[Etapa 29] Universitatea Craiova - FC Brasov

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte obtinem in acest meci?

Poll ended at 28 Apr 2015, 17:32

3 puncte, e cazul sa mai castigam si pe Extensiv
10
91%
1 punct - egal, ca de obicei!
1
9%
0 puncte, dam o gura de oxigen Brasovului!
0
No votes

Total votes: 11

SLH
fanatic
fanatic

Re: [Etapa 29] Universitatea Craiova - FC Brasov

Mesaj de SLH » 01 Mai 2015, 14:22

Eu nu stiu ce va mai mirati. Asa am fost tot timpul, dupa cateva victorii tragem la titlu, dupa cateva infrangeri suntem cei mai prosti si trebuie sa plece antrenorii, juma' de echipa si preparatorul, daca ne bat niste parnaiasi e blat. Asta e felul suporterului oltean si nu o sa se schimbe nici in 1000 de generatii.

sorin107
fanatic
fanatic

Mesaj de sorin107 » 01 Mai 2015, 15:21

Hai cu articolu' din gazeta digitala, cica e interesant.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Sorinel

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 01 Mai 2015, 19:01

cartu.jpg
articol.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

DeuxEx
grup_moderatori
grup_moderatori

Mesaj de DeuxEx » 01 Mai 2015, 22:23

Deci Frasinescu si Mateiu... da, se poate spune ca Mateiu nu e jucatorul la care ne asteptam când a fost adus la echipa. Si nu a jucat nimic nici contra fostei sale echipe.
Totusi, refuz sa cred ca anumiti jucatori au facut non-combat in acest meci. Ramane sa vedem meciul de maine seara, poate reusim sa trecem pe acel loc 3.
Bine, personal nu stiu daca voi reusi sa-l vad - sunt la o nunta si nu cred ca restaurantul respectiv dispune de TV-uri. Asa ca va rog sa postati aici fazele importante si impresii asupra jocului.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

gsm
fanatic
fanatic

Mesaj de gsm » 01 Mai 2015, 23:34

eu am impresia ca ptr viitoarea editie de campionat o sa avem o alta banca tehnica, spun asta deoarece , pe sorin cartu il vad c-am nemultumit de ceva vreme, plus aceasta iesire nervoasa din timpul partidei cu brasovul la omul lui rotaru (curios avand in vedere ca eu am crezut ca-i un oficial de-al bv-lui.)

romaad
fanatic
fanatic

Mesaj de romaad » 01 Mai 2015, 23:41

am stat la 3 m de Sorin. Iesirea aia nu a fost chiar degeaba, ala se apucase sa dea indicatii tehnico-tactice. De aia l-au apucat dracii pe Cartu. A zis si ceva de genul..." Asa ai facut si la meciul cu Dinamo..."
Altfel si eu cred ca ca Sorin Cartu nu va prinde sezonul viitor la noi, cam din iarna a toyt fost nemultumit de cate ceva...

Ovidiu*
fanatic
fanatic

Mesaj de Ovidiu* » 01 Mai 2015, 23:51

Cartu a fost nemultumit de cand a venit, dar asta e felul lui. In alta ordine de idei, sa rupa banca tehnica, care le-a facut dintr-o echipa mediocra una de podium si care a facut suporterii sa viseze iar, ar fi o noua mare greseala a conducerii, o chestie mititeliana. Nu ca ar fi prima, dar sper ca au invatat din trecut. De altfel, nu inteleg ce [cenzurat] mea cauta ospatarul ala acolo sa dea indicatii? Cei doi antrenori trebuie sa aiba sustinerea suporterilor, iar aia din conducere trebuie sa stie asta.
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

florinkeke
suporter
suporter

Mesaj de florinkeke » 02 Mai 2015, 09:27

Si eu sper sa nu facem o schimbare de antrenori.Nici nu visam noi unde ne-au adus...In alta ordine de idei....Fratilor sunt eu oare singurul caruia i se pare ca Extensivul cu tot cu gazonul lui ne-a facut sa pierdem puncte.Nu de alta dar e grav ,avand in vedere ca Oblemenco nu e demolat si o sa jucam in parc mult timp de acum incolo.Saracul Bawab ce sa faca si el o preluare de finete,ca sare mingea ca din colt...

matei
junior
junior

Mesaj de matei » 02 Mai 2015, 10:11

Nu cred ca o sa se intample acasa ceva pentru ca cei din conducere nu isi permit o asemenea mutare in fata publicului, dar eu as vrea ca sezonul viitor sa avem o alta banca tehnica.
Pentru mine este evident ca Sorin Cartu nu are cum sa performeze la nivel de varf indiferent ce jucatori din liga 1 ar avea. Sper sa schimbam antrenorul sezonul viitor si sa aducem un antrenor care sa ne ofere posibilitatea ca putem spera la locul 1.
Poate Bergodi dupa ce termina cu Rapid; Dan Petrescu care este liber de contract; Victor Piturca care cred ca o sa plece de la Arabi; Razvan Lucescu, Ioan Andone care a plecat din Cipru, dar a lasat echipa pe primul 1; Nicolo Napoli care arata ca este un antrenor foarte bun, trebuie sa trecem peste rivalitatea aiurea de fapt nu exista o rivalitate ca alta echipa in oras nu mai exista

