[etapa 16] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

ce pescuim la Giurgiu ?

Poll ended at 30 Oct 2015, 21:37

3 puncte, continuam ascensiunea si visul Cupelor Europene
14
58%
1 punct, ne mentinem in lupta pentru play off
5
21%
0 puncte, e grea deplasarea la lider
5
21%
 
Total votes: 24

andyucv
suporter
suporter
Mesaje: 589
Membru din: 12 Iul 2015, 19:22

Re: [etapa 16] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de andyucv » 30 Oct 2015, 23:19

Eu as vrea ca Balaj sa ne arbitrezecmeci de meci. Este un arbitru excelent si foarte corect. Macar la el sunt sigur ca a gresit pt ca nu a vazut. Stiu ca nu e un arbitru care vine cu tema sa te faca. El arbitreaza ce vede. Azi nu a vazut si a gresit ! Dar toti gresim.
Repet, este un arbitru foarte bun, a jucat fotbal, simte bine jocul, dar ca oricine poate sa greseasca, poate sa prinda o forma mai proasta. ESTE OM SI GRESESTE, NU ESTE CORUPT!!

Eu am boala pe Dima, kovacs, petrescu si ceilalti hoti !!
Last edited by andyucv on 30 Oct 2015, 23:22, edited 2 times in total.

sorin107

Re: [etapa 16] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 30 Oct 2015, 23:20

nici eu nu sunt de acord cu tine, blixa. au jucat bine amandoi.

gaurile au fost vatajelu si rocha. chiar si la gol putem sa-i imputam oarecum lui vatajelu greseala - a sarit ca un snitel cu florea, care nu-i mai inalt decat el. da' na, a fost lasat singur acolo cu 2 oameni si a mai fost si hent.

sorin107

Re: [etapa 16] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 30 Oct 2015, 23:22

andy, gata ba, opreste-te, [cenzurat] pe ma-sa lu' balaj ca ne-ai omorat cu el. asa de bun e de ne-a facut muci de fiecare data cand am jucat cu el la centru. cand il vad pe el sau pe tudor ca ne-arbitreaza deja ma ia capu', am mereu teama la meciurile astea. niciodata nu castigam.

JustME

Re: [etapa 16] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 30 Oct 2015, 23:22

hopa, avem printre noi un apostol al lui balaj :) balaj neprihanitul si adeptii sai :lol:

m.u.i.e balaj :-x

LiviuB

Re: [etapa 16] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 30 Oct 2015, 23:22

cum se face ca el nu vede tocmai fazele noastre? cum draq se face asta? si asta nu e primul meci...
ti-am mai spus - de ce pt alte echipe devine atat de sensibil iar la meciurile cu noi e mereu orbit? oare treaba lui nu este sa VADA?!!!

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [etapa 16] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 30 Oct 2015, 23:24

Dumitras stie unde mingea dar nimereste doar picioarele alora, iar Kay nu prea stie unde e mingea. Dar, na! Fiecare vede cum vrea fotbalul. Ca oricum doar eu il vad obiectiv! :)( E nasol ca si cu in lot slabanog puteam bate lideru', care e in vrie si noi ne-am pus basmalele pe ochi. Noroc cu arbitrul ca fu chior, ca avem si noi pe ce sa dam vina!
S-a rupt Brazda.

andyucv
suporter
suporter
Mesaje: 589
Membru din: 12 Iul 2015, 19:22

Re: [etapa 16] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de andyucv » 30 Oct 2015, 23:24

Am terminat cu balaj. Cum stam cu cartonasele? Vatajelu sau balgradean in pericol?

shark
membru
membru
Mesaje: 189
Membru din: 23 Sep 2015, 16:52

Re: [etapa 16] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de shark » 30 Oct 2015, 23:25

toate ca toate, asta e un meci pe care pot sa accept ca l-am pierdut, suntem inca in formare ca identitate. pana la urma cred ca trebuie sa avem rabdare cu echipa tinand cont de cum a evoluat cu dinamo. trebuie sa fim mai aproape de ei si sa ne simta alaturi si la infrangeri! ce nu ne omoara ne face mai puternici!

Forta Stiinta!

LiviuB

Re: [etapa 16] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 30 Oct 2015, 23:27

pai daca nici la un meci in care nu ti se da penalty si in care primesti gol ca la handbal nu tre sa zici de arbitraj...
meciul se ducea catre un 0-0, care nu era tocmai rau, hai sa fim seriosi.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [etapa 16] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 30 Oct 2015, 23:28

Pai zicem, dar ne-ajuta? Nu te ajuta mai mult sa nu schimbi defensiv si sa nu dai ocazia alora sa se urce pe tine? Golul cam plutea, schiuzmi! Si nu ca au fost aia mai buni, ci ca noi ne-am pipi pe noi.
S-a rupt Brazda.

sorin107

Re: [etapa 16] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 30 Oct 2015, 23:29

kay chiar a jucat aproape fara greseala, pe bune. si dumitras a facut un meci bun pe o pozitie necaracteristica. dezamagirea a fost vatajelu, care face un sezon mult mai prost decat precedentul, per total.

cred ca balgradean si vatajelu au cate 3 galbene.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [etapa 16] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 30 Oct 2015, 23:32

Daca Kay si Dumitras jucau bine, noi nu luam gol. Acus Vatajelu trebuie sa fie peste tot. Aia doi au jucat fara greseala, dar und e erau? Normal ca greseste ala care duce greul! Si nu sunt nici pe departe un fan Vatajelu!
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [etapa 16] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 30 Oct 2015, 23:34

Am jucat cam la 60% din ce am jucat cu javrele. Daca apasam putin pedala de acceleratie, probabil luam cele 3 puncte. Raman la parerea ca ar trebui ca cei din conducerea clubului sa lase dracu atitudinea de gentlemen de Urziceni si sa faca plangeri si cereri de rejucare a meciurilor dupa fiecare meci in care suntem furati. Cu atitudinea asta pasiva o sa ne mai puna si altii capra!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

LiviuB

Re: [etapa 16] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 30 Oct 2015, 23:35

hai sa fim seriosi cu golul ala care plutea... era o presiune oarba...
da, am si zis mai devreme ca Sandoi a gresit ca a mutat defensiv, ca nu l-a inlocuit pe Ivan, a fost neinspirat si sper sa invete din asta.
cu mai mult curaj se putea obtine mai mult

iar despre Kay si Dumitras chiar nu inteleg? vorbim de meciul asta sau de altele pt ca aici chiar nu ai ce sa le reprosezi.

sorin107

Re: [etapa 16] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 30 Oct 2015, 23:36

in fine, cred ca ai vazut alt meci. daca dumitras trebuia sa fie acolo si a avut vreo vina la gol, e clar cu fotbalul asta. a fost o eroare colectiva de marcaj la gol a intregii defensive, si vatajelu a avut ghinionul sa fie cel depasit in saritura de florea. da' nu din cauza c-am luat gol la el zic c-a fost slab, ci per ansamblu.

Închis