[Play-out, etapa 9] Universitatea Craiova - Concordia Chiajda

Moderator: grup_moderatori

Ce facem cu Concordia?

Poll ended at 02 Mai 2016, 14:09

batem
12
86%
concordie deplina
0
No votes
luam bataie
2
14%
 
Total votes: 14

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Play-out, etapa 9] Universitatea Craiova - Concordia Chiajda

Mesaj de DeuxEx » 03 Mai 2016, 12:26

Nu hraniti troll-ul...

Trimis de pe LG G2
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

iuli

Re: [Play-out, etapa 9] Universitatea Craiova - Concordia Chiajda

Mesaj de iuli » 03 Mai 2016, 15:54

SergyuR scrie:Se pare ca am scapat si de Kay. Imi pare rau de Baluta :(
pai?

iuli

Re: [Play-out, etapa 9] Universitatea Craiova - Concordia Chiajda

Mesaj de iuli » 03 Mai 2016, 16:28

Merge treaba struna in vestiar.nu mai e mult pana il cafteste unu si pe marele antrenor.

LiviuB

Re: [Play-out, etapa 9] Universitatea Craiova - Concordia Chiajda

Mesaj de LiviuB » 03 Mai 2016, 16:33

cam multa debandada... s-a vazut si pe teren - la multe meciuri jucatorii se opresc si se admonesteaza intre ei

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [Play-out, etapa 9] Universitatea Craiova - Concordia Chiajda

Mesaj de _T@V_ » 03 Mai 2016, 16:45

Debandada era si pe vremea lui Sandoi. V-am spus ca la meciul de la Ovidiu pierdut in Cupa Ligii (Cartu ramas in Craiova parca, dar inca antrenor in acte), Kay se injura si mai avea putin sa se ia la bataie direct pe teren in timpul meciului cu Tarnacop.

Debandada e datorata numai si numai rasilor din conducere (antrenori, conducatori sportivi sau manageri ultra-premiati).

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [Play-out, etapa 9] Universitatea Craiova - Concordia Chiajda

Mesaj de gogu2005 » 03 Mai 2016, 16:49

Kay este un jucator foarte bun. Are tehnica buna si in special atitudine. Trebuie doar un antrenor care sa stie unde sa-l puna in teren si ce sa-i ceara atat pe teren cat si in vestiar.
CRAIOVA NESUPUSA

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Play-out, etapa 9] Universitatea Craiova - Concordia Chiajda

Mesaj de Bobby » 03 Mai 2016, 17:53

SergyuR scrie:Se pare ca am scapat si de Kay. Imi pare rau de Baluta :(
Parerea mea e ca avem nevoie de acest jucator pe final de sezon - e prostie sa-l dai afara desi ii platesti salariul !
Last edited by Bobby on 03 Mai 2016, 18:04, edited 1 time in total.

ozzy

Re: [Play-out, etapa 9] Universitatea Craiova - Concordia Chiajda

Mesaj de ozzy » 03 Mai 2016, 18:02

Ce tot vorbiți voi aici? Kay e o petardă de fotbalist, iar dacă e adevărat că l-a bătut pe Băluță, trebuia să i se rezilieze contractul numai după ce era călcat puțin în picioare

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Play-out, etapa 9] Universitatea Craiova - Concordia Chiajda

Mesaj de DeuxEx » 03 Mai 2016, 18:29

Adevarul e ca avem un lot consistent si ne permitem sa dam afara cativa jucatori...
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Kellogg
membru
membru
Mesaje: 252
Membru din: 26 Noi 2015, 22:11

Re: [Play-out, etapa 9] Universitatea Craiova - Concordia Chiajda

Mesaj de Kellogg » 03 Mai 2016, 18:32

I-a dat cu [*****](p)a in cap?
Jurnaliștii incită la violență / Forumurile plesnesc de «potență» / Dar la meci... p**a prezență

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Play-out, etapa 9] Universitatea Craiova - Concordia Chiajda

Mesaj de Bobby » 03 Mai 2016, 21:08

Regele blatist trage din greu la talentele Olteniei. Ultimul pe lista tranzactiilor Gica Popescu - Hagi este craioveanul Tudor Baluta, nascut in 1999, care a debutat in liga 1 la meciul FCV - ASA.

