[Etapa 33] Ceahlăul Piatra -Neamț- Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu echipa lui "Pinalti"?

Poll ended at 24 Mai 2015, 02:03

Victorie, 3 puncte!
12
86%
Egal, 1 punct!
2
14%
Luam bataie, 0 puncte!
0
No votes
 
Total votes: 14

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 33] Ceahlăul Piatra -Neamț- Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 24 Mai 2015, 20:35

Nici eu nu cred ca o sa se schimbe antrenorii (mai mult sper pt ca la cat de inapti sunt astia din conducere sigur ne aduc vreo panarama si abia dupa ce vad pentru a N-a oara cat de idioti sunt, o sa-l schimbe cu cineva bun). Plus ca Grigore a spus ca deja s-au stabilitit amicalele din vara, se negocieaza la detaii cu echipe.
Pai cum ar putea sa vina un antrenor la echipa si sa aiba perioada de pregatire deja stabilita
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1412
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: [Etapa 33] Ceahlăul Piatra -Neamț- Universitatea Craiova

Mesaj de florinkeke » 24 Mai 2015, 20:36

Meci in care ne-a pedepsit fotbalul.Se vede clar lipsa de.motivatie....pacat.Daca as fi in conducere as arde putin la buzunar jucatorii..asa sa simta si ei putin pierdera a 6-700.000 din drepturi tv.Cat despre antrenori...sper sa dam dovada de profesionalism si sa ii pastram.Si la ei ar merge insa o mica atingere la buzunar ca deh...au si ei doza de raspundere si nu au gestionat deloc bine finalul de sezon

sorin107

Re: [Etapa 33] Ceahlăul Piatra -Neamț- Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 24 Mai 2015, 20:41

ba mancav-as, da de felix grigore nu zice nimeni nimic? baga skeke o statistica si spune-ne cati jucatori a adus incepand din liga 2, cati au ramas si cati ne-au adus ceva profit cand au plecat.

cred ca s-au rulat 30-40 de jucatori si toti au plecat in paguba pentru club - reziliere pe bani, dupa ce au fost si platiti. si in afara de asta, nu au dat randament si cei care au ramas sunt in marea lor majoritate slabuti.

JustME

Re: [Etapa 33] Ceahlăul Piatra -Neamț- Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 24 Mai 2015, 20:41

s-au ars singuri la buzunare. azi tocmai au dat cu piciorul primei de 1500 de euro (500 euro punctul) - victorie sau 500 euro - egal. cam atat de ametiti sunt. inteleg ca nu le pasa de drepturile tv ca nu ajung toti banii la ei dar lor se pare ca nu le pasa nici de propriile buzunare recte primele de joc. deci in concluzie s-au ars singuri la buzunare.

cristunu
junior
junior
Mesaje: 39
Membru din: 16 Mar 2015, 09:47

Re: [Etapa 33] Ceahlăul Piatra -Neamț- Universitatea Craiova

Mesaj de cristunu » 24 Mai 2015, 20:43

Ce sunt ma 1500 de euro cand la pariuri cota pe 2 pauza/1 final era 40 ?

JustME

Re: [Etapa 33] Ceahlăul Piatra -Neamț- Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 24 Mai 2015, 20:45

da ba au jucat toti la pariuri. bine mai putin Pufi care saracu a scos tot ce a putut. lui cred ca nu i-au spus de planul lor diabolic cu pariurile sau poate ca i s-a parut mica o cota de 40. somn usor :-)

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa 33] Ceahlăul Piatra -Neamț- Universitatea Craiova

Mesaj de SLH » 24 Mai 2015, 20:49

Eu as aplica un tratament special ultimelor 10 etape. Adica in restul campionatului ai niste prime fixe, iar in ultimele etape acestea se anunta inainte de fiecare meci, in plus as baga si niste sanctiuni pentru rezultatele umilitoare. De exemplu cand te bate o echipa retrogradata metematic trebuie sa simti asta la buzunar. Cred ca asa s-ar rezolva si problema lipsei de motivatie de pe final de campionat.

