SSC Napoli

Discutii despre fotbalul de pe intreg mapamondul.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: SSC Napoli

Mesaj de _T@V_ » 11 Ian 2016, 14:49

Eh flori... e Juve la 3 pct in ispate. S-a dus si asta, tot Juve-l castiga.

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: SSC Napoli

Mesaj de _T@V_ » 12 Ian 2016, 06:53

oricum, sezonul se va juca spre sf lui februarie cand o sa fie urmatoarea serie de meciuri: 2/13 depl Juve, 2/18 depl Villareal, 2/22 Milan, 2/25 Villareal, 2/29 depl Fiorentina.

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: SSC Napoli

Mesaj de Copacul » 09 Mar 2016, 18:06

Balaceala dupa antrnament

C O P A C U LImagine

DoRyN

Re: SSC Napoli

Mesaj de DoRyN » 09 Mar 2016, 18:10

Parca-s pinguini :)

JustME

Re: SSC Napoli

Mesaj de JustME » 27 Iul 2016, 17:05

La multi ani MAREK!
si ce daca a plecat Pipita, sincer m-a durut mai mult cand a plecat Pocho la PSG. pana la urma din afacerea Higuain ne-am ales cu vreo 60 de milioane profit. Pipita a fost si este un jucator de talie mondiala insa pt Napoli nu a reprezentat un simbol din punctul meu de vedere. personal decat sa il injur pe Higuain mai bine il laud pe Marek - 9 ani la poalele Vezuviului apld

ozzy

Re: SSC Napoli

Mesaj de ozzy » 27 Iul 2016, 18:01

Da, mă, dar e încă o mutare care demonstrează că nu are rost să mai punem atâta suflet pentru fotbalul ăsta. Dă-l în [****], că putea să plece oriunde, nu trebuia să meargă tocmai la juventus.

JustME

Re: SSC Napoli

Mesaj de JustME » 27 Iul 2016, 18:31

greu de judecat Ozzy.. nu ca ii iau apararea dar omul s-a dus acolo unde a simtit ca poate sa avanseze si dpdv financiar si dpdv sportiv. poate ca pt el juve a reprezentat cea mai buna varianta, pana la urma au nush cate titluri castigate la rand. incerc sa privesc partea plina a paharului ca in urma banilor luati pe el si cu banii din CL se poate face o echipa frumoasa la Napoli.

da, era frumos sa ramana si sa fie noul Maradona. insa in acelasi timp o parte din mine refuza sa mai creada in basme de genul asta si sa aiba o atitudine cinica vis a vis de ceea ce se intampla in momentul actual in fotbal. singura parte frumoasa a fotbalului o mai reprezinta doar suporterii si jucatori exceptie gen Marek sau Totti.

sorin107

Re: SSC Napoli

Mesaj de sorin107 » 27 Iul 2016, 18:38

Stai usor cu marek, justme. Nu stii ce-o sa se intample in viitor. Legat de higuain, eu cred ca-i mai bine pentru napoli ca a plecat, sunt foarte multi bani. Nimeni nu garanta ca el o sa aiba acelasi sezon bun, si era putin probabil ca napoli putea sa castige campionatul in fata lui juve chiar si cu el in echipa.


Sent from my iPhone using Tapatalk

JustME

Re: SSC Napoli

Mesaj de JustME » 27 Iul 2016, 18:44

Sorin momentan nu am motive sa ridic semne de intrebare in ceea ce il priveste pe Marek insa tinand cont de lumea in care traim nu m-ar surprinde sa ai dreptate. daca Marek ar pleca la juve da, m-ar durea mult pt ca el chiar e un idol din punctul meu de vedere. de fapt cred ca m-ar deranja daca ar pleca oriunde. din punctul meu de vedere e chiar un jucator reprezentativ nu numai pt "noul" Napoli ci raportat la intreaga istorie a echipei. Higuain in schimb era un jucator de super-clasa, nu si un simbol. putea sa devina un simbol dar a ales alt drum. e dreptul lui, e viata lui, e cariera lui.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: SSC Napoli

Mesaj de alex.p » 27 Iul 2016, 18:55

Citeam azi ca transferul lui Pogba e pus sub semnul întrebării din cauza comisionului mare cerut de Rayola. Dacă pică transferul ala, juve nu stiu daca mai are bani de Higuain. Si aici ar apărea o problema mare cu suporterii, care sigur l-ar înjura meci de meci.

Trimis de pe dispozitivul meu mobil

JustME

Re: SSC Napoli

Mesaj de JustME » 27 Iul 2016, 19:30

cred ca situatia lui Higuain e clara si nu se mai intoarce la Napoli. in plus clauza de 90 de milioane poate sa fie platita in doua transe de 45 de milioane - una anul asta una anul viitor. deci nu e o presiune financiara imediata unde trebuie sa achiti pe loc 90 de milioane.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: SSC Napoli

Mesaj de romaad » 28 Iul 2016, 12:35

a fost deja prezentat oficial la Juve, nu se pune problema sa nu sde faca transferul. Juve e un club bogat, nu sta in banii de pe Pogba, de aia si tine de pret/ Agnelli ala micu' se pare ca vrea sa ii concureze pe arabi la transferuri.

LiviuB

Re: SSC Napoli

Mesaj de LiviuB » 28 Iul 2016, 13:01

urata faza...

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: SSC Napoli

Mesaj de alex.p » 02 Aug 2016, 14:58

Vicecampioana Italiei, Napoli, l-a transferat pe atacantul polonez Arkadiusz Milik, de la Ajax Amsterdam, pentru suma de 34 de milioane de euro, a anunţat Aurelio De Laurentiis.

Mie mi-a plăcut de Milik la Euro, să sperăm că îl suplinește pe Higuain.

Trimis de pe dispozitivul meu mobil

ozzy

Re: SSC Napoli

Mesaj de ozzy » 02 Aug 2016, 17:10

E bun Milik, dar e greu să-l suplinească pe Higuain. Pe de altă parte, la plus 50 și ceva de milioane din afacere, te mulțumești și cu Malik :D

Scrie răspuns