordia - Universitatea

Mesaj de Ovidiu* » 24 Apr 2015, 19:09

Maniera de arbitraj a fost jegoasa. Mi-aduc aminte, asa ca exemplu, faultul asupra lui Madson la mijlocul terenului unde nu se da nimic, apoi Vata face umar la umar si primeste galben. Oricum, trebuia sa avem noi 5-1 si sa nu mai conteze faza de la golul 2. Sincer, mie nu mi se pare fault acolo, iar Frasinescu, poate are si ghinion, dar dupa meciul de la Mures, iata si acum este in prim plan la golurile primite. In plus, hai ma in [cenzurat] mea, cum sa respingi mingea in centru?
Last edited by Ovidiu* on 24 Apr 2015, 19:10, edited 1 time in total.
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [ETAPA 28]: Concordia - Universitatea

Mesaj de romaad » 24 Apr 2015, 19:10

desi urasc sa spun, sunt perfect de acord cu cainele. Arbitrajul a fost o mizerie.cea mai hilara faza a fost aia cand a scapat Bawab singur dupa un calcai al lui Ivan si tusierul si-a adus aminte de un fault facut cu un minut inainte

JustME

Re: [ETAPA 28]: Concordia - Universitatea

Mesaj de JustME » 24 Apr 2015, 19:13

Ovidiu impresia mea e ca ala il tine de mana pe Frasinescu. ii prinde mana intre mana lui si corp iar Frasinescu evident ca nu mai are cum sa sara si e dezechilibrat. ii da drumul in cadere si din pacate jucatorul nostru in loc sa cada incearca sa joace mingea dar sare fix in contratimp si dezechilibrat ca urmare directa a tinerii aleia - care e una extrem de perfida si bagabonteasca deoarece e mascata de corpul jucatorului Chiajnei - d-aia si respinge atat de anemic.

personal n-am ce sa ii reprosez lui Frasi.. decat ca a incercat sa joace si nu a ales o varianta smechereasca (sa cada). oricum vorba ta daca le mai dadeam 2,3 (si slava Domnului ca ocazii au fost gramada) stateam linistiti pe final.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [ETAPA 28]: Concordia - Universitatea

Mesaj de muttley » 24 Apr 2015, 19:15

Ovidiu* scrie: In plus, hai ma in **** mea, cum sa respingi mingea in centru?
Pai simplu, esti faultat si nu poti sa o lovesti. Uitati-va pe reluare, pe el mai mult il loveste mingea decat invers. Daca ala nu era tras si putea sa sara la cap, mingea ajungea pe 16, eu de asta zic ca e fault. Omul a fost impedicat sa loveasca mingea, faptul ca si faultat, el tot o atinge, nu inseamna ca nu trebuie sa dai fault.
Chiar nu-i vad vreo vina la faza ci doar pt ca nu a cazut, dar nici asta, sunt sigur ca [cenzurat]-ul ala lasa jocul sa continue si tot gol era.

Balgradean nu e *****, el a avut imaginea din spate a duelului, a vazut clar cum ala l-a impedicat pe Frasinescu sa sara si sa degajeze mingea, nu mai zic ca Frasinescu o "loveste" fiind aplecat in fata sau ceva de genul, deci dezechilibrat, cum mai putea el sa ajunga la Dina si sa-l blocheze sutul?
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Închis