LiviuB

Re: [Etapa 33] Ceahlăul Piatra -Neamț- Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 24 Mai 2015, 21:12

ma doare capul si acum. m-am enervat f tare. e inadmisibil sa te prezinti in halul asta. pai dupa ce au dat gol trebuiau sa se duca draq la cabine ca isi indeplinisera obiectivul. eu i-as fi luat la palme dupa meci. Achim si Frasinescu - aerieni - zici ca se dadusera jos din pat, Acka, nici el pe departe... i se rupea pe teren. Vatajelu cere palme... e un nesimtit... faulteaza cand nu e cazul, se incurca in minge, l-a facut praf prapaditul ala. Baluta - nu gandeste frate, pacat de talentul care il are. sa se duca draq la fotbal in sala ca aici e praf. e inadmisibil sa fii in stare sa dai o pasa, un sut, scapi singur cu portarul si il iei la tinta. Rocha, la fel, zici ca e geamanul lui Baluta. Mateiu - dupa ce a inceput cu multa implicare... avea o atitudine de tot rahatul. Herglegiu dupa gol... la fel. Carstea nu stie sa profite de sansa care o are. Madson terminase si el benzina... Tarnacop... extrem de limitat iar Curelea ne-a aratat ca nu prea e el solutia pt atacul nostru...
singura bucurie- modul in care a intrat in joc Bancu.
nu se poate ma sa nu fii in stare sa bati un corner, o lovitura libera. asta e prostie, nu lipsa de sansa.
au stricat tot ce au facut frumos in campionatul asta.

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: [Etapa 33] Ceahlăul Piatra -Neamț- Universitatea Craiova

Mesaj de blue_titan » 24 Mai 2015, 21:39

Este simplu: sa le taie din salarii.

Masive

Re: [Etapa 33] Ceahlăul Piatra -Neamț- Universitatea Craiova

Mesaj de Masive » 24 Mai 2015, 21:49

si sa spele putin wc-urile si vestiarele.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 33] Ceahlăul Piatra -Neamț- Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 25 Mai 2015, 00:11

Sa le spele impreuna cu cei care i-au adus si cei care au decis sa nu aduca in iarna jucatori. Dupa etapa asta am pierdut locul 3 si 4 acum putem termina fie doar pe 5-6-7 si am impresia ca fix pe 7 terminam.

Abia astept sa vad redistribuirea banilor pt sezonul viitor, practic am dat cu piciorul la minim 1-1,2 milioane de euro.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 33] Ceahlăul Piatra -Neamț- Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 25 Mai 2015, 00:19

In iarna o dadeati majoritatea cu "hai sa ii jucam pe ai nostrii, hai sa ii dam o sansa lui X sau Y"! Acum ce pana lui Hector nu va convine? Pai voi nu ati vazut in tot turul ca avem cateva gloabe in echipa? AU primit cate o sansa si Ivan, si Carstea, si Baluta. Efectiv, s-au pisat pe ea de sansa de a demonstra ceva. Singurul care a aratat "ceva" azi a fost Herghelegiu! Fara Brandan, suntem o echipa mica. Cu Brandan iesit din forma/fara chef, suntem acelasi lucru.
Va aduceti aminte cand va ziceam in iarna ca avem nevoie de transferuri? Ati ajuns la vorba mea. Si nu e prima data... Remember Jerry Gane age? :lol: :lol: :lol:
Pe scurt baieti, daca vara asta nu aducem 5-6 fotbalisti (NU JUCATORI DE FOTBAL), la anul ne ducem in play-out! Si 5-6 jucatori e o cifra minima, zic eu!

Azi, in afara lui Bancu si a lui Balgradean, am avut numai gloabe in teren!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

alex21.mufc
suporter
suporter
Mesaje: 787
Membru din: 11 Sep 2014, 00:30

Re: [Etapa 33] Ceahlăul Piatra -Neamț- Universitatea Craiova

Mesaj de alex21.mufc » 25 Mai 2015, 00:55

Eu as miza tot pe astia, sincer sa fiu. Cu astia am facut egal cu FCSB, am batut ASA, egaluri cu Dinamo, egal cu Astra, victorie cu Petrolul. Ho, suntem la inceput, multumiti-va ca avem echipa in Liga 1. Creste el Baluta, chit ca mi se pare o non valoare inca de cand a venit. Neacsa, Gorovei si Ganea ii dadeau muitsa daca mai erau.

Si daca ar fi sa se schimbe antrenorul sa vina Jerry sa faca cuplu cu astia 2. Ar fi combinatia letala.
Aka giallorosso!

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 33] Ceahlăul Piatra -Neamț- Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 25 Mai 2015, 00:57

Ai ramas fara baterie la manetele de la playstation?
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
constable
membru
membru
Mesaje: 165
Membru din: 15 Apr 2014, 13:59

Re: [Etapa 33] Ceahlăul Piatra -Neamț- Universitatea Craiova

Mesaj de constable » 25 Mai 2015, 08:43

Batem pe CFR si gata... Obiectiv indeplinit

Închis