sorin107
fanatic
fanatic

Mesaj de sorin107 » 02 Mai 2015, 10:18

eu cred ca va ramane cartu, nu are niciun motiv sa plece. de pieleanu ala va tot intrebam eu cine e, ca de fiecare data cand mergeam la antrenamente era si el pe-acolo cu felix grigore. oricum, reactia lui cartu a fost justificata, ce mama drq cauta el acolo sa dea indicatii jucatorilor?
Sorinel

romaad
fanatic
fanatic

Mesaj de romaad » 02 Mai 2015, 10:34

bai Matei, tu nu stii ce vorbesti tata (desi eu te banuiesc ca esti tzuty reloaded, dar asta e alta poveste) Il vrei afara pe Cartu dar vrei in locul lui pe Bergodi care numai antrenor ofensiv nu e, ba mai ai tupeul sa il propui pe Andone, caine cu acte si unul din cei mai mari blatuitori din fotbalul romanesc sau pe macaronarul care ne-a jignit de atatea ori. Cat despre muce al mic ce sa mai zic...ala ar lipsi la Craiova

sorin107
fanatic
fanatic

Mesaj de sorin107 » 02 Mai 2015, 11:11

ce mi-e dan petrescu/lucescu jr in plan de autobaza, ce mi-e cartu? decat cu broscarul de napoli, mai bine ne antreneaza mogo.
Sorinel

SergyuR
fanatic
fanatic

Mesaj de SergyuR » 02 Mai 2015, 11:44

Stati putin ca nu vad bine, Deci aici chiar se vorbeste de variante de antrenori. Unii chiar vor sa fie schimbati Cartu si Sandoi. Si eu ma mai mir cand jucatorii sunt facuti blatisti. Da ba sa plece, si sa plece dracu toti, ca noi suntem niste penibili. Ce am vazut in ultima saptamana imi demonstreaza ca suntem prea prosti. Ca Rotaru e ca mititelu, ca jucatorii sunt niste mercenari care trebuie sa plece. Acum sa dam afara antrenorii aia ce au 2 infrangeri in 22 etape. Ca noi vrem titlul direct, daca se poate la anul sa luam macar Europa League. Sa vina Napoli! Si mititelu presedinte. Sau Trica, sau Jerry ca sunt mai ofensivi!!
Alaturi de gloriile noastre! Alaturi de Stiinta!

iuli
fanatic
fanatic

Mesaj de iuli » 02 Mai 2015, 11:59

@ Sergiu,stai calm.nu sintem toti tampiti,iar cei din conducere par echilibrati.restul lasa-i sa se exprime,ce d-aia are orice prost gura,sau ma rog feisbuc....
STIINTA E UNICA! mititelu e inutil.

matei
junior
junior

Mesaj de matei » 02 Mai 2015, 12:13

romaad scrie:bai Matei, tu nu stii ce vorbesti tata (desi eu te banuiesc ca esti tzuty reloaded, dar asta e alta poveste) Il vrei afara pe Cartu dar vrei in locul lui pe Bergodi care numai antrenor ofensiv nu e, ba mai ai tupeul sa il propui pe Andone, caine cu acte si unul din cei mai mari blatuitori din fotbalul romanesc sau pe macaronarul care ne-a jignit de atatea ori. Cat despre muce al mic ce sa mai zic...ala ar lipsi la Craiova
Clubul tocmai asta incearca sa faca. Doreste sa-i atrag la stadion pe cei care au jignit din simplul motiv ca au fost prost informati, care este diferenta cu Napoli? El nu a fost pacalit si mintit de Mititelu? Cat timp isi cere scuze nu trebuie sa existe probleme. Omul este foarte bun, face 26 de puncte in 12 etape cu 8 mai mult decat Cartu care are la dispozitie jucatori mai buni si o situatie mai buna financiara.
Bergodi nu este antrenor ofenisv? cum sa emiti o asmenea prostie? Echipele antrenate de Bergodi mereu au jucat fotbal.
Andone este un antrenor cu rezultate pe unde a fost. In Cipru a lasat echipa pe primul loc aproape campioana. in romania mereu a avut rezultate in special la CFR Cluj.
.
Nu am zis ca Sorin Cartu nu este bun, dar este foarte limitat. Echipa a ajuns fix la nivelul lui Cartu, jucam exact ca toate echipele antrenate de el, acelasi fotbal pentru care era injurat. Tot jocul nostru se bazeaza pe a sta cu curu' in poarta si a face un contraatac care nici ala nu e lucrat, majoritatea la intamplare. Asa au jucat mereu echipele antrenate de Cartu. Nu a fost capabil nici sa rezolve problema fazelor fixe.
Asteptam sclipirile lui Bawab.
In acest retur nu am facut nici macar un meci foarte bun. Am batut U Cluj care a jucat din minutul 5 in 10 oameni si Petrolul care pierde cu toti in acest moment.
In rest am avut evolutii mediocre si penibile cu Viitorul, Brasov, Mures, Steaua, Medias, Astra.
.

Închis