Regele zice : "”Eu zic că România a câștigat un jucător mare de tot în această seară. Va fi unul dintre cei mai buni fundași centrali din toate timpurile pentru fotbalul românesc".

Pacat - una dintre cauzele decaderii Craiovei fotbalistice este traficul de jucatori de la Scoala Gica Popescu. Acum 25 de ani talentele Olteniei jucau la U Craiova. In ultimii 10-15 ani, multi copii talentati nu au apucat sa joace la U Craiova pentru ca au fost vinduti de Gica Popescu prin alte parti.

E trist ca U Craiova joaca pe linia de fund cu doi bulgari trecuti bine de 30 de ani, in timp ce un craiovean talentat de 17 ani joaca la echipa vinzatorului de copii.

sorin107

Re: [Play-out, etapa 9] Universitatea Craiova - Concordia Chiajda

Mesaj de sorin107 » 03 Mai 2016, 21:12

Unde scrie aia cu kay?


Sent from my iPhone using Tapatalk

FreakBoy

Re: [Play-out, etapa 9] Universitatea Craiova - Concordia Chiajda

Mesaj de FreakBoy » 03 Mai 2016, 21:13

Mă întreb eu așa, de ce e vânzător de copii? Ca are suficient creier să îi joace și apoi să îi vândă la niste preturi de bun simt? Nu am auzit de niciun jucător de la viitorul ținut captiv, în baza contractului, până când se oferă 3+ milioane de euro pe el ca pe la alte echipe.
Până la urmă, atât Hagi cât și Popescu, sunt corecți cu propriii jucători... Ii găsesc, ii joaca, si ii lasă să plece spre cluburi mai mari. Din ce vad eu, jucătorii nu pierd pe nicio parte.

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Play-out, etapa 9] Universitatea Craiova - Concordia Chiajda

Mesaj de Bobby » 03 Mai 2016, 21:33

Pai scurgi toate talentele din tara doar intr-o singura directie si slabesti cluburile. Totul mi se pare o excrocherie de proportii...Multi jucatori de fapt sint tinuti captivi, cu contracte de sclavi. Se duc pusti la FCV, fac 3 antrenamente, si apoi se trezesc cu contracte pe 5 ani in care Hagi detine 50 % din destinul lor. Ce rost mai are sa mai faci fotbal daca tot ceea ce inseamna copii talentati ajung la FCV prin tot felul de manevre dubioase (mult trimbitata Cupa Hagi Danone e doar o actiune nationala de selectie, nu o competitie sportiva) ? Eu prefer ca un pusti talentat sa joaca la UTA - de exemplu, decit la echipa blatistului. UTA inseamna istorie si traditie - FCV e doar afacerea unui grup de interese din fotbal.

Fotbalul inseamna cluburi putenice, jucatori care joaca pentru fani si culori, nu fantome de business care se specializeaza in negotul de copii. Opinia mea este ca GP si GH capuseaza industria fotbalului - pun taxa lor de 50 % pe capul fiecarui pusti.

Consider ca regele blatist impinge multe cluburi mici spre disparitie...Multe cluburi mai traiau din vinzarea de jucatori - monopopul blatist va impinge multe cluburi in groapa pe termen lung.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Play-out, etapa 9] Universitatea Craiova - Concordia Chiajda

Mesaj de blixa » 03 Mai 2016, 21:54

Nu il mai am la inima pe Gica Popescu, dar nimeni de la Stiinta nu s-a inghesuit sa ia jucatori de la scoala lui. Exista si protocol de colaborare, din cate imi amintesc, Stiinta ar fi avut intaietate, asa ca nu stiu cine n-a avut bunavointa.
S-a rupt Brazda.

